• Fantasy

Victoria (2015)

Jeden z mála filmov, ktorý som videla bez toho, že by som o ňom čokoľvek vedela. A sklamaná veru nie som. Či už to bolo prvoplánové alebo nie, mne sa páčilo, že to dali všetko jedným švihom, bez pomoci strihu. A dej ma pekne strhol. S nevysloveným bedákaním na perách v zmysle: "Ajajajajaj, dievča, dávaj bacha!", som tŕpla aj za Victoriu vyše dvoch hodín,

Viděl jsem ďábla (2010)

FIlm o pomste? To tu už bolo. Ale tento naozaj prekvapil. Neamerické nastavenie napätia znovu nesklamalo. Naturalistické brutálno a prekvapivé konanie posúvajú dej a divákovi neostáva nič iné, ako sledovať to až do konca.

Vejdi do prázdna (2009)

Je to zvláíštne a mrazivo dobré. Spracovanie à la subjektívna kamera, ma napodiv naozaj bavila. Príbeh bol tak divne zasadený do kultúry, kde sa zásadovosť a česť pečatia smrťou. Díler a striptérka vs. čistý sľub z detstva, vs. hnusná realita. A to je celkom šialená kombinácia, ktorá nemôže skončiť inak než zle. ...alebo dobre?

House of Dust (2013)

Ale no taaak. Také slabé hodnotenia? Tie tupé ksichty podľa mňa dalo zabrať zohnať práve v takejto kombinácii. A okrem toho, keď sa akože premenili, boli jednoducho báječníííí. Ani by som neuverila, že sú normálni. Aj bubák bol ok, aj keď sa tak divne zjavoval kedy ako a ako kedy, A strašidelná liečebňa má 5 hviezd. Kecám. Celý film to má za dve.

Chlapi nepláčou (2000)

Pre tento film mám slabosť. VIdela som ho už niekoľkokrát a vždy ma pobaví. A tá poľština je bááááječná, treba to rozhodne vidieť bez dabingu, "sympatične stvoženka" a "ježozviež", to sa ani nedá pekne preložiť.

Rezistence (2015)

Tak som sa nádejala, že Rezistencia objasní Divergenciu a odpustí si tie gýčovité, emotívne, nezmyslené dialógy, ktoré sa odbili už v jednotke... Ale čo sa namiesto toho stalo? No vlastne sa toho až tak moc nestalo. Obrázky tam boli síce pekné, to áno, lietajúca horiaca panelová kocka bola cool fasa hustá, len ten príbeh nevedel, kde má hlavu a kde pätu. A hlavná hrdinka, čo do postavy i obsadnia mi bola sprvoti riadne nesympatická, no asi v polovici filmu mi začala vyslovene vadiť, a to sa potom ťažko s niečím stotožňuje. Prišlo mi tiež celkom smutné, že hlavná mužská postava v tomto filme, nemala nijaký zmysel. Teda ak nerátam, to neustále uisťovanie hlavnej hridinky, že je strašne super a že všetko bude super a sem tam tresla niekoho po palici. No a nakoniec, to rozuzlenie mi prišlo tak absurdné, že si hádam pozriem aj tú poslednú časť príbehu, lebo netuším ako sa dá z takéhoto niečoho vykorčuľovať bez toho, aby to bol absolútny nezmysel.

Bláznivá holka (2008)

Naozaj nerozumiem tej potrebe pretáčať dobré filmy do americkej podoby. Ja viem, že nie vždy to dopadne ako katastrofa, ale tento film presne tak dopadol. Tie úžasné krásne postavy a situácie, ktoré boli v kórejskom origináli také fantastické sú tu úplne zničené.

Divergence (2014)

Patrím k divákom, ktorí pri dobrom filme vydržia sedieť aj tri hodiny. Ok, keď treba aj štyri (však, pán Sono?), ale Diergencia sa mi zdala zbytočne dlhá. Azda to vyplynulo zo snahy verne sa pridržiavať knižnej predlhoy. Či je to dobré alebo nie, nemôžem hodnotiť, lebo kniha sa mi zatiaľ do rúk nedostala. No každopádne, nie je to zlé, ale k mojim obľúbeným kúskom určite patriť nebude. Niekoľko super amerických scén s nezmyselnými rozhovormi typu: "chcel som ti len povedať, že si bola fakt odvážna. a teraz sa choď hrať s kamarátmi." spôsobilo, že aj napriek akčnej povahe snímku mi nekontrolovateľne trhalo kútikmi pier. A úplne to zaklincovalo to najsmiešnejšie tetovanie, aké som kedy v živote videla. (Odhalil ho samozrejme hlavný hrdina po ďlašom nezmyselnom rozhovore.) No dobre, nevidela som to tetovanie celé, pretože ma zaliali slzy smiechu a krčila som sa v zadných sedadlách kina, lebo prítomní napätí diváci po mne nesúhlasne fľochali pohľadom a krútili hlavami nad mojím hlasným chichotaním. Nj, film pobavil, takže z pôvodne zamýšľaných dvoch, mu priznávam tri hviezdy

Chraň nás od zlého (2014)

Na tento film som sa straaašne moc tešila a i keď vo výsledku nemôžem povedať, že by som bola sklamaná, do tej správnej hororovej nálady ma nedostal. Ľakacie momenty boli až príliš očakávané a ďalšia vec ktorú neznášam je, keď mi niekto zabije moju obľúbenú vedľajšiu postavu. Ale palec hore za vizuálnu úpravu záporáka. Toho niekde v noci stretnúť, tak by som sa asi fakt... zľakla

Slunovrat (2008)

„Ten krokodíl sa bojí viac teba ako ty jeho.“ :D Veľmi milé. To sa mi páčilo. No inak, Slnovrat hodnotím veľmi nízko. Strašidelné sekvencie boli očakávateľné a slabé (auto so zasvietenými svetlami??? Ozaj desivé...), postavy nesympatické a dej mi pripadal tak zvláštne pospletaný dokopy, akoby sa niekto snažil spojiť viacero nie príliš zaujímavých kúskov, s tým, že hádam z toho čosi bude.