Axident

Axident

Axident Axident

okres Kutná Hora

7 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
  • 19.4.2019  12:33
  Störst av allt (TV seriál) (2019)
  ***

  Po dvou dílech.

  • 25.3.2019  09:06

  Úžasné. Mladičký Attenborough, coby rodící se hvězda BBC a dávno odvanutý svět z před šedesáti let v unikátních znovuobjevených barevných záběrech z pionyrských let přírodopisných dokumentů.

  • 8.3.2019  08:40
  A Million Little Things (TV seriál) (2018)
  ***

  Klasická "telenovela" o čtyřech párech se vším, co k tomu náležívává. Tajnosti, nevěry, radosti, strasti. S tímhle dramatickým rámcem bych potíž neměl, mnohokrát sice ohraný, ale stále funkční a reálný. Namícháte od všeho trochu, hlavně nezapomenout na genderovou a rasovou vyváženost, něco legrace, něco rakoviny, nějaké to (nečekané) těhotenství... Casting by byl též akceptovatelný, co ovšem seriálu ABC silně podráží nohy díl od dílu víc a víc je typická, americká, emoční teatrální přepjatost, nekonečné umělé debaty a dišputace o životě ve formě, která je běžná v dramatizacích, ale už mnohem méně v životě, srdceryvné, sladkobolné scény a záběry i hudba jsou místy dost za čarou. To znemožňuje A Million Little Things být skvělým seriálem. Roz(h)řešení v posledním díle je sice zcela nečekané, ale o to laciněji patriotistické, jak se na Amíky sluší. Pozor, aby nedošlo k omylu, seriál je koukatelný velmi dobře i tak a baví mě, a chtěl jsem každý další díl, ale zamrzí, že kdyby totéž uchopili třeba Norové nebo alespoň Netflix či HBO, bude to i skvělé. I tak palec nahoru, díky silné patosovitosti a polopatické emoční názornosti ale jen tak tak a nesmíte si to tak brát :)

  • 26.2.2019  20:57

  40 minutový dokument, který tlačí možná až přehnaně emotivním hlasem komentáře Kate Winslet. Obsahuje pár zajímavých záběrů, ale překvapivě celkově je spíš nudnější, což kontrastuje právě s Winsletiným procítěným apelem. Ovšem rybka, co používá 'nástroj' na rozlousknutí škeble, to je něco!

  • 22.2.2019  17:53

  Vynikající. Filmový obraz od van Gogha.

  • 21.2.2019  16:44
  Hard Sun (TV seriál) (2018)
  ***

  Hmno, Sturgesse mám rád a byl důvodem, proč jsem do toho šel. Zde jeho role není zrovna nejpříjemnější, což je mimo jiné jedna z největších slabin Hard Sun - nikdo není kladný, ústřední dvojka jsou v podstatě sobečtí magoři, ne zlí, ale schopní jít přes mrtvoly, lžou až se hory zelenají a skoro nejde jim fandit. Chudák divák neví, na čí straně má stát. Navíc celé 'preapokalyptické' (uf) téma je ne úplně soudržným slepencem nepůvodních a neinvenčních motivů. Jakoby si tvůrci nemohli vybrat mezi scifi, detektivkou a nakonec oboje za moc nestojí... Scénář je v podstatě banální a nesnaží se nijak překvapit, a i po poslední scéně zůstanete v rozpacích. Abych nezněl příliš příkře - přesto mě těch šest dílů bavilo a nakonec přes všechny ty sebepoškozující lapsusy nedopadl Hard Sun úplně špatně, ale nic víc. A, samozřejmě, představitelka detektivky (A.Deyn) má věru hodně nezaměnitelný tvar tváře, ale stejně jako celý seriál, nebudete si úplně jisti, zda se vám to líbí či ne.

  • 12.2.2019  10:15
  MOST! - Epizoda 6 (E06) (epizoda) (2019)
  ****

  Enšpígl má pravdu.

  • 11.2.2019  19:32
  Bloom (TV seriál) (2019)
  ****

  Variace na Letajiciho Cestmira od australskeho Netflixu si urcite zaslouzi pozornost. Ale vazne: po povodni vyrostou na mistech utonulych zvlastni kvetiny s plody, po jejichz poziti se z vetche duchodkyne s altzheimerem stane opet mlada kocka (pokud vam jeji predstavitelka Phoebe Tonkin bude povedoma - hrala Cleo v celkem zabavnem teenage serialu H2O Staci pridat vodu), ze starika na vozicku slicny, mlady gay a z apaticke Indky vrazdici, mlada psychopatka atd... Hacek je v tom, ze jen velmi docasne, na par dni, ucinek rychle pomine a plodu je velmi omezene mnozstvi - zni to dosti lacine, kupodivu sestidilna serie tenhle detinsky napad zpracovava prekvapive dramaticky na osudech nekolika propletenych paru a nechybi ani kriminalni oder. Vysledkem je moralni bajka, kterak neni radno lacniti po vyhnuti se smrti a navratu do mladi, pac vsechno ma svuj cas, ktera nenudi a ac neni zrovna pro milovniky draveho napeti a dramatu, prijemne me prekvapila rozumnym mudrujicim presahem. Za me oba palce hore!

  • 11.1.2019  19:57
  Favoritka (2018)
  ***

  Působivé. Asi to mě nejvíc napadalo. Především po kostýmní a hudební stránce. Nejen mocenská personální triáda z přelomu 17. a 18. století za vlády poslední Stuartovny, churavějící královny Anny, její přítelkyně a celoživotní důvěrnice Sarah Churchill (vévodkyně z Marlborough), mající obratně zásadní vliv na královnu a její sestřenice Abigail Hill (baronka Masham), usilující neméně obratně o Sářinu pozici v královnině přízni. Historicky skutečné postavy. Nemálo z děje je podloženo a leccos přidáno (lesbický sex, otrávení Sarah, králíci). Rozhodně stojí za zmínku, že nešťastná Anna byla 18 krát těhotná, ale jen jedno dítě, syn William, se dožilo více jak dvou let. Zemřel v 11 letech, což spolu s vleklými zdravotními problémy (zodpovědnými zřejmě za zmíněné) královninu psychiku jistě nijak nevylepšilo. (Její manžel Jiří Dánský se ve filmu nevyskytuje.)

  • 2.9.2018  08:20
  Zoe (2018)
  **

  Ačkoliv od stejného režiséra mě před pár lety nadchlo Breathe In s Guy Peracem, Zoe je trestuhodně nepovedený kus, jehož celou stopáž jsem si lámal hlavu, zda je možné, aby Ewan McGregor byl tak špatný herec, jak zde působí, a to jsem o něm, ač ho mám rád, neměl nikdy přehnané mínění.... Mnohokráte ze všech stran uchopené a obehrané téma umělé inteligence, která si uvědomuje sama sebe a vyvíjí se (humanoidní android), čímž vzniká neřešitelné morální dilema, by potřebovalo mnohem emotivnější a silnější zpracování a mnohem schopnějšího režiséra i aktéry, aby zaujalo. A to cítím, že chápu, jak to režisér zamýšlel a proč to udělal zrovna takhle (nudně!), ale naprosto to nefunguje. Tak jediné, co mě zaujalo, byla píseň Apocalypse od Cigarettes After Sex, která ve filmu zazní. Za mě, bohužel, vyloženě zaoufalý výsledek :(

  • 30.6.2018  07:35

  Hmno, asi první polovina je celkem fajn, když vypnete mozek a nebudete nic řešit i se pobavíte, protože vše funguje až překvapivě dobře. Následující část ovšem působí, jakoby rejža dostal nůž na krk, ať si konečně uvědomí, že maká pro MTV produkci a ups, všechno jde do kopru. Místo neoriginální, ale svižné scifiny pro mladší publikum se díváte na jalové ponaučení, kterak lásku mezi študáky si nelze vynutit skoky v čase, které, světe div se, dělají bordel i celkově. Asi dvacetiminutová nesmyslná pasáž z fesťáku s koncertem Imagine Dragons nebo koho, je téměř nesnesitelná... Škoda.

  • 31.1.2018  16:48

  Film není mysteriózní, jak je omylem v popisku, ale překvapivě dobrý ano! Dusné, pochmurné kanadské drama o holce, snažící se očistit bratra od nařknutí z vraždy, přičemž sama při vlastním pátrání zabředává víc a víc do průseru. Nevyhledávám pochmurné filmy, ale Hollow... se povedlo.

  • 17.11.2017  08:34
  Future Man (TV seriál) (2017)
  ***

  Jo, to by šlo :) (Po 2 dílech.)

  • 29.10.2017  07:44
  Mindhunter (TV seriál) (2017)
  ****

  Po trech dilech jsem zatim opatrny...

  • 24.9.2017  10:02
  Baby Driver (2017)
  ***

  Příjemné. Nic víc. Nic míň.

  • 15.7.2017  20:37

  Zoufale nefunkcnich 140 minut. Celou dobu mi bylo lito hercu a myslel jsem pouze na to, jak se reziserovi mohlo podarit tak extremne prazdny kus vytvorit. Dej prenasi na divaka emoce asi stejne jako atmosferu Antarktidy fotka polarnika v holesovicke pivnici nad utopencem a pivem. A je to skoda. Jedine vousaty Pattison me bavil, ale byl zbytecne upozadneny, jako ostatne vse v tomhle bijaku.

  • 19.6.2017  21:52
  Modrý kód (TV seriál) (2017)
  odpad!

  Nemohli jsme se s manželkou odtrhnout! Viděl jsem všelicos, ale toto, pane Chocholoušek, to jsem ještě neviděl! To není suterén, to je atomový kryt pět pater pod zemí. Následující Jak se staví sen se jevilo téměř intelektuální zabavou.

  • 28.4.2017  22:53

  Poeticke, pastelove, umelecke, sedmdesatkove, vrele, mile, nezne, teatralne preexponovane, velmi prijemne, laskave. Skveli herci, skvela hudba, tematicky onanisticke, ale pusobivym zpusobem. Krasne.

  • 12.4.2017  07:11
  Voltron: Legendární obránce (TV seriál) (2016)
  ****

  Pro fanoušky Korry a Aanga nezbytnost! Svižný a velmi zábavný animák přesně v duchu zmiňovaných titulů. Celkem se divím, že tak vymazlené tituly jsou víceméně na okraji zájmu.

  • 15.3.2017  15:10

  Originality to nemá ani za mák, ale koukatelné to je, díky vděčnosti ohmataného tématu, dosti. Zábavnost v rozdílnosti světa dnes a před sto lety se hned tak neomrzí a když posadíte do stroje času H.G. Wellse a Jacka Rozparovače a pošlete je z roku 1893 do roku 2017, něco se z toho vytěžit dá. Uvidíme, co dál...

  • 28.2.2017  17:04
  Critical (TV seriál) (2015)
  ****

  E01 Nemocniční seriál, lišící se drsností reálu (nic pro slabé žaludky). Každý díl jedna masakrální operace o život, plus tradiční personální guláš. Uvidíme...

  • 26.2.2017  09:06
  Paterson (2016)
  *****

  Čirá poezie.

  • 5.2.2017  12:58

  Silné. Nevím proč, ale po celý film mě napadal Totoro...

  • 25.1.2017  10:28
  La La Land (2016)
  *****

  Chazelle je genius.

  • 14.1.2017  15:49

  Po druhém shlédnutí jsem ještě spokojenější. Dost chápu, že celkové Fordovo pojetí, ta stylizace, vizuál, hudba, nemusí leckomu sedět, ale mě chytlo...

  • 7.1.2017  20:28

  Mám slabost pro Batemana, baví mě jeho přístup, jak hraje a režíruje. Jediné, co není na Family Fang dobré, je plastikami doprzněný obličej Kidmanové, který je odstrašující a zcela neguje její upřímné, ale marné snahy o mimiku. Popravdě nechápu, že jí kdokoliv může obsadit, ačkoliv její účast zde svědčí o nemnohosti nabídek... Ale scénář i zpracování jasně palec nahoru!

  • 7.1.2017  16:46

  Není to tak jednoznačné, jak se z kraje zdá. Má to i vážnější polohu a rozhodně si zaslouží oba palce nahoru. Jako velmi lidská sonda do života "impro" umělců celkem silné.

  • 10.12.2016  06:16
  Tutanchamon (TV seriál) (2016)
  ***

  Bohužel, slibně rozjetá minisérie zpracovávající období objevení Tutanchamonovy hrobky (1922) nadšeným a svéhlavým Howardem Carterem, za finanční podpory lorda Carvarnona, se v druhé půlce zoufale topí v úplně zbytečné lovestory Cartera s lordovou dcerou, která spolehlivě zabíjí precizní (jak historicky, tak filmařsky) první půli. (Celá tahle linka sráží Tutankhamona ze slibné výšky do sotva průměru, podle netu Carvarnon měl dceru v tom věku, která se byla podívat na vykopávky, ale mezi ní a Carterem nic nebylo.) Mimochodem, víte, proč je zrovna Tutanchamon, celkem nevýznamný faraon (nastoupil v dvanácti a zemřel v osmnácti), tak známý? Právě díky neunávnému Carterovi (a jeho donátorovi, především), který to nevzdal, a po 17ti letech (!) faraonskou hrobku v již totálně prohledaném Údolí králů objevil - jako první a poslední nevykradenou - nedostalo se mu oproti očekávání ani floka, ani velkého uznání od archeologické obce, která ho měla za diletanta...

  • 7.12.2016  06:15
  Chance (TV seriál) (2016)
  ***

  Prave jsem dokoukal desaty dil a jsem stejne zmateny jako na zacatku. Nejak si nevim s timhle serialem rady. Rozhodne neni tim, cim jsem cekal, coz by nevadilo tolik, jakoze necitim nadseni nebo obdiv, spis rozpaky. Ethan Suplee vynikajici role, o tom zadna, Adelstein si vystrihl zaporaka jak z komiksu, ale samotny scenar a Laurieho postava....? Nevim...

  • 6.12.2016  08:29
  Dědictví (TV seriál) (2014)
  ***

  Civilně působící seriál. Stará paní, známá kontroverzní umělkyně, zemře, zanechá po sobě rozsáhlé historické sídlo a tři děti. Marnotratného syna, toho času pařícího v Thajsku, druhého syna, právníka, nemajícího s matkou nejlepší vztahy a ambiciózní, arogantní dceru. Den před smrtí ovšem usedlost odkáže písemně svému čvrtému potomkovi, místní mladé, chudé květinářce, která nemá o sourozenectví k místní slavné rodině ani tucha. Následné tahanice o majetek po matce vytáhnou na povrch mnohé zapomenuté hříchy a udělají už v tak nekonzistentní rodině velké dusno.... Taková dánská telenovela. S dobrým castingem a dobře zahranými charaktery.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace