Axident

okres Kutná Hora

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 6.8.2020  05:09
    V utajení (2017)

Koukatelné, ač zcela zapomenutelné.

• 4.7.2020  12:57
    Válečná jeptiška (TV seriál) (2020)

Za mě velká spokojenost! Ninja jeptišky v boji s démony? Co víc si přát. Rozhodně vás to nekatapultuje ke kdovíjak unikátním moudrům či vzdychům nad originalitou scénáře, ale provedení a obsazení je vesměs velmi působivé a v rámci žánru si, řekl bych, není na co stěžovat a finále celkem emotivní.

• 1.7.2020  23:03
    Penny Dreadful: Město andělů (TV seriál) (2020)

Za mě naprostá spokojenost, všech deset dílů jsem dal bez závažných výtek, precizní herecké výkony, zdařilá produkce i námět, v němž mi narozdíl od mnohých nepřekáželo míchání přemíry kruciálních témat. Natalie Dormer, coby obvyklá mrcha, sympatie zrovna nebudí, ale klobouk dolů, dělá v mezích svých možností maximum.

• 25.6.2020  20:09
    Fantastická výchova (TV seriál) (2019)

Pomiňte velmi neoriginální scénář (na základě komiksu Dennise Liu z roku 2015) který na hony zavaní zbytečným céčkem (parta náhodných lidí je na Islandu ovlivněna nezvyklou polární září a po letech zjistí, že mají nadpřirozené schopnosti), protože zbytek je velice zdařilý. Casting je skvělý, herci výborní a režie též. Je to napínavé, je to vtipné, neztrácí to jiskru a díl od dílu baví víc. Vezmete-li na milost zmiňovaný námět a bůhví proč mizerné triky na tak precizní produkci, rozhodně se nebudete nudit a Alisha Wainwright coby Nicole je opravdu roztomilá a dobrá a její filmový synek, pokud není CGI (vtip) hraje na svůj věk bravurně, ač není asi zrovna ťuťuňuňu chlapeček.

• 22.6.2020  12:40
    Sněží! (2019)

Sněží vyváří vláčně emoce téměř vyhradně obrazem a zvukem, děj je nevyznamný a metaforický, o představitelkách tří generací žen se divák nedozví téměř nic. Poeticky zpytné kresby lesa, oblohy i detailů všedních věcí fungují jako poněkud naivně zčernobílené symboly, oslovující hlavně autorku samotnou víc než diváka. Elektronický soundrack celkem funkčně podbarvuje ospalou audivizuální alegorii, která má rozumnou stopáž 70 minut. Neměl jsem s tím problém, narozdíl od obsazení hlavní role Petrou Nesvačilovou, jejíž podání mi typivě nesedlo a rušilo mě. Celkem by mě zajímalo, jak tenhle výrazně autorský počin působil na ostatní. Je dobře, že se seženou peníze i na tak intimní projekty, nejdoucí komerční odezvě v ústrety ani v nejmenším, ale Sněží zůstalo asi ve dvou třetinách cesty.

• 13.6.2020  20:54
    Stasis (2017)

Dal jsem to čistě z nudy jako bizzar a u podobných 'vytvorů' mi pokaždé vrtá hlavou, jak se může vyskytnout jediný mozek, kterému podobný projekt připadne jako dobrý nápad? Výprava za pár dolarů, děj o ničem, ochotnické herecké výkony a dokonce i hudební motiv úvodních a závěrečných titulek bezostyšně obšlehlý od Vangelise a Blade Runnera. Pokud pominu kategorii komedií, opravdu si jeden jediný divák může říkat, že to bylo celkem dobré?

• 28.5.2020  08:48
    Criminal: UK - Edgar (E01) (epizoda) (2019)

Tennanta mám rád, chápu velmi dobře chytlavou koncepci Netflixu a rozhodně jsem se nenudil. Také jsem ale nemohl přestat myslet na to, s jakou sterilní dokonalostí je každá minuta scénáře vysoustružena - až jí to částečně ubírá na schopnosti diváka bezvýhradně vtáhnout. Budiž zlehčující okolností, že výslech z principu je hraní rolí a tudíž vykalkulovaná divadelní dramatičnost je pochopitelná či nezbytná, přesto bych býval uvítal větší podíl přirozenosti. Palce i přes subjektivní výtku nahoru. (Wiki: V rámci série Criminal ještě existují trojdíly Spain, France a Germany.)

• 6.5.2020  20:12
    Spiknutí proti Americe (TV seriál) (2020)

Vynikající a mrazivé. Ovšem šestý díl jako když utne a urputná snaha stornovat vše do původního stavu, skoro jakoby zamítli peníze ja druhou řadu a byl narychlo upečen 'dobrý konec', je dost v rozporu s předchozím pozvolným, plíživým a tísnivým, realistickým vyzněním..

• 16.4.2020  23:22
    Jiný život (TV seriál) (2019)

Vydržel jsem asi osm minut, které bohatě stačily pro zařazení do déčkové kategorie 'kdo, proboha, do něčeho tak okatě trapného a zbytečného mohl dát peníze'. Už po osmi minutách - scénář idiotský a herci zoufalí...

• 1.4.2020  23:42

Po první epizodě milé překvapení.

• 8.3.2020  04:35

Zoufale nefunkční a zbytečné.

• 26.2.2020  18:07

Asi jsem divnej, ale ja se vážně dobře bavil!

• 5.2.2020  07:49

Sotva kdo může pípnout, že dám plný počet filmu, co nemá na csfd ani šedesát procent. Mám přesně ten věk, kdy si už mohu dovolit se nad ním dojímat a cenit jeho moudrost, aniž by mě rušila přímočarost, kterou jde k cíli v průhledném, leč pravdivém příběhu o skeptickém novináři, vyléčeném laskavým panem Rogersem (takový americký děda Lubin z Kouzelné školky) a kterou asi třicetiletý, neřkuli dvacetiletý divák logicky uzná za nudnou ba trapnou a o ničem. Já si uronil upřímně i pár slz a tetelil blahem jako už dlouho ne a i zpytoval... No, je to tak.

• 13.1.2020  21:04
    Stockholmský syndrom (TV film) (2020)

Po tragicky ochotnickem uvodu se kupodivu dalsi desitky minut ubiraji ve velmi snesitelne rovine kvality a nasince az prijemne prekvapi. Pitoreskni, karikaturisticti pasaci, slapky a mafiani prestanou zoufale prehravat jak v Kamenaku a vse je kupodivu na solidni urovni. V druhem dile je samotna linka vysetrovani hodne upozadnena az zmizela a spise se resi vztahy, vyplivajici z okolnosti. Finale je natolik prekotne, ze mam pocit, jakoby nebyly penize na treti dil, kde by se dalo dustojneji uzavrit souvislosti, ktere vysumi komplet do ztracena. Ale suma sumarum, az na odtrasujicne rozpacite prvni minuty, kdy jsem mel chut vypnout, a prilis kvapny konec, palec nahoru.

• 3.1.2020  15:47
    Osudná jiskra (TV seriál) (2019)

Velmi prijemna francouzsko belgicka dramaticka 'telenovela'v dobrem slova smyslu. Dobre obsazeni, intriky, laska, zrada, politicka korupce, solidni vykony a akoratni hudba. Za me spokojenost!

• 24.11.2019  20:55

Poměrně banální, ale v důsledku hodně zábavná vybražďovačka.

• 7.11.2019  19:21
    Sever (TV seriál) (2019)

Rozpačitý začátek s těžko uvěřitelným Mádlem se postupně přehoupl v velmi solidní výkony a berné uchopení postav. Téma nikterak originální, ale, co už taky vymyslet, že. Na místní poměry výsledný dojem velmi dobrý, jasně nad průměrem detektivních trapností, které se u nás točí a dokonce bych byl rád za vznik pokračování, ku kterému otevřený konec jasně odkazuje.

• 20.10.2019  17:32
    Neuvěřitelná (TV seriál) (2019)

Žádní superhrdinové, monstra, náhlé zvraty, šokující odhalení nebo právní duely v soudní síni. Unbelievable boduje, vyjma paradních hereckých výkonů, v podstatě důsledným ignorováním kriminálkových klišé v rámci prosté autentičnosti. Když si vyšetřovatelé jdou pro podezřelého, není z toho vyvraždovací střílečka, soud, kde vyfasuje skorem 400 let zaberele asi pět minut, žadná exhibice megadrahých právníků. Nějaký ten moralizující patos malinko na konci je, ale suma sumárum už delší čas mě takhle nebavila kriminálka.

• 21.9.2019  06:28
    Agent (TV seriál) (2019)

V šestidílné sérii Netflixu podle skutečných událostí z šedesátých let hraje komik Sacha Cohen izraelského špióna Elijahu Kohena, který to pod falešnou identitou bohatého syrského obchodníka Kamala Sabeta, vracejícího se do vlasti z Argentiny dotáhl až na vrchního poradce syrského ministerstva obrany (!) a získal pro izraelský Mosad mnoho informací a materiálů, než byl v roce 1965 odhalen a popraven. Nejde o žádnou Cohenovu parodickou taškařici, jak by vás asi napadlo, ale zcela seriózní vážnou roli, kterou zvládl velice dobře!

• 21.9.2019  05:07

Neni to horor, ale švihlá komedie o jednom nevyvedeném teambuildingu party zaměstnanců pochybné firmy na jedlé příbory sociopatické Demi Moore aneb nízkonákladové sólo pár lidí v imitaci jeskyně :) Jako postradatelná jednohubka na mírné pobavení to není tak špatné jak by se mohlo zdát, ale víc nečekejte, kdo má rád černý, praštěný humor, bláznivé dišputace a trochu ryzího kanibalství, nebude se nudit.

• 20.9.2019  17:22

Neviděl jsem ani díl původní nekorektní talk show, které je tenhle film nástavbou. Má světlé opravdu vtipné okamžiky, ale smíchy jsem slzel jen při sestřihaných zaběrech u závěrečných titulků, protože na formátu filmu nefunguje zcela spolehlivě to, co v krátkých dílech a nezbavíte se pocitu nudy a nastavované kaše, ačkoliv kdo má hodně rád tenhle švihlý humor trapnosti asi si užije. (Navíc se tu vícekráte opakuje narážka na Zachovu tloušťku, přičemž ta už ale neexistuje.)

• 15.9.2019  20:32

Jeden z těch filmů, kdy si nejsem vůbec jistý, zda jsem se nechal nachytat zbytečným béčkem či viděl zajímavý kus s přesahem :)

• 24.7.2019  17:06
    Smrt nás spojí (TV seriál) (2019)

Hodně, hodně milé překvapení, parádní scénář a deset povedených dílů mixu černé komedie s prvky znepokojivého dramatu. A skvělá Christina Applegate, které to sedlo echtovně a zaslouží Emmy.

• 8.6.2019  10:53

Pro mě skoro nekoukatelné, daleko za hranou bratelnosti, asi že mi je o třicet víc, než je cílovka.

• 27.5.2019  20:36
    Hlava 22 (TV seriál) (2019)

Knihu jsem v mládí četl a film s Arkinem viděl a z obého byl nadšen. Drobné výtky bych k Hulu seriálu měl, ale suma sumárum precizní dílo, skvělé barevné tónovaní a velmi dobří herci.

• 3.5.2019  07:21
    F1: Touha po vítězství (TV seriál) (2019)

Skvělá a ojedinělá příležitost nahlédnout do 'kuchyně' slabších týmů ze středu a konce roštu.

• 19.4.2019  12:33
    Tekutý písek (TV seriál) (2019)

Po dvou dílech.

• 25.3.2019  09:06

Úžasné. Mladičký Attenborough, coby rodící se hvězda BBC a dávno odvanutý svět z před šedesáti let v unikátních znovuobjevených barevných záběrech z pionyrských let přírodopisných dokumentů.

• 8.3.2019  08:40
    A Million Little Things (TV seriál) (2018)

Klasická "telenovela" o čtyřech párech se vším, co k tomu náležívává. Tajnosti, nevěry, radosti, strasti. S tímhle dramatickým rámcem bych potíž neměl, mnohokrát sice ohraný, ale stále funkční a reálný. Namícháte od všeho trochu, hlavně nezapomenout na genderovou a rasovou vyváženost, něco legrace, něco rakoviny, nějaké to (nečekané) těhotenství... Casting by byl též akceptovatelný, co ovšem seriálu ABC silně podráží nohy díl od dílu víc a víc je typická, americká, emoční teatrální přepjatost, nekonečné umělé debaty a dišputace o životě ve formě, která je běžná v dramatizacích, ale už mnohem méně v životě, srdceryvné, sladkobolné scény a záběry i hudba jsou místy dost za čarou. To znemožňuje A Million Little Things být skvělým seriálem. Roz(h)řešení v posledním díle je sice zcela nečekané, ale o to laciněji patriotistické, jak se na Amíky sluší. Pozor, aby nedošlo k omylu, seriál je koukatelný velmi dobře i tak a baví mě, a chtěl jsem každý další díl, ale zamrzí, že kdyby totéž uchopili třeba Norové nebo alespoň Netflix či HBO, bude to i skvělé. I tak palec nahoru, díky silné patosovitosti a polopatické emoční názornosti ale jen tak tak a nesmíte si to tak brát :)

• 26.2.2019  20:57

40 minutový dokument, který tlačí možná až přehnaně emotivním hlasem komentáře Kate Winslet. Obsahuje pár zajímavých záběrů, ale překvapivě celkově je spíš nudnější, což kontrastuje právě s Winsletiným procítěným apelem. Ovšem rybka, co používá 'nástroj' na rozlousknutí škeble, to je něco!

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22