Kaluž

Filmový labužník

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 16.8.2017  17:00

Výborná a hlavně záživná retrospektiva o člověku obdařeném talentem řídit jako ďábel.

• 7.8.2017  11:27

Výborný špionážní film, který se bere setsakra vážně, vypadá zhruba nějak takhle. Špionážní film, který se zase tak moc vážně nebere a přesto dokáže bořit hranice zažitého stereotypu, pak vypadá třeba takto. Atomic Blonde je někde mezi, tváří se vážněji než farář na nedělní mši a zároveň si hraje na rozverný akční videoklip á la John Wick. Ale ani jedno neumí divákovi prodat a tak se v tom jenom plácá a maskuje to samply starých hudebních fláků, případně zadkem Sofie Butellové. Zápletka se ztrácí pod tunou zbytečných a ne zrovna zručně naroubovaných podzápletek a až na tu jednu ryze spektakulární bojovou scénu a kulisy východního Berlína je to nuda k uzívání. A moc to nezachrání ani ten výživný soundtrack, bo David Leitch zkrátka není Matthew Vaughn. A to je celý problém. Charlize Theronová s kvérem může být kdovíjak cool a hip, může vám imponovat i ten věčně maniakální škleb Jamese McAvoye, ale pokud je nepovede dostatečně zkušený tvůrčí tým s dobrým nápadem, dopadne to pokaždé takhle lacině. Naštěstí se tam na chvilku mihne i John Goodman. A ten je vždycky fajn.

• 7.8.2017  11:25
    Dunkerk (2017)

VŽUUUUUUUUUUM! RA-TA-TA-TA-TA-TA!!! Majestátní audiovizuální orgie (obzvlášť to audio!) s celkem zbytečnou narativní manýrou a zápletkou na jeden krátký odstaveček. Ale i takových filmů je třeba. Nolan střemhlav a nepřetržitě útočí na divákovy smysly rovnou ze zálohy a já mu to žeru natolik, že u toho propotím sedačku v kině. Možná jsem čekal krapet víc, ale i tak je to letní nářez se vším všudy a povinnost pro každého filmového fandu.

• 7.8.2017  11:24

Skvělé završení novodobé opičí trilogie. Bravurně zmáknutou jedničku to už nepřekoná, ale furt se na ty digitální opičáky moc dobře kouká. Matt Reeves má budování hutné atmosféry v malíku, nikam se tu nespěchá, vše má svůj čas, vkusně servírovaná gradace spolu s postupným odhalováním charakterů jednotlivých postav je to, co tu hraje prim především. A to se v těžkotonážních blockbusterech málokdy vidí. Za tu odvahu velký palec nahoru. Temný rytíř je v dobrých rukou.

• 7.8.2017  11:23

Zvrácený. To je to slovo, které jsem hledal. Tohle suši mi moc nejede… ale pro lidi, co si libují v akvaristice, případně jezdí o víkendu na chatu, aby tam naporcovali své sousedy asi dobrý.

• 7.8.2017  11:22
    Bez konce (2008)

Poválečná traumata, hříchy minulosti, hryzající svědomí a tichá odpuštění v něžném objetí all inclusive. Vypravěč sype z rukávu řadu životních mouder, o vtip ani drámo tu není nouze a dá se to skousnout i s tím příšerně iritujícím (ne)hudebním doprovodem. A ta srbská fuchtlička je skutečně k nakousnutí.

• 7.8.2017  11:20
    Tour de doping (TV film) (2017)

Citelně slabší než předchozí tenisové peklo, přesto se mi i zde místy slušně zavlnila bránice (Freddie Highmore s knírkem je top a za toho Armstronga obrovský palec nahoru). Doufám, že v té sportovní dokumentaristice budou u HBO pokračovat… třeba taková sonda do zákulisí šachových turnajů by mohla být vpravdě výživná. Obzvlášť když v ní bude dělat rošádu Andy Samberg v roli sovětského velmistra.

• 7.8.2017  11:19

Matt Damon, Jake Gyllenhall… a nakonec Ben Foster. A že mu to šlapalo na výbornou. Armstrong to s těma lentilkama krapet přehnal, ale za tu otevřenost klobouk dolů. Dopují tam všichni a kdo tvrdí, že ne, ten to do sebe sype dvojnásob. Usmívají se do objektivů a pod heslem "catch me if you can" si na těch sedlech vesele drandí dál. Prestiž především.

• 7.8.2017  11:18

Když J.K. Simmons nešetrně rozmotává minulost a tvůrci začnou trousit flashbacky, docela to bolí, ale jinak je to vcelku vkusná a hlavně svižná akční jízda se standardně toporným Affleckem a sympatickou Kendrickovou, která je opět k sežrání.

• 7.8.2017  11:17

Bena Fostera mi bylo trochu líto, ale ti ostatní si ten film zaslouží.

• 7.8.2017  11:16
    Lou (2017)

Parádička.

• 7.8.2017  11:15
    Quarry (TV seriál) (2016)

Collinsovu předlohu neznám, ale asi se po ní začnu pídit. Je to výtečná záležitost. Škoda, že toho není víc.

• 7.8.2017  11:13
    Geeking Out (TV pořad) (2016)

Smith s Grunbergem to táhnou po svém, tedy notně po nerdovsku, dobře se na to kouká a vůbec bych se nezlobil, kdyby se něco podobného vysílalo i v našich končinách na nějaké osvícenější televizní stanici.

• 18.7.2017  15:09
    Wilson (2017)

Na Wilsona jsem se moc těšil. Miluju Clowesovu komiksovou předlohu, která prostřednictvím svérázného humoru a různorodého výtvarného pojetí slepuje dohromady mozaiku životních osudů jednoho kardinálního vořežpruta. Tady toho vořežpruta hraje Woody Harrelson a fakt mu toho losera žerete, jenom ta mozaika ve filmovém provedení jaksi nedrží pohromadě. Zatímco v komiksu Clowes jednotlivé etudy sfoukne formou krátkého úderného stripu, aniž by čtenář ztratil příběhovou nit, filmová adaptace je spíše jen nesourodou přehlídkou nepříliš vtipných scének parazitujících na původních pointách. A je to škoda, protože ten snímek měl našlápnuto k nezávislé trvalce, podobně jako Ghost World nebo Art School Confidential.

• 18.7.2017  15:06
    Auta 3 (2017)

Tak tohle se povedlo. Neúměrně táhlá expozice to trošku narušuje, ale pak se přidá plyn a jede se na plné otáčky až do finiše. I slzička oleje ukápla. Odpočívej v pokoji, Blesku McQueene.

• 18.7.2017  15:03
    American Gods (TV seriál) (2017)

U páté epizody mi vybuchl mozek… nedokoukáno. Televizní zklamání roku.

• 18.7.2017  14:59
    Imperium (2016)

Scénář děravý jako cedník zasažený dávkou z kulometu MG-42, herecké etudy koledující si o parte a okamžitou kremaci, do toho ty vdolky s hákáčem… jediným plusem je fakt, že se to neprotlačilo do české kinodistribuce a shnije to na DVD nosičích někde ve výprodeji.

• 18.7.2017  14:58

Prometheus byl fajn i na potřetí, Covenant je sračka na první dobrou… co tam máš dál, Ridley?

• 18.7.2017  14:56

Nový Linklater, netřeba dodávat více… prostě další pecka.

• 18.7.2017  14:56

Sranda jako v márnici… hehe.

• 18.7.2017  14:45

Všeho moc škodí. A tady je toho všeho vážně moc. Za nakažlivě se smějícího Bautistu palec nahoru, jinak je to vesměs CGI fujtajbl.

• 18.7.2017  14:42
    Legion (TV seriál) (2017)

Lidi, tohle je neskutečná nálož! Nejspíš jdu s křížkem po funuse a spousta z vás už to má dávno za sebou, ale včera jsem dokoukal první sezónu letošní novinky ze stáje kabelovky FX (Taboo), kde se pod tvůrčím dohledem Noaha Hawleyho (Fargo) zrodil zázrak jménem Legion. Předlohu neznám a o zápletce jsem věděl kulový. Prý jakési drámo zasazené do X-Men universa, dle ohlasů celkem chválené. Šel jsem do toho s tím, že nakousnu pilot a uvidím, co se z toho vyklube. A prásk ho, najednou jsem sfoukl osm epizod, jen to hvízdlo. Před pár dny jsem koukal na Rozpolceného s Jamesem McAvoyem, kroutil u toho hlavou kvůli trestuhodně nevyužitém potenciálu a říkal si, že to je látka jako stvořená pro drsnou komiksovou sérii se superpadouchem s duševní poruchou v hlavní roli. A prásk ho podruhé, Legion je mutant trpící schizofrenií. Nebudu se moc rozepisovat, už tak je to zas dlouhý jak sraní v období půstu, takže ve zkratce. Celé se to nese v tom striktním duchu marveláckých hovadin plných paralelních realit, vesmírů a astrálních rovin. Jenomže to, co se na papíře většinou tváří jako neskutečná krávovina, se v tomhle případě mění na audiovizuální orgie srovnatelné s Fincherovým Klubem rváčů. Bez nadsázky. Legion je vyloženě komorní záležitost odehrávající se na minimálním prostoru, která si vypomáhá výrazným obrazovým pojetím, aniž by tím sklouzla k čiré manýře nebo umělecké onanii. Obsazení je velmi sympatické a neokoukané (obzvlášť Dan Stevens v roli Davida exceluje na výbornou), CGI triky jsou více než slušné (když si vybavím, jak silně v tomto ohledu u Starz zprasili Americké bohy, píchá mě u srdce) a lidem odpovědným za kostýmy a scénografii bych rovnou připnul metál. Šestá (a sedmá) epizoda je něco jako svatý grál televizní produkce, to prostě musíte vidět. Pro mě je to malá revoluce na poli adaptací komiksových předloh a prozatímní překvapení roku. Dejte si to, nebudete litovat.

• 18.7.2017  14:41
    San Andreas (2015)

I takové nedomrlé YouTube hovadiny můžete vidět v našich kinech… ach jo.

• 18.7.2017  14:41

Vařené nudle s kečupem. A na ty mě vážně neutáhnou.

• 18.7.2017  14:40

Když si děti hrají na policajty a zloděje je to celkem legrace. Ta pravá zábava však přijde, až děti dospějí.

• 18.7.2017  14:35
    Rozpolcený (2016)

Jsem z toho poněkud rozpolcený. Na jedné straně tam vidím spoustu nevyužitého potenciálu s výborným McAvoyem a na té druhé nekoukatelnou sračku. Tohle té předloňské návstěvě u prarodičů nesahá ani po šourek.

• 18.7.2017  14:35
    Anča a Pepík (TV seriál) (2017)

Klasika mého dětství převedená do pohyblivých obrázků… a povedlo se to na výbornou!

• 18.7.2017  14:34
    Jedna noc (TV seriál) (2016)

John Turturro je v té roli tak dobrý, že se mi na noze udělal ekzém. Bez prdele.

• 18.7.2017  14:34
    Glory (2016)

Aneb jak chudý železničář o hodinky přišel.

• 18.7.2017  14:33
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Masterpiece!

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36