Kaluž

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
    • 1.11.2018  09:23
    22 July (2018)

Ono už z té nešťastné události asi více vytáhnout nejde, protože když už se na tom filmařsky zasekne i taková "dokumentární" veličina jakou je Paul Greengrass, je příhodnější uznat porážku a vyklidit pole. Ono v době, kdy moderní zpravodajská média nezřídka přesáhnou informační záběr filmové (doku)tvorby, se těžko konkuruje něčím obdobným, byť s uměleckým přesahem. To ten přesah pak musí být podstatně výraznější (viz Let číslo 93 nebo Utøya), případně by měl jít více do hloubky daného tématu. Ani jedno aktuální Greengrassův počin bohužel nenabízí. Z řemeslného hlediska je to však film výborný a rozhodně stojí za vidění.

• 1.11.2018  09:22
    The Marvelous Mrs. Maisel (TV seriál) (2017)

Ani nemám slov. Tohle byla tak neskutečná paráda, že z toho dostávám tik do oka. Možná i proto, že mi do něj definitivně padla úžasná Rachel Brosnahanová, kterou od nynějška stavím na piedestal a nechávám si o ní noc co noc zdát. Bravo, Amy Shermanová-Palladinová, touhle komediální taškařicí jste se mi trefila přímo do středu mého vcelku omezeného vkusu a mé cynické srdéčko radostí plesá. A za to vám patří dík!

• 1.11.2018  09:20

Já věděl, že na tu Hanksovu minisérii z 90. let neměl před premiérou koukat. Ale co už, "spoilery" jsou u tohoto snímku asi všeobecně známou věcí, takže o nějaké veledrámo stejně nešlo. Co víc k tomu ale napsat? Nepřekvapivě přesně na míru vysoustružené filmové dílko s věrnými hereckými přednesy a elegantním vizuálem, tedy vše, co se od nového počinu mladého hollywoodského zázraku čekalo. Odvahu za žánrový úkrok cením, přesto z toho cítím spíše lehce sterilní biografický odér než vtahující živelnou podívanou, na kterou jsem si u mistra Chazella už tak nějak přivykl.

• 1.11.2018  09:18

To zase jednou pejsek s kočičkou dělali dort a všechny z toho pak akorát rozbolelo bříško. A že si na těch ingrediencích dali záležet… jenom ten recept jim napsal jakýsi šprýmař.

• 1.11.2018  09:17
    Paterno (TV film) (2018)

Když pro všechen ten shon na hřišti moc nevidíte do nekalého zákulisí a když už náhodou vidíte, mávnete nad tím rukou nebo přimhouříte oko, bo ta šišatá mičuda má přeci přednost. A pak vám na to přijdou a vy najednou máte z ostudy kabát se spoustou trofejí.

• 1.11.2018  09:16
    Hra (2011)

Cesty jedince v lidském mraveništi jsou nevyzpytatelné. A čím větší to mraveniště je, tím větší v něm najdeme anomálie. Více takových filmů!

• 1.11.2018  09:15

Excelentně čistá coenovka, jaká už tu dlouho nebyla. Tenhle černohumorný krvavý výplach strká do kapsy téměř celé televizní Fargo. Skoro za pět, fakt.

• 1.11.2018  09:14

Překvapivě výborná spielbergovina pro mládežníky, přesně ve stylu všech těch Návratů do budoucnosti, Nekonečných příběhů či (prvních) Transformerů. Navíc s milým bonusem pro ty odrostlejší skrze řadu popkulturních odkazů na léta minulá. Předlohu si kvůli tomu asi nepřečtu, ale podívaná to byla vskutku náramná.

• 1.11.2018  09:13
    Beirut (2018)

Trochu zmatené špionážní drámo s klasickou vzájemnou vyjebávačkou všemožně zainteresovaných tajných služeb. Díky obstojné akci a obsazení je to docela koukatelné, ovšem do Mnichova to má hodně daleko.

• 1.11.2018  09:12

Příliš okatě vtíravé melodrama "ze života", spíše pro nenáročného diváka. Mé cynické já mi nedovolí jít výše, ale hezký to bylo, to jo.

• 1.11.2018  09:11
    Neon Demon (2016)

Zářivými neony nasvícené hovínečko. Tentokrát vedle jak ta jedle, pane Refne.

• 1.11.2018  09:10

Vysekaný nadsamec Sean Penn ve skrz naskrz průměrném, ale navýsost zábavném špionážním thrilleru. Mít to vyšší ambice, mohla z toho být velká pecka.

• 1.11.2018  09:06
    Můj král (2015)

Skvěle napsaná a svižně odsýpající vztahovka na jedno sychravé podzimní odpoledne. Vincent Cassel manipulativně excelující!

• 1.11.2018  09:03
    Ze Země na Měsíc (TV seriál) (1998)

Velká paráda i po dvaceti letech.

• 1.11.2018  09:01
    Daredevil - Série 3 (série) (2018)

*FAP FAP FAP FAPITY FAP* Juch, taková paráda, až se mi z toho zamlžila skla. Brubaker, Smith, Bendis, Miller… z každého je tam kousek a srdce fandy do komiksů se blahem jen tetelí. Juch!

• 10.10.2018  22:46

Lars von Trier natočil celkem stravitelný remake Sedmé pečeti... nebo tak něco. Každopádně si u mě po pěti letech napravil reputaci, sesbíral zbytky příčetnosti a opět vystrčil drápky. Návštěvu kina vám ale doporučovat nebudu, bo ve své podstatě je to film velmi ošklivý, neřkuli hnusný. Ale i takové bývá umění.

• 3.10.2018  10:05
    Domestik (2018)

Běžte do kina. Takhle dobrý český film už tam dlouho nebyl. Jo a ten ZVUK je minimálně na Oscara!

• 18.9.2018  11:30
    Tom Clancy's Jack Ryan (TV seriál) (2018)

Nekompromisní nástupce Homelandu se vším, co k tomu patří. Precizní herecký přednes, hutná špionážní linka, výrazní antagonisté, napínavá akce… zkrátka akční pecka roku. A s přehledem nejlepší ryanovka vůbec!

• 18.9.2018  11:19

No není to tam. Ani zdaleka. A je to škoda, bo Shane Black měl tak krásně nakročeno… přitom stačilo jen trochu přidat plyn (respektive prorazit podlahu) a nebát se negativní odezvy. Takhle z toho vyšel jen další přizdisráčský paskvil bez ksichtu.

• 18.9.2018  11:17

Křeč. Ale děsná. Jako kdyby u Pixaru zapomněli na vše, co dělá jejich filmy výjimečnými a spíchli jen ordinérní animovanou rychlokavšku, jakých se ročně urodí dvanáct do tuctu. Ani tomu sedmiletému prckovi se to nějak nezamlouvalo, přitom u jedničky si pravidelně čechráme bránice.

• 18.9.2018  11:15

Nijak extra mě to nezlanařilo před pětadvaceti lety a nechytlo mě to ani teď při repríze se synátorem. Furt je to taková ta celkem obstojná blbina s vymazlenou časokárou, pošahaným vědátorem a vtipnými paradoxy, ale jinak nic, z čeho bych si z nostalgie trhal čůro.

• 18.9.2018  11:14
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

„Don’t tell mama.“ Rodinná dramata, traumata a jiné bolístky servírované formou detektivního thrilleru vsazeného do kulis amerického maloměsta kdesi v Missouri? Ano, prosím! Finální twist se sice už v dobré polovině série odkopal a já už jen čekal, kdy to přijde, ale i tak je to lahodná, byť místy krapet rozvláčná, podívaná. A to obzvlášť díky precizně obsazené (a notně zjizvené) Amy Adamsové i zajímavému námětu.

• 18.9.2018  11:13
    Thelma (2017)

Nejlepší "X-Men spin-off" široko daleko. Fakt. Mít to na sobě nálepku MARVEL, bude z toho přinejmenším komorní událost roku. Furt váhám mezi čtyřkou a plným rancem a nemůžu se rozhodnout… zatím to nechám tak a jdu zjišťovat, co je ten novej Trier zač.

• 18.9.2018  11:12

Tak to vypadá, že kamkoliv v Římě postavíte kameru, zaberete vždy nějakou tu malebnou krásu. Jednou se tam budu muset podívat. Prázdniny v Římě poprvé a jistě ne naposled. Můj oblíbený Byt od Wildera to sice nepřekonalo, ale podívaná je to taky náramná. A ta Audrey je neskutečná kost, takže za pět s očima dokořán.

• 18.9.2018  11:11
    Who Is America? (TV seriál) (2018)

Sacha Baron Cohen už tak trochu hobluje svůj hrubozrnný humor na dřeň a častěji je to spíše trapně nechutné než zábavné. Pár fajnových špílců tam je (prezentace dětské knížky s kopulujícími zajíčky, stavba mešity v Arizoně nebo sofistikovaná past na mexické přistěhovalce), ale i na tu skrovnou epizodní stopáž je to uboze málo. Chtělo by to svěží vítr do plachet, více trefných kritických dloubanců do společnosti a rozhodně méně plastových čuráků, mrdky, hoven a jiných tělesných výměšků. Ostatně, Mark Strong by mohl vyprávět…

• 18.9.2018  11:10
    Yellowstone (TV seriál) (2018)

Taylor Sheridan, Kevin Costner, koně, krávy, medvědi a indiáni. Tahle rodinná sága bude v mé výroční seriálové topce zatraceně vysoko.

• 18.9.2018  11:09
    Upgrade (2018)

Docela fajn skopičinka s low-cost Tomem Hardym na jedno sfouknutí. Připomnělo mi to takové ty méně ambiciózní projekty, co nám poslední léta servíruje Netflix. Tohle se však z nějakého podivného důvodu zjevuje v oficiální kinodistribuci, což je na jednu stranu dobře, na tu druhou bych tam však mnohem raději viděl třeba tu Garlandovu pecku s Portmankou.

• 18.9.2018  11:08
    Equalizer 2 (2018)

Menší nálož než posledně, ale furt velká paráda. Koukatelných thrillerů ze staré školy je v kinech jako šafránu, takže za tenhle dík.

• 18.9.2018  11:07

Skrytá identita II: Kříže v plamenech. Film, který (nejen) afroamerickému etniku vyčaruje široký úsměv na rtech i uznalé pokynutí hlavou a který si z nějakého připochcaného Black Panthera od Marvelu dělá rohožku. Spike Lee je strašnej borec a umí to dát najevo. Takhle se dělají zábavné filmy se seriózním názorem a důrazným poselstvím. Black power! White power! Fuck power!

• 18.9.2018  11:06
    Vyšší moc (2014)

Prvotřídní bergmanovka pro současné generace.

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41