Kaluž

Filmový labužník

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 16.5.2018  13:01

Tak horor roku bychom měli. Sympaťák John Krasinski je strašnej borec a pevně doufám, že si svou slibně rozjetou tvůrčí kariéru hned nezabije nějakým masovým blockbusterem na objednávku.

• 16.5.2018  12:55

Wow efekt původních Avengers se zkopírovat nepodařilo, tudíž si tu pětku zase schovám. Ale jinak je to celkem obstojný superhrdinský guláš. A taky nejspíš poslední marvelovka, na kterou jsem vyrazil do kina. Ta únava materiálu je už setsakra dlouho znát a moje primární chutě jsou už zase krapet jinde.

• 16.5.2018  12:54
    Waco (TV seriál) (2018)

Totální náser s perfektním Taylorem Kitschem a neméně grandiózním Michaelem Shannonem. Nutno vidět na jeden zátah!

• 16.5.2018  12:52

Audiovizuálně nadmíru působivé, obsahově ošklivě vykleštěné. Takové to hovínko v celofánu.

• 16.5.2018  12:51

No nevím… filmy s Eddiem Murphym mě furt baví krapet víc.

• 16.5.2018  12:40
    Annihilation (2018)

„Help! Help me!“ a husina až na prdeli. Fantastické scifíčko.

• 16.5.2018  12:39
    Já, Tonya (2017)

Tady mě mile překvapilo, jak moc je to nekonvenční sportovní drama. Taková vyvážená roznožka mezi Fargem a Ledovým ostřím. Jo a Margot Robbie je v tom naprosto skvělá.

• 16.5.2018  12:34
    Rocco (2016)

Asi nejsem cílovka či co…

• 16.5.2018  12:25

„Oni jsou prostě kokoti.“

• 16.5.2018  12:23
    The Crown (TV seriál) (2016)

Tohle je velká paráda. Peter Morgan ty načančané repliky píše přímo na míru a výprava je bezkonkurenční. Těšingr na třetí přeobsazenou(!) sezónu je enormní.

• 16.5.2018  12:11
    Dva světy (TV seriál) (2017)

Po třech epizodách to balím. Přespříliš natahovaná a velmi nezáživná špionážní omáčka, kterou ze srabu nevytáhne ani dvojitá porce J. K. Simmonse. Škoda, těšil jsem se.

• 16.5.2018  12:09
    Dabing Street (TV seriál) (2018)

Dvanáctidílný maraton v ostravském Minikině na jeden zátah od bránicí cukajícího rozjezdu až do nahořklého finále. A byla to náramná podívaná, Petr Zelenka opět zabodoval a spolu se schopnými dramaturgy rozehrál vtipnou partii plnou zajímavých figurek. Klára Melíšková s Hynkem Čermákem to táhnou za jeden provaz, na Terezu Voříškovou se zase dobře kouká, Miroslav Krobot je ukrutný démon, Martin Myšička tam má snad nejlepší (a nejsmutnější) part ze všech a František Filipovský je borec i po smrti. Smetanu však s přehledem slíznul Kapitán Filcka a já už se nemůžu dočkat, s čím ten úžasný pošuk Zelenka přijde příště.

• 22.2.2018  17:18
    Tvář vody (2017)

Čirou náhodou jsem v době premiéry del Torovy novinky poprvé zkouknul animovaného Železného obra Brada Birda a další z nespočtu repríz E.T. Mimozemšťana Stevena Spielberga. Fakt, čirou náhodou. A řeknu vám, tahle Tvář vody jim nesahá ani po zmáčené šosy. A já přesně vím proč. Oba výše zmíněné snímky jsem si náramně užil se synem, ale na Tvář vody jsem do kina musel vyrazit bez jeho doprovodu. Přitom stačilo jen vyhodit to explicitní mrdání, hnijící prsty nebo krvavé šplíchance a zbylo by… ano, zbylo by přesně to, co už nám naservíroval Brad se Stevem. Tedy báječně vyšperkovaná rodinná podívaná s našlápnutím k instantní klasice. Tvář vody je na pohled tuze krásná a podmanivá, ale pod povrchem zcela plochá a předvídatelná báchorka o dobru a zlu napsaná přes kopírák. Vzhledem k její nepřístupnosti nevidím jediný důvod pro opakovanou projekci. Do skutečné "pohádky pro dospělé" toho totiž budeš muset přihodit MNOHEM víc, Guillermo.

• 22.2.2018  17:12

Krejčovské drámo Paula Thomase Andersona s Danielem Day-Lewisem v ústřední roli? Shut up and take my money! Téměř dokonalá pohádka o stárnoucím umělci plně oddanému svému řemeslu, kterého tu a tam přiotráví sám život. Další filmařský majstrštyk stojící obzvlášť na téměř fyzickém hereckém přednesu, vypilovaných dialozích, technicky precizní práci s kamerou i střihem a v neposlední řadě nádherné hudbě Jonnyho Greenwooda. Tak sbohem a dík za všechny ryby, Danieli!

• 22.2.2018  17:10

Tak jsem to poprvé pustil své šestileté ratolesti a nadšený ohlas předčil očekávání. Prvotní horor a strach z neznámého vystřídala nefalšovaná rozjařenost, pak na chviličku smutek a nakonec napětí, že by se jeden krve nedořezal. Dobře to ten pan Spielberg před lety skoulel, furt to má neskutečný tah… a ta hudba, panečku! Jsem zvědav, co na to řeknou vnoučata.

• 22.2.2018  17:07

Víme to všichni, Ryan Reynolds bez kostýmu Deadpoola stojí za vyliždupku a tady nám to opět dokazuje měrou vrchovatou. Komediální potenciál nula, hlášky nula, akce za sedm. Obzvlášť v závěru, kde se to v nizozemské metropoli kydlí ostošest. Ale to už je celkem pozdě a pachuť z předchozího balastu to už nesmyje. Samuel L. Jackson je tu jenom starej, unavenej cucaracha. A to je na bad-ass zmrda jeho kalibru strašně málo. Grimsby byl nechutnej, ale měl svoje momenty. Tohle nemá ani ty momenty. Respektive jeden by se našel… spin-off se Salmou Hayekovou by pod taktovkou někoho talentovanějšího (říkal někdo Shane Black?) přepsal dějiny vražedně zábavných výplachů.

• 22.2.2018  17:05

Malý nenápadný snímek o malých nenápadných problémech nižších sociálních vrstev přežívajících za zdmi fialového motelu kdesi na odvrácené straně Floridy. Celá ta malost a nenápadnost je však přehlušena dětským křikem a smíchem ústředních pišišvorů, kteří z toho plátna neslezou ani na vteřinu. A vy je budete milovat nebo nenávidět čistě dle toho, jak moc se dokážete vcítit do vrtochů dětské duše. Já se přikláním tomu prvnímu a té malé hubaté holčičce bych dal rovnou Oscara (scéna ve fast foodu je top!). Teď mě omluvte, jdem se synem nakopat zádel tomu leprikónovi na konci duhy, prej tam schovává hrnec plnej zlata a odmítá se dělit.

• 22.2.2018  17:02

Velký rest po letech dohnán a musím smeknout, Brad Bird je opravdu kanón. Dokonce tímhle železňákem s přehledem strká do kapsy i aktuálního Guillerma del Tora s jeho tematicky (a vlastně i dobově) spřízněným rybomužem, na kterého jsem si vyšlápl do kina pár dní potom. A to prosím bez laciných explicitních scén jak z pornohororu. Je to velká paráda a rovnou to se synátorem řadíme do naší filmotéky mezi animovanou klasiku, co chytne za srdíčko a nepustí.

• 22.2.2018  17:01

No vida, najednou ty bat-filmy Joela Schumachera vypadají jako vysoké umění…

• 22.2.2018  17:00
    Nelítostná (2017)

Nepřehledný a příliš "na divoko" sestříhaný paskvil plný flashbacků. Jako kdyby tvůrci chtěli vyprávět tři dějové linie najednou, ale nemohli se rozhodnout, kterou divákovi naservírují dřív. Technicky precizní avšak z narativního hlediska velmi nefunkční a provařené akční melodrama. Nebrat.

• 22.2.2018  16:59
    Joy (2015)

A teď tu o tom jak Horst Fuchs ke štěstí přišel!

• 22.2.2018  16:55
    Zločinec (2008)

Namlsán povedenou Waughovou novinkou jsem znovu sáhnul po jeho starším kuse (teď nemyslím tu hovadinu s Rockem) a opět musím labužnicky zamlaskat. Jednoduchá vězeňská báchorka s rázným tahem na branku a účinným direktem v závěru mě nenechala ani chvíli v klidu. Jako kdybych tam s tím Dorffem a Kilmerem byl zavřenej taky.

• 22.2.2018  16:54

• 22.2.2018  16:52

Po delší době jsem si zase vyzobal pár střípků z Černého zrcadla a koukám, že se nic moc nezměnilo. Stále jsou to takoví Bakaláři nového tisíciletí s občasným vykročením do lehkého nadprůměru, ale veskrze nic, s čím bych musel pravidelně trávit čas. Ze čtvrté sezóny jsem okoštoval epizody Arkangel, Crocodile a Hang the DJ, přičemž až poslední jmenovaná mě svým námětem dokázala vytrhnout z letargie a dokonce mi vykouzlila úsměv na rtech. Partnerské vztahy řízené aplikací jsou nápad k nezaplacení!

• 7.2.2018  11:53
    Happy! (TV seriál) (2017)

Přes počáteční nedůvěru k seriálové adaptaci mé oblíbené komiksové předlohy, navíc z vesměs nevábně čpící produkce stanice Syfy plné béčkových odvarů, jsem již po dvou epizodách měl jasno. Tohle bude kurevsky vypečená laskomina. A taky že byla! Tvůrci si na přepisu dali záležet a už tak stylisticky notně přepálenou báchorku o nezvěstné dívence roztáhli na epický nářez nemající v současných vysílacích časech obdoby. Nevím nakolik za tím stojí producentský (a částečně i scenáristický) dohled samotného Granta Morrisona, ale nepředvídatelnou ujetost, akční dravost a černočerný humor jeho předlohy se zde podařilo povýšit na umělecký počin hodný zarámování a čestného vyvěšení na veřejných záchodcích kdesi v zaplivaných útrobách podzemky. Chris Meloni se pro roli věčně nasraného a (nejen) osudem znásilňovaného Nicka Saxe narodil, animovaný modrý jednorožec Happy je úžasně retardovaný a sladký zároveň a Patrick Fischler si úlohu sociopatického magora Smoothieo vyloženě užívá. Nasmál jsem se u toho vydatně, bránice se vlnila a popcorn lítal ušima. Tohle svým dětem rozhodně nepouštějte!

• 7.2.2018  11:49
    V pasti (TV seriál) (2016)

Slabší čtyři… je to taková standardní civilní detektivka, skoro jako z produkce České televize, která mimo těch zasněžených a pro našince exotických kulis ničím nijak zvlášť nevybočuje. Zkrátka to jen tak vláčně (ale díky dobře napsaným postavám stále zajímavě) plyne, karty se pomalu odkrývají a ve finále se to pak celé shodí celkem zbytečnou akční šlamastykou jak z bijáku s Liamem Neesonem (stále točeným v produkci ČT). Proto ty slabší čtyři. Příště bude potřeba přitlačit na pilu nějakou hutnější zápletkou, případně dravější motivací podezřelých.

• 7.2.2018  11:45
    Realita (2014)

Mr. Oizo vrací úder dalším bizarním pokusem o film a docela mu to tentokrát vychází. Zábavně absurdní jednohubka o snech, fikcích a ohýbání reality. A nebo taky hovězí píčovinka s vejci a plátky slaniny, záleží na úhlu pohledu. U mě vítězí ten první.

• 7.2.2018  11:44
    Grimsby (2016)

Mark Strong je pro mě od teďka mrtvej herec. Ale smál jsem se u toho jako pako, to zas jo. Ve výsledku to však předchozím cohenovkám nesahá ani po varle. Škoda.

• 7.2.2018  11:43

Skvěle napsaná a příjemně odsýpající rodinná konverzačka skoro jak ze stáje Woodyho Allena, když mu to ještě celkem točilo. Přestože se to v poslední třetině krapet zlomí a spadne to někam k průměru, pocit z dobře strávené podívané přetrvá i po skončení závěrečných titulků. A Sandler je tu parádní, tyhle vážnější role mu šly vždycky nejlépe.

• 7.2.2018  11:42
    Elle (2016)

Starý chlípník Paul Verhoeven si oblékl kostým Pedra Almodóvara a střihnul si vkusnou variaci na jeho nejlepší kusy. Chytře napsaný scénář ruku v ruce s obratným režijním vedením udržuje pozornost po celou bujnou stopáž, což je u evropských dramat věc často nevídaná, o to více však vítaná.

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38