Kaluž

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45
    • 3.3.2020  09:34
    Modelář (2020)

Tohle není film Petra Zelenky a jeho přátel. Tohle je dokonale nezáživný, myšlenkově vyprázdněný a dramaturgicky vykastrovaný paskvil jakéhosi televizního debutanta. Ne, toto není film Petra Zelenky a jeho přátel. Odmítám tomu věřit.

• 3.3.2020  09:22
    1917 (2019)

Má to spíše dokumentární potenciál než ten dramatický, což samo sebou není na škodu a docela hezky se to doplňuje s nedávno oprášenými dobovými záběry z dílny Petera Jacksona. S přihlédnutím k vizuálnímu pojetí jsem však tak trochu čekal daleko intenzivnější a pohlcující podívanou, přinejmenším ve stylu Nolanova Dunkerku či Cuarónových Potomků lidí.

• 3.3.2020  09:03
    Drahokam (2019)

Tak první film do letošní topky bychom měli. Neskutečná jízda!

• 15.11.2019  09:57

Poměrně zbytečný, avšak díky pečlivému autorskému uchopení plně uspokojující dovětek k jedné legendární TV sérii. Vince Gilligan je strašnej machr, to říkám furt. A teď už zase toho Saula Goodmana, prosím!

• 15.11.2019  09:54

Co jsem komu udělal?

• 15.11.2019  09:52
    Miliardy - Série 4 (série) (2019)

No ty vole! Aktuálně asi moje nejoblíbenější TV série současnosti. Furt strašnej kotel intrikaření, pletichaření a kujopiklení v líbivém latexovém oblečku.

• 15.11.2019  09:50
    Kořist (2019)

V první půli je to docela obstojný survival, pak už ale zase najede klasicky rozplizlý akčňák s přemnoženýma ještěrkama. Not great, not terrible.

• 15.11.2019  09:50
    Když nás vidí (TV seriál) (2019)

Jo, tohle mi zase jednou zvedlo mandle. A pořádně. Takové ty osudové etudy, jež napsal sám život. Tentokrát však pod uměleckým pseudonymen KOKOT VYJEBANÝ. Tohle prostě nevymyslíš. Výborná minisérie.

• 15.11.2019  09:49
    Co děláme v temnotách (TV seriál) (2019)

Bezuzdný smích, křeče v bránici, válení se po zemi v unikajicích tělních tekutinách… tihle dacani z Nového Zélandu mě vždycky spolehlivě položí na lopatky. A já jim za to děkuju! Jen tak mimochodem, předcházející celovečerák tahle série s přehledem strká do kapsy. Což je prakticky něco neuvěřitelného.

• 15.11.2019  09:47
    Po životě (TV seriál) (2019)

Skoro jako kdyby Gervaisovi někdo vytrhnul špičáky, upiloval drápky a ufikl koule. Takhle mdlou tuctovku jsem od něj teda nečekal. To i ten Derek je oproti tomuhle masterpiece.

• 15.11.2019  09:46
    Zpráva o stavu manželství (TV seriál) (2019)

Ten Chris O’Dowd mi tam úplně neseděl, ale jinak je to výtečně napsaná divadelní taškařice. Kéž by to takhle svižně a s nadhledem šlo v tom reálným životě taky okecat.

• 15.11.2019  09:44
    BONDING (TV seriál) (2019)

Někde u třetí epizody jsem to chtěl zapíchnout, ale nakonec jsem to dokoukal. Kdybych šel ven, udělal bych asi líp.

• 15.11.2019  09:44

Jako ztracená epizoda ze série Akta X to celkem funguje…

• 15.11.2019  09:43
    Máma (2019)

#PrayForOctaviaSpencer

• 15.11.2019  09:42

Chvílema jsem měl pocit, že mi exploduje hlava. Nechápu, jak jsme mohli ty devadesátky přežít.

• 15.11.2019  09:42
    Space Jam (1996)

Ještěže už jsou ty devadesátky pryč. Občas je však nezbytné si je připomenout… Ace Ventura coming soon.

• 15.11.2019  09:40

Po půlhodině jsem to zabalil a nechal to dokoukat malýho. Jemu se to prý celkem zamlouvalo, jenže já jsem odkojenej jinačíma loutkama. Na mě už to bylo moc meh (nedokoukáno, tudíž nehodnoceno).

• 15.11.2019  09:40

Méně wrestlingu, více dramíčka. Ale furt je to paráda! Předposlední epizoda je strašná depka a je totálně boží. Jsem zvědavej, kam se to vyvine.

• 15.11.2019  09:38
    Agent (TV seriál) (2019)

Saša jede, ale ten Gideon mu to trochu kazí notně protáhlou stopáží. Do tří epizod by se to asi bez většího problému vešlo, přesto se jedná o povedené špionážní překvapení letošního roku.

• 15.11.2019  09:36

Po všech těch Jurských parcích, světech a Godzillách jsem malýmu pustil letitou klasiku od Zemana. Hltal ji od začátku do konce a pak jsme si o filmu ještě dlouho povídali. Nafouklé rozpočty a přebujelé CGI se přeceňují, první housle vždycky bude hrát nápaditá narace a režisérská práce s herci. Tenhle snímek je toho nesporným důkazem a své místo si najde v srdci každého malého (i velkého) dobrodruha.

• 15.11.2019  09:36
    Kursk (2018)

Ale dobře se v tom Sovětském svazu mají, což?

• 15.11.2019  09:35

Jacksonův děda by z práce svého vnuka měl ohromnou radost. Jsem si tím jistej. Well done, Peter!

• 15.11.2019  09:35

Po delší době zase nějaké to tuzemské krasosmutnění s civilním nápadem hezky od srdíčka. Jen tak dál, Slávku.

• 15.11.2019  09:33

Po všech těch Narcosech, milujících Pablech a dalších kolumbijských telenovelách jsem už nic moc extra nečekal. A přesto jsem dostal naprosto vrcholové adrenalinové drama vystavěné na pevných základech letmo šmrncnutých skutečností. Takhle se pracuje s dávno ohraným tématem, svěže, věcně a kulervoucně.

• 8.10.2019  05:24

Celej internet teď pěje chválu na filmového Jokera, obzvlášť kvůli mírně přepálenému hereckému přednesu Joaquina Phoenixe a krapet dospělejšímu podání klasické komiksové látky. Přitom je to vlastně jen docela suchý thriller bez jediného překvapivého zvratu či svěžejšího nápadu. Ale budiž, nechme masám posvícení, pro vás náročnější (a otrlejší) tu mám tip na kus pořádné filmařiny. Příští týden do kin vtrhne nový snímek Fatiha Akina U Zlaté rukavice, ve kterém exceluje mladý Jonas Dassler (roč. 1996) v roli sériového vraha Fritze Honky. A je to tak mocný sociální ekelhaft, že na to budete neradi vzpomínat ještě o Vánocích. Neskutečně poutavá a zároveň sžíravá (a v jistých okamžicích i zvráceně zábavná) sonda na samé dno lidské existence. Zmalovaný Phoenix tomuhle klučinovi nesahá ani po obřezanou klobásu. Na to vemte jed na krysy a zapijte ho vodkou!

• 8.10.2019  05:20
    Joker (2019)

KNOCK-KNOCK ...a tam nikdo.

• 8.10.2019  05:04

U mě asi zatím film roku. Neskutečná nálož emocí.

• 8.10.2019  05:02
    Hellboy (2019)

Z poetikou komiksové předlohy to má společnýho úplný prd, ale koukat se na to ještě dá. Tedy maximálně jednou. #DELETE

• 8.10.2019  04:55

Říkám to furt. Kdyby se komplet vyházeli všichni mluvící lidé a zůstali tam jen ty obří ještěrky, můry a draci, byl by to pomalu film roku. Přepálené emoce a veskrze směšné dialogy lidských protagonistů to těm monstrům podstatně kurví. Škoda.

• 8.10.2019  04:46
    Free Solo (2018)

Je to chuj. Ale odvahu má, to se mu musí nechat.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45