• Krátkometrážní

Republika Blaník - Mynářovy patálie (2020) (epizoda) odpad!

Poněkud prvoplánové vtipy - Kubera kouří, Zeman je pomalý a podobně... Chci zpátky toho starého dobrého Tondu Blaníka, ne tohoto, který se akorát pitvoří...

Kovy řeší dějiny (2020) (TV film) odpad!

Holka v teenage věku, užívaje během monologu nesčetněkrát vycpávkové slovíčko "jakoby", poslouchána samolibým influencerem, který je glorifikován jen díky tomu, že na serveru youtube nehraje hry, nemaže po sobě dort a nekvičí, svým projevem kritizuje výuku dějin na českých školách. Jasně, "mladé je nutné oslovit", i když, je to opravdu nutné? Neměli by své osobní zájmy lidé rozvíjet ve volném čase? Ve škole pouze projít systémem, který tedy není moc efektivním, a rozvinout sebe sama po vlastní ose? Možná je můj pohled příliš zaujatý, a to hlavně kvůli odporu vůči "Kovymu", ač považuji toto oslovování za stupidní... Pořadem provází mladý, progresivní profesor? Neeee.... Pořadem provází historik? Neee..... Pořadem provází člověk, který má přirozenou autoritu získanou jinak než signifikantním dosahem dětí na internetu? Neeee.... Považuji tento dokument jako relevantní sondu do výuky dějin na českých školách? Neeeee..... Líbilo? Neeee.... Nechat zmizet Kovyho? JO

Mor vran (1931)

Já zkrátka ty záběry rozbouřeného moře miluji!!! Snímek působí příjemně poeticky a Epsteinův rukopis se nezapře!

Premiér (2019) (seriál)

Dal jsem tento díl, bohužel, celý... Nejenže tomu idiotovi koukal celou dobu mikrofon, tak špatné hraní jsem jakživ neviděl, nehledě na naprosto příšerný scénář a vtipy, které víceméně nebyly vtipné, byť se o vtipnost pokoušely, minimálně Soukupovým smíchem po nich... Myslel jsem si, že s nejhorší politickou satirou jsem se setkal v Tele tele, ale teď už si s klidnou hlavou mohu říci "zlaté tele tele". Chce se mi zvracet, chci se podřezat, chci radši spáchat genocidu v Iráku, než abych dal druhej díl... hnus, odpad, mrdka, zvratky

Head with Hammer (2001)

Film je u této kratičké animace velmi silným výrazem :D ale proč ne, pro mne má i toto ťuknutí do hlavy větší hodnotu než 90% filmů, které jsou k dispozici, pěti hvězdami jen kočíruji hodnocení 23 procent, které jsem rázem zvýšil na 27. Lynch je prostě svérázný umělec a já bych od něj žral snad i hovno v míse.

Sisyfos (1966)

Jednoduché, přitom hodnotné, milé, ale ne dětinské, zkrátka skvěle vyvážený kraťas na motivy mýtů o Sisyfovi. 4/5

Leaving Neverland (2019) odpad!

Lži, lži, nepřejícnost a dychtivost po penězích prznily život Michaela více než poslední dekádu jeho života, lidé na něj útočili, zkrátka proto, že si uvědomovali, jak hodný a jak dobrá bytost MJ je. Člověk, který podporoval 39 charit, zval k sobě tisíce dětí, které měly problémy, byly nemocné, či postižené, MJ s nimi trávil čas moc rád, protože kvůli jeho horentní slávě bylo těžké navázat přátelství s dospělími, aniž by si ho uvědomovali jako člověka a neuvědomovali by si množství slávy a peněz. Michael neměl dětství, proto si to vynahrazoval. Najednou se ale objeví skrze cca 4 lidí sprosté lži, které mají MJ poskvrnit. Zkrátka "peníze došly, nové mi pošli", to je krédo tohoto odporného dokumentu, dávám odpad, ikdyž po technické stránce byl dokument v pořádku, avšak také bych neobdivoval nacistu pro jeho krásnou uniformu, nejde to. ODPAD FUJ