skipi

skipi

Česko

1 bod

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2
  • 10.8.2017
  The Secret of Madame Blanche (1933)

  Roku 1898 poznává mladá americká zpěvačka Sally Sanders (Irene Dunne) arogantního boháče (Douglas Walton). Po krátkém zasnoubení následuje svatba. Jenže sňatek s bývalou divadelní hvězdičkou leží mnoha členům rodiny v žaludku. Nový přírůstek do rodiny nemá žádný majetek, ani žádné vlivné kontakty. O rok později Sally porodí své první dítě. Konflikty v rodině vrcholí a Sally se rozhodne vykročit k samostatnosti. Přijme místo zpěvačky v bordelu a z ženy, která neměla žádný majetek, ani žádné kontakty, se mění v mocnou Madame Blanche.

  • 22.7.2017
  Skandal um Eva (1930)

  Eva Rüttgersová (Henny Porten) je mladá učitelka v provinčním městě. Je zasnoubená s doktorem Kurtem Hillerem (Oskar Sima). Náhodou se dozví, že její snoubenec má čtyřletého nemanželského syna, kterého tají. Ze zvědavosti navštíví pěstouny a s malým Gustavem se spřátelí. Jednoho dne vyrazí s Gustavem na výlet do města, kde je spatří doktor Hiller. Jenže Hiller vlastního syna nepoznal a je z celého objevu úplně paf. Mylně se domnívá, že nemanželské dítě má Eva.

  • 16.7.2017
  Schuldig (1913)

  Thomase Lehr (Eduard von Winterstein), písař u firmy Häusler & Sohn, je starostlivý otec a příkladný zaměstnanec, který v životě nezakopl. Do doby, než zapomene v práci nabitou pistoli. Na scéně se objevuje sloužící Wilhelm Schmidt (Erich Kaiser-Titz) a začne plundrovat firemní kasu. Když je přistižen šéfovým synem, bez milosti jej zastřelí. Zatímco Schmidtovi se podaří zamést stopy a utéct do Států, nastává při vyšetřování drama a odsouzen je nevinný člověk.

  • 2.7.2017
  Tanz auf dem Vulkan (1938)

  Francie 1830. Večer co večer je divadlo Funambules vyprodané. Jako magnet na publikum zde působí Jean-Gaspard Debureau (Gustaf Gründgens). Skutečná historická postava, která jednoho večera pronese kuplet na neoblíbeného krále Karla X. (Ralph Arthur Roberts). Jenže někdo kuplet vynese a druhý den obíhá tiskem Paříží. Debureau je zaskočen. Tohle nečekal. Problém tkví v tom, že svou přízeň mu projevila hraběnka Cambouilly (Sybille Schmitz) a Debureau se chystal její city opětovat. Jenže hraběnka Cambouilly je zároveň favoritkou Karla X. a Debureau má pocit, jakoby někde v dáli slyšel kata brousit sekeru.

  • 17.6.2017
  Vloupání (1989)

  Pánové, v našich hrudích bije láska k bankovním trezorům!
  Berlín 1946. Graf (Götz George) a Lubowitz (Otto Sander) se chystají na největší džob své kariéry. Deutsche Verkehrs-Kredit-Bank platí za nedobytnou a své peníze zde ukládají i Říšské dráhy. Oba gangsteři se chystají k výběru způsobem, za který je trest 18 let. V budově banky si pronajmou volné prostory a zřídí fiktivní kanceláře. Během akce přibírají další členy, včetně Markwarda. Začínají do banky hloubit tunel. Jejich první problém se jmenuje spodní voda.

  • 17.6.2017
  Arabella (1924)

  Mladý kůň uteče majiteli (Alphons Fryland) a zapadne do bažin. Jak tomu chce náhoda, zachrání jej mladá dívka. Jmenuje se Arabella (Mae Marsh) a je cirkusovou tanečnicí. Do majitele se zamiluje a následuje svatba. Po ní sbírá Arabella ceny na jezdeckých soutěžích, ale štěstí netrvá věčně. Když se kůň zraní, je prodán v dobré víře, že s ním bude dobře zacházeno. Novým majitelem koně je William (Fritz Rasp), který koně týrá. Jednoho dne Arabella zbídačené zvíře pozná a rozhodne se jej zachránit. V hlavních rolích hollywoodská hvězda Mae Marsh a kůň.

  • 1.5.2017
  Mit Herz und Hand fürs Vaterland (1915)

  Rakousko-Uhersko, 1. světová válka. Voják (Hubert Marischka) obdržel povolávací rozkaz a loučí se s rodiči. Ti netuší, že jejich syn je tajně ženat a otcem dítěte. Když Italové zaútočí na rakouské pozice, podaří se mu v poslední chvíli napsat domů. Jeho matka dostává zároveň zprávu, že její syn byl zastřelen a zřítil se ze skály. Oplakává jeden život, poté se oblékne a jde přivítat do rodiny nový.

  • 30.4.2017
  Christmas Under Fire (1941)

  Navzdory německému bombardování oslavuje Anglie roku 1940 Vánoce. Hlavními hrdiny dokumentu jsou děti, jejichž otcové slouží na frontě. Kamera nám dá nahlédnout do protileteckých krytů, kde kromě plynových masek a pitné vody má své místo i malý vánoční stromek a tolik vytoužené dárky. Panenka pro dívky a nejnovější model letadla RAF pro chlapce. Byly to první válečné Vánoce, kdy britští kněží vysvětili londýnské metro a začali v něm sloužit mše.

  • 29.4.2017
  Prigioniero della montagna (1955)

  Giovanni Testa (Luis Trenker), vlastník malé loděnice na jezeře Garda, stojí před krachem. Začíná se mu hroutit i manželství. Jeho žena Tereza (Yvonne Sanson) si vždy přála být provdána za bohatého a úspěšného muže. Giovannimu zbývá poslední možnost. Navštívit svého bohatého bratra Enza (Vincenzo Nocker) a požádat jej o půjčku. Mezi bratry se však strhne ostrá hádka a oba berou do rukou nože. Giovanni jako první přichází k rozumu, hodí svůj nůž na zem a odchází. Ještě ten samý den je Enzo zabit a z vraždy je obviněn Giovanni.

  • 22.4.2017
  Černá kavalérie (1937)

  Severní Itálie, 16. století. Cesare Borgia (Erwin Klietsch) obléhá druhý měsíc hrad vévody z Lombardie (Giuseppe Addobbati). Vévoda z Lombardie je nakonec zabit a jeho syn Giovanni Lombardo (Luis Trenker) utíká do hor. Vyroste v mladého a silného muže, který se rozhodne pomstít smrt svého otce a získat zpět rodinné sídlo.

  • 4.2.2017
  Polibek Mary Pickfordové (1927)

  V lásce neúspěšný mladík - zaměstnanec kina (Igor Iľjinskij) obdrží od Mary Pickford (Mary Pickford) polibek, který jej katapultoval mezi hvězdy. Jeho život se prudce mění, je vystaven ženskému obdivu a dostává stovky nabídek. Film řeší dilema, zdali je lepší odmítnutí, nebo nekritický obdiv davu.

  • 1.2.2017
  Bomby nad Monte Carlem (1931)

  Kapitán Craddock (Hans Albers) velí křižníku Persimon, který pod vlajkou království Pontenero křižuje Středozemní moře. Stejně jako jeho muži je rozzlobený, že nedostal žold, a odmítne pustit na palubu královnu Jolu I. (Anna Sten). Následně odjíždí do Monte Carla na pontenerskou ambasádu, kde mu Jola I., již inkognito, zajišťuje výplatu 100 000 franků. Craddock královnu nepoznal, ta je oblečena jako žena z ulice, ale líbí se mu. Pozve ji na večeři, několikrát vyzve k tanci a v kasinu prohraje 100 000 franků. Náš příběh právě začíná.

  • 22.12.2016
  Reiter von Deutsch-Ostafrika, Die (1934)

  Afrika. Německý farmář Peter Hellhoff (Sepp Rist) vstupuje po vypuknutí 1. světové války do domobrany. Opouští ženu Gerdu (Ilse Stobrawa) a pomocníka Wilma Klixe (Rudolf Klicks). Roku 1916 je plantáž obsazena britským vojskem. Velitel, major Cresswell (Peter Voß), dává střežit všechny zdroje vody v okolí. Tuší, že je němečtí vojáci potřebují, a jeho tušení se mění v tragédii. Gerda s Klixem jsou napadeni, když se s vodou vrací na farmu. Majoru Cresswellovi nezbývá nic jiného, než ze svými muži osvobodit Gerdu.

  • 22.12.2016
  Der Traum vom Rhein (1933)

  Americký milionář Jupp Steinberg (Franz W. Schröder-Schrom) si náhodou vyslechne německý pěvecký kvartet. Těžce nemocný muž se rozhodne naposledy navštívit svou německou vlast. Doprovází jej dcera Mary (Gay Christie). Otec najme dceři nejprve učitele, poté zaměstná i řidiče. Netuší, že se znají. A to není vše! Učitel neumí učit, řidič neumí řídit a na život si oba vydělávají ne zcela legálním způsobem.

  • 17.12.2016
  Herrscher ohne Krone (1957)

  Na kodaňský dvůr přichází roku 1769 doktor Johann Friedrich Struensee (O.W. Fischer). Během krátké chvíle se stává přítelem krále Kristiána VII. (Horst Buchholz), členem státní rady, reformním politikem a milencem královny (Odile Versois). Přísloví praví, že cesta do pekla bývá dlážděna dobrými úmysly. Struensee netušil, že cesta na popraviště též.

  • 21.11.2016
  Sny o Rossii (1992)

  Film líčí vznik obchodních a diplomatických vztahů mezi Ruskem Kateřiny II. Veliké a v Japonsku vládnoucí dynastii Tokugawa. Roku 1782 ztroskotala japonská loď Sinse-maru kapitána Daikokuya Kōdayū v ruské oblasti Aleutských ostrovů. Posádka narazí na obchodníky s kožešinami a z trosek staví novou loď. Vše vypadá z počátku nadějně, stačí přeplout moře, ale nikdo z námořníků netuší, že cesta domů bude trvat téměř 9 let.

  • 22.9.2016
  André Rieu a přátelé (koncert) (2013)

  André Rieu představuje divákům své nejlepší hosty. Koncertní záznam vám nedá zapomenout na hlas Jermaine Jacksona, Trini Lopeze, či „Argentinského čaroděje" Carlose Buona. Těšit se můžete i na píseň Smile Charlese Chaplina z filmu Moderní doba (1936).

  • 6.9.2016
  The Divided Heart (1954)

  Jugoslávie 1942. Sonja (Yvonne Mitchell) je trojnásobnou matkou. Ve víru války přichází o manžela, dvě dcery a zůstává s jediným synem Tonym (Michel Ray). Oba se šťastně dožijí konce války. A zatímco Jugoslávie slaví získanou svobodu, Sonja ztrácí své poslední dítě.

  • 3.9.2016
  Zucker und Zimmt (1915)

  Vykutálená paní domácí pronajímá pokoj dvěma mužům, kteří zpočátku nic netuší. Prvním je obchodník se skořicí, který vstává za svítání. Druhým dirigent kavárenského orchestru, který musí pracovat celou noc. Ale i zde platí, že tak dlouho se chodí s rozbitým džbánem pro vodu, až... až se oba pánové potkají u své postele.

  • 21.8.2016
  Police Nr. 1111 (1915)

  Baron von Bode (Kurt Vespermann) s chotí (Erna Gabor) se chystá strávit dovolenou v Alpách. Krátce před tím uzavře vysokou životní pojistku na 1 000 000 franků. V horách však dochází k autonehodě a v poslední chvíli jej zachrání manželka. V následujících dnech prožije baron několik dalších neuvěřitelných nehod, u kterých se pokaždé vyskytne jeho žena. Ač nerad, je nucen vytočit 1111 a požádat o pomoc policii. Inkognito přijíždí detektiv Voß (Carl Gerard) se svojí asistentkou Lotte Alsen (Anny Brinkmann). Věci se dávají do pohybu, ale nabírají nečekaný spád.

  • 2.6.2016
  Arche, Die (1919)

  Inženýr Walter Fahr (Oevid Molander) postaví ponorku revoluční konstrukce. Velení se ujímá kapitán Donken (Georg H. Schnell). Plavby se chce zúčastnit profesor astronomie Soluma (Emil Lind). Je odmítnut, ale přesto se na ponorku tajně dostane. V průběhu plavby kapitán zjistí, že se ponorka nemůže vynořit. Během opravy je profesor objeven a rozzuřená posádka zjišťuje, že závadu způsobil on. U profesora jsou nalezeny díly k ventilu a podle námořního práva mu hrozí smrt. Jeho vysvětlení je šokující. Už dávno je mrtvý a posádka s ním. Dráhu Země zkřížila zbloudilá kometa, jejíž ocas, plný jedovatých plynů, zabil na Zemi vše živé. Posádka se rozhodne, že si profesorova slova ověří a chystá se k vynoření.

  • 14.3.2016
  Bis wir uns wiedersehen (1952)

  V hotelu na švýcarských hranicích se potká Pamela Osten (Maria Schell) a Paul Mayhöfer (O.W. Fischer). Profesor Stauffer (Karl Ludwig Diehl), který Pamelu doprovází, pochopí, že cizí muž se v Pamelině životě neobjevil ani náhodou, ani poprvé. Pamela je ve finanční tísni a přijímá místo manekýnky. Paulovi se dívka líbí, a tak jí nabídne pomoc s odůvodněním, že času i peněz má dost. Pamela ale odmítá. Nikdo netuší, že trpí rakovinou plic a času i peněz má málo.

  • 6.3.2016
  Karbid und Sauerampfer (1963)

  Po ukončení války leží Drážďany v troskách. Neteče voda, nejde elektrika, nefunguje doprava, nefunguje nic. A tak se kuřáci rozhodnou, že jako první opraví fabriku na cigarety, protože cigarety lze použít i jako platidlo a za platidlo se pořídí i ten zbytek.

  • 29.2.2016
  Alkohol (1920)

  Hella Swendsen (Maria Zelenka) se o masopustu od svého snoubence Erika Elvestaedta (Emil Birron) dozvídá, že je synem alkoholičky (Hanni Weisse) a vraha (Jean Moreau). Po tomto přiznání opouští Erik slavnost a setkává se s otcem, který uprchl z vězení. Erik je zmaten, neví, jak se má zachovat. Má otce udat, nebo mu poskytnout úkryt? Osud je ale rychlejší. Během masopustní zábavy vypukne požár a Erikův otec jako první zachrání Hellu. Vrací se do domu, aby zachránil ostatní, ale na scénu přichází smrt.

  • 20.2.2016
  Der verzauberte Tag (1944)

  Mladá Kristína (Winnie Markus) pracuje v kiosku na nádraží. Se svou přítelkyní Anni (Eva Maria Meineke) sní o velké, romantické lásce. Její matka (Carola Toelle) by ji chtěla provdat za Rudolfa Krunholze (Ernst Waldow), který není ničím jiným, než nudným účetním. Ale Kristína očekává od života více a jednoho dne se její pohled střetne s pohledem cizího muže (Hans Stüwe) ve vlakovém kupé. Vlak odjíždí a Kristína je v šoku. Je to pravda, nebo sen?

  • 7.2.2016
  Das Flötenkonzert von Sans-souci (1930)

  Roku 1756 se v drážďanském paláci saského ministra Heinricha von Brühleho konal maškarní bál. Neoficiálně šlo o špatně utajenou schůzku představitelů Rakouska, Ruska a Francie, jejímž předmětem měl být společný postup proti Prusku. Když velvyslanci zmíněných zemí požádali Friedricha II. o audienci, aby vyhlásili Prusku válku, rozhodl se šokovaný král k protiakci, ne však na válečném poli. Sezval velvyslance na zámek Sans-souci a uspořádal pro ně čtyřdenní flétnový koncert. V těchto dnech se mu podařilo částečně mobilizovat armádu proti protivníkovi, který byl šestnáctkrát silnější. Začala sedmiletá válka, kterou Prusko vyhrálo.

  • 7.1.2016
  Comrade X (1940)

  Mac Thompson, moskevský korespondent Texas Bugle, je poněkud záhadnou postavou. V Moskvě zažívá četná milostná dobrodružství a své zprávy podepisuje značkou COMRADE X. Jeho pravou identitu nezná téměř nikdo. Jednoho dne se na scéně objeví Váňa a rozhodne se Thompsona trochu potrápit. Potřebuje dostat svou dceru ze země, ale je potřeba vyřešit několik problémů. Za prvé: Váňova dcera se jmenuje Theodor a pracuje jako řidič tramvaje, protože ženám není tato práce dovolena. Za druhé: Jak dostat na západ skalní komunistku, aby se z ní pak nestala protivná, škaredá ženská, s kterou žádný chlap nevydrží. A za třetí: Problémů není nikdy dost.

  • 4.1.2016
  Der Raub der Mona Lisa (1931)

  Italský malíř Vincenzo (Willi Forst) je zamilován do služebné Mathildy (Trude von Molo). Těžce nese, že Mona Lisa, klenot italského umění, visí ve francouzském Louvru a jako správný vlastenec se rozhodne ji ukrást. I Mathilda, jakožto hrdá Italka, je ochotna pro svou vlast obětovat vše, a nejen pro vlast. Kromě umění má v jejím srdci místo i Vincenzo.

  • 3.1.2016
  The Great Waltz (1938)

  Johann Strauss (Fernand Gravey), syn skladatele stejného jména, pracuje na počátku své kariéry v bance. Jednoho dne je propuštěn, protože myslí na muziku více, než-li na klienty za přepážkou. V jeho životním snu jej podporuje snoubenka Poldi Vogelhuber (Luise Rainer). Cesta k úspěchu je těžká, ale s Poldi, nyní jako manželkou, dosáhnou poloviny úspěchu. Druhou polovinou je sopranistka Carla Donner (Miliza Korjus), kterou diváci milují. Carla ale myslí na víc a touží, aby ji miloval i Strauss.

  • 3.1.2016
  Episoda (1935)

  Vídeň roku 1922. Inflace a nezaměstnanost. Učitelka umění Valerie Gärtnerová (Paula Wessely) přicházi po machinacích na burze o poslední majetek. Pomoc nachází u obchodníka Torresaniho (Otto Treßler), který od ní pravidelně odkupuje starožitnosti. Jednoho dne se Torresani nemůže dostavit na schůzku s Valerií a pošle za sebe učitele Kinze (Karl Ludwig Diehl). Ten se zpočátku domnívá, že Torresani a Valerie jsou milenci. Valerie se na oplátku od Kinze dovídá, že Torresani má ženu a dvě děti. Kinz se v průběhu večera do Valerie zamiluje a teprve teď náš příběh začíná.

<< předchozí 1 2