Un giorno speciale (2012)

K tomuto filmu som sa dostal len náhodou, keď som prepínal programy v TV. Neviem prečo, ale hneď ma zaujal aj nepriek tomu, že som ho nevidel úplne od začiatku. Na prvý pohľad môže príbeh vyzerat nudne, ale rovnako ako bol zvláštný ich deň, bol zvláštny aj tento film. Má nejaké kúzlo ktorým upúta. Postupne odhaluje charaktery postáv, ktoré sú komplikovanejšie ako sa na prvý pohľad zdá. Nepozorojute ako oni prežívaju svoj deň, ale vy ho prežívate s nimi. Ťažko to opísať, najlepšie je presvedčiť sa na vlatné oči. Preto ma tak prekvapuje, ako málo hodnotení tento film má. 5/5

Horná Dolná (2015) (seriál)

GeorgieMT82 to vystihol úplne presne: Keď sa opica pozerá do zrkadla a vidí tam opicu, čia je to vina? Je to vina zrkadla, či vina opice?

Železná srdce (2014)

Mám veľmi rád vojnové filmy, takže ma vždy poteší každý nový film z tohto žánru. Rovnako ma potešil aj Fury. Avšak, niektoré veci pri tomto filme nemôžem prekusnúť. Na to, že príbeh je o päťčlennej posádke tanku, tak sme sa o päťčlennej posádke tanku nedozvedeli takmer nič. Dobre, možno postavy "Wardaddy" a Norman boli predstavené ešte ako-tak, ale zbytok posádky tam fakt bol asi iba na to, aby mal kto v tom tanku sedieť. Štve ma to, lebo pri vojnových filmoch bývajú väčšinou charaktery postáv aj vzťahy medzi nimi veľmi dobre vykreslené. Samozrejme, film mal aj veľmi vela pozitívov, Akcia bola výborná a veľkým plusom bola aj surovosť, ktorú sa Ayer nebál použiť. Čo sa týka toho záveru, tak ten bol typický americký, ale mne osobne to neprekážalo. 4/5

Lucy (2014)

Veľmi zvláštny film, ale myslím, že v dobrom zmysle slova. Besson sa s myšlienkou zvýšenia percenta využitia mozgovej kapacity popasoval celkom dobre. Páčilo sa mi, že ma nenechal v nevedomosti a jednotlivé poznatky boli prirodzenou formou vysvetlené aj keď niektoré teórie boli celkom bláznivé. Dej filmu mal veľmi rýchly spád, takže v spojení s pomerne krátkou stopážou film ubehol veľmi rýchlo a na záver vám ostane zvláštny pocit. Ako keby to skončilo až moc rýchlo, ale na druhú stranu to bolo o to intenzívnejšie. Ťažko sa mi hodnotí lebo ako som už písal je to veľmi zvláštny film, ale asi by som strhol jednu hviezdu už len preto, že nedokázali využiť neobmedzené schopnosti, ktoré mala Lucy, na viacej akcie. 3,5/5

Strážci Galaxie (2014)

Keď som videl trailer na tento film, musím priznať, že som bol skeptický. Nejaká banda čudákov (strom, zelená ženská, medvedík čistotný, svalnatý zabijak a "chlapík zo Zeme") zachraňuje galaxiu. Toto mi jednoducho nepasovalo do Marvel univerza, ktoré je aj napriek občasnému nadhľadu skôr vážnejšie. Po zhliadnutí filmu však musím uznať, že Avangers sa môžu ísť oproti strážcom galaxie radšej niekam skryť. Bolo to vtipné, bolo to svižné, postavy boli vynikajúce a každá z nich mala vo filme svoje miesto, či už strom, ktorý vedel povedať iba jednu vetu alebo neustále hláškujúci medvedík čistotný. Dej bol celkom jednoduchý, čo bolo v tomto prípade skôr plusom, aby sme sa mohli sústrediť na postavy a krásny vizuál. Teším sa na ďalšie zhliadnutie filmu. 5/5

Nedotknutelní (2011)

Je len málo filmov, ktoré sú tak veľmi smutné, a ktoré vás zároveň tak veľmi pobavia. Keď si k tomu pridáte skvelé herecké výkony a vynikajúcu hudbu, vznikne z toho dokonale majstrovské dielo s názvom Nedotknuteľní. 5/5

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Keby sa ma niekto opýtal, ktorý film je podla mňa nejlepší, pravdepodobne by som nevedel odpovedať. Avšak ako prvý by mi určite napadol film Vykúpenie z väznice Shawshank. Viacej tu asi nemá zmysel písať pretože všetko podstatné je už napísane v ostatných komentároch. Najlepšie však je nenechať sa ovplyvniť a urobiť si na tento úžasný film vlastný názor. 5/5

Need for Speed (2014)

Celkom milá spomienka na rovnomennú počítačovú hru, ktorú som hrával "za mlada" :D. Síce bol príbeh trochu hlúpy a predvídateľný, ale kvôli tomu som tento film nepozeral. Pozeral som ho kvôli závodom, ktoré boli výborné, a kvôli krásnym autám, ktorých toľko veľa pokope v jednom filme tak často neuvidíte. Ešte posledná vec, ktorú by som vytkol, bolo nie príliš sympatické herecké obsadenie dvoch hlavných hrdinov. Inak som sa veľmi dobre bavil. 3/5

Zmizelá (2014)

Čo sa mysteriózneho žánru týka , David Fincher je absolútna špička. Obdivuhodné je, že kvalita z jeho ranej tvorby pretrváva až dodnes a jeho charakteristické prvky jasne cítiť aj vo filme Stratené dievča. Tá mrazivá atmosféra upevnená špecifickou hudbou vám úplne vlezie pod kožu. Ďalším charakteristickým znakom je absolútne nepredvídateľný dej. Môžete sa snažiť ako len chcete, ale Fincher vás vždy uzemní neočakávaným zvratom. Keď vyšlo najavo ako je to s únosom Amy, myslel som, že Fincher odkryl karty a už ma nič neprekvapí. Našťastie som sa úplne splietol a s otvorenými ústami som sledoval každú ďalšiu sekundu tohto filmu. Nenávidený Ben Affleck stvárnil nedôveryhodného Nicka výborne. Ťažko povedať či to bolo hereckým talentom alebo tým, že on sám je nedôveryhodný herec, ale to teraz nebudem riešiť :). Čím si však môžem byť istý je suverénny výkon Rosamund Pike, z ktorej až strach išiel a ktorá zrejme predviedla životný výkon. Tento film si nezaslúži nič iné ako 5/5.