Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Komedie
  • Dobrodružný
  • Drama
  • Fantasy

Oblíbené filmy (10)

Medvědí bratři (2003)

Pamatuji si, jak mi před mnoha lety k Vánocům táta daroval originální DVD s názvem Medvědí bratři. Tehdy jsem byla ještě docela špunt. Po prvním puštění následovalo druhé zhlédnutí, pak třetí, desáté, třicáté.. a tak se to nějak kupí už mnoho let a mým oblíbeným filmem je tento snímek doposud. Měla bych možná říct, že jdou Bratři ve stopách Lvího krále, ale kdybych neznala čas zfilmování, tak bych byla schopná říci, že jde Lví král ve stopách Medvědů. Totální bomba, od začátku do konce. Dnes, když už jsem dospělá, tak vidím, že hlavní myšlenka/myšlenky jsou vyjádřeny tak, aby je pobraly i děti a dospělí aby si je zcela zamilovali pro svou jednoduchost. Netřeba snad říkat, že Collins je můj oblíbený zpěvák, Mancina borec a Tina Turner legenda. Jeremy Suarez je dokonalý talent, pro svou roli se hodí až geniálně. Je to jako sen se na to po těch letech dívat. 10 hvězd z pěti. Tak!

Papíry (2012)

Nádherný příběh, nádherná hudba a fantastický originální vizuál. Kraťas předčící kvanta celovečerních filmů, ke kterému se pravidelně vracím. Jednoduché poselství beze slov, které mě vždycky dojme k slzám, a jako nadstavba a třešnička na dortu je to pro mě mmj. velmi osobní (nejen) vztahová alegorie. Vše, do čeho naplno investujeme z vlastní síly a energie se nikdy neztrácí, nikdy nemizí, vždy se nám to vrátí (byť v podobě, kterou ne vždy čekáme), i když už se zdá, že je všechno zbytečné a máme chuť se vzdát. Co doplnit víc? Snad jen: "Kde vůle, tam cesta."

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Děkuju za to, že vznikají tyhle animované skvosty plné geniální hudby, okouzlující animace a dechberoucího příběhu. Navíc z mého oblíbeného prostředí. 99%

Lví král (2019)

Předně chci říct, že kdo tvrdí, že film nevyvolává emoce, musí být nejspíš totální poleno, no offence. :D Čekala jsem realistický remake starý klasiky, dostala jsem ho, čekala jsem, že se bude sázet hlavně na nostalgii, což se splnilo. K tomu je zde i pár bonusových momentů navíc, které krásně doplnily pozadí příběhu a daly mu tak novou hloubku. I pro ty, kteří původní film neznají to bude určitě stát za to. Jako samostatná jednotka film balancuje na hranici dokonalosti, minimálně vizuálem a hudbou. U Beyoncé mi chvilku trvalo, než jsem si zvykla na její dabing, plus její nový song mě moc neoslovil, ale v samotném filmu nedostal tolik prostoru, což mi nevadilo - víc mi to vadilo u písně Be Prepared, kterou považuju až za nepřiměřeně zkrácenou. Důvody ale chápu. :) Děti bych na to asi úplně nevzala (drsnější scény oproti původnímu animáku, hyeny mnohem děsivější). 90%

Ink (2009)

One, two, three, four. Something's gotta stop the flow... 90% Jeden z nejúžasnějších filmů, co jsem viděla. Nízkorozpočtovost je mi jedno. Winans je génius. INK se prostě nestal jen filmem - stal se mým vnitřním rozpoložením.

Lásky čas (2013)

Lásky čas jsem viděla před chvílí v kině a upozorňuji předem, že mé kladné hodnocení opravdu není kvůli předojemnělosti a neuleženosti v hlavě. Curtis je opravdu výtečný a po mém favoritovi Láska nebeská se About time dostal do prvních příček mých nejoblíbenějších filmů. Takto famózně protkát romantickou komedii lehkým nádechem sci-fi dodává filmu originalitu a svěžest. V tomto moři emocí a tun sladkých úsměvů, výrazů, pohledů a skvělých hlášek nikoho nezajímá, že je cestování v čase lehce nedotažené - alespoň tak mi to zezačátku přišlo. Avšak vzhledem k tomu, že film má co nabídnout snad po všech směrech, to opravdu nevidím jako překážku k tomu, abych nedala nejvyšší možné hodnocení a poníženě klesla na kolena s prosbou, že to chci ještě jednou. Klidně za příplatek. Bravo!!

Malý princ (2015)

... :'( 95% ... děti myšlenku nepochopí.. a dospělí ano? Toť otázka... Každopádně tento film obsadil příčku v mé top filmové desítce. Bože, to je krása. Myšlenka, hloubka. Měla jsem zprvu strach, že zrujnují to poselství.. ale Mark Osborne dobře věděl, co dělá. Podtrhnul to výjimečnou symbolikou a film není tolik předvídatelný, i přesto, že znáte knižní předlohu. Naprosto epický kousek, ke kterému se budu nejednou vracet. Soundtrack nevyjímaje (Zimmer)

Vlkochodci (2020)

Tak tohle asi nemá chybu. Prostě moje krevní skupina po všech směrech. Pochybuji, že by mě Tomm Moore mohl někdy zklamat. Pokud milujete Tajemství Kellsu a Píseň moře, tak doporučuji, tohle je pro mě ještě o kousek výš, snad kvůli těm vlkům. :)

Coco (2017)

Dvě věci jsou jisté: 1) Mrtví jsou víc živí než my 2) Tolik kapesníků jsem neposmrkala za celou zimu.

Reklama

Reklama