Rhed

okres Praha
.380 Auto

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 5.3.2017  07:44

Osobnosti pana Dolečka bych dal bez váhání šest hvězdiček z pěti, ale hodnotím dokument jakési slečny Bartošové...takže s bídou dvě.

• 30.3.2016  07:45

Vpravdě řečeno, zdaleka nejvíce mě děsil studený kliďas Виталий "Bondar" Дёмочка, který však vorem nikdy nebyl. Lumpenkavárna jistě ocení jeho neskutečnou podobu s Vladimirem Putinem. Podobně jako mnoho jiných jsem také na pochybách, zda v dokumentu účinkuje známý bijec Sergej Baďjuk.

• 9.2.2016  08:19
    Tibet, střecha světa (TV film) (2015)

Konečně skutečný dokument o krásách Tibetu, bez sörösovských sraček.

• 21.8.2015  22:58
    Last Song, The (TV film) (1980)

Film určitě vidělo mnohem více českých diváků, ale nedovedou jej přiřadit: Tajný odposlech skrze paprsek, který lze nicméně vidět ve sklence červeného vína, což se také stalo jeho původci osudným. Finální scéna s helikoptérou na silnici, která měla dle původního plánu opuštěná zastavit kamion s nebezpečným nákladem, ale to by se zbrklé Madame nesměl zaseknout bezpečnostní pás.

• 21.8.2015  17:23
    Dokonalý pár (TV pořad) (2011)

Jakmile skončilo natáčení, dokonalý pár šel ihned od sebe.

• 22.7.2015  12:41
    Dravci (TV film) (1982)

Neopakovatelná opening theme napoví...

• 18.7.2015  20:50
    Stejná srdce (TV film) (2014)

Koncert Marka Ruffala, jinak zoufalá nuda a především nulové duševní pohnutí.

• 17.7.2015  22:20
    Dýchat (2011)

"Štoky" zde úspěšně fušuje do řemesla mistrovi šedivé prózy života Ulrichu Seidlovi. Podobné dílo bych čekal spíše od něj.

• 17.7.2015  20:53
    Venku (2011)

Fakt mě rozesmála arestantka Linda. Po výstupu měla dluh tři sta litrů, o kterém prohlásila, že je to víceméně muška. Ze všeho nejdříve ji zajímaly nové kozy za šedesát litrů v akci a vybělení zubů. Není divu, že se do roka dluh rozrostl na půl melounu. Chudák ten obtloustlý divíšek, který se s Lindou zasnoubil a plánoval sňatek ve Španělsku. Také ovšem není vyloučeno, že stárnu a nerozumím tomu.

• 9.7.2015  12:51
    American Boy (1992)

Tentokrát palec nahoru. Film je plný realistických soubojů, střelby a mrtvých. Postsovětský chaos v pravé nahotě, bez jakýchkoliv příkras.

• 15.4.2015  20:09

Jihočeské maloměsto plné Romů, hovořících prefabrikovanou univerzitní romštinou Mileny Hübschmannové. Záštiplní starousedlíci, kteří zarputile odmítají multikulturní obohacení v podobě četných krádeží a rozbitých hub. Palec nahoru za bravurní exteriéry, bod dolů kvůli nesmyslné rádoby indiánské vsuvce.

• 1.4.2015  09:44
    Druhý pokus (TV film) (2005)

Vztah - nevztah dvou stárnoucích štatláků. Hromada jalových plků, vznešené postoje natolik zásadní, že se z nich oba do zítřka vyspí a budou tvrdit pravý opak. Dokument, bez kterého rozhodně přežijete. Olinka důležitá jako falus na hlavním štatláckém náměstí, Aťa marně skrývající druhé či spíše třetí housle.

• 28.10.2014  11:14

České maminy in action.

• 30.5.2013  09:31

Kolik šancí, tolik hladových krků aneb směšná snaha naordinovat K-strategii v tradičním prostředí r-strategie. Až se podaří černoušky dostatečně namnožit, mohli bychom nějaké přivézt do ČR. U nás máme očividně prostředků na rozhazování a černoušci by byli neskonale hloupí, kdyby takové báječné příležitosti nevyužili. Pozitivní jsou na celém projektu zkušenosti, které spasitelští felčaři v Zambii získají. O nějakých třicet let později se jim budou náramně hodit přímo tady, protože v kdysi české džamáhíríji s občanskou válkou a životní úrovní non plus ultra se lékařská péče nebude příliš lišit od zambijské. Jak by řekl klasik - každý je strůjcem svého štěstí i průseru.

• 16.4.2013  08:31

Somoza, Videla, Pinochet, nebo snad uštěkaný ratlík Duane Clarridge ? Ale kdepak...největší svině, která v dokumentu vystupuje, je masový vrah Henry Kissinger. Byl to právě on, kdo inicioval Operaci Condor, skrze kterou fakticky řídil fašistické režimy v Latinské Americe. Bod dolů za Pilgerův patos a špetku zbytečné demagogie.

• 13.4.2013  10:28
    Vydedenci (TV film) (2010)

Pravdoláskařská našeptávačka, stará to písnička: zlí gádžové dávají cikánům málo peněz a dokonce po nich chtějí platit za bydlení, proto jsou Romové chudí. Rozhodně by však chtěli všichni pracovat, to je zcela bez debat. Ale zlí gádžové je nechtějí zaměstnat.

• 9.4.2013  21:16
    Supersen (TV film) (1989)

Dovolím si ocitovat slova režiséra Svobody k tomuto snímku: "Film se schvaloval někdy v září 1989 a měli k němu plno připomínek, které jsem odmítl udělat. Film byl nakonec vysílám jen jednou." Hudbu dělal M. Pavlíček. Literární předlohou k filmu je kniha Petra Bartůňka "Milion bláznivých chutí".

• 3.4.2013  08:19

Film byl odvysílán taktéž v ČST, ve slovenském znění pod názvem "Ideme ďalej".

• 26.2.2013  07:25

Karosta, nacházející se v severní části města Liepāja. Rezidenti této malebné lokality jen těžko skryjí svůj ruský původ, který rozhodně nezmizí zároveň s velmi populárním zařazením přípony -s- ke křestnímu jménu i příjmení (Vladimirs Gekovs). Dokument dokonale koresponduje s rozpačitým přístupem lotyšské vlády k ruské menšině, která je zde na rozdíl od sousední Litvy nesrovnatelně početnější a taktéž se mnohem hlasitěji ozývá. Snímek je z roku 2008, byl tedy natočen ještě před ekonomickou krizí, jíž bylo právě Lotyšsko citelně zasaženo. Poškozený most přes plavební kanál byl sice v roce 2009 opraven, ale současná situace místních bude nepochybně velmi tristní.

• 2.2.2013  17:57

Mnou dlouho hledaný film, jemuž jsem původně přisuzoval latinoamerickou provenienci. Příběh nikterak neskrývá paralelu se sandinistickou Nikaraguou a řáděním Contras.

• 28.1.2013  12:43
    Budoucnost vody (TV film) (2007)

"Dál po proudu od Tibetu žije polovina světové populace". Ano, to by vysvětlovalo, proč se György Sörös, finančník a filantrop, skrze své loutkové organizace typu Člověk v tísni tak vehementně o Tibet zajímá.

• 8.1.2013  08:11
    Románek se vším možným (TV film) (1988)

To si trochu pamatuji, film trvající s bídou čtvrthodinku. Třídní kašpar Roman, který byl ochoten pro nádech přechodné slávy ze strany spolužáků učinit vše a nejrůznější průšvihy přitahoval jako magnet. Když se konečně rozhodl sekat latinu, došlo k nečekanému; spolužákům se povedlo solidní alotrium, s nímž Roman neměl a nechtěl mít nic společného. Otevřely se však dveře učebny a na prahu stála nová, mimořádně přísná kantorka v podání Jiřiny Jiráskové. Zhodnotila situaci a vyslala jednoho z žáků, aby šel do ředitelny učinit doznání a vyjádřil kolektivní pokání za celou třídu. Věru není těžké se domyslet, na koho padla její volba.

• 2.1.2013  19:42

Hlavně je třeba povolat aktivisty z nevládních hnutí, jako je Romea, Člověk v tísni, Open Fund Society, nebo jiných Sörösových chapadel. Dejme jim prostor a zanedlouho bude problém rozšířen v celém Česku. Mimochodem, proč v pořadu nevystoupil samozvaný rómský mluvka Kumar Nahasapeemapetilon? Tolik jsem se těšil na pravdoláskařské cancy a tvůrci pořadu mně odbyli pouhým expozé dvojice bezcenných pražských blábolistů.

• 12.12.2012  07:39
    Má je msta (1998)

Poměrně realistické souboje, na rozdíl od automobilových honiček a neprůstřelného Danielse. Art Camacho umí udržovat drive.

• 3.12.2012  16:49
    Šrámy (2004)

Výtečný Frycz; svůj bravurní herecký um ostatně předvedl nejen coby záletník Alek či gambler Jarek.

• 2.12.2012  18:58
    Moje válka (2001)

Další film z dílny holocaust industry. Skvělý výkon Lubaszenka i důstojné rurální prostředí okupovaného Polska. Za zmínku stojí fakt, že malý "Romek" (H. J. Osment) ve filmu pozoroval počínání svého otce (Eugene Osment), který v roli nacistického důstojníka posílá kněze W. Dafoa chytat prasata.

• 24.11.2012  15:32

Neodvažuji se zpochybňovat nejvyšší zjevenou pravdu v podání oficiálního textu distributora, ale osobně jsem jako třetí část dokumentu viděl reportáž o tanečním kroužku pro mladé cikány z Jaroměře.

• 6.11.2012  21:06

Možná trochu nadhodnocuji, ale přidávám bod za skvělé exteriéry, vyvolávající lehce depresivní nostalgii. Z fabriky rovnou na nádraží, byt s výhledem na stavědlo Vyšehrad, obsazené nadrženým železničářem - voyeurem.

• 28.10.2012  07:34
    Hafið (2002)

Čeští gasterbeiteři jsou Kormákurem vykresleni jako zašíváci a ochlastové...nuže, posuďme sami.

• 23.9.2012  07:29
    Katovna (TV pořad) (2000)

Samožerská expozé neprodejných blábolistů typu Justa a Petříčka. Je zřejmé, že je tam naprostá glajchšaltace, bagatelizace té obrazové informace, která plně koresponduje s první signální soustavou.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23