Rhed

Rhed

okres Praha

29 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4
  • 31.12.2016
  Kde roste červené kapradí (1974)

  Dva roky musí Billy Coleman (Stewart Petersen) tvrdě pracovat, aby mohl koupit dvojici loveckých psů a splnit si tak svůj sen. Poté chodí se psy na lov mývalů. Jednoho dne dojde k neštěstí: lesní tábořiště v noci napadne puma, na kterou psi neohroženě zaútočí. Rodinné drama popisuje farmářský život na americkém venkově během tzv. Velké deprese.

  • 20.11.2015
  Anjas verfickte Schultage (2002)

  Učitel hudební výchovy (Conny Dachs) nemá snadné povolání; studentky se nudí a výklad je nezajímá. Teprve zvonění učitele dočasně vysvobodí. Jedna z žákyň (Nicky Reed) však zůstává a svého kantora vrchovatě odmění. V jiné učebně mezitím profesorka (Isabel Golden) školí další studentku (A. J. Laval). Zlobivá spolužačka (Stefanie van Eckten) je s cigaretou přistižena školníkem (Chris Charming) a dostane co proto. Na své (Anastasia Christ, Nancy) si přijde i angličtinář (Julian St. Jox), nezahálí ani mladý údržbář (Pierre Laval, A. J. Laval). V šatně pak školník s angličtinářem dohánějí skóre (Lexi Blank). Poslední slovo má však profesor hudební výchovy; do třídy vchází právě v nejlepším a pětice studentek nikterak neskrývá své nadšení.

  • 9.7.2015
  Heisse Orgie mit versauten Muttis (2010)

  Kvintet zasloužilých českých matek (Hana Hills, Jana Bendova, Jayne Rain, Suzette, Veronica Gold) diskutuje v obývacím pokoji o nesmrtelnosti chrousta. Akademická debata se brzy stáčí lascivním směrem a Suzette přináší první kousky svůdného prádla. Na řadu se dostávají také erotické pomůcky, které čtveřice maminek důkladně testuje na dobrovolnici Janě Bendové. Do pokoje poté vchází kvartet dělných mužů; tři tuzemci (George Uhl, Ricky Silverado, Thomas Crown) a jejich německý kolega (Dieter von Stein). Početní nepoměr podle všeho nepředstavuje závažný problém, ani jeden z devíti aktérů nezůstává pozadu. Dvě matky (Hills, Rain) usoudí, že život je příliš krátký a nastal čas vymést pavučiny i z těsných prostor zadního dvorku, čehož se dva úderníci (von Stein, Uhl) ochotně ujímají. Nakonec jsou tedy spokojeni všichni, včetně důkladně pokropeného (Rain, Gold) koberce.

  • 9.7.2015
  American Boy (1992)

  Sirotek Nikolaj Najděnov (Alexandr Peskov) upadá v afghánské válce do zajetí, je však zachráněn Červeným křížem. Po válce odchází do USA, kde získá občanství a práci instruktora v atletickém klubu. Vede spokojený život, jeho žena Debbie je v naději. Klid naruší návštěva všetečného sovětského novináře. Nikolaj, nyní ovšem Nick McCann, odlétá do bývalé vlasti navštívit Sergeje Gubanova, kamaráda z války. Po příjezdu se dovídá, že Sergej byl před deseti dny zavražděn. Nick se rozhodne zahájit nelítostnou odvetu a pouští se do nerovného boje s gangstery a mafií. V prostředí čerstvě porevolučního marasmu a naprosté životní beznaděje může věřit jen své peněžence plné dolarů a výtečnému bojovému umění. Také místní zásadový milicionář Muchin (Vladimir Gosťuchin) později nabízí pomocnou ruku.

  • 30.5.2013
  Снайпер (1992)

  Jay Benson (N. Jeremenko) se zúčastnil války ve Vietnamu, kde působil jako odstřelovač. Po návratu domů hodlá založit výcvikové středisko pro střelce, bohužel však chybí peníze. Znenadání se u Jaye ohlásí mafiánský kmotr Savanto (A. Džigarchanian) s podivnou nabídkou; jeho syn Matteo (A. Striženov) se má během čtrnácti dnů pod Bensonovým vedením a dohledem tělesného strážce (A. Licitis) stát prvotřídním odstřelovačem, za což bude Jayovi náležet dík a padesát tisíc dolarů. Jay posléze přikývne, Matteovi sladké železo příliš nevoní a mnohem více se zajímá o Jayovu přítelkyni (J. Střiženova). Jay odjíždí k Savantovi vypovědět dohodu, ten však zpětinásobí slíbenou odměnu a stupňuje nátlak. Nezdárný Matteo uprchne s Jayovou přítelkyní a tak Bensonovi nezbývá, než se důkladně rozpomenout na své působení ve Vietnamu...

  • 15.1.2012
  Hunter's Blood (1986)

  Pětice přátel pod vedením zkušeného Masona Randa (C. Gulager) vyráží z města na arkansaský venkov za lovem. Díky přezíravému chování vůči místním vzniká zanedlouho po příjezdu první rozmíška a prohra městských zelenáčů. Přátelé také potkávají dvojici rangerů na koních. Strážci je varují před komunitou lovců, žijících uprostřed divočiny a respektujících pouze vlastní pravidla. Mason a jeho parťáci neberou upozornění příliš vážně. První neúspěšný lov je třeba řádně oslavit a u nočního ohně koluje kromě alkoholu také marihuana. Najednou však zapraskají větvičky a vstříc světlu plamenů přichází skupina podivných nezvaných hostů.

  • 16.12.2011
  Nezapomenutelný rok - Lenin v roce 1918 (1939)

  Nedlouho po revoluci má soudruh Lenin (B. Ščukin) plné ruce práce. Sovětská moc ovládá pouhý zlomek původní carské říše, země je obklíčena Angličany, Němci, Čechoslováky a kozáckými kmeny. Soudruh Uljanov jde prostému lidu příkladem: rázně odmítá přízemní a sobecké postoje kulaka i rostoucí skepsi svých nejbližších, mezi které patří Maxim Gorkij (N. Čerkasov). Reakční síly nikdy nespí; zrádci revoluce Kameněv, Zinovjev a Trockij tiše osnují převrat. Pozorný čekista Matvějev však úklady včas odhalí. Po jednom plamenném vystoupení ve výrobním závodě je Lenin postřelen anarchistkou Fanny Kaplanovou (N. Efron). Za pomoci věrných soudruhů, především pak Josifa Stalina (M. Gelovani), velí Vladimír Iljič revoluci i z nemocničního lůžka.

  • 14.12.2011
  Secret of King Mahis Island, The (1988)

  Do venkovského filipínského baru vtrhne místní mladá žena s malým chlapcem a zamíří ke stolu, u něhož sedí Američan Chuck (G. Daniels) s přáteli. Žena přerývaně vypráví, že neznámí ozbrojenci přepadli jejího otce a požadovali po něm mapu. Když ji nevydal, bandité ho zabili a zapálili jeho domek. Netrvá dlouho a zločinci přijíždějí k baru. Chuck s kamarády odráží útok a společně se ženou utíkají k lodi. Otec stačil dceři věnovat bumerang, skrývající malé tajemství; mapu vedoucí k tajemnému pokladu ještě tajemnějšího, legendami opředeného krále jménem Mahi, který kdysi vládl nedalekému ostrovu. Cesta za dobrodružstvím tak může začít. Nebude však snadná, kromě nepřátelských domorodých kmenů a nepřístupné krajiny je zde ještě "Šéf" (A. Morado), ovládající místní posvětí i zkorumpovanou policii, jehož společníci jsou Chuckovi na stopě.

  • 23.11.2011
  Fanat (1989)

  Jako malý chlapec zahlédl Jegor Malyš (A. Serebrjakov) trénink oddílu karatistů a okamžitě pro sport zahořel. Škola však byla později zavřena. Zkušený a bohužel také nezvladatelný bijec Malyš směřuje k šikmé ploše, zvláště poté, kdy Jegorova matka, prostopášná kadeřnice, mladíka vyhazuje z domova. Během vojenské služby prochází Malyš dalšími, vesměs vítěznými duely. Poté Jegor uvízne v hledáčku mafie provozující nelegální zápasy s vysokými sázkami. Naivní Malyš je k nezastavení; odmítá veškerá varování a po několika vítězstvích opět nastupuje. Jeho soupeřem je tentokrát obávaný stotřicetikilový "Vyhazovač" (T. "Bibo" Aziev).

  • 24.5.2011
  Ocelová smrt (1983)

  Tyran Jared-Syn (M. Preston) se pokouší ovládnout svět prostřednictvím temných sil ukrytých v mystických krystalech. Zkušený prospektor je zabit a jeho dcera Dhyana (K. Preston) unesena. Ranger Dogen (J. Byron) s pomocí bývalého vojáka Rhodese (T. Thomerson) zahajuje odvetnou akci. Cestou se probíjejí nepřátelskými nástrahami a přicházejí na území mocného kmene kyklopů, kde Dogen podstupuje vítězný souboj s jejich vůdcem. Ranger se dostává do podzemního paláce, kde se Jared-Syn před shromážděním svých příznivců prohlašuje za budoucího pána světa. Velitel kyklopů, který je přítomen také, však vyslechne Dogenovo varování před skutečnými úmysly tyranského vladaře a společně s rangerem vyvolají rozhodný odpor. Jared-Syn se štěstím a s využitím svých schopností navždy prchá pryč z tohoto času a prostoru, i přes marnou snahu pronásledovatele Dogena. Svět je zachráněn a štěstí Dhyany a rangera již nestojí nic v cestě.

  • 24.3.2011
  Deadly Weapon (1989)

  Při nehodě nákladního vlaku poblíž městečka King Bee končí bedna s armádní zásilkou v řece. Tam ji objeví Zeke Robinson (R. Eastman), místní patnáctiletý hoch. Zeke často sní o vesmírných letech, vymýšlí různé sci-fi příběhy a má oprávněný pocit, že mu nikdo v jeho okolí nerozumí. Chlapec vyrůstá s otcem alkoholikem a prostopášnou sestrou. Jeho škola se jen hemží agresivními repetenty. Zeke v bedně nachází elektronickou pistoli, schopnou vystřelovat velmi účinné termopaprsky. Když rozběsněný otec zabije Zekova psa, zahájí hoch pomstychtivé tažení. Přidává se k němu spolužačka Traci (K. Walker). Dvojice zajme několik místních občanů a přijíždí do videoherny, kterou provozuje Zekův přítel, Indián Joe (M. Horse). Pátrající armádní oddíly však mezitím stahují smyčku a brzy hernu obkličují. Policie, armáda, vládní agent i populární žurnalista poté roztočí kolotoč událostí; Zekova šance na záchranu tak zůstává minimální.

  • 7.3.2011
  Dělaj - raz! (1990)

  Nový vojín námořní pěchoty Alexej Gavril (J. Mironov) se při nástupu na útvar setká se seržantem Šipovem (V. Maškov) a urazí jeho robustní ego. Obávaný děd (mazák) Šipov ihned zařídí přeřazení Alexeje ke své jednotce. Nováčci zahajují náročný výcvik, který jim skupina dědů v čele se Šipovem nijak neusnadňuje; dřina, ponižující rituály, ale i krádeže jsou na denním pořádku. Poddůstojník Stěpan, který se pokouší zjednat pořádek, brzy vzdává marné úsilí a ustoupí výhružkám Šipova. Jednoho dne však dědovščina dosáhne vrcholu; Alexej a jeho kamarád končí zbiti a spoutáni ve sklepě, s výkaly dědů rozmazanými na svém obličeji. Rozběsněný Gavril ještě zabrání kolegovi v pokusu o sebevraždu, ale pak zanechává veškerých ohledů a zahajuje zoufalou akci. Dozorčí voják s nožem na krku Alexejovi ochotně vydává klíče od skladu zbraní.

  • 2.3.2011
  Giochi erotici nella 3a galassia (1981)

  Po staletích bojů se vládce Temna Oraclon (D. Powell) přiblíží na dosah konečnému vítězství nad králem planety Excelon. Zničí jeho loď, ze které unikne pouze králova dcera Belle (S. Buchanan) a důstojník Lithan (F. Di Bella). Dvojice přistane se svým modulem na neznámé planetě (Zemi), obývané primitivním a velmi frivolním společenstvím. Oba uprchlíci objevují pro ně neznámý sex i alkohol. Velmi rozšířená a vydatně provozovaná volná láska brzy vede k tomu, že se Lithan a Belle začínají neodolatelně přitahovat. Oraclon mezitím objeví Zemi a svými nálety ohrožuje místní komunitu. Dvojici tak nezbývá, než se vládci Temnot vzdát. Oraclonova radost je ovšem poněkud předčasná.

  • 1.3.2011
  Convict 762 (1997)

  Kosmická loď s dívčí posádkou je nucena z důvodu havárie a úniku paliva přistát na obávané planetě, využívané jako vězeňská kolonie. Dívky zachraňují mladého muže jménem Vigo (F. Zagarino), který jim vypráví o povstání a zběsilém vraždění mezi místními obyvateli. Během výpravy pro palivo je jedna členka posádky zavražděna a na palubě lodi byl ostatními děvčaty zadržen podezřelý podivín, arogantní Mannix (B. Drago), neustále hovořící o nepopsatelném zlu, čirém to ztělesnění smrti, které označuje jako 762. Podaří se mu však utéci a loď s posádkou, Vigem i ukrytým Mannixem zvedá pomyslné kotvy. Po lítém boji a smrti několika dívek je Mannix zasažen výbojem proudu; přeživší astronautka Nilu (S. Sturges) může spočinout v náruči Viga. Náhle však dívka spatří v zrcadle neklamné znamení, že boj o holý život ještě neskončil.

  • 1.3.2011
  La bestia nello spazio (1980)

  Kapitán galaktické flotily Larry Madison (V. Karis) v baru potkává pohlednou Sondru (S. Lane), kterou ochotně zbaví vlezlého otrapy v podobě obchodníka Cardosa (V. Venantini). Dvojice věru neztrácí čas, ačkoliv Sondru stále pronásleduje děsivá noční můra: v lese ji dohání a znásilňuje podivný lidský netvor. Jak se později ukáže, také Sondra pracuje u flotily a oba astronauté jsou společně s kolegy vysláni k planetě Lorigon. Průzkumníci objeví honosný dům, kde je uvítá démonický požitkář Onaf (C. Undari), vladař planety. Astronauté se utápějí v nekonečném erotickém opojení; když Onaf vyláká Sondru do lesa a odhodí plášť, její noční děsy nabudou reálných rozměrů. Šalba je však zanedlouho pryč, neboť všudypřítomný obchodník Cardoso přiměje posádku k návratu do neradostné reality a opuštění Lorigonu, dokud je ještě čas.

  • 8.2.2011
  Unikum (1983)

  Konstantin Petrovič Šapošnikov (V. Bočkarjov) pracuje jako programátor. Zejména díky velkému pracovnímu vypětí dosáhne zvláštní schopnosti; pomocí telepatie přenáší své sny na ostatní právě přítomné spící osoby. Manželka Taťána (J. Glušenko), dcerka Lena i samotný Kosťa nevědí, co s nadělením počít. Pověst o schopnostech programátora se rychle rozkřikne a zdaleka nejen lidé z podniku Konstantina obtěžují na každém kroku se svými žádostmi, doprovázenými finančními nabídkami. Kosťa uhýbá a pod vedením svůdné Jany (T. Plotnikova) a hypnotizéra Petrova (M. Kozakov) vystupuje v manéži, kde se spící obecenstvo ocitá ve snu o Třech mušketýrech. Ale všeho do času, světská sláva je řádnému a uvědomělému sovětskému občanovi jen na obtíž; unavený Konstantin hází flintu do žita a vrací se ke své rodině.

  • 8.2.2011
  Naninská Krajina (2006)

  Před léty Alexandr (K. Lavroněnko) pobýval v Číně. Ve vzpomínkách se stále vrací k osobní tragédii, která ukončila jeho vztah s místní dívkou Zhèng Jīng a velmi těžce nese svou vinu. Nyní se uchází o prostinkou kadeřnici Naděždu (D. Moroz), není však jediný; zájem projevuje také jistý arestant (J. Barinov). Alexandr si není novým vztahem dvakrát jist, neboť vzpomínky na minulost jsou stále živé. Kriminálník naproti tomu jedná velmi přímočaře a když zjistí, že má Alexandr náskok, rozhoduje se rázně zakročit. Do poslední chvíle však divák zůstává na pochybách, kde se metafora překrývá s realitou, neboť jde o melodramatický příběh popisující podobenství dvou zdánlivě nesouvisejících osudů.

  • 8.2.2011
  Lunnaja raduga (1983)

  Z několika různých oblastí planety Země jsou hlášeny podivné úkazy - černé skvrny, způsobené zřejmě atmosférickými anomáliemi, jimž také padlo za oběť několik výzkumníků. Zvláštní komise, vedená Rogovem (V. Kenigson), určí skupinu zkušených kosmonautů, kteří mají za úkol záhadu rozluštit. Jde o nelehký úkol, neboť členové skupiny neustále podléhají nevysvětlitelným optickým klamům, kdy především zaměňují jednotlivé osoby. Přeživší výzkumníci se navíc o svých zážitcích příliš nehodlají dělit; Norton (V. Gosťjuchin) zarytě mlčí i před svou partnerkou (G. Baikshtite). Jeho zdrženlivost neprolomí ani kolega Poling (I. Starygin). Zdá se však, že od tragické nehody je Nortonova mysl záhadným způsobem neodolatelně přitahována vstříc nekonečným hlubinám vesmíru.

  • 8.2.2011
  Equalizer 2000 (1987)

  Jadernou katastrofu přežilo na Aljašce několik různorodých komunit. Všechny bojují o své místo na Slunci, což vzhledem k pouštnímu charakteru krajiny nelze označit na nadsázku. Důstojník Slade (R. Norton) prchá ze zajetí výbojné organizace Ownership, která se pokouší ovládnout ostatní komunity. Společně s Karen (C. Wahl) přichází do tábora vedeného Dixonem (R. Cutter). Místní obyvatelé disponují účinnou zbraní zvanou Equalizer 2000, do níž vkládají velké naděje. Tábor je však přepaden členy Ownership, kteří zajmou Karen a ukradnou zbraň. Slade se ihned vydává na záchranou misi a podaří se mu Karen osvobodit. Ostatní komunity si uvědomují hrozící nebezpečí, spojí své síly a útok na základnu Ownership tak může začít.

  • 8.2.2011
  Na vlastní pěst (1993)

  Americký občan John Merill (J. Trimble) se na Filipínách zastane místní dívky, kterou se pokouší znásilnit skupina gaunerů. Děvče je zavražděno a omráčeného Johna nachází policie s nožem v ruce. John se ocitá ve věznici Bolera na odlehlém ostrově. Několik vězňů brzy putuje na marodku a John před rozezleného velitele Acostu (V. Diaz). Navíc si John znepřátelí partu amerických vězňů, vedenou zákeřným Sackerem (T. Markland). Získává i spojence; respektovaný starší vězeň Coronado (G. Takei), zvaný Strýček, tajně archívuje informace o podivných praktikách velitele věznice. Také právničce Helen Ferris (L. Albert) nedá osud vězňů spát. Dva vězeňské gangy, charakterní John, rozvážný Strýček i podezíravý velitel Acosta dávají tušit, že na ostrově události brzy naberou rychlého spádu.

  • 30.1.2011
  Hyper Space (1989)

  Po několika měsících hibernace na palubě kosmické lodi šestičlenná posádka procitá a zjišťuje nepříjemný fakt; toužebně očekávaný návrat na planetu Zemi se opozdí o dvaadvacet let, neboť došlo k závažné poruše a koráb se dostal na pouhé procento původní rychlosti. Jeden člen by však rodné hroudy mohl dosáhnout dříve a posádka losuje o místo v záchranném modulu. Vyhrává Tubbs (R. O'Neal), k velké nelibosti ostatních. Nastává příhodný čas, aby příslušníci druhu Homo Sapiens odhodili falešnou masku civilizovanosti a naplno projevili skutečnou lidskou povahu. Lži, podlézání, násilí i brzké vraždy směřují k jedinému cíli, kterým je pilotní sedadlo v modulu. Bývalý ranger Stanton (R. Norton), věčně pronásledovaný děsivými vzpomínkami, se tak musí opět utkat v nemilosrdném boji o život.

  • 15.1.2011
  Tayna villy Greta (1984)

  Píší se 80. léta a v jisté jihoevropské zemi se blíží termín voleb. Favoritem je Národní fronta, místní levicové uskupení. Mladý novinář Jan Plinto (I. Kalnynsh) odhaluje plánovaný puč, řízený CIA a zednářskou lóží. Politik Okores (J. Solomin), zástupce Národní fronty a otec Janovy přítelkyně Karoliny (E. Finogejeva) Jana informuje o neuvěřitelné moci lóže, opírající se mimo jiné o patnáctimilionovou členskou základnu. Zednáři se ve městě scházejí v přepychové vile Greta. Reportér začíná s rozsáhlým pátráním. Odveta reakčních sil na sebe nenechá dlouho čekat; zpočátku to s Janem zkoušejí po dobrém a nabízejí mu místo šéfredaktora s (téměř) volnou rukou při schvalování článků. Charakterní žurnalista se však odhodlaně pouští do nerovného boje.

  • 10.1.2011
  Tajna villy (1992)

  Gang zlodějů a pašeráků v jednom černomořském městě se podaří infiltrovat vládním agentem. Molotkov (I. Kalnynsh) vzdoruje mnoha léčkám, které mu neustále klade podezíravý šéf skupiny Basov (V. Stepanov) a jeho pravá ruka, protřelý zabiják Remizov (A. Licitis). Na výplatní pásce pašeráků je také major místní milice (L. Durov). Molotkov zanedlouho zjistí potřebné informace, avšak nervozita gangsterů zřetelně vzrůstá a Basov brzy pochopí, že je načase zvednout kotvy. Molotkov zorganizuje policejní zátah, Remizov je zatčen a obklíčený proradný major volí raději dobrovolný odchod z tohoto světa. Svou roli však sehrává zdánlivě hluchoněmý Basovův zahradník (L. Okrent), který gangstera včas varuje. Věci poté dostávají rychlý spád, neboť ve hře je také kontraband pohádkové hodnoty.

  • 10.1.2011
  Kair 2 vyzyvajet Alfu (1990)

  Po izraelsko-arabském konfliktu počátkem 70. let byly na Blízký východ vyslány mírové jednotky OSN. Přijíždí také pečlivý sovětský major Andrejev (B. Ščerbakov), jehož partnerem v misi a podřízeným je požitkářský holandský major Faber (A. Licitis). Dvojice provádí především průzkum a odstraňování min. Andrejev brzy podléhá Faberovým zásobám piva i svodům mladé beduínky. Jednoho dne dvojice havaruje se jeepem a Faber s vypětím všech sil odnáší Andrejeva na základnu. Po odjezdu holandského majora se Andrejev blíže seznamuje s americkým důstojníkem Thomasem Condonem (A. Fatjušin) a zjišťuje, že zájmy prostých vojáků jsou mnohem bližší, než postoje jejich vlád. Selanka však netrvá dlouho. Na obzoru se totiž objevují dva plně obsazené transportéry.

  • 7.1.2011
  Policejskije i vory (1997)

  Obratný zloděj a podvodník (G. Chazanov) nejraději prodává zahraničním turistům rádoby historické relikvie. Tentokrát má však smůlu. Svou pozornost na něj zaměřil Vjačeslav (V. Nevinnyj), šéf ochranky potravinářské americké firmy, která ve městě otevírá pobočku a jejíž šéf byl zlodějem také okraden. Dopadený podvodník nejdříve uniká díky návštěvě toalety. Vjačeslav zvaný Slava však nevzdává své úsilí. Podvodníka se stále nedaří dostihnout. Slava pomocí lsti seznámí svého syna se synem podvodníka a marně se z něj pokouší vymámit informace o otci. Netrvá dlouho a obě rodiny již udržují výborné přátelské vztahy, aniž by se Slavovi podařilo se zločincem setkat. K vytouženému setkání konečně dochází u slavnostního nedělního oběda, kdy Vjačeslav zlodějíčkovi slíbí, že ostatním neprozradí pravý důvod nadcházející delší nepřítomnosti podvodníka v jeho rodině.

  • 7.1.2011
  Ariel' (1992)

  V jednom starém indickém chrámu je tajně provozována škola okultních nauk. Nejlepší žák, sirotek Ariel, dosáhne pod vedením laskavého profesora Haida (A. Filozov) schopnosti levitace, což neunikne pozornosti proradného učitele (A. Licitis), který se rozhodne Ariela zaprodat. S pomocí profesora Ariel prchá i s malým spolužákem Šaradem. Zanedlouho se spřátelí s rodinou rolníka Nizmata, kde se Ariel seznámí s jeho dcerou Lolitou (O. Kabo). Místní mladý boháč Radžív (V. Smeckoj) však Ariela unese a hodlá využít jeho levitačních schopností. Hoch užívá dosud nepoznaného přepychu, nicméně nemůže zapomenout na Lolitu, o které se dozvídá, že zmizela i s malým Šaradem. Brzy se znovu objeví profesor Haid, pomůže Arielovi zachránit uvězněnou dvojici přátel a poté hocha zbaví jeho nadlidského umu, neboť usoudí, že v dnešním světě představuje prokletí.

  • 8.12.2010
  Vory v zakoně (1988)

  Organizovanému zločinu se v SSSR vždy výborně dařilo a malý černomořský přístav nebyl v roce 1982 výjimkou. Artur (V. Gaft) a Ramzes (G. Lezhava), vůdci dvou zdejších zločineckých klanů, brzy zjišťují, že pro oba je městečko příliš malé. Vzájemné střety na sebe nenechají dlouho čekat, šéfové neváhají uplatnit brutální násilí i osobní vliv u místní zkorumpované milice. Jediný důstojník (A. Licitis), který se pokouší mafii vzepřít, brzy končí ve vězeňské cele a o pár dní později na prosektuře. V této atmosféře se Arturova milenka Rita (A. Samochina) provdá za zdejšího mladíka Andreje (B. Ščerbakov). Selanka však netrvá dlouho, neboť z mafie vede pouze jediná cesta. Nic na tom nemění zastřelení Ramzese, následný únos Artura, ani skon samotného Leonida Iljiče Brežněva.

  • 25.5.2010
  Cesta nezištné lásky (1971)

  Starý lesník Michalyč (D. Orlovskij) nachází na mýtině mrtvou rysici a její živé mládě, zatímco zraněný medvěd zděšeně prchá, co mu zbývající síly stačí. Lesník se mláděte ujímá a dává mu jméno Kunak. Rys pomalu poznává neznámé domácí prostředí a postupně se učí, že za slepici ulovenou na dvoře ho Michalyč věru nepochválí. Jednoho dne lesník přistihne pytláky, kteří mu zabijí psa. Z trestu nejsou zločinci nadšeni a za lesníkovy nepřítomnosti zdemolují jeho chalupu a odchytí již dospělého Kunaka do sítě, aby ho vzápětí prodali do cirkusu. Ve městě se však rysovi podaří utéct z klece a po drobných trampotách se vrací domů. Přichází právě včas, neboť pytláci stále nemají dost a lesník Michalyč je ve velkém nebezpečí.

  • 20.5.2010
  Podzemělje věďm (1989)

  Posádka kosmonautů odlétá na vzdálenou planetu Evur, která je obydlena primitivními lidskými kmeny a podivnými zvířaty. Jednotlivé kmeny mezi sebou neustále válčí. Kosmonauti jsou do konfliktu brzy zataženi a několik je jich zabito. Mladý důstojník Andrej (S. Žigunov) zjišťuje, že planeta ukrývá nejedno tajemství. Někteří válečníci vlastní železné zbraně, přestože jinak místní civilizace kovy nezná. Společně s domorodou dívkou Běloguročkou (M. Levtova) upadne Andrej do zajetí válečníka Oktana Chaše, vůdce početného a velmi agresivního kmene, který kmen provádí žertvy pro záhadné čarodějnice připlouvající na loďce přes jezero. Andrej se po zdařilém útěku pokusí dostat do blízkosti čarodějnic a zanedlouho odhaluje původ místních legend.

  • 19.4.2010
  Poletje v skoljki (1985)

  Jeho revírem je jadranské městečko Piran, jeho tempo při provádění nejrůznějších alotrií je vražedné. Jeho protivníky jsou vlastní rodiče, kteří se rozhodli odstěhovat do Lublaně. Nápad rodičů nese mladý Tomaž (D. Sluga) velmi těžce, neboť je v Piranu obklopen dobrými přáteli, neváhajícími se kdykoliv podílet při "výrobě" dalších průšvihů. Ke všemu se Tomaž nedávno zamiloval do kamarádky Mileny (K. Štiglic). Smutek celé party narůstá každým dnem a Tomaž se jen nerad smiřuje s blížícím se stěhováním. V den D se Tomaž rozloučí s kamarády i Milenou a na zadním sedadle rodinného přibližovadla přiloží ucho k velké mořské mušli, kterou si vzal na památku. Ihned jím mocně zaburácí vzdor a vyjevení rodiče se stávají svědky snad již posledního úletu svého nezdárného syna.

<< předchozí 1 2 3 4
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace