• Krátkometrážní

Anabela: Vánoční přání (1997)

Vánočních animovaných pohádek je milion, ale tohle má opravdu pěkný příběh, který mě hned zaujal. Jsem rád že tohle mám na DVD 😊

Temné osnovy (2018)

No příběh se mi dost líbil , ale chybělo tam trošku bubu efekty , a šlo dost poznat že film je spíš tak pro 13+ ale zas koukat se na to dalo a bavilo mě to. Věřím že se i po 2x někdy v budoucnu na tohle kouknu znovu.

Dark Web: Cicada 3301 (2021)

První hádanka byla zveřejněna 4. ledna 2012, kdy přidal neznámý uživatel pod přezdívkou 3301 na web 4chan obrázek cikády. Napsal k němu, že jeho cílem je najít vysoce inteligentní jedince, kteří zvládnou rozluštit zprávu ukrytou v obrázku. Netrvalo dlouho a někdo ji skutečně rozluštil. Zjistil, že když obrázek otevřete v textovém editoru, tak v něm najdete skrytý text. Ten vedl k odkazu, který jste museli dešifrovat a následně jste se přes něj dostali k dalšímu obrázku. Další nápovědy vedly na subreddit, na kterém se nacházely souřadnice ke knize. Po dešifrování se ukázalo, že se jedná o knihu Mabinogion. Pomocí souřadnic ke knize jste zjistili telefonní číslo, když jste jej vytočili, přehrála se automatická zpráva: Velmi dobře, vedeš si skvěle. S originálním JPG obrázkem jsou spojena tři čísla, 3301 je jedním z nich. Aby ses dostal na další indicii, musíš přijít na další dvě čísla, vynásobit je a přidat .com na konec výsledku. Hodně štěstí. Ahoj.“ Další dvě čísla byla šířka a výška původního obrázku. Když jste postupovali podle instrukcí, dostali jste se na web s odpočtem 84 hodin. Když odpočet skončil, na stránce se objevil seznam souřadnic. Ty vedly na 14 různých míst v 5 zemích po celém světě. Na místech, kam vás souřadnice dovedly, byly rozmístěny plakáty s QR kódem, který odkazoval na další obrázek se skrytou zprávou. Ta vedla zase ke knize a ta následně na deep web. Tím  první kolo hádanek skončilo. Do neznámého cíle prošlo jen pár těch, kterým se podařilo rozluštit hádanky jako prvním. Dalším se jen zobrazil text: „chceme ty nejlepší, ne ty co následují“. Cicada našla vysoce inteligentní jedince, které hledala a tím to prozatím skončilo. Co se s nimi stalo, nikdo neví. O tohle jsem se dost zajímal, ale tenhle film , no nevím no je to dost slabé.

God Friended Me (2018) (seriál)

První díl naláká, a vypadá to že seriál bude koukatelný , ale po prvním dílu to přijde celé o svižnost a už to nebaví jak pilotní díl. Rozhodně cením originalitu, nebo aspoň jsem nikde neviděl nic podobného. Lepší průměr ***👍

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora (2022) (seriál)

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora mě extrémně bavil , ale musím říct že pro mě dokonalé byli jen první dva díly: Položka 36 a Hřbitovní krysy. Ostatní díly byli také dobré, ale už v nich chyběla ta jiskra nebo byli prostě jen už zdlouhavě nudné.. Jinak nemám tomu moc co vytknout, dobový děj, kostými , obsazení, scény prostě na 1*

Zachraňte se! (2020)

Spíš nuda. Dvě hvězdy za Sunitu Mání bez ní by se to ani přežít nedalo.