Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Animovaný
  • Krimi

Poslední recenze (435)

plakát

Čističi (2018) 

Všechny ty ubrečené bojovníky proti cenzuře, kteří si myslí, že brojí proti magnátovi ze Sillicon Valley, vlastně z éteru smáznula nějaká pobožná filipínská paní. Ale vážně, téma skvělé, těšil jsem se hodně, ale nakonec zklamání. Chybí jasná struktura toho, jak přesně se v daných firmách postupuje. Celkově je dokument příliš roztříštěný, skáčeme geograficky, to by bylo ok - kontrast lídrů sítí v USA vs dělníků mazání ve Filipínách dává smysl. Ale do toho se ještě přidávají příklady z některých jiných zemí (Turecko, Barma) a v nich se otvírají nová podtémata. A od údělu psychicky náročného života "mazačů" skáčou individuální několikaminutové příběhy lidí, které Facebook ovlivňuje a to se mísí s proslovy inženýrů sítí, kteří mluví o obecných principech sociálních médií (a jejich kritice) atp. Těch linek je prostě ke konci už příliš a je vlastně těžké přijít na to, co je tedy hlavní téma dokumentu, potažmo hlavní problém sociálních sítí. ___Příběh tý filipínský paní, jak se učila pornografický termíny je ale strašně legrační. ____A to co říká A. G. Martinéz (bývalý produktový manažer Facebooku) taky stojí za vyslechnutí: "V minulosti měl každý občan právo na vlastní názor, a dnes má právo na vlastní realitu, na vlastní pravdu i na vlastní fakta. Facebook tento stav zcela záměrně podporuje, tím, že vám ukazuje jen to, co chcete vidět, a odfiltrovává to, co vidět nechcete. Demokracie do jisté míry vyžaduje, abychom měli sadu pravidel, chování a jakousi základní pravdu, o které můžeme debatovat. Pokud tyto základní věci nemáte, pak demokracie přestává být možná."

plakát

Forbidden Zone (1980) 

Hudba je skvělá, animace super, nápady dobrý, má to spád, ale ta křečovitá stylizace mě většinu času (když se nezpívá) spíš nebavila.

plakát

The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years (1988) 

Hair metal jako slepá větev a parodie na hard rock. Film vlastně nabízí přímý kontrast mezi staršími harcovníky hard rocku (Aerosmith, Alice Cooper a naprosto spontánní Ozzy Osbourne) a začínajícími kluky s tunou make-upu a cinkrlátek na ksichtu, kteří touží po slávě, penězích a sexu. Prvních dvou se jim příliš nedostává, ať se snaží sebevíc, ale mladých nadržených holek s penězi, co si vydržují mladý hair metalisty bylo tehdy v LA očividně dost. Prostor pro snění o velkým úspěchu ale zůstává, tyhle kluci si věří, protože pokud ve svůj americkej sen nevěříš, nemůžeš ho přece prožít. Frontman kapely Odin čeká, že velká smlouva jim na stole přistane za pár měsíců, ale jako člověk, kterej odezpíval celej koncert v kalhotách s dírama vykrojenýma kolem svých půlek a vidí se jako novej Robert Plant spíš překročil hranici komedie rovnou do oblasti tragikomedie. Jo, je to prostě sranda. A Ozzy smažící k snídani vajíčka se slaninou je vyloženě kouzelnej.

Poslední hodnocení (2 953)

Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge (2020)

11.05.2021

Žena na válečné stezce (2018)

05.05.2021

Kráska a zvíře (1991)

05.05.2021

Neporazitelný (2021) (TV seriál)

30.04.2021

Čističi (2018)

29.04.2021

Střídavá péče (2017)

28.04.2021

Nikdo (2021)

27.04.2021

Mortal Kombat (1995)

27.04.2021

Mortal Kombat (2021)

27.04.2021

Reklama

Reklama

Reklama