Zamilovaný profesor (1996)

Nedokážu si představit, že dvojka je ještě horší než tohle. Ta scéna rodinné večer s prděním byla neskutečně debilní! Moje dvě hvězdičky jsou hlavně ten gejzír nadávek v baru, toho malýho černocha a za slušný dabing Oldřicha Kaisera (na čemž ale tvůrci nemají žádný podíl).

Replikant (2001)

Prvních dvacet mintut je fakt legračních až k popuknání jak Van Damme předstírá, že je charakterní herec. A pak se to zvrtne v opravdu velkou nudu. Hvězdička za těch prvních 20 minut. A vzkaz pro Jeana: „Zkus natočit nějakou komedii, to je žánr, ve kterým by ses mohl uchytit.“

Panic je nanic (2006) odpad!

Nechci být jen dalším ve frontě, kdo hází kameny (velký šutry) na tenhle film, ale nemohl jsem uvěřit čemu jsem venoval 100 minut života. Kéž by ty kluky ten velkej a tlustej chlapík zabil. Stejně se určitě i on vyspal se Šárkou Vaňkovou. A soundtrack byl taky pěkně debilní. Pořád ty teplý pop-rockový odrhovačky už od Snowboarďáků.

Dva výtečníci (1977)

Tak tohle byl v dětství můj oblíbený film se Spencerem a Hillem. Závěrečná "fackovačka" v bowlingovém klubu je asi jedna z jejich nejlepších bitek.

Rocky IV (1985)

"I must break you!" Sly zde vystihnul, co si fanoušci akčních filmů přejí. Zlého svalnatého a nadopovaného Sověta na kolenou před malým, ale poctivě trénujícím Američanem. A taky objevil kouzlo klipově-tréninkové montáže. Zkrátka nezapomenutelná klasika:-)

Rocky (1976)

Je to tak trochu k 9/10. I když by se zdálo, že tento snímek není tak precizní a propracovaný, připadá mi, že právě v tom spočívá jeho kouzlo. Na pilu se tlačí jen v několika momentech. Rockyho bych označil za neobyčejně obyčejný film - a myslím to jako lichotku. A hudba Billa Contiho je v mém top 5 soundtracků - narozdíl od hudby ostatních dílů.

Chlapci ze sousedství (1991)

Film, po jehož shlédnutí opravdu, ale opravdu nikdy nebudete chtít na návštěvu ke svému černošskému strýčkovi do ghetta.

Bestie (2003)

Mezi námi: je to na odpad! Ale, kdykoliv Seagal bojuje, pláču smíchy, tak dávám za 2*. Musím se taky přiznat, že jsem nikdy neviděl žádnou tak ultradebilní scénu jako bulle-time v tomhle filmu a nic tak nechutného jako starýho tlustýho Seagala při erotických hrátkách s čtyřicetikilovou Asiatkou, která vypadá jako jeho vnučka. A propos, nejmenuje se ten film v originále náhodou Pupek bestie? Podle Seagala?