Djkoma

Djkoma

Filip Kovárník

okres Pardubice
never ending smile:)

homepage

1473 bodů

Můj deníček

<< předchozí 1 2 3
 • 27.11.2016 v 22:24

  Trochu machrování: Je moje!

  Menší nákup z Amazonu UK, který budu pár let milovat, obdivovat a budu se před každým čtením provádět kompletní úklid bytu, navlečení gumových rukávic a roušky, aby se knize nic nestalo :-)))

   

  Kniha

  http://djkoma.blogspot.cz/2016/11/star-wars-art-ralph-mcquarrie-star-wars.html

   

  Zkušenosti s nákupem a reklamací na Amazon UK

  http://djkoma.blogspot.cz/2016/11/muj-prvni-zazitek-s-amazon-uk.html

 • 18.11.2015 v 19:52

  Výzva roku: Filmy od ostatních?! PROČ?!?

  Tak jsem byl vyzván... prý mám vybrat 10 filmů, říkal Malarkey. Tak jsem mu je vybral (viz jeho - deníček). Má se na ně podívat do konce příštího roku. To zvládne, vybral jsem filmy, co jsou podle mě povinnost vidět a on je neviděl takže mu vlastně jen doplňuju vzdělání:-). To co mi zatajil je že teď vybere on 10 filmů mě... to jsem nevěděl! Do čeho jsem se to pustil! :-) Ale mám na 10 filmů 365 dní, říkám si, to bych mohl zvládnout. Jsem sám zvědav, co vybere, doufám, že žádnou Sodomu a Gomoru :-)

   

  Seznam vybraných filmů ke shlédnutí níže včetně hodnocení, až je uvidím:-) hádám, že žádných 5* nebude... nebo jo?:-)

   

  1. Zpátky do ringu

  2. Berlin Calling

  3. Co děláme v temnotách

  4. Kdo to tam zpívá

  5. Volba zbraní

  6. Dag och natt

  7. Řezníci

  8. Hitchcock

  9. Muži, ženy a děti

  10. Koupili jsme Zoo / Sodoma Reykjavík (mám si prý vybrat:-))

   

  PS: bacha na výzvy, je to jako mor! :-)

   

  F*

 • 29.6.2014 v 23:32

  Fakt dne: co vlastně hodnotíme?

  ... když se dívám na své 23'' LG LCD televizi v pokoji ze dvou metrů na Tenkrát na západě, který v dabingu běží na Nova Cinema (ano, i reklama tam před chvíli byla, aspoň vím kolik stojí dušená šunka v Tescu a že Mistrovství světa ve fotbale je mistrovstvím nás všech - díky Coca Colo!) říkám si, co vlastně (nejen) na ČSFD hodnotíme.

   

  Zatím nepatřím mezi několik vyvolených, kteří viděli Tenkrát na západě (ani v Americe) v kině na velkém platně, v originálním znění a s ozvučením, při kterém bych už opravdu nedokázal nebrečet při slavné "árii" i bez věry Špinarové. Viděl jsem tenhle film asi třikrát, pokaždé v dabingu, pokaždé v televizi, přesto ten film ve mě nechává mnohé (a to nemluvím mé oblíbené scéně "slovního znásilnění"). Jenže co vlastně hodnotím? Nevidím ten film v té podobě, v které ho autor natočil a dal do kin.

   

  Co je tu jinak? Třeba dabing. Ano, dabéři mluví jinak než Claudie Cardinale nebo Henry Fonda, jenže já neslyšel originál, nekritizuji je tedy automaticky a přijímám je, jací jsou. A mě se ten dabing líbí. Ale je to prostě jiné.

   

  Co dál? Ano, obraz. Obrazovka 23'' prostě není dostatečka na tak velkoklepý film, v kterým kamera vytváří fantastické záběry, které hrdě konkurují a možná i překonávají dnešní techniku. Ale co ten ořez... kolik mi toho chybí vpravo, vlevo, možná i nahoře a dole? Dokresluje si to moje mysl nebo prostě se spokojím s 60-70 % skutečně nasnímaného obrazu?

   

  Dále tu je zvuk, umí snad 2.0 repro v televizi přenášet hudbu jako to umí aparatura v kině, z které v několika případech jsem umíral blahem (Fontána, Kmotr) a jindy mi málem svou mohutností přivodila infarkt (Man of Steel, Avatar)?

   

  Na víc za mými okny v pokoji projíždí celou dobu auta, ale já přeci nebudu zavírat poslední možnost, jak získat vzduch z venku a nahradit s ním ten vydýchaný teplý vzduch z útrob mého pokoje. Na kolik se plně soustředím na film jako takový a nevnímám jízdu auta, občasné zahoukání sanitky nebo policie (ach ano, město! Vesničané, vás ruší leda tak příroda, závidím!)...

   

  jak jde vlastně pak porovnávat zážitek? Vždyť když uvidím film v televizi, na malé obrazovce za standardních podmínek, může se vůbec ta projekce vyrovnat kinu? Ne, podle mě nemůže. Kino pro mě je a vždy bude vrcholem vnímání diváka, protože celá temnota sálu a zvuk dokáže odebrat vědomí a vzít ho do jiného světa... ach ano, co ten pár za mnou, co u filmu možná dělá úplně něco jiného a minimálně jim teďka spadl popcorn a budou ho půl hodiny sbírat, aby měli co jíst?

   

  K tomu přidejte moderní 3D, Imax, multikina, jednosálová kina bez moderního ozvučení, domácí kina a televize s úhlopříčkou 120 cm, různě kvalitní projektory profesionální tak i domácí... tolik proměnných, příliš mnoho.

   

  A jak pak může člověk vlastně nějak hodnotit film na databázi, jako je ČSFD? Mé hodnocení je vždy hodnocení, které podléhá situaci a těm proměnným které popisuji. Stejně tak musí podléhat i mé náladě a okolnostem, při nebo po kterých film sleduji. Pusťte si třeba krvavý horor v 1 odpoledne, nejlépe aby Vám světlo dopadalo na televizi, to se budete bát... nebo si pusťte romantický film s happyendem pár dní po rozchodu...

   

  A to jsem vynechal všechno okolo očekávání (kamarád říkal, že to je bomba a že se mi to musí líbit, ale já teda čekal něco jiného...) a přetvářky, která vládne virtuálnímu světu (přeci nebudete dávat tomu filmu co má 48 % krásných 5*, to přeci ne! Viděli by to vaši kamarádi!).

   

  Co s tím?

  1. Přesta hodnotit? Ne, tím by člověk přišel o svůj názor.

  2. Neřešit tolik hodnocení? Ano, vždyť ani film s 50 % není automaticky blbost, stejně jako film s 90 % není nutně perfektní.

  3. Chodit na vše do kina? Kdyby to bylo možné, jsem pro! Čím jsem starší, tím se snažím v kině vidět co nejvíce filmů, často i po tom, co jsem je viděl jinak (třeba Kmotr viděný počtvrté a to v kině byl stále fantastický zážitek).

   

  Bojím se, že člověk/divák má probém, věnovat filmu vše, co potřebuje, pro svou naprosto precizní interpretaci pomocí mediálního zařízení. Je to škoda, protože všichni tím přicházíme o zážitky, přicházíme o ten intimní čas, kdy jsme sami s obrazem a hudbou, kdy vnímáme jen něčí vizi... necháváme si tu vizi kazit, dávat před ní růžové brýle a na ty hnědé brýle a na uši sluchátka a tak dále... a film jako takový si to prostě nezaslouží.

   

  Filip

 • 12.6.2014 v 17:58

  Trochu machrování: mám podpis Tima Burtona

  Pro ty, kteří nemají facebook a tak nemohli opěvovat můj report z akce zvané výstava a autogramiáda Tima Burtona v Praze sdílím jeho podpis a věřte, že potkat takovou osobnost ve Vás něco velkého zanechá... a tím nemyslím jen to, že si ruku, kterou Vám potřesete, delší dobu neumejete:)).

   

  F*

   

   

  Trochu machrování: mám podpis Tima Burtona
 • 19.4.2013 v 21:21

  Fakt dne: Chci přidat "mediální realitu" na ČSFD!

  Boston. Maraton. Bomba. 24 hodinové vysílání s největšími aktualitami, s twitty teroristů, s twitty lidí, co znali teroristy, s fotkami z facebooku teroristů, fotky lidí, co znali teroristy, fotky lidí, co žili JENOM dva tisíce kilometrů od teroristů ... Tohle všechno si zaslouží víc, než jen každou druhou zprávu na internetu. Tohle si zaslouží vlastní profil na ČSFD! Nechám lidi, kteří "mediální realitě" (c) djkoma rozumí lépe než já, aby vymysleli název (ale navrhoval bych něco jako "Útok na Vaše bratry!").

   

  Stejně tak bych řekl, že by se měli přepsat učebnice sociologie-politologie-různé další dojmo-logie, protože dnes už nejsou státy, dnes už jsou televizní kanály. Dnes nejsou lidé na druhé straně planety, dnes to jsou lidé, kteří vlastně bydlí vedle Vás a o jejichž bezpečnost se musíte starat a v případě jejich ohrožení, za ně musíte bojovat. Ať diskuzí s kamarády nad pivem nebo na Facebooku. Svět se zmenšuje, máte sousedy, o kterých nevíte, máte rodinu, o kterou se musíte starat, ani to nechcete. Svět se propojuje a Vám nezbývá nic jiného, než to přijmout a být solidární, celosvětově solidární

   

  ...vlastně Vám zbývá ještě jedna věc, neřešit to a vypnout tu televizi, kde se stále opakují a varují Vás nad světem,který tu vždy byl a možná ještě nějakou chvíli bude. Škaredý, nebezpečný, ale někdy hrozně vzdálený, takže se radši dívejte okolo sebe a o to se starejte, Američany taky nezajímá, jak se mají ti lidé v Čečensku (teda pardón, Česku).

   

  (ironie?:-)))

   

  F*

 • 6.3.2013 v 23:45

  Fakt dne: Stalking je IN!

  Pamatuji si dobu, kdy se na ČSFD stále opakovalo "chci vědět, kdo mi dává bod..." a jednou se provedl upgrade a přišla funkce "Kdo mě má v oblíbených". Z tisícovky lidí, co to chtěli se najednou stala pětistovka lidí, kteří tuto funkci vlastně nechtěli nebo ne v téhle podobě a vlastně možná vůbec:) proč? protože je to přeci jejich věc, komu dávají bod a ty lidi to tom nejen nemusí vědět, ale přímo by neměli! Ach, pamatuji si výborný argument jednoho kolegy uživatele, který svou topku od nepaměti bránil jako děcko a byl schopný napsat "nechci, aby lidé věděli, koho mám v oblíbených, protože hromada mých kamarádů si myslí, že tam mám je,ale já je tam nemám... a oni to zjistí". Ano, zjistí, protože lžeš, kradeš a můžeš i zabít:)) ach ach ty lidé a ta jejich krásná upřímnost, hlavně ve virtuálním světě:)). Poté přišla další pěkná funkce "Kdo mě navštívil" a objevily se argumenty "dyť je to moje věc, komu koukám na profil"... ty vzala voda a funkce stejně jako první jmenovaná zůstaly v plné verzi našeho-vašeho webu.

   

  Ale k tématu:) stalking pokračuje. Ještě před pár měsíci jsem občas registroval pár uživatelů (tímto zdravím Marii:)), kteří mě sjížděli profil přihlášení (a někteří jistě nepřihlášení, vždyť je to taková potupa, když o vás váš IDOL  ví....!). Přichází další funkce, tentokrát pojmenovaná "Oblíbení". V tom seznamu je automaticky(!) sledována činnost (!!) všech (!!!) uživatelů, které má uživatel v topce ... opravdu lituji lidí, kteří mají 100 lidí v topce a navíc jsou tam extrémy třeba jako Houdini (ten po oscarech měl asi 50 nových komentářů:)) nebo Blizzard se svým superrychlým sledováním filmů:). Co to přináší taková funkce? Samozřejmě přehled. Člověk ví, nemusí chodit na cizí profil nemusí dohledávat, podívá se do jedné stránky a vyfiltruje, co ho zajímá. Čisté a jasné (a ano, už asi tři roky zpět to byla součást aplikace ČSFD na facebooku, ale to je zase jiný příběh...).

   

  Takže co na závěr? Stalkingu zdar? Pravděpodobně... vždyť je důležité vědět, co v dnešním online světě dělají ostatní... bez toho není svět šťastné a bezpečné místo... bez upírů... :))

   

   PS: abych demonstroval sílu stalkingu, tři hodiny po tomto deníčku mi zmíněná Marie psala sms včetně vlastního názoru na tuto funkcionalitu:-))) I loving it!!!

   

  F*

   

   

  Fakt dne: Stalking je IN!
 • 17.2.2013 v 23:03

  Fakt dne: Z ČSFD se stává IMDB!

  Je to už pár let, kdy informace na ČSFD neobsahovaly nic, kromě herců a pana režiséra. Už tehdy padaly prosby, výhrůžky a plno nadávek, že si scénáristé, autoři hudby a další a další včetně "asistenta asistenta pana Hankse" zaslouží své místo na výsluní. Zásadním argumentem velkého P bylo, že "... ČSFD má být rodinná stránka, ne česká verze IMDB." Dobrá, svým zvráceným způsobem to dávalo smysl, ale kde jsme tedy teď? Je 17.2.2013 a současné informace již vypadají takto:

   

  ... takže?:) Snad je doména imdb.cz ještě volná...

   

  F*

  Fakt dne: Z ČSFD se stává IMDB!
 • 8.9.2012 v 17:03

  Fakt dne: Atlas se blíží!

  Atlas mraků (Cloud Atlas) se blíží na filmová plátna. Ti, kdo zvládli překousnout pěcetistránkovou knihu určitě vědí, že tahle výprava na skoro tři hodiny s třemi režiséry bude opravdu velkolepá, ale současně problematická (už se těším na ty nadávky a srovnávání s jinými filmy bez znalosti knihy a celé složité struktury vyprávění a "myšlenek"). Už po prvním extended pětiminutovém traileru jsem zahlédl v diskuzi tak povrchní a primitivnín názory, že bych některým uživatelům zakázal psát příspěvky a uvázal bych je k židli a nutil knihu přečíst, než budou psát takové nesmysly jako někteří.

   

  To hlavní však je, jak silný by Atlas mraků ve svém filmovém podání mohl být. A to hodně. 6 příběhu v různých časových obdobích s provázanými hrdiny, ale hlavně s jejich metaforickými životními příběhy... FIlm nezvládne strukturu přenést do detailu (využití média jako zachování příběhu jiného člověka), ale přesto jsou tu velká očekávání. I druhý trailer tyto očekávání ještě více zvedl, ale je to možná vlastně škoda, protože ať je Atlas mraků jakkoliv vícevrstvý, na těch třech hodinách bude stěži jedna dvě akční scény a ten, kdo bude čekat akční spektákl bude muset být zklamán.

   

   

 • 10.6.2012 v 15:03

  Fakt dne: Neříkejte to

  Lidé by neměli říkat, že někoho nechtějí nikdy ztratit. Lidé přicházejí a odcházejí a když se něco takového vysloví, často to druhé ukolébá... důležité je, aby se lidé chvali tak, aby druhé neztráceli... kdo to umí?:-)

   

 • 30.5.2012 v 18:18

  Fakt dne: První otázka

  Jaký má smysl projekce klasiky na přání?

   

  Já teda nevím, ale vybírat si mezi třemi poměrně rozdílnými filmy, které spojuje jen jejich všeobecně uznávaný status filmové klasiky, je určitě na první pohled fajn, ale realita? Chci vidět Rockyho a přijdu do sálu, kde mi pustí Scarface, která se mi nelíbila a já budu zabírat místo fanouškovi De Palmy, který by slintal nad každým okénkem? Trochu krátkozraké, ne? Pokud jsou ovšem dnešní fanoušci už v takovém stádiu, že pro ně jít do kina na cokoliv, co je zadarmo je přednější než jejich vlastní touhy, vkus nebo zvědavost, pak se omlouvám.... protože já jsem z jiného těsta i navíc z jiné planety:)))

   

  F*

   

<< předchozí 1 2 3
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace