Djkoma

Djkoma

Filip Kovárník

okres Pardubice
never ending smile:)

homepage

1468 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 2.11.2009
  Životní síla (1985)

  Ve 14:30 Greenwichského času 9. srpna se raketoplán H. M. S. Churchill, na palubě s britsko-americkou posádkou přibližuje k cíli své mise. Tím je pozorování a studium Halleyho komety. Je zjištěno slabé radarové rušení vycházející ze závoje komety. Podrobnějším zkoumání odhaluje obrovskou loď, která se nechává unášet v ohonu komety. Neodpovídá na žádné volání a tak je posádkou považován za prázdnou skořápku unášenou vesmírem. Kapitán se proto rozhodne navštívit neznámý vesmírný koráb. Vše probíhá hladce. Posádka v obrovské lodi nalezne kromě vysušený zbytků nějaké formy života podobající se netopýrům a také tři skleněné rakve s dvěma muži a jednou ženou. Ti jsou přeneseni na Churchilla a loď se vydává směrem k zemi.

  Po 30 dnech bez kontaktu s raketoplánem Churchill je rozhodnuto o záchranné misi, která má najít posádku lodi a zjistit co se stalo. Jediné co nalézají jsou poletující zbytky vysušených lidí a tři skleněné rakve. Avšak je zjištěno, že chybí záchranný modul, který je později nalezen a v něm i kapitán raketoplánu Churchill Carlsen s hrůzostrašným příběhem, který se odehrál při návratu lodi na zem. Rakve jsou přezkoumány a uschovány, ale najednou zmizí skleněný štít a žena z rakve společně s oběma muži se probudí k životu. Žena odejde z vojenské základny a nechává za sebou těla lidí, kterým vysála energii. Po jejích stopách je vyslán Carlsen společně s jedním odborníkem, který se mu snaží pomáhat a přitom na něj dohlížet, Cainem. Oba se dostávají mimo Londýn, aby poté zjistili, že jsou posledními dvěma lidmi, kteří dokážou zabránit vysátí energie z celé lidské populace.

  • 9.9.2009
  Pravěk útočí (TV seriál) (2007)

  Osm let uplynulo od tajemného zmizení manželky profesora Nicka Cuttera. Helen Cutter měla provádět výzkum v lesích, který se týkal neznámého obrovského zvířete. Po 8 letech se její manžel dostává na stejné místo za stejným účelem, ale nečekaně objeví kromě obrovského dinosaura také zvláštní anomálie. Ta dovoluje procházet mezi dvěma obdobími v historii země. Mezi přítomností a velmi vzdálenou minulostí, obdobím Křídy. Po tomto obrovském objevu je profesor Cutter a jeho výzkumný tým nucen stát se tajným vyšetřovacím týmem vytvořeným Ministerstvem vnitra. Postupně začnou odkrývat tajemství existence a hlavně vzniku anomálií, které se začnou objevovat velmi často a na velmi zvláštních místech. K tomu všemu se ještě profesoru Cutterovi začíná zjevovat jeho pravděpodobně mrtvá manželka Helen...

  • 17.6.2009
  Červený pás (2008)

  Učitel bojového umění Mike Terry (Chiwetel Ejiofor), který se svou manželkou Sondrou (Alice Braga) provozuje vlastní školu jiu-jitsu, právě neprochází jednoduchým obdobím. Několikrát denně cvičí své studenty v základch boje, kterému věnoval celý život. Jeho škola však nevydělává a další ránu mu zasadí nervózní právnička, která v afektu vypálí z pistole jednoho z jeho studentů a prostřelí okno školy. Mike je nucen požádat o půjčku, která by mu pomohla udržet školu funkční, ale zaplete se v baru do rvačky mezi filmovou hvězdou Chetem Frankem (Tim Allen) a několika místními. Výsledkem je vděčnost hvězdy, která se projeví dárky a pozváním do jejího domu na večeři. Mikeovi je nabídnuta spolupráce na filmu, jsou vyslechnuty jeho nápady a historky a jeho manželka Sondra se domluví s manželkou Cheta Franka na spolupráci v módní firmě. Mike však netuší, že toto setkání ho donutí změnit pohled na svět, v kterém žije a nahlédne do světa, jehož součástí nechtěl nikdy být. Jeho ideály o bojovém umění a učení musí jít částečně stranou, aby zachránil, co mu zůstalo.

  • 28.4.2009
  Return from Witch Mountain (1978)

  Tento film je volným pokračováním snímku "Útěk na Čarodějnou horu". Tia a její bratr Tony disponují nadpřirozenou mocí, ovládají telekinezi a telepatii. Přiletí na Zemi na návštěvu Los Angeles. Hned na počátku Tony svých sil využije a zabrání tak nehodě. Padne ale do rukou nelítostného vědce dr. Gannona, který usiluje o ovládnutí světa. Gannon vyrobí zařízení, které bude odčerpávat Tonyho sílu. Spolu s dětmi z ulice se ho Tia snaží osvobodit, aby tak zachránili Zemi před katastrofou.

  • 28.4.2009
  Vangelis: Mythodea - Music for the NASA Mission, 2001 Mars Odyssey (koncert) (2001)

  K rudé planetě NASA vyslala dne 7. dubna roku 2001 sondu „Mars Odyssey“, která se k Marsu přiblížila koncem října, aby se zde pokusila nalézt jakoukoliv formu života. K této příležitosti si NASA objednala monumentální oratorium Mythodea od známého řeckého skladatele Vangelise, která by měla pomyslně provázet nové kosmické dobrodružství. Živý koncert se konal v Athénách v Temple of Zeus. Naráz vystupovalo 224 umělců. Vedle Vangelise vystupovaly dvě hlavní sboristky Kathleen Battle a Jessye Norman, Londýnský metropolitní orchestr se 75 vystupujícími, Řecká národní opera se 125 vystupujícími rozdělenými na muže a ženy v antických kostýmech, 24 hráčů na bubny a dalších. Atmosféru dotvářela projekční stěna za umělci a speciální, především světelné efekty.

  Seznam skladeb:
  1. Introduction – 2:43
  2. Movement 1 – 5:41
  3. Movement 2 – 5:39
  4. Movement 3 – 5:51
  5. Movement 4 – 13:42
  6. Movement 5 – 6:35
  7. Movement 6 – 6:27
  8. Movement 7 – 4:58
  9. Movement 8 – 3:07
  10. Movement 9 – 5:00
  11. Movement 10 – 3:03
  12. Chariots of fire – 3:53

  • 28.4.2009
  Mladej a já (2005)

  Bill Williams (Tom Arnold) se právě připravuje na sebevraždu. Poslal oznámení do časopisu, pouští si svou milovanou písničku, pokládá láhev vodky a prášky na stůl. Najednou si vzpomene, že nerozdal své oblečení, tak odchytí prvního bezdomovce kterého potká. Bezdomovec mu však sní prášky a vypije vodku. Bill tak žije o nějaký den déle. Jeho bývalá manželka si v časopisu přečte, že umřel a jeho agent mu zavolá, že mu sehnal práci. Nabídka je milion dollarů za to, že natočí film podle svého starého hitu Pravdivé lži, v kterém bude hrát hlavní roli vedle něj syn milionáře Aaron Roman (Eric Gores). Bill ihned kývne, ale vše se začne komplikovat, když zjistí, že Aaron trpí mozkovou obrnou a je tak neuvěřitelně rozmazlený, že jeho bohatý otec mu nejen zaplatí celý film jen pro něho, ale sežene také velké hvězdy formátu Shaquillea O'Neala.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace