Stopař (2007)

Průměrná předělávka hororu z roku 1986, která umí párkrát překvapit, ale zamrzí, že není prozrazeno všechno na co by se divák rád zeptal. Je to velká škoda, protože film vytváří minimálně tři jasné otázky, které také plynou z konce a nikdo vám o nich nic neřekne. Sean Bean je výborný psychopat, co si vás rád stopne a pak vám ukáže nůž a vy víte, že je něco špatně. Sophia Bush je nádherná a doufám, že se brzo její krása a snad i talent prodají v nějakém áčkovějším filmu.

Rukojmí (2005)

Bruce Willis stárne, ale stále dokáže zahrát tátu policajta s problémy s alkoholem lépe než kdokoliv jiný. Jeho souboj s bandou chlapců v uzavřeném domě je dobře natočený (i když z bonusů bych oponoval producentovi a jeho názoru, že Florent Emilio Siri je výborný režisér a bude ještě lepší). Hra stínů je v některých chvílích velmi patrná, ale skoro bych řekl, že některé scény jsou vytvořené jen kvůli několika sekundovému pohled stín vrhaný na zeď. Atmosféra není špatná, ale dalo by se něco dohnat. Naštěstí film všechny své chybičky přejde a docela rychle utíká a závěrečné inferno v domě by klidně mohlo být ještě drsnější(jak je z bonusů na DVD poznat tak to asi i režisér chtěl ...). Celkově je velká škoda, že pár vystřižených scén nebylo ve filmu, protože minimálně polovička ukazuje jaký charakter a jak byla komplexně napsána postava Bruce Willise. Pro páteční večer neváhejte, ale nečekejte žádnou bombu, kde bude Bruce pobíhat s kulometem a střílet desítky zabijáků.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Len Wiseman autor Underworldu, průměrné krvavé střílečky, která sází na krásu Kate Beckinsale v latexu, se ujal režie jednoho z nejočekávanějších akčních filmů tohoto roku. Bruce Willis zase jednou zapomněl, že hraje ve filmech pochybné kvality, za které ale dostává slušně zaplaceno a vrátil se do první ligy a návrat je to úchvatný. Už od traileru bylo patrné, že film nezůstane za svými třemi bratry pozadu a předvede akci, kterou každý fanoušek Johna McClanea chce vidět. Scénáristé vymysleli perfektní příběh, který je velkým krokem do 21. století. Na vše čemu Bruce Willis nerozumí dostal Justina Longa, v roli hackera, který nechtěně napomohl obrovskému hackerskému útoku na USA, který má za účelem zničit infrastrukturu a poslat USA do doby kamenné(to James Bond v Anglii asi zajásal...). Proti nim stojí ďábelsky namyšlený Timothy Olyphant, krásná Maggie Q a pár dalších nájemných vrahů. Obrovskou pochvalu si zaslouží akční scény. Z traileru polovička vypadalo jako velký průšvih (auto dopadající na jiná dvě, stíhačka s Brucem...), ale výsledek předčil moje očekávání. Len Wiseman akční scény spojil tak dokonale, že si nevšimnete jediné malé chybičky a budete pouze zírat. Po dlouhé době jsem viděl akční scény dělané naživo a ne s použitím stovek počítačových triků a musím říct, že takovéhle scény jsou pro mě stále lepší než cokoliv od WETY nebo ILM. Ani Bruce si nehraje na 20ceti letého začínajícího policistu a všechno dělá tvrdé, přímočaře a nějaké akrobacie se od něj nedočkáte(možná jen průletu sklem, ale to asi nechtěl...). Jeho souboj se zabijákem s akrobatickými sklony je úžasný a připomněl mi souboj Wolwerina s Death Strike z druhých X-menů. Die hard 4.0 je akční povinnost, která nesmí uniknout žádnému milovníkovi akce a já se těším na druhé shlédnutí a třeba se ta jedna hvězdička ještě najde.

Návrat do ráje (1986) (seriál)

Seriál navazující na dva roky starší miniseriál, v kterém byla modelka nucena podstoupit plastickou operaci a vrátit se mezi lidi, kde žila bez toho, aby znali její skutečnou identitu. Tentokrát se snaží udržet svou modelingovou firmu nad vodou a udržet si vlastnictví svého panství, Edenu.

Návrat do ráje (1983) (seriál)

Ve své době byl tenhle miniseriál pro mě opravdu velkým překvapením, na které jsem koukal několikrát. Dnes už ho stěží na televizních obrazovkách uvidíme, ale jeho kvality jsou překvapující. Pozdější navazující seriál, byl kvalitní, ale nedosahoval kvality původního nápadu.

Most do země Terabithia (2007)

Příběh je pokusem o přiblížení fantazie dětí ve věku, kdy fantazie dochází vrcholu a pod kamenem najdete poklad obrovských rozměrů a stejně jako poklad se pod vámi ukáže i stín jeho obrovského ochránce, před kterým budete muset utíkat, přes celý les až k vodě, kterou jen tak tak přeskočíte a on do ní spadne a vy se radostně půjdete dotknout svého pokladu, který mezi tím zmizel pod dalším kamenem...AnnaSophia Robb je neskutečně půvabná na svůj věk a ukradla si všechny scény pro sebe bezprostředností a křehkostí. Nejde nezávidět podobné výlety do fantazie s touhle princeznou. Moc rád bych s ní překročil nejeden most, pohleděl na nádhernou zemi Terabithii a jezdil s ní do školy autobusem:). Bohužel je ona to nejlepší na celém filmu. Fantazie je to méně než by jste čekali a chtěli a herecké výkony krom AnnySophie jsou průměrné a zapomenutelné.

Veronica Mars (2004) (seriál)

Veronica Mars nepřináší na pole kriminálních seriálů v podstatě nic nového, pouze spojuje více prvků dohromady a vytváří tak příjemný a osvěžující mix žánrů. Kristen Bell jako hlavní postava Veronica Mars je skvělá. Naprosto skvělá. Její krásný vzhled spojení s neustále stylovým vzhledem a "hereckými etudami" nemá chybu. Je velkým plusem celého seriálu, protože její vnitřní dialogy a věrohodnost divákovi vždycky dokáže říct "něco víc". Ostatní složení herců je slušné a ničím neodvádí pozornost od hlavní hrdinky. Také je dobře volená příběhová linie, která každým dílem přináší nový příběh (případ pro Veronicu:)), takže lze sledovat seriál nepravidelně, ale také přináší dlouhý hlavní příběhovou linii, která prochází všemi díly, většinou po jednu sezonu. Tak jako tak jde o milou zábavu, která nikoho nedokáže urazit a na tolik sympatickou hlavní postavu se člověk prostě musí těšit.

Agent Cody Banks 2 (2004)

Jestli někdy uslyším nějaké dítě říkat já nechci být James Bond, ale Coby Banks, přidám hvězdičku...

Policejní akademie 2 (1985)

O něco málo vtipné než první díl, ale stále dobré. První akce je pro partu z jedničky poměrně brnkačka. Něco málo tomu prostě jen chybí.

Policejní akademie (1984)

Jednoznačný úspěch, který odstartoval velmi dlouhou sérii policejních akademií, kde se pouze občas změnila nějaká z hlavních postav. Na sílu a vtipnost jedničky a dvojky nedokázal, žádný další díl úspěšně navázat. Velká škoda, ale je štěstí, že někdo dal světu Mahoniho, Tackleberryho a další.