• Mysteriózní

Twentynine Palms (2003)

Po takmer dvoch hodinách nekonečnej nudy príde šokujúci záver bez akejkoľvek logiky správania postáv, a potom sa to celé tvári ako drsný nepochopený art.

Sám proti všem (1998)

Sledovať tento film bolo ako mať sračku a zvracať zároveň. Nedokážete si pomôcť a len čakáte, kým to skončí.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Tento film musel byť natočený. A Pasolini nie je zvrátené hovädo. Nevyžíva sa v detailných záberoch, tak ako väčšina tvorcov kategórie gore, splatter, exploitation, torture porn, či faux snuff, ktorých jediným cieľom je prinútiť diváka zvracať. Neznecitlivuje diváka banalizovaním násilia, tak ako prakticky každý hollywoodsky akčný film. Naopak. Zbavuje ho patetickosti. Ukazuje ho také, aké je. S fašizmom sa nedá narábať v rukavičkách.

Fontána (2006)

Pri tomto filme ma celý čas sprevádzali výčitky, že sa neviem prinútiť k tomu, aby sa mi páčil. Pri každej jednej vizuálne podmanivej scéne som cítil tlak. Akoby sa mi prihováral sám režisér: "Čo si to za človeka, ak z tohto nie si unesený?" Útok na city zo všetkých strán. A jediné, čo som videl, bola nezmyselná spirituálna opulencia.

Chlapec pojídající ptačí zob (2012)

Übermenschen na čsfd v tom majú jasno. Odpad za film, ktorý sa na nič nehrá, je presvedčivý a má čo povedať. A všetci, čo nezdieľajú ich nadradený filmový vkus, sú retardi.

Zámek (1997) (TV film)

Údajne majstrovské podobenstvo. Pre mňa klystír mozgu. Tony nikam nevedúcich dialógov a tony absolútne nepotrebných a nezaujímavých informácií budujú skôr mrazivú nudu, než mrazivú atmosféru.

Plán 9 (1959) odpad!

Je nepochybne jednoduchšie priznať sa svojim deťom k dlhoročnej kariére v pornobiznise, než k tomu, že ste hrali vo filme Eda Wooda. Samozrejme, pokiaľ ste nehrali v pornofilme, ktorý natočil Ed Wood.

Zalknutí (2008)

Film spoľahlivo odpovedá na náročnú otázku: Dá sa niečo pokaziť takmer doslovnou adaptáciou kultového románu? Odpoveď znie: Áno, dá, a to kurevsky.