Justinian

homepage

<< předchozí 1 2 3 4
    • 2.10.2019  16:58
    Stasis (2017)

Výpravu za nula nula nic dolarů bych dokázal odpustit, ale ty herecké výkony level ochotnické divadlo a scénář připomínající špatnou Red Alert fanfikci fakt ne.

• 24.4.2019  22:30

Ze začátku to vypadalo celkem sympaticky a jako bizarní komedie by to možná i obstálo, ale pak to zabila "hluboká" yntelechtuální masturbace provázená rádoby oduševnělými prostřihy, která ze strany scénáristy/režiséra působí jako zoufalý alibismus.

• 11.4.2019  22:10
    Polar (2019)

Scénář musel psát třináctiletý hustodémon, co se zhlédl v Johnu Wickovi, ale nedokázal z něj obšlehnout nic kromě charismatického hlavního hrdiny. Všechny ostatní postavy jsou uhozené, stejně jako tempo a směřování (plácání se) příběhu. Jako odpočinková záležitost to je ale překvapivě stravitelné.

• 30.11.2018  16:28
    Arrow (TV seriál) (2012)

První řada je celkem přijatelné seriálové béčko se zajímavým námětem, i když teda herecké výkony na žádná ocenění nejsou. Zbytek je naprosto zoufalý brak.

• 26.1.2018  23:18
    Návštěvníci (TV seriál) (1983)

Dost lidí tu má strach, že seriál špatně stárne, rádi ho mají jen z nostalgie a neosloví nikoho jiného než pamětníky. Já ho poprvé viděl letos a nemám výhrad. :)

• 23.10.2017  22:52

Velice solidní adaptace, která si nezadá s First Class, jen v komornějším a syrovějším duchu. Najdou se naivně srdceryvné momenty poplatné žánru i době, jako chudáčci hispánské děti a černá farmářská rodina, všichni tradičně vykořisťovaní a utlačovaní různými ziskuchtivými megakorporacemi, plantážníky a jejich nájemnými hrdlořezy, ale jinak se to nese v hezky cynickém duchu. Konec se samozřejmě dal čekat od první půlhodiny filmu, ale zároveň nevidím rozumný důvod, proč by měl být jiný.

• 23.10.2017  22:24
    Deadpool (2016)

Po všech těch vřelých doporučeních jsem čekal fakt pecku, ale nějak mi tenhle křečovitý pokus vytlačit hlášku každých deset sekund (na úkor kvality) moc neříká. Asi to všechno mělo vyznít bezprostředně a přiléhavě, ale byla cítit hlavně přemíra snahy a kalkul - něco jako kolosálně trapný Joker ze Suicide Squadu, akorát roztažený na celý film: "haha, vidíte jak bořím konvence, podívejte se jak jsem strašně random, teď ještě oslovím diváky v kině, no není to k popukání?" Není.

• 27.7.2017  21:39
    Svět podle Putina (TV seriál) (2017)

Smutná, servilní agitka z pera člověka, který se zklamal ve své zemi a na stará kolena se stává užitečným idiotem pro každého, kdo stojí v opozici. Že je možné v době, kdy si každý může fakta ověřit během pěti minut, čtyři hodiny v kuse lhát, překrucovat, podbízivě nahrávat zpovídané osobě na (vylhané) verbální smeče a sklidit za to od většiny diváků ovace vestoje, je znamením, že na světě je něco špatně. Nastává doba post-faktu - pravda neexistuje případně "je někde uprostřed", lži jsou alternativní fakta. Vrcholem bizáru je okamžik, kdy Putin ukazuje Stoneovi - občanovi USA - video z "akce ruského letectva v Sýrii," které ovšem ve skutečnosti pochází z nasazení USA v Afghanistánu z roku 2009, a tiskový mluvčí Kremlu k tomu následně v reakci na kritiku prohlásí, že "tvrzení, že nahrávka je americká, se nezakládají na pravdě a jsou irelevatní, nahrávka pochází z reportu MO RF pro pana prezidenta." Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla. Jedna hvězda, protože mi je Stonea především líto.

• 31.10.2016  22:25

Čiré, nefalšované tvůrčí vakuum.

• 29.10.2016  23:02

Nic se nedá ždímat donekonečna a dějovou prázdnotu nových X-Men snad musí cítit i ten největší akční bezmozek. Pokud někoho naplňuje sledovat, jak Wolverine probíhá čtyřicátou chodbou a řeže ty samé loutky, které to do něj s křikem kropí z MP5K, tak už se může rovnou jít dívat do akvárka, protože tohle cameo bylo zosobněním tvůrčího zoufalství. Když je potřeba naplnit dvou a půl hodinovou stopáž, ale originálního materiálu je stěží na trailer, dočkáme se slizového tempa, rozhovorů jak z Jedličkova ústavu a eyecandy scén, které sice svůj potenciál vyčerpaly po dvaceti sekundách, ale protáhnou se bezmála na pět minut. Normovaný záporák s normovanou motivací je obdařen téměř neomezenými schopnostmi, protože divák už si na běžné superschopnosti zvykl a je otupělý. Co přijde příště, vrhání planet? Prosím, dejte tu mrtvolu k ledu, dokud s ní nebudete mít v plánu něco skutečně kreativního.

• 17.2.2016  00:16

Asi jsem blbec, ale Age of Ultron jsem si užil mnohem víc než všemi opěvovanou jedničku. Možná to bylo o něco míň formulkovitým záporákem, možná tím, že se postavy nesnažily navzájem každých deset sekund ubít strašně vtipnýma hláškama. Tu přiblblou romanci si mohli odpustit, ale jinak je to u mě zlepšení na všech frontách.

• 16.2.2016  00:33
    Ex Machina (2014)

Celé se to tváří strašně duchaplně, současně a objevně, až člověk čeká nějakou fakt kulervoucí pointu, jenže ouha. Nakonec nám zůstanou jen torza postav a školácký příběh, který sci-fi pisálci v té či oné podobě smolí od samotného počátku žánru.

• 21.12.2015  18:21

Mimozemská invazní síla cestuje nadsvětelnou rychlostí, ale nedokáže se vyhnout satelitu na neměnné orbitě.

• 20.10.2015  04:44

Pokračování bohužel nedokázalo ani zdaleka udržet nastavenou laťku. Kde jednička mezi současnou animovanou produkcí jednoznačně vyčnívala, tam dvojka zabředla do průměru až podprůměru. Vykrádačka sebe sama (včetně hudby, většina byly oprášené motivy), minimum nových nápadů, rozpačité tempo a neobratná dramaturgie. Ono se těžko pokračuje v natolik komplexním a uzavřeném příběhu jako byl první díl, ale přece jen se to dalo zvládnout líp. V jedničce bych horko těžko hledal pět sekund, které by byly zbytečné, tam ta hodina a půl byla narvaná k prasknutí - a z daleka ne vždycky nutně akcí. Prostě dokonale zvládnuté tempo a odvyprávěný příběh. Dvojka se tak nějak motá od ničeho k ničemu, připlete se k nemastnému, neslanému konfliktu a ráda by skončila na stejné notě jako její předchůdce, ale celé je to takové vyčpělé a opravdu jde znát, že se pokračování stavělo až ve světle úspěchu. Hiccup je oproti jedničce totální leklá ryba. Toothless se sice snaží a ta jeho roztomilá vražednost je jednou z posledních zbývajících deviz filmu, ale celovečerák se na tomhle prostě postavit nedá. Nezbývá než doufat, že se u DreamWorks trochu proberou a trojka bude zase stát za to.

• 8.10.2015  03:26

S přehledem nejlepší západní animák, co jsem viděl za velice, velice dlouhou dobu. Kulervoucí dynamika, tempo, kterému nejde skoro nic vyčíst, postavy, které si vás získají. Nebere se zbytečně vážně, ale ani se nesnaží o křečovitý humor za každou cenu. Žádné rádoby komické pitoreskní zvířecí postavičky, minimální patos. Perfektní hudba a ozvučení. Bezchybný dabing originálu. Koho zajímá, že ten příběh je vlastně od začátku docela předvídatelný a tuctový, když ho lidi z DreamWorks takhle chytí za koule? Tenhle týden jsem se na to musel podívat potřetí. Takhle se to totiž má dělat. 10/10

• 16.11.2013  06:55
    Elysium (2013)

Trapná, prvoplánová sociální agitka. Hrstka nemytých čórek z hispánského slumu dobude vesmírnou stanici, kde boháči světa hamižně schraňují spásu světa, aby se k ní nedostali chudáci, a odkud světová elita vládne ocelovou pěstí vykořisťovaným na Zemi. Následuje vykoupení, aleluja, vyrvali jsme kapitalismu ze spárů věčné štěstí pro všechny. Ano, čekal jsem zhruba tenhle děj už od prvních trailerů, ale nikdy bych nevěřil, že si někdo lajzne to naservírovat takhle přiblble a kýčovitě, včetně srdceryvné scény s holčičkou, umírající na leukémii, nebo flashbacků z dětství. Dvě hvězdy za ucházející cyberpunk a drony, jdu blít.

• 29.1.2012  04:59

Vážně bych se měl nechat léčit.

• 8.11.2011  17:08

Celkově mě film strašlivě zklamal. Skvělá premisa, víc než dobrá úvodní půlhodinka, ale od okamžiku, kdy se hlavní hrdina dá na útěk před "Timekeepers", se celý film zvrhne v béčkovou frašku (bohužel ne ten zábavný typ). Postavy se chovají naprosto iracionálně, plytce, za každou scénou, každým dialogem je vidět neuměle narýsovaná linka. Vztahy postav jsou slabikářové a dialogy tupé jak poleno. Odkojený kvalitnější produkcí a pořád ještě navnaděný trailerem i slibným začátkem jsem čekal, že časem se objeví nějaká duchaplnější zápletka, když jsem se nedočkal, doufal jsem aspoň v dobře zpracovaný závěr. Bohužel.

• 7.9.2011  01:40
    Skrytá kamera (TV film) (2007)

Krystalická demence. Každý fanda špionážních filmů v osmi letech chtěl natočit ten svůj, většině to ale naštěstí není dopřáno.

• 3.7.2011  08:13

Jako trolling jednoznačně 10/10, "would rage again". Jako film by se to ale dalo přirovnat k situaci, kdy hodinu a půl sledujete člověka skládat obří věž z karet, aby do ní při posledním patře schválně kopl, vysmál se vám a šel domů. 7/10

• 3.7.2011  08:04

Ježíši.

• 5.4.2011  16:21
    Blackjack (TV film) (1998)

Jeden z nejnudnějších a nejstupidnějších akčních filmů, který jsem kdy viděl. Scénář a dialogy snad psal kolektiv Jedličkova ústavu.

• 30.1.2011  02:24

Ewokové jsou příšerní a při ničení AT-ST kládami a provazy ve mně umřelo cosi z milovníka tanků. I tak se ale jedná asi o vůbec nejlepší díl série. Vader je ikona celého desetiletí. A přiznám se, že jsem celou dobu fandil Impériu. To nemá nikdo soucit s chudáky Stormtroopery?

• 30.1.2011  02:20

Ano, dialogy jsou k zblití. Ano, proměna Anakina Skywalkera z hyperaktivního chlapce přes nesympatického spratka s hodně rozhozeným morálním kompasem ve Vadera ze staré trilogie není jen nepřesvědčivá, ale skoro až směšná. I tak, když se poprvé ozve nádech Vadera v jeho obleku, hlas z komunikátoru, a do toho začnou hrát tóny Imperiálního pochodu, dám ty čtyři hvězdy i zoufale průměrnému a charakterově ubohému filmu.

• 19.1.2011  15:57

Velice slušné, válka trochu jinak. Závěr posledního dílu je skoro na 5*.

• 19.1.2011  15:56

Příšerné postavy. Jedna hvězda za dobré vizuální zpracování a mecha bitky, ale postavy a příběh byly absolutně nesnesitelné.

• 20.12.2010  01:48

Tento film celé jedné generaci vštípil zvrácené vnímání pohraničí a především PS. Jakkoli dobře je natočený, z tohohle se nevykecá.

• 14.12.2010  02:10
    Roger a já (1989)

Vydávat lži za pravdu je propaganda, ne dokument.

• 14.12.2010  02:05
    Bowling for Columbine (2002)

Zbraně jsou špatné, áno? Proč? Protože jsou špatné, áno? Ad nauseam.

• 14.12.2010  02:03
    Fahrenheit 9/11 (2004)

Když mi někdo cpe výkaly do úst, stodeset minut je opravdu moc.

<< předchozí 1 2 3 4