DrifterSoul

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 21.10.2019  17:57

Nekonvenční podání toho prastarého příběhu. Ať už z části reálného nebo generacemi vysněného. Defilé lidských vlastností. Dobrých i špatných. Velmi hmatatelné. Filmařsky dokonalé. Herci, scéna, krajina, hudba.... Inteligentní, obecná kritika vše pohlcujících ideologií jakékoliv barvy či odstínu. Duchovních i drsně materialistických. Vše jednou zmizí či pomine. A přesto je třeba ocenit, že víra, jejíž ústředním a ideálním motivem, by měla být láska, je tu s námi už 2000 let. Probouzí v nás to lepší. Ať se tomu bráníme či ne.

• 16.10.2019  00:20

Napětí, nádherná krajina, drsný western bez pozlátka. Asi tak jak skutečně "the West was won..." A realistický pohled na střet kultur. Jedni postupně a neomaleně ovládali, druzí se bránili - svým způsobem. Nemá to zkrátka nic společného s naivními pohádkami o Vinnetouovi napsané člověkem, který u toho nebyl a vše si jen idealisticky vysnil. Někteří mu to baští dodnes. Tož tak.

• 12.10.2019  18:19

Příjemný, milý film, s příjemnou angličtinou a příjemným R.G. Z tanečního prostředí, které je sice vždy a všude plné příjemných emocí a radosti z pohybu, potěšení ze vzájemných dotyků s partnerkou/partnerem a radosti z rytmu, ale taky kapku plytké, I should think. That’s all.

• 8.10.2019  13:13
    Adelheid (1969)

Kus vynikající filmové práce. Vláčil, Petr Čepek... Škoda, že před tolika lety... Lze něco tak dokonalého natočit dnes, aby film přežil v záplavách prostoduché komerce, kterou si většina národa tak oblíbila? A především. To tak stále aktuální TÉMA: snad tehdy logická odplata (za válečné excesy), ústící do vyhnání našich spoluobčanů, bez ohledu na jejich konkrétní, jednotlivou vinu/nevinu, se stejně obrátila proti nám. V ekonomické zaostalosti a hlavně rozkladu hodnot, malosti, zamindrákovanosti - zkrátka v mizerném mentálním stavu velké části české společnosti.

• 22.9.2019  00:24

Atraktivní, edukativní téma, pomalé tempo, tak jak sám život běží - bez okázalých "akčních" momentů, někdy až fádně, ale přesto zajímavě a především reálně. Co víc si přát.

• 20.9.2019  22:58
    Klimt (2006)

Snově psychedelická retro procházka životem světově významného rakouského secesního malíře. Příjemná kostýmní výprava i dekorace dobové Vídně a Paříže. Vzpomínkové, často depresivní vize umírajícího Gustava Klimta jsou mile okořeněny dokonalými zjevy jeho periodicky se vyskytujících ( volně se procházejících, pohybujících či konverzujících) modelek a milenek. Centrem pozornosti je ovšem samozřejmě John Malkovich, který zde - tedy alespoň z mého pohledu - ztvárnil svou první sympatickou (a jen minimálně střelenou/zvrhlou) roli. BTW: Ač viděno v němčině na ORF a se mdlou znalostí o malíři, film docela srozumitelně funguje. A pokud někomu ne, pak stojí za to prolétnout WWW. Minimálně kvůli jeho nádherným obrazům....

• 20.9.2019  22:40

Komedie lehce střelená a lehce erotická, na téma manželských/nemanželských vztahů, situovaná do dnešní Vídně. Osou příběhu je "up & down" kariéra herečky středního věku, končící ovšem očekávaným happy ending. (Vysíláno/zkouknuto pouze na ORF1.) Občas hodně vtipné, občas lechtivě vulgární. Připomínající filmy naší provenience - někde ve čtvrtině cesty od "Kameňáků" k daleko vyššímu level "Teorií tygra". Český divák si jaksi mimochodem uvědomí, jak si jsme s Rakušany navzájem podobní. Tedy alespoň v rámci daného typu přízemní filmové zábavy.

• 12.9.2019  19:27

Smutný příběh o tom, jak jsou lidé různých národů, žijící dosud v pokoji a pospolitosti, náhle rozděleni a postaveni proti sobě, v důsledku nesmyslné války. Je zasazen do nádherných Dolomit, kde WWI v těch drsných horských podmínkách byla obzvláště krutá. (Dodnes, i po 100 letech, jsou zde všude v Tyrolsku na obou stranách italsko - rakouské hranice s pietou udržovány hřbitovy, i malé hřbitůvky jen s několika kříži, kde leží ti, kteří měli tu smůlu a nepřežili.) Film je dojemně smutným, občas i surrealistickým a snovým vzdáním úcty všem z nich.

• 6.9.2019  20:14

Docela strhující, konspirační děj ze zákulisí světového obchodu se zbraněmi. Navíc v atraktivních zeměpisných exteriérech. Ubral bych ale stopáž té pompézní/lehce béčkové akce v Guggenheimově muzeu, bez ní by se film zcela jistě obešel. Clive Owen dokonalý, Naomi ditto. I nakonec Armin Mueller-Stahl (z bývalé DDR), který jaksi vždycky tradičně hrál komunisty a záporáky.

• 3.9.2019  16:28

Tedy taková nelogicky komická selanka, okořeněná občasnými drastickými záběry. Škoda, dalo se z toho vytěžit daleko víc, pokud by to celé bylo myšleno seriózně. Bronson v roli šaška, Delon, se svýma typicky studenýma očima, panoptikální zabiják a větrem života ošlehaná Ursula na povrchu samozřejmě lepá, leč její brutální angličtina rvala uši. Jediným pozitivem byl minimalistický Toširó Mifune, jenže tak nějak celý patřil do krajiny někam pod posvátnou horu Fudži a do jiné dimenze. Nakonec dávám ne 2 ale 3* - za shora zmíněného bušidó samuraje, pěknou španělskou countryside a road-movie style filmu.

• 2.9.2019  08:08

Surrealistické. Poetické. Plné niterných pocitů. Strhující balkánský soundtrack - ale v AZ. Nádherně živočišné. Na téma, plň si v životě své sny, jinak nebudeš nikdy šťastný.....Krásné crazy pohlazení.

• 29.8.2019  23:25
    Jackie Brown (1997)

My best Tarantino ever !!! Střízlivě pojaté, inteligentní a mnohovrstevné, bez jeho občasných poťouchlostí. A zejména dokonale obsazené všechny tři hlavní role (PG, SLJ, RF). Zkrátka to vše dohromady perfektně funguje.

• 28.8.2019  15:10
    Labyrint (TV film) (2012)

Není to až tak špatné, jak se zde někteří opovržlivě vyjadřují. PLUSY: vysoce atraktivní, historicky doložitelné téma; napínavé; detailní dobové reálie; úžasný středověký Carcassonne na úpatí Pyrenejí, (který jsme si kdysi při toulkách jižní Francií jen tak ve dvou docela důkladně prošlapali.) MINUSY: naivní a "černobílé" ve stylu good guys/bad guys; některé nelogičnosti přímo bijící do očí. Škoda. RECAP: Oceňuji hlavně ono diskutabilní prolínání času - neboť připomíná, že svět a vše kolem nás existoval/existuje vždy v souvislostech a je dobré to mít neustále na paměti.

• 27.8.2019  00:17
    Inspektor Banks (TV seriál) (2010)

Pilot "Zúčtování": 5*. Why? Protože je to o morálce, psychologii. O tom, jak funguje reálný život, o tom, jak člověka dokáže zformovat/zdeformovat prostředí, do kterého se ne vlastní vinou narodil. A navíc vysoce inteligentně a humánně podané. A protože to vůbec není přitrouble povrchní, jen o idiotské akci a prvoplánovém napětí, které zbožně baští jen hlupáci.

• 21.8.2019  17:48
    Doktorka Fosterová (TV seriál) (2015)

Strhující brilantní drama na téma manželství, morálka, mezilidské vztahy, rodina, které člověka vtáhne do děje a nepustí na vteřinu mimo, až do poslední vteřiny. Drsné, depresivní, a zároveň silně výchovné - pro všechny rodiče svých dětí.

• 12.8.2019  20:57

Dost crazy, občas kapku naturalistické, hodně sexy (díky Emily B.) a vysoce inteligentní (díky pedantskému Billymu N.) Ale především nádherný anglický humor, líznutý lehce via French. Konečně jednou vtipná komedie, na kterou se dá příjemně koukat. Tak odlišná od mnoha vulgárně lidových slátanin, kterými je krmena CZ kotlina.

• 10.8.2019  20:44

Minimalisticky podané, strhující, někdy kapku polopatistické. Přes dlouhou stopáž člověk zhlédne jedním dechem. A srovnání atmosféry Východu se Západem je dalším benefitem tohoto spíš kapku netradičního filmu.

• 10.8.2019  11:02
    Miss Potter (2006)

Pohádkové, téměř neskutečné pohlazení (vč. ožívajících zvířátek), založené na reálném životopise malířky/spisovatelky. Ve světě (bohužel nejen filmovém), plném brutality a násilí, je tenhle příběh o dětské duši, přírodě (živé i neživé), ženské emancipaci a lásce skutečným potěšením pro všechny citlivé duše.

• 8.8.2019  22:39
    Konfident (2012)

Poněkud prkenné a schématické. Nicméně atmosféra doby je v hrubých rysech zachycena. Hlavně ty podivné parazitující postavy, pro které byl minulý režim rájem. Neuškodilo by zahrnout zhlédnutí filmu "pro obveselení" do školních osnov (nejlépe) středních škol. Abychom si vážili toho, v čem nyní žijeme.

• 6.8.2019  18:48
    Záměna (1983)

První 2/3 OK - velmi vtipně na téma jak člověka určuje/formuje/deformuje přebytek/nedostatek peněz. Zbývajících 33% se ovšem zvrhlo v přiblblou frašku, tak známou z jiných filmových kusů. Ale Jamie Lee Curtis, tolik podobné na svého otce (tedy co se pouze tváře týče, že), to jako "Švédce" moc slušelo. Už je to bohužel 36 yrs....

• 6.8.2019  13:02

Skláním se před tvůrci. Za odvahu pustit se do tak rozsáhlého díla. A vůbec bych jim nevyčítal, že kvůli únosnosti některé atraktivní sekvence brutálně zkrátili. Nebo že v rámci nezbytného pochopení, se uchýlili k určité didaktičnosti. A taky, že se neubránili občasnému patosu. Tenhle film, vycházející ze skutečné události, je totiž o síle touhy po svobodě, o naději. O strastiplném úniku z diktatury, který neznamenal "jen" těch 4000 mil, ale vlastně 50 let života. Tento film je rovněž o nádherné, nekonečné a nedotčené přírodě. Ta (snad) vše přetrvá....

• 4.8.2019  13:28
    Vévodkyně (2008)

One of the best historical movies I have ever seen so far.... Obrazy, kostýmy, hudba, krásné oči KK. Ale především, vážné téma manželského soužití dvou povahově odlišných osobností. Tak věčné, tak univerzální. Vše důležité je v životě i v tomto inteligentním dramatu (natočeném dle reálné historické předlohy) skryto pod povrchem. Silný zážitek.

• 30.7.2019  10:23

Atraktivní téma i jméno režiséra/scénáristy byly lákavé. Nadšení mi vydrželo asi tak prvních 20’. Pak se z toho stala dementní blbina. Škoda. Z námětu se dalo vytěžit hodně, pokud by byl přístup tvůrců serióznější. Tu * dávám pouze za zmíněné počáteční očekávání a několik vizuálně příjemných scén.

• 18.7.2019  17:22

Velice dobré, na vážné téma a zároveň "Allenovsky" vtipné. Řekl bych jeden z jeho nejlepších kusů, s velkým poselstvím. Vše co děláme, má své důsledky. Zejména pro lidi, mající pevný mravní kodex, který přesto porušili. Oba příběhy, ač zdánlivě nesouvisející, mají něco velmi společného. Ten první se uzavírá a ten druhý teprve na stejné téma začíná - a možná řízením osudu, i předčasně končí. Ke smutku postavy W.A., která nemůže logicky dohlédnout do budoucnosti. Tak jako nikdo z nás. Ale Mia Farrow zde byla tolik "motherly" přitažlivá. Nešlo to zkrátka nezkusit.....

• 17.7.2019  19:24

Myslím, že to nebylo tak děsivé, jak některé komentáře vyznívají. Tedy pokud to člověk předem přijme jako záměrnou parodii na jihoamerickou novelu, jako kašírovanou ironii, dělající si legraci jak s žen tak mužů. Jako záměrně "přiblblou" a velmi nadsazenou satyru na naše vzájemně rozdílné ("samčí & samičí") povahové vlastnosti a vzorce chování, včetně účelové přihlouplých a amatérských hereckých výkonů. Paralela s pradávnou polskou "Sexmisí", nebo divadelními kusy Járy Cimermana (podtrhuji - V DOBRÉM SLOVA SMYSLU) se docela nabízí. Pokud tedy dle mého názoru, divák zaujme toto rozpoložení, pak na tento barevný, papundeklový, mile legrační svět může koukat v docela dobrém rozmaru - pokud tedy nemá zrovna nic důležitějšího na práci.

• 15.7.2019  00:29
    Nezvěstný (1982)

Smutný film o smutné/diskutabilní době. Vše drží Jack Lemmon, který roli postupně událostmi a depresivním poznáním drceného otce zahrál dokonale. A pořád je to s jeho mladickými gesty ten kreativní muzikant ze "Some like it hot", nebo přímočarý americký "cestovatel" z prozářené Ischie v "Neboštíci přejí lásce". Ovšem to jsou filmy z jiné krabičky, jiné doby i jiných časů....

• 1.7.2019  16:06

Hra obrazů, nádherných dámských kostýmů, defilé pocitů a emocí. Klasika, která by se mohla odehrávat v jiných kulisách a v jakékoliv jiné době. Všemu kraluje Nicole Kidman. Smutné, občas docela skličující, přesto krásné - chce to jen ponořit se, vnímat...a přemýšlet.

• 26.6.2019  11:57

Směs napětí a grotesky, vážných momentů a kravin (sorry). Vrcholem je cáklá figura Donalda Sutherlanda a kosení Wehrmachtu jako na bowlingu. Tři *** za lehké road movie, za solidní výkon Eastwooda, ale ovšem především za sympatického Cojaka AKA Telly Savalase.

• 18.6.2019  16:44

Vynikající "manuál" dokumentující (a) jak dnes musí pracovat systém - firmy či země, aby byl globálně úspěšný a konkurenceschopný; (b) že 21.století je epochou jihovýchodní Asie; (c) že zlenivělá Evropa (a natož její technicky, strukturálně i mentálně zaostalá východní část) není schopna s nimi držet krok. Ve svém důsledku, velmi smutné srovnání....

• 16.6.2019  12:56

POZITIVA: Krásné záběry krajiny, uhrančivý soundtrack. NEG.: Depresivní náladu vyvolávající hluboký ponor do způsobu myšlení hlavních protagonistů (Brad Pitt ztvárnil ten hnus tak přesvědčivě, že potkat ho někde v dobovém outfitu, člověk by si měl chuť přímo před ním odplivnout.). Těžko říct, jak moc věrně "dokumentární" celý film byl. Ale jedno je nesporné a bylo zde hluboce pravdivě doloženo: lid miluje vždy darebáky - ať už jde o Jesse J., Jánošíka, Nikolu Šuhaje nebo některé současné politiky, že :-(. Sečteno a podtrženo: je to zajisté slušně udělaný kus filmařiny, ale doporučil bych ke koukání jen okoralým povahám, pakliže ti citlivější nechtějí dostat depku z obecného stavu lidské společnosti.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6