ecis

Velká Británie

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 23.9.2015  14:01
    John Wick (2014)

Keby som mal opat 14 a pozrel si to na VHS z pozicovne, tak by to bola 5 hviezdicova zalezitost :) Ale kedze v mojich rokoch ocakavam od filmu viac, a to aj v ramci akcneho zanru, nemozem ist vyssie ako 2. Kedze kvalitne audiovizualne spracovanie je v dnesnej dobe uz nevyhnutny standard, clovek ocakava aspon aku taku zapletku, pribeh, nieco ine, nieco cim sa film aspon kusok odlisi od vsetkeho ostatneho. Toto mi len pripominalo obycajnu prazdnu FPS hru na PC.

• 23.9.2015  13:53
    Ex Machina (2014)

Rozhodne komornejsie nez som ocakaval, co vobec ale nebolo na skodu. Vizualne a aj myslienkovo mi to evokuje serial Black Mirror, kam by sa to ovela viac hodilo, uz len kvoli skrateniu nie az natolko potrebnych 108 minut. Jemne art-scifi pohravajuce sa s moralnou otazkou, ktora nieje az na tolko mil vzdialena ako si clovek mysli.

• 23.9.2015  11:09

Mam rad skandinavske krimi, detektivky, thrillery a filmy vseobecne. Su stale o jeden stupen pochmurnejsie a tmavsie ako tie ostatne. Z menej vedia spravit viac. A aj Kvinden i Buret je tym pripadom. Ziadny prekombinovany dej, len priamociary postup bez zbytocnych obchadzok a zavadzani. Vystavane jednoducho, ale ucelne. Verim, ze kniha mohla byt este omnoho lepsia.

• 11.2.2015  13:00
    Trans (2013)

Mensi mindf*ck s holym McAvoy zadkom a rozstrelenou Casselovou hlavou. Boyle sa mal ale drzal zlateho pravidla: Less is more!

• 1.6.2014  09:42

Vyborny akcny bezpribehovy narez. Stredna survival pasaz je jedna z tych naj, aka bola natocena na filmove platno. Skoda, velka preskoda, ale opat toho americkeho zaverecneho patosu v dedine.

• 1.6.2014  09:38
    Atlas mraků (2012)

Take velke ocakavania a iluzie o dalsej pribehovej bombe, ktora ma zasiahne. Predcasna radost. To, co v takychto filmoch je nosny bod - klucova premisa, ta tu chyba. Ziadne velke zvraty, haciky, prepojenia, ci konspiracie sa nedeju. Male rozstrihane pribehy, niektore lepsie, niektore horsie, si volne plynu vdaka prepojenim zivotnymi pravdami. Mozno by som si uzil film viac, keby som nevedel o nom nic a nehladal a necakal by som za nim stale nieco vacsie vo vnutri. Co ale udrzi divaka v kresle, je audiovizualna stranka a fantasticky vykon Toma Hanksa a Hugha Granta., ktori ma milo prekvapili chameleonskymi hereckymi schopnostami.

• 9.4.2014  12:28
    Elysium (2013)

Napad je originalny ako audiokazeta na Kosickom blsaku, ale to by nebol az taky problem. Ten je v tom, ze namiesto skvelej industrialnej a surovej scifi v podobe District 9 (kedze potencial v technickom spracovani bol ohromny), divak dostava opat len uplakany romanik na pozadi zachrany sveta, ktore v zavere aj tak nic nevyriesi, pretoze nova "Zem/Elysium" sa logicky musi vratit do toho stavu, aky je na znicenej Zemi. Ludstvo nezmenis! Honba za prachami, chudobni vs.bohati, resp. spolocenske triedy boli, su a bohuzial budu.

• 3.4.2014  12:03
    Ona (2013)

Mam rad Joaquina. Jeho frajerina z Walk The Line je vynimocna. Ale pozerat na na jeho melancholicky, hipstersky vyraz bez akejkolvek zmeny skoro dve hodiny, to je vela! Cely namet je spracovatelny do 40 minut, vid Black Mirror. Neviem, preco sa nasadil trend, ze bez rozdielu na scenar, film sa musi blizit k 120 minutam, inak sa nebude povazovat za vynimocny. Skoda, ambicie boli, ale prepalilo sa. Menej znamena viac!

• 3.4.2014  11:55

Technicky spracovane na vysokej urovni, az na prehnane a zmatocne natocene akcne sceny. Chaoticke, neprehladne, odohravajuce sa na neuveritelnych nahodach. Posledna tretina z vyskumneho laboratoria to troska zachranila a konecne priniesla aspon kusok napatia. A nerad priznavam, ale uz ani ten Brad nieje to, co byval. Z neho nemoze byt akcny hrdina - jedine len ako Micky z Podfucku. Contagion bol pre mna uveritelnejsi, riesitelnejsi a vdaka Soderberghovmu spracovaniu svojsky.

• 5.3.2014  23:23

V porovnani s nedavno videnym anglickym "Scum" je tento pribeh z napravneho zariadenia chladnejsim navonok a citlivejsi vo vnutri; prepracovanejsie vygradovany. Je ale zarazajuce, ake ustavy, skoly, ci zariadenia existovali uz v relativne vyspelom svete.

• 5.3.2014  11:06
    Hluboko (2012)

Jednoduchy pribeh opriahnuty legendou. Ziadne giganticke spracovanie, ci nasilu tlacene slzy resp. akcia. Je to jeden tazky boj o prezitie obycajneho cloveka v neludskych ladovych vodach. Ci verite alebo nie; ci chcete verit, alebo nie, pochybnosti o tej druhej moznosti stale ostanu. Pre niekoho mozno prazdne a rozvlacne, pre tych, ktorym chuti europske kino, neobycajne skandinavske.

• 5.3.2014  10:30
    Zmizení (2013)

Po dlhej dobe konecne jeden z TYCH krimi thrillerov (Seven, Mystic River, Zodiac,...) s prekvapujuco famoznym triom: sladky Gyllenhaal sa zmenil na malomestiackeho policajta, "volverinsky" Jackman na tvrdackeho otca a ksichtak Dano na neuveritelneho cvoka :)

• 5.3.2014  10:14
    Gravitace (2013)

Kvoli tomuto bolo vymyslene 3D. Technicky pokrok v priamom prenose. Obdivujem tu vsetku mravenciu pracu za PCs vsetkych zucastnenych. A nalepka "sci-fi" je rozhodne nevhodna. Tento film vobec nieje vzdialeny tomu, co sa moze udiat v dnesom vesmire.

• 5.3.2014  09:56

Pri vsetkych komentaroch, ako moze byt Gravitacia tak vysoko hodnoteny film napriek abscencii akehokolvek pribehu, sa cudujem, ako mozu "Otroci" s este priamocierejsim scenarom byt oceneny Oscarom za naj film. Steve McQueen sa dal na prestylizovanu hollywoodsku cestu, ktora v technickom spracovani vychadza na plnej ciare, ale film ako celok vas nestrhne, aj ked na zaciatku vidite "based on true story". Depresiu a bezmocnost cloveka v zajati, ci vo vazeni a jeho ponizovanie sme videli uz mnohokrat a niekedy ovela viac odstrasujucejsie (Bent, Papillon,...). Film ale rozhodne vyzdvihuju fantasticke herecke vykony - najma vedlajsich a zapornych postav. Paul Dano ma na hlavnu ulohu o nejakom psychicky narusenom vrahovi :)

• 1.5.2013  22:11

...ako sa pan Cronenberg rozcitlivel. Nastastie, nie na skodu veci!

• 1.5.2013  22:05
    Lee Nelson's Well Good Show (TV seriál) (2010)

Lee Nelson so svojim najotvorenejsim slovnikom zo vsetkych britskych stand-up comedians. Extremne drza a vtipna spolupraca s publikom! Stale je to ale len zahrievanie sa...po vytvoreni dvoch serii vytvoril uz cisto skecovy, pathviezdickovy britcom: Lee Nelson's Well Funny People. Ochutnavka z YT: http://www.youtube.com/watch?v=tElxJmi3wFw

• 1.5.2013  21:59
    Kříž cti (2012)

Biely No Man's Land.

• 10.4.2013  21:10
    Medvídek Charley (TV seriál) (2011)

Najkrajsi macik pod slnkom :)

• 8.2.2013  18:51
    Po životě (2009)

Film a jeho napad ma velky potencial, ktory je bohuzial pochovany nie hlavnym hrdinom, ale spracovanim. Napriek tomu, koho by nudil film, kde Christina odhaluje celu svoju zenskost :)

• 25.12.2012  13:06
    The War Game (1965)

Hrozostrasna, postapokalypticka katastrofa. Kratke, ciste, uderne!

• 25.12.2012  13:02
    Moone Boy (TV seriál) (2012)

Velke ocakavania, velke sklamanie. Dost nezazivne. Viac "detsky" serial ako pravy britcom.

• 25.12.2012  12:58
    Drive (2011)

Po dlhej dobe opat nezabudnutelny filmovy zazitok. Ryan Gosling - neskutocny frajer!

• 25.12.2012  12:55

Precoooooo???!!!! Mam dost tychto 100%-nych garantovanych, true-based stories, ktore su uveritelne a nelogicke ako mamut na Mesiaci.

• 25.12.2012  12:51

Mat opat sestnast, tak by som tomu dal aj five stars. V dnesnej dobe to boli pre mna prazdne zabijackove hody v kvalitnom azijskom sate.

• 25.12.2012  12:48
    Kozoroh 1 (1977)

Prva trieda pre kazdeho milovnika konspiracii. Skoda nevyuziteho potencialu najma v zavere.

• 25.12.2012  12:45
    Méďa (2012)

Velky humbug, kvoli priemeru. Nebyt niektorych vtipov 'a la Family Guy', bola by to bezna, lepsie natocena, rodinna zabava.

• 25.12.2012  12:39

Dalsi dokaz, ze v tej dobe neboli potrebne ziadne giganticke projekty so specialnymi efektami na vytvorenie kvalitnej atmosferickej scifi. Zopar logickych preslapov sa uplne stracaju a su polahky akceptovatelne v porovnani s dnesnymi hype sci-fi zlataninami.

• 29.10.2012  21:03
    Kuků (TV seriál) (2012)

Neotrele, lahke a velmi chytlave. Fantasticka (ne)suhra konzervativneho otca rodiny a jeho noveho hippie zata. Tohtorocna sezona britskeho sitcomu je skutocne vydarena. Po Spy je to Taylorov druhy uspesny britcom. Rodi sa nam nova TV hviezda?

• 11.7.2012  21:29

Stale rozmyslam, co je na tom tak orginalne. Spracovanie je na vybornu; hlavne po hudobnej stranke. To sa neda upriet. plus, je to mnohonasobne lepsie ako podobne ale preefektovane holywoodske masakry s fesakmi a blondinkami. Ale stale je to len klasicka azijska vyvrazdovacka s nasilnym tlacenim emocii do toho.

• 29.7.2011  07:04

Po Maleroch pana uctovnika dalsia jedna z mojich talianskych komedii z 80's.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15