Den poté (1983) (TV film)

Apokalypsa, z ktorej beha radioaktivita po chrbte. Nevyrazila mi az tak dych ako The Threads, ale stale to bolo poriadne mrazive a depresivne.

Stopař (1987)

Scenaristicky jednoduchy pribeh o pomste mladeho chlapca za vyvrazdenie svojej rodiny kmenom Cudov. Fantasticke vyobrazenie drsnej mrazivej zasnezenej hornatej norskej krajiny - skutocna biela krasa.

Ledová smrt (2006)

Absolutne priemerny slash-movie so vsetkymi kladmi aj zapormi co tento zaner obnasa. Nic svetaborne, ale pozeratelne.

Vražedný souboj (2007) (seriál)

Zaujimava miniseria, v ktorej je viditelne citit mensi prisun peniazkov ako napriklad pri HBO produkcii, co sa odraza najma vo vyprave, efektoch a vo vseobecnej farebnosti serialu, ktora je typicka pre dnesne "hi-tech" nekonecne x-sezonne serialy. Jednoducha tema prepadnutia banky spracovana svojskym sposobom. Skoda, ze napatie, prekvapenie, naboj, ale hlavne menej infantilnych scenaristickych "orgii", su charakteristicke len v prvej polovicii serie. Celkovo je serial ale velmi jednoduchy, oddychovy a zabavny. Jedna extra hviezdicka za vyborneho Johna Leguizama.

Hoří, má panenko (1967)

Precizne vyobrazenie "skvelych" ceskoslovenskych vlastnosti, ku ktorym sa pysne hlasime. Smutne... ale pravdive.

Past (1996)

Vyborny mix krimi, mafie, thrilleru, noir, erotiky. Cloveku sa nechce verit, ze Jenifer Tilly mala v case natacania filmu skoro styridsiatku. Vyborne som sa nenudil :) Excelentny Joe Pantoliano!

Hale and Pace (1988) (seriál)

Niekedy balancujuce na hrane trapnosti, ale nastastie "genialno" to stale stiahne na tu spravnu stranu.

Můj pasák (1996)

Pre mna bezducha a prazdna dramicka, bez stipky erotiky, pricom ta spravna chybajuca erotika by spravila z filmu vybornu kontroverznu psychologicku zalezitost. Blier nam namiesto toho priniesol suche a sterilne prerozpravanie slabeho pribehu prostitutky a jej "pasaka". Co stoji za pozornost, je vzity vykon hlavnej hrdinky.

Svatý boj (2001)

Zaujimava a inteligentna prestrelka nazorov na rasizmus, fasizmus, vieru v nieco a v niekoho,..vieru ako taku. Vyborne natocene, vyborne zahrate (Ryan Gosling sa premenil zo sladkeho chlapceka v pravu vyholenu lebku). Film ale mohol byt pokojnejsie dlhsi, zaver zase s vacsou dramatickostou - namet a potencial filmu si to priam pytal.