cheyene

okres Blansko
výslovnost nicku: [čejný]

homepage
Jabber: Jibber Jabber
MSN: = mám svůj názor, Místní Skupino Neandrtálců!

<< předchozí 1 2 3 4 24 47 70 93
    • 22.9.2017  09:24
    Náhlá smrt (1995)

Náhlá smrt je pro mě jeden z nejlepších Van Dammových filmů. Neotřelé prostředí, slušná zápletka, odtikávající čas, dobré souboje, z nichž je cítit pot a krev, napětí a v jednom záběru dle komentátora i Jágr zuřivě bojující o puk, to jsou důvody, proč jsem si tento počin v dobách dětství milerád zopakoval.

• 22.9.2017  09:21

Pamatuji si, s jakou nedočkavostí jsem tento film vyhlížel. Psalo se o něm v časopisech, v některých rozhovorech o něm mluvil v superlativech sám Van Damme, takže když jsem jej konečně viděl, byl jsem spíše zklamaný. Možná jsem očekával něco akčnějšího ve stylu Dvojitého zásahu. Přesto však má Maximální riziko určitou atmosféru a ne vyloženě blbý děj.

• 22.9.2017  09:17
    Čertův švagr (TV film) (1984)

Pamatuji si ty časy, kdy jsme coby děti měli na jedné vhs kazetě Čertova švagra a hned poté následovala pohádka S čerty nejsou žerty. Dosti často jsme si pustili obě. Na to, že se jedná o televizní počin, je tento snímek povedený, má atmosféru, dobré kulisy a hlavně výborné herce. Vladimír Ráž jakožto lucifer je úžasný. "Chtělas přece knížete.. a to jsem já, kníže pekel, lucifer!"

• 22.9.2017  09:14

Za mě je tato komedie neskutečně povedená a to i přes změnu herce v hlavní roli. Jiří Sovák dokázal Miloše Kopeckého nahradit po všech směrech a je tedy pouze na zvyku, kterého Nováčka máte raději. Příběhově je možná tato část o chloupek slabší než Zítra to roztočíme, avšak scény s Františkem Filipovským určitě stojí za vidění.

• 22.9.2017  09:11
    Mrazík (1964)

Jedním slovem klasika. Různé repliky z této pohádky zná bezpočet generací a každý si jistě i při probuzení o půlnoci vybaví nejednu scénu, možná, že tu svoji nejoblíbenější. Tak schválně, která je ta vaše?

• 18.9.2017  10:23

Po mnoha dílech opravdu velmi napínavá epizoda, která má sice nedostatky v logice Bohannonova chování, avšak dořeší jednu z podstatných a stěžejních otázek seriálu a ukáže i něco z minulosti Švéda.

• 18.9.2017  10:21
    Malá smrt (2014)

Ale jo, nebylo to špatné! Vůbec to nebylo špatné. Vystavět film na sexuálních úchylkách a podat to komediální formou, aniž by se sklouzlo k trapnosti či vulgárnostem, to se jen tak nevidí.

• 8.9.2017  16:21

Je zajímavé se dozvědět něco o tom, jak to pravděpodobně se skutečným Motýlkem bylo a že ještě před ním utíkal z Ďábelských ostrovů jistý René Belbenoit. Určité kouzlo se tomuto dokumentu upřít nedá.

• 8.9.2017  16:19
    Spojenci (2016)

Takhle zdařilé válečné drama prolnuté akcí a silnou romantickou linkou jsem vážně nečekal! Ne, že bych nevěřil Robertu Zemeckisovi a chtěl nějak zpochybňovat Brada Pitta, avšak vyhlížel jsem spíše slabší záležitost. Naštěstí se má očekávání nenaplnila a Spojenci mě začali bavit od úplného začátku. Scény v Casablance měly atmosféru, která zůstala stejně zdařilá i po přesunu děje do Londýna. Příběhu nechybělo napětí i nějaké emoce, které jsou silnější a silnější s blížícím se koncem, který na mě patřičně zapůsobil (a nemyslím tím závěrečnou scénu s dopisem). Nevidím jinou možnost, než udělit tomuto filmovému zážitku 5*.

• 6.9.2017  09:30
    Silver River (1948)

Kdo by očekával klasický western, kovbojku plnou akce, bude možná zklamán, protože Silver River je spíše dramatem z období divokého západu. Errol Flynn je ve své roli přesvědčivý.

• 4.9.2017  10:51

Tuhle událost si člověk pamatuje jako dnes... i po těch letech je to stále v živé paměti. Dokument dobře rekapituluje nejdůležitější okamžiky tragédie a následného truchlení za zemřelou princeznu po celé planetě.

• 4.9.2017  10:47
    Joey - Série 1 (série) (2004)

Hned na úvod je potřeba si říct jedno. Nejsou to Přátelé. Nejsou, nemají být a ani se jimi stát nesnaží. Alespoň takhle na mě 1. série Joeyho působí. Jde o volné pokračování, které se zaměřuje pouze na jednu postavu z původní šestice. Nebýt několika málo narážek (a ty by se daly spočítat možná i na prstech jedné ruky) a hlavní postavy, tak nemá těchto 24 epizod s Přáteli takřka nic společného. Pilotní díl mě ovšem vtáhl a se zájmem jsem sledoval i ostatní pokračování. Matt LeBlanc coby Joey předvádí to, co jsme na něm měli rádi v New Yorku, avšak lehce se tu posouvá i do pozice jakéhosi mentora pro svého synovce. Tato role mu sedí, protože poučuje o tom, čemu nejvíce rozumí - o ženách. Je škoda, že se v žádné z epizod neobjevil na hostování alespoň jeden z přátel, případně, že nebyli vícekrát zmíněni. Zápletky mnohých dílů jsou podobné těm z předešlého seriálu, avšak ani to mi nevadí. Největším problémem Joeyho je, že celý humor tu táhne on sám. Málokdy jsem se zasmál vtípkům nových postav a musím také konstatovat, že žádná z nich nemá zdaleka takové charisma, jaké má sám Joey nebo měli Chandler, Ross, Monica či Phoebe. Tvůrci se také mohli trošku více držet toho, jak bylo v původním seriálu vylíčeno příbuzenstvo tohoto mladého Itala, takže typově se hodilo obsadit do role Joeyho sestry jinou herečku (vzpomeňme na díl Přátel, kde jsou všechny jeho sestry). Suma sumárum je tento počin skvělou oddechovkou, na kterou se divák podívá jen z nostalgie po Přátelích a protože má rád postavu hlavního hrdiny.

• 4.9.2017  10:37
    Marco Polo - Série 1 (série) (2014)

Vzhledem k tomu, že jsem neviděl seriál z 80. let, nemohu srovnávat, což však nemusí být nutně na škodu. Nový Marco Polo mě zaujal již v prvních minutách úvodní epizody. S každou další částí je příběh napínavější a chytlavější, neustále se tu něco děje a pochválit musím nejen herecké výkony a výběr herců, ale i celkové zpracování a zvolené filmové lokace. První série se tvůrcům povedla a s hodnocením stojím těsně před branami pěti hvězdiček.

• 4.9.2017  10:34

Zhlédnout tento kultovní snímek v době, kdy mi bylo nějakých 7-10 let, byl bych z něj dost možná paf a řadil bych ho mezi své oblíbené kung fu filmy. V nynějších časech už ale tak dobře nefunguje a jeho kouzlo není zdaleka tak silné, jaké mohlo být před 20 a více lety. Pln čerstvých zážitků ze své návštěvy shaolinského kláštera a pocty trénovat s jedním z mnichů, dávám 3*, byť obraz skutečného kláštera a toho filmového, zvláště pak v současné době, je poněkud někde jinde.

• 5.8.2017  19:34

Jasně, není to první díl, těží to ze slávy a úspěchu jednoho z kdysi divácky nejúspěšnějších katastrofických snímků, avšak i přesto je to stále zdařilá dobrodružná cesta za záchranou, v níž potěší Michael Caine či Telly Savalas.

• 5.8.2017  19:29

Jsem čaroděj Mrakomor, král všeho nečasu! Brzobohatý v jedné ze svých nejlepších rolí. Postava zlého čaroděje mu perfektně sedla a to nejen díky povedenému kostýmu, celkové atmosféře pohádky, ale i díky jeho svalnaté postavě a hřmotnému hlasu. Řada scén mi od dětství utkvěla v paměti a kdykoli je Vorlíčkův počin reprízován, nějakou tu chvilku jej vydržím sledovat (často až do konce). :) Dovoluji si nebýt jelimanem...

• 5.8.2017  19:25

Návrat do Cold Mountain je takový snímek, který jsem viděl pouze jedenkrát a to v době, kdy byl novinkou (nebo maximálně rok starý), a přesto mi utkvěl v paměti natolik silně, že jej směle doporučuji všem, kdo jej ještě neviděli.

• 5.8.2017  19:19
    Vlci v Černobylu (TV film) (2011)

Těch 52 minut určitě stojí za to, aby si je divák našel a dozvěděl se něco o tom, jak to v oblasti Černobylu vypadá po jaderné katastrofě, co tam žije a jak se tomu daří.... zajímavý počin, ale rozhodně ne na plný počet hvězdiček.

• 5.8.2017  19:15

Hodně zajímavý dokument zaměřený na téma, které není příliš často dokumentaristy reflektované, což je škoda. Bylo zajímavé sledovat, jaké megalomanské plány měl Hitler v oblasti architektury a budování Třetí říše. Divák se dozví spoustu přínosných informací a uvidí také řadu ne právě známých fotografií či záběrů. Celá část ohledně konečného osudu budovy kancléřství a bunkru, v němž se představitel nacistického Německa za(sebe)vraždil, je strašně zajímavá a možná v nejednom divákovi vyvolá polemiku, zda se budova měla dochovat do dnešních dní či nikoliv. Důvody pro srovnání se zemí jsou pochopitelné, jasné a těžko se jim odporuje, ale.... no, co myslíte vy?

• 5.8.2017  19:09

Film Ztracené město Z jsem vyhlížel asi stejně jako Percy Fawcett dávnou civilizaci. Nečekal jsem, že to bude dobrodružství ve stylu Indiana Jonese, takže jsem po zhlédnutí nebyl vůbec zklamaný, ba naopak dosti spokojený, o čemž svědčí i plné hodnocení. Příběhu nechybí napětí ani vynikající atmosféra, o kterou se stará skvěle zvolené prostředí. Nejméně chytlavé pro mě byly pasáže, které se odehrávaly v Anglii, avšak pro výsledný dojem představovaly nutnost. Naopak část reflektující 1. světovou válku byla příjemným zpestřením a odbočkou. Potěšily herecké výkony Hunnama a Pattinsona (kterého obecně moc nemusím), ale i ostatních. Po dokoukání tohoto počinu jsem měl nutkání si o skutečném příběhu Fawcetta něco přečíst a zjistit, jak to ve skutečnosti bylo a co si pro nás filmaři nachystali jen "pro efekt".

• 5.8.2017  17:05
    Dunkerk (2017)

6. filmový víkend ČSFD, Boskovice Christopher Nolan zkrátka umí a i když občas natočí něco, čím se divákovi zrovna netrefí do chutí a vkusu, stejně budete obdivovat jeho filmařinu. Dunkerk na člověka dýchne opravdu až autenticitou války, což je umocněno projekcí v kině, kde každý výstřel či výbuch otřese nejen postavami na plátně, ale i sledujícími v hledišti. Kdybych měl na tomto počinu něco pochválit a vyzdvihnout, bude to určitě úžasná kamera Van Hoytema, zdařilá hudba, jež má v sobě zakomponovaný jakýsi "metronom", jehož měnící se tempa v závislosti na povaze dané scény dokáží rozbušit na vyšší tepovou frekvenci i srdce diváka. Celkově se povedl i zvuk všeobecně - kvílení motorů letadel, když se snáší k hlavám hrdinů, střelba do plechů a kovů,.... zkrátka radost pro uši. Režie mě také bavila a to i díky prolínání dílčích příběhů či časových linií, které není ničím přerušeno (jako třeba u Tarantina označováním kapitol - což mám ale rád, neboť to pomáhá v orientaci v ději) a působí dosti kompaktně. Samotný příběh dokáže zaujmout, avšak nedá se očekávat nic tak osobně silného jako tomu je třeba v Hacksaw Ridge či Vojínu Ryanovi, takže emocionálně mě Dunkerk příliš nedostal. Nejvíce mě bavila linie s piloty (zejména osudy Toma Hardyho) a pak na bárce pana Dawsona.

• 5.8.2017  16:51
    Baby Driver (2017)

6. filmový víkend ČSFD, Boskovice Nad mé očekávání parádní záležitost, u které se člověk nestihl ani na chviličku nudit díky parádní akci, navíc se i zasmál u humorné složky příběhu a v neposlední řadě potěšil i vynikající soundtrack a skvělé herecké výkony. Navzdory předvídatelnému průběhu jsem Baby Driver sledoval se zaujetím. Od samého začátku je tu jasná podobnost se snímkem Drive, což ovšem není na škodu. Zvažuji i 5* díky tomu, že jsem se vskutku bavil.

• 4.8.2017  09:44
    Hitlerova válka o ropu (TV film) (2015)

Za mě je Hitlerova válka o ropu spíše méně záživný dokument, který však přesto přináší celou řadu zajímavých informací a záběrů z války, tudíž pod 4* se rozhodně jít nedá.

• 4.8.2017  09:42
    Noc dlouhých nožů (TV film) (2005)

Noc dlouhých nožů je téma, které je značně zajímavé a tento dokument jej skvěle přibližuje, přičemž využívá řadu úžasných filmových, autentických záběrů a obrazů, z nichž ne všechny jsou notoricky známé. Velmi zdařilý počin.

• 4.8.2017  09:39

Podobné dokumenty vždy potěší zájemce o historii, konkrétně o 2. světovou válku, chcete-li holocaust a problematiku koncentračních - vyhlazovacích táborů. Po zhlédnutí jsem opět dostal větší motivaci pustit si film Útěk ze Sobiboru.

• 4.8.2017  09:36
    Velký dar (2017)

Již dopředu jsem tak nějak tušil, že by mi tento snímek mohl padnout do oka a líbit se. Předpoklad to byl správný. Je sice pravdou, že v určitých chvílích je možná zbytečně prvoplánovitě emotivní, avšak to mi nevadilo. K podobným příběhům zkrátka emoce patří a neřekl bych, že by to v případě Gifted působilo lacině. Film mě zaujal jak hereckými výkony, zejména Mckenna Grace, tak dějově, protože coby divák jsem byl spíše nestranný a měl jsem pocit, že jak Frank, tak jeho matka jsou až moc extrémisté a nedokáží najít kompromis. Talentovaná holka jako Mary by se na obyčejné škole musela nudit a vůbec by jí to neprospělo (což Frankovi nějak nedocházelo) a její babička by z ní zase udělala vědátorku, co by neznala nic jiného, než počty, čísla, výzkumy a teorie.

• 1.8.2017  18:26

Sledoval jsem to jen skrze Rosse, tedy Davida Schwimmera. Příběhově mě však snímek příliš neoslovil a na spíše kratší stopáž jsem se docela i nudil.

• 28.7.2017  16:30
    Osvětim: Cesta do pekla (TV film) (2013)

Po stránce obrazového materiálu je tento dokument velikým přínosem mezi ostatní snímky rekonstruující události kolem holocaustu. Pozorný divák musí být ke konci sledování tohoto počinu patřičně znechucen lidskou krutostí a intolerancí. Jedinou moji výtkou by mohl být ne zrovna ideálně zvolený vypravěč (máme daleko charismatičtější hlasy) a občas nadměrné opakování některých již vyřčených skutečností. Přesto však jasných 5*.

• 26.7.2017  10:28

S ohledem na rok vzniku je to docela dobrá dobrodružná podívaná s hrdiny, které později proslavili Lex Barker a Ralf Wolter. Fred Raupach svým vzezřením hodně připomíná autora předlohy, Karla Maye, což lze hodnotit kladně. Mnohé scény jsou i na dnešní dobu stále dobře koukatelné a celému počinu nelze upřít jistá atmosféra, na níž má velký podíl zdařilá volba exteriérů, ale i interiérů a kostýmů.

• 25.7.2017  13:54
    Linkin Park: Numb (hudební videoklip) (2003)

Zvláštní, že se tu dají hodnotit už i hudební videoklipy, ale proč ne... Numb je nejen povedená písnička, ale má i působivé video, u kterého potěší pražské prostředí.

<< předchozí 1 2 3 4 24 47 70 93