cheyene

výslovnost nicku: [čejný]

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 29 57 85 113
    • 3.6.2020  10:45

Další z westernů, který upadl do zapomnění, přesto by všem příznivcům žánru neměl uniknout. Pomineme-li poněkud hlušší prostřední pasáž, můžeme sledovat vcelku napínavý příběh s nekompromisním Williamem Holdenem v hlavní roli. Závěr filmu měl opravdu vše, co by obdobný počin měl mít - napětí, atmosféru, akci.

• 30.5.2020  21:24
    Záskok (1994)

Coenovi umí. A je to na tomto filmu znát od první minuty. Bavil mě decentní humor, námět i celkové zpracování. Nad tím vším však ční dle mého skvělé herecké výkony Paula Newmana a Tima Robbinse.

• 29.5.2020  21:21
    Máme rádi Česko (TV pořad) (2013)

Sranda, proč ne.. jen herci a jiné celebrity tu ukazují, jak málo toho ví a ještě se své hlouposti smějí. Ve chvíli, kdy ale u otázky, jestli se narodil dřív Smetana nebo Dvořák, označil Bouček za správnou odpověď Dvořáka, zhnuseně jsem přemýšlel, zda okamžitě nepřepnout na jiný program.

• 29.5.2020  10:17
    Hniezdo (TV seriál) (2020)

Nutno říct, že na Slovensku tento typ dramatických seriálů o lidských osudech umí točit. Po Tajných životoch je tu Hniezdo, v němž zaujme kromě příběhu i celá řada hereckých výkonů a hudební složka. Druhá polovina seriálu nabírá i charakter krimi, což není úplně od věci. Děj není prostý emocí a celkově funguje velmi dobře, tudíž za mě jsou to jasné 4*, ale přemýšlím i o 5*.

• 15.5.2020  10:14
    Dlouhá míle (TV seriál) (1989)

Dlouhá míle je dle mého tak trochu polozapomenutým seriálovým počinem, což je škoda. Příběh je zasazen do netradičního sportovního prostředí a prakticky veškeré zápletky se tak točí ohledně sportu. Pochválit musím skvělé herecké výkony Skopala a Čenského a možná ještě povedenější ze strany Čepka, Brzobohatého či Větrovce. Potěší i menší role pro Haničince a Němce, kterým takovéto úlohy skvěle padly na tělo. Zmínil bych také Potměšila, zde úlisného Vašuta a Kostelku, kterému role zapšklého pijana parádně sedla. Celý seriál doprovází na první poslech výtečná hudba, což při pohledu na autora (K. Svoboda) není vlastně ani překvapující. Co se příběhu týče, tak musím rozhodně uznat, že je poutavý. Nechybí tu napětí, emoce a rovněž krásný odraz reality, kdy je sportovec během svých úspěchů všemi milován, ale jakmile se dostaví krize, svět se od něj odvrací a nabírá až zrůdné tvářnosti. Hlavní hrdina je renomovaným atletem, kterého však nesledujeme při jeho cestě na vrchol, ale spíš na jeho úpadku, resp. postupnému pádu až na úplné dno i do spárů alkoholu. Otázkou tak zůstává, zda se dokáže sebrat a pokusit se o návrat mezi sportovní elitu a rozloučit se tak s hvězdnou kariérou nějakým úspěchem. Během prvního dílu je divák ještě na vážkách, zda je Ondřej Vesecký (S. Skopal, hlavní hrdina) primadonou nebo obyčejným klukem, kterému bylo dáno stát se úspěšným, avšak v dalších epizodách si jednoznačně získává sympatie. Ne příliš charakterní role pro Brzobohatého byla velkým kořením, podobně jako charismatická úloha pro P. Čepka. Nemohu hodnotit jinak než 5*.

• 15.5.2020  10:04

Pro mě dosti šokující epizoda. Onu zmíněnou tragickou dohru jsem opravdu nečekal a musím podotknout, že byla značně působivá. Herecké výkony nadále skvělé, pasáž v tunelu během maratónu byla trošku zvláštní, zvlášť s tím kameramanem, jak píší kolegové. Přesto však není poslední díl výrazným propadem a pěkně uzavírá tento polozapomenutý seriál z netradičního prostředí.

• 15.5.2020  00:11

Spoilery. Pátý díl přiková diváka do sedačky hned od začátku. Je napínavý a svým způsobem i dojemný. Ukazuje se síla přátelství a hledání motivace k cestě zpět na vrchol. Charisma Petra Čepka výrazně potěší.

• 15.5.2020  00:09

Spoilery. V této epizodě vidíme působivě ztvárněný pád hlavního hrdiny na úplné sportovní dno, ale nezdary přichází i v rovině osobní. Skvělé herecké výkony a úžasný pohled do světa profesionálního sportu. Věřím, že obdobné pocity zažilo mnoho sportovců. Co přinese další epizoda? Že by vzestup?

• 13.5.2020  01:12

Konečně větší prostor pro Větrovce. Jistá podobnost se slavným Rockym tu opravdu je. Napětí v příběhu zůstává, vztahy mezi postavami nadále baví.

• 12.5.2020  23:21

Skvělým hereckým představením Brzobohatého, Čepka, Skopala, Čenského i Vašuta se rozjíždí seriál z netradičního prostředí a všemi zápletkami slibuje skvělou podívanou.

• 12.5.2020  23:14

Dobře rozjetý seriál pokračuje druhou a napínavou částí, v níž se vyostřují vztahy.

• 6.5.2020  00:53

Kvůli dílům jako byl tento, mám obdobné cestopisné počiny rád. Vidíte kus vzdálené země, jejíž přejetí je náročné, strastiplné a jde i o život. Poznáte tamní lidi, oceníte jejich vstřícnost, ale podivíte se i nad jejich zvyklostmi. Zajímavou pasáží tu bylo např. lovení medvědů. Zdolávání Cesty kostí stálo opravdu za to, podobně jako přejíždění všech těch řek a sledování krás okolní divoké přírody.

• 6.5.2020  00:08

Příjezd do Ruska navnadil ke sledování dalších epizod. Btw zde na csfd je uvedeno pouze 7 epizod, ale na Prima Cool bylo vysíláno 10, tedy speciální edice. Důvod, proč mi díl o Kazachstánu vycházel až na e04 je tedy odhalen.

• 5.5.2020  22:39

Moc nechápu, jak to tu na csfd s těmi epizodami je. Pustil jsem si e04, co byla na Prima Cool a ta byla o Kazachstánu. Vcelku záživná. To, co jsem od seriálu čekal, se naplňuje.

• 4.5.2020  23:57

Konečně se cestuje. Bohužel až do hranic s Ukrajinou jsou všechny země projety letem světem, první delší zastávka je v Praze a pak na Slovensku (kdyby jeli pod Tatrami, udělali by líp). Jestli mi něco neuniklo, tak v Kazachstánu v této epizodě nebyli, takže její název je mi záhadou. A co mi přijde opravdu nemístné, je Charley, který Ukrajincům děkuje "Danke" a loučí se "Auf Wiedersehen". Tak zaprvé zrovna Slovanům, kteří si za války od Němců tolik vytrpěli, říkat coby Angličané cokoliv v němčině, je nedostatek inteligence a zadruhé, když měli tak dlouhou přípravu a otravovali s ní celé 2 epizody, mohli se naučit i tyto základní fráze ve všech jazycích, kterými se v zemích, jimiž projíždějí, mluví. Malá obhajoba je, že často ze sebe Charley sype nejen onu němčinu, ale též španělštinu a francouzštinu.

• 4.5.2020  22:51

Opět nuda a nuda, protože neustále se jen mluví a připravuje, chystá, zase mluví a akce žádná. Herci se furt objímají a je to až trapné. Neubráním se srovnání s cestou Pavla Lišky a Jana Révaie (Vandráci), která měla spád hned od začátku a nikdo neřešil jejich průpravu a shánění motorek.

• 4.5.2020  22:46

Neustálé objímání a zbytečné řeči... prodlužování před zahájením cesty spíš nudí. Ale na druhou stranu má divák možnost zjistit, jak se celý plán zrodil a jak se na cestu oba herci připravovali.

• 3.5.2020  00:41
    11.22.63 (TV seriál) (2016)

Velice příjemné seriálové překvapení. S každým dalším dílem je 11.22.63 lepší a napínavější, atmosféra 60. let je parádně vykreslená a jak hlavní, tak i vedlejší zápletky dokáží pořádně přitáhnout diváckou pozornost. Herecké výkony Franca i Sarah Gadon potěší, podobně jako hudba a celkově zdařilé zpracování. Nechci spoilerovat, tak snad se mi to nechtě nepodaří, ale musím zmínit, že scéna, k níž celý seriál směřuje, průjezd JFK po Dealey Plaza má neskutečnou sílu. Každého, kdo o celé aféře ohledně atentátu na Kennedyho něco četl, musí potěšit i detaily jako fotka Oswalda s puškou, zmínění Rubinsteina, atd. Zkrátka tento seriál je pětihvězdičkovou záležitostí.

• 3.5.2020  00:29

Asi jsem postrádal Clarksona.. Top Gear je nejsilnější vždy v plné sestavě.

• 1.5.2020  23:23

Ač na fantasy nejsem, tento snímek je velmi příjemným překvapením a dost pěknou, byť smutnou záležitostí. Trochu si tato charakteristika protiřečí, ale mé pocity ze snímku jsou právě takové. Po skončení totiž nejsem v depresi a ani v slzách, přestože emotivní scény tu jsou. Je zvláštní, že dost filmů, které jsou o nějakém imaginárním světě v mysli hlavních postav, bývají smutné.

• 30.4.2020  09:25
    Top Gear: Patagonský speciál (TV pořad) (2014)

První část byla na 5*, druhá ale za mě slabší, možná na 3*, tudíž dávám střed a to 4*. Poté, co Mayovi jeho Lotus uletěl na mokré silnici, pobavila Clarksonova hláška "Ten teď určitě sedí ve vlastních výkalech." Také bavilo tankování Hammondova Mustangu, kdy si z něj jeho kolegové dělali legraci s muzikou a kopulačními pohyby. A samozřejmě, že zmiňování Butche Cassidyho velmi potěšilo. P.S. Porsche 928 GT byla moc hezká kára (měli jsme ji doma s bratrem jako model autíčka, tak snad i proto mě Patagonie tak bavila).

• 23.4.2020  23:04
    Top Gear: Indický speciál (TV pořad) (2011)

Himaláje stály za to.. a když se Hammondovi trhal jeho Mini při tahání Rollse, měl jsem v obličeji jen útrpný výraz.

• 21.4.2020  13:48
    Cizinec na útěku (TV film) (1967)

Henry Fonda opět vynikající. Co se námětu týče, tak mohu též chválit, avšak chce se říct, že tento film není prvním, kde je postava ztvárněná H. Fondou obviněna ze zločinu. Doporučuji snímek Nepravý muž.

• 21.4.2020  13:42

Peter Falk není jen Columbo a vždy mě potěší v nějakém filmu, kde si střihl odlišný charakter. Ano, grimasy a gesta zpravidla zůstávají, ale zároveň dokazuje, jak dobrým byl hercem, neboť v této romantické krimi komedii se nebojí ani převlékání za ženu či starého dědulu. Příběh je tu sice jednodušší, avšak zábavný a poutavý. Závěr jsem takový neočekával, tudíž i milé překvapení.

• 17.4.2020  13:22
    Přelud (1965)

Od prvních minut se snímek nese v napínavé atmosféře a tajuplném hávu. Gregory Peck je tradičně ve své roli skvělý a přesvědčivý, akční pasáže působí stále dobře a postupné rozplétání záhady okolo ztráty paměti vyústí ve zdařilé finále. Edward Dmytryk velmi zručně udržuje diváka v napětí a obdivuhodné na tom je, že mu k tomu stačí v podstatě jen síla dialogů a sem tam nějaká ta akční scéna. À propos, tohle není první film, v němž Gregory Peck ztratil paměť. Vzpomeňme na Hitchcockův perfektní počin Rozdvojená duše.

• 17.4.2020  13:13
    Staříci (2019)

Je jedině dobře, že tvůrci nesklouzli k zařazení komediálních prvků a nenatočili tragikomedii. Neříkám, že by to nemohlo fungovat, ale rozhodně by tím utrpěl jinak dobrý dramatický příběh. Navzdory tomu, že má tento počin pomalé tempo, tak nenudí, protože když už by nic jiného, tak určitě sledování hereckého představení J. Schmitzera a L. Mrkvičky stojí za to. Škoda, že závěrečná scéna nebyla ztvárněna naturalisticky, domnívám se, že by to zvýšilo prožitek z filmu.

• 7.4.2020  15:05

Po příběhové stránce se jedná o velmi zajímavý počin, který není několikátým derivátem něčeho, co jsme již nespočetněkrát viděli. Nad tím vším ještě vyčnívá výkon Spencer Tracyho, který je také důvodem, proč dávám plný počet hvězdiček.

• 7.4.2020  15:03
    Pod vodou (2020)

Připomínalo mi to skoro Vetřelce pod vodou. Snímek je dobrou jednohubkou, v níž stojí za pozornost Kristen Stewart a Vincent Cassel.

• 3.4.2020  09:49

Tato výprava má od začátku spád. Tolik karambólů a poruch, to tu snad ještě nebylo. Kořením je také přítomnost handicapované slečny a jejího parťáka či Přibáňova přítelkyně, jež si osedlala mašinu. Netradiční závěr také potěšil pro svoji odlišnost.

• 2.4.2020  00:24

Chtě nechtě, trabantí série je už kult a možná, že i udává směr jiným cestopisům. Po zhlédnutí Vandráků jsem měl chvíli problém si opět (po letech) zvyknout na styl Dana Přibáně, ale od přejezdu hor a problémem s zaplavenou cestou, jsem již sledoval závěrečný snímek "žlutého cirkusu" se zaujetím. Finále za tónů upravené Smetanovy hudby potěšil.

<< předchozí 1 2 3 4 29 57 85 113