cheyene

výslovnost nicku: [čejný]

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 26 51 76 101
    • 15.5.2018  16:07
    Alf - Tequila (S02E24) (epizoda) (1988)

Scéna, jak Alf pospíchá zvracet, je vskutku povedená.

• 14.5.2018  19:08

Jsem rád, že čeští filmaři konečně opět sáhli po nějaké historické látce, protože tento žánr je u nás značně zanedbávaný, avšak očekával jsem výsledek mnohem lepší, takový, aby si zasloužil alespoň 60%. Bůh s námi mě de facto nezaujal kromě kamery a kostýmů ničím, tudíž hodně přivírám oči a dávám 3* za snahu.

• 14.5.2018  09:42
    Suburra (2015)

Za pochvalu stojí celkové zpracování, díky kterému lze dobře pocítit atmosféru, líbilo se mi také prostředí (Řím má zkrátka co nabídnout), avšak z hlediska příběhu mě Suburra neoslnila.

• 14.5.2018  09:39

Hodně depresivně laděné drama, které právě díky takové stylizaci dokáže proniknout pod kůži. Casey Affleck nehraje špatně, ale popravdě bych si v této roli představil raději jiného herce a někoho, kdo by výrazově mnohem intenzivněji vyjádřil emoce.

• 14.5.2018  09:36

Neodeslaný dopis jsem měl dlouho ve Chci vidět a marně jsem se jej snažil sehnat. Očekávání jsem měl dosti velká a snad i proto pak přišlo spíše zklamání a důsledkem toho hodnocení ve výši 3*. Snímek má velice zvláštní kameru, která mě od začátku "praštila" do očí. Příběh i herecké výkony je nutné pochválit, stejně jako prostředí, v němž se vše odehrává, avšak celkově vzato bych si již reprízu nedal.

• 14.5.2018  09:33

Nějak těm Pražákům ta naše moravština nejde přes pysky. :) Snaží, co jim jazyk dovolí, ale našinec musí slyšet, že to prostě není úplně ono a zcela přirozené. Výjimkou jsou samozřejmě původem Moravané, např. Vladimír Menšík. Škoda, že tu tento velikán neměl větší roli. Celkově vzato se mi Náš dědek Josef líbil. Je to takový nenáročný film, jenž působí skrze nářečí autentičtěji a pěkně ukazuje moravský venkov, zvyklosti i naturel.

• 14.5.2018  09:31
    Vyvolený (2000)

Shyamalan již natočil lepší filmy. Neříkám, že je Vyvolený špatný, ale není to počin, jenž bych si s chutí pustil i po letech znovu. Samozřejmě potěší Bruce Willis a Samuel L. Jackson, samotný námět rovněž není nejmarnější, ale jako celek na mě snímek příliš nezafungoval.

• 14.5.2018  09:29

Velmi příjemné romantické drama se sympatickým hereckým obsazením i příběhem. Líbí se mi, že po dějové stránce se film nikterak nevtírá, nesnaží se o nějaké srdceryvné scény či okázalou sexualitu. Vše je decentní a o to působivější. Pro mě je Od pěti do sedmi velkým překvapením.

• 14.5.2018  09:26
    Nájemník (1976)

Osobně mi Roman Polanski v hlavní roli přišel skvělý a vůbec bych vůči němu neměl výtky. Koho bych si na jeho místě uměl představit? Možná Dustina Hoffmana. Ale zpět k Nájemníkovi. Po většinu času jde o vskutku parádní podívanou, která má atmosféru a drží diváka v očekávání. S blížícím se závěrem a psychickým rozkladem hlavní postavy, se film posunuje hodně ad absurdum, avšak jako celek tento počin i nadále funguje.

• 14.5.2018  09:23

Stará klasika, která se dá vidět i po letech. Martin Frič uměl točit filmy a když měl k dispozici takovou hereckou elitu, nemohlo to dopadnout špatně.

• 3.5.2018  19:52

Rozhodně se nejedná o špatný film. Pravdou je, že na červená čísla asi nemá, ale na hranici mezi modrým a červeným polem si zaslouží být. Za pozornost stojí jak samotný příběh, tak herecké výkony. Troufám si tvrdit, že celkové vyznění je jednoznačně protiválečné.

• 3.5.2018  19:51

Není to vyloženě špatné, ale také se nekoná žádná nirvána. Počátek snímku se nese v solidní atmosféře, která přiměje k setrvání ve sledování. Zbytek už mi tak záživný nepřišel.

• 22.4.2018  11:06

Z této epizody plyne celkem dobré poučení; ne vše, co se na první pohled zdá jako správná cesta a výborné dobrodružství, je ve skutečnosti takové.

• 22.4.2018  11:01
    Anthropoid (2016)

Každého vlastenecky smýšlejícího diváka musí těšit, že si zahraniční filmové štáby vybraly tuhle látku a kapitolu našich dějin ke zpracování. Navzdory tomu, že v Ellisově počinu není vše vylíčeno tak, jak to opravdu bylo, působí snímek kompaktně a dokáže zaujmout. Věřím, že zejména pro zahraničního diváka se může jednat o značně působivou podívanou, neboť dozajista nemají takové znalosti o atentátu na Heydricha, jako my, co jsme se o tom učili v hodinách dějepisu a často o něm čteme v různých historických časopisech a novinových rubrikách. Také s největší pravděpodobností neznají Sequensův Atentát, jenž je dle mého nedostižný. Na Anthropoidu mi nejvíce vadila stylizace Kubiše. Mám na mysli zejména tu scénu, kde se mu třesou ruce a má strach. Je klidně možné, že se to ve skutečnosti tak stalo, avšak nejsou o tom historické doklady, tudíž to v mých očích našeho hrdinu lehce dehonestuje. Romantická linka mezi parašutisty a českými dívkami mi přišla zbytečná. Na můj vkus je také škoda, že hlavní záporná postava, tedy Heydrich, se ve filmu pouze mihne a nemá tu větší úlohu, což třeba v případě Sequensova snímku má. Pochválit však musím závěrečný souboj v kostele i kryptě pod ním. Je to působivé, akční a dramatické a vůbec nevadí, že se v tomto ohledu tvůrci striktně nedrželi historických faktů.

• 22.4.2018  10:50
    Moře trávy (1947)

Mé očekávání bylo poněkud větší, tak snad proto se pocitově nedostanu nad 3*. Spencer Tracy a Katharine Hepburn jsou tradičně skvělí, Elia Kazan jakožto režisér své kvality rovněž potvrdil, ale po příběhové stránce se mi Moře trávy jevilo průměrně s občasnými nadprůměrnými okamžiky.

• 22.4.2018  10:46
    Hitlerovy prohrané bitvy (TV film) (2017)

Každý dokumentární počin, jenž připomíná hrůzy válek, je potřebný a chválihodný. Toto pojetí, kdy si představujeme Hitlerovy prohrané bitvy (jeho vlastní vinou), je zajímavé, avšak na můj vkus bylo vše až příliš okrajové. Očekával jsem trošku hlubší sondu a rozbory. Přesto si však tento dokument zaslouží 4*.

• 22.4.2018  10:42

Osobně bych řekl, že toto zpracování Julia Caesara je o chloupek slabší než to z roku 1953. Marcus Antonius je sice v podání Charltona Hestona stejně skvělý jako u Marlona Branda či Richarda Burtona (ve filmu Kleopatra), ale celkově na mě tento počin působil až příliš divadelně (minimum akce, hodně slova). Přesto bych ještě pochválil výkon Jasona Robardse, ale obecně také herecké obsazení plné hvězd. Za jednu z nejlepších scén v tomto snímku bych označil Antoniův proslov nad mrtvým Caesarem.

• 22.4.2018  10:36

Velmi drsný, syrový a působivý film o poměrech v sibiřských gulazích. Příběh o totální destrukci lidských charakterů, důstojnosti a svobody. Je sice pravdou, že mé očekávání bylo o malinko větší, avšak celkově rozhodně nejsem zklamán.

• 22.4.2018  10:33

Tento snímek si zaslouží pozornost všech, kteří mají rádi Chucka Norrise a ninja tematiku. Za finální konfrontaci by si Osmiúhelník možná zasloužil o hvězdičku navíc. Je zajímavé porovnat bojové dovednosti Norrise v tomto filmu a poté v seriálu Walker Texas Ranger.

• 20.4.2018  10:17

Povinnost pro každého fanouška legendárního seriálu M*A*S*H. Je příjemné vidět po 30 letech známé tváře v přátelských rozhovorech, které naznačují, jak dobrá parta se během 11 let, co se natáčelo, utvořila. Je pravdou, že Loretta Swit a Harry Morgan tu příliš prostoru nemají, nejvíce hovoří Alan Alda a Mike Farrell, ale to vůbec nevadí. Dokument je rozdělen do několika tematických celků a každý má co říct. Potěší též záběry s již zesnulými herci. Počin k 30. výročí umožní divákům, ale i hercům zavzpomínat, pobavit se a dozvědět se i něco nového.

• 18.4.2018  19:13

Matt Hunter je postava, kterou důvěrně znám z filmu Avenging Force, jenž je volným pokračováním tohoto snímku. Až do teď jsem neměl vůbec ponětí o tom, že by počin s Dudikoffem měl nějaký předcházející film, tudíž jsem si Invazi do USA pustil s očekáváním a docela i s chutí. Chuck Norris hraje postavu poněkud odlišně, více "supermanovsky" až "terminátorsky", kdy s automaty v každé ruce postřílí s naprostou přesností desítky teroristů a ani u toho nemrkne okem. Příběhově Zitův počin za mladším pokračováním těžce zaostává, není zdaleka tak chytlavý, hudebně nevýrazný (proti Avenging Force) a nemá tak povedenou atmosféru. Invaze do USA je spíše povinností pro každého fanouška Chucka Norrise a také pro ty, kteří mají rádi pokračování s Dudikoffem. Je škoda, že v tomto filmu není vůbec nastíněno, že má Matt Hunter sestru a rodiče, že po této akci jde do civilu (čímž Avenging Force de facto začíná), atd. Je však dobré vidět tuto postavu v odlišné akci a udělat si tak obrázek, jak dobrým byl agentem - vždyť to celé zvládl sám. :)

• 18.4.2018  19:05

Celkem zdařilý a řekl bych i originálnější námět, což mě nutí dát 5*. Dalo by se konstatovat, že této epizodě nechybí i malinká porce emocí.

• 15.4.2018  10:09

Je příjemné vidět československý snímek, který se nebojí ukazovat naše letce v Anglii, slyšíme angličtinu a můžeme prožívat jejich osudy. Jak již bylo zmíněno v jiných komentářích, úvodní záběr na hřbitově prozrazuje, že půjde o zdařilou podívanou.

• 15.4.2018  10:03

Syrové akční drama, které dokáže zapůsobit a poměrně rychle uteče, takže prostor pro nudu zde nenajdete. Potěší celkové zpracování, soundtrack, ale i příběh a ukázka narůstající brutality ze strany BOPE (dle kontextu pochopitelné, byť nepřiměřené). Buďme rádi, že je v naší malé zemičce pořád tak bezpečno.

• 15.4.2018  09:57
    Zločin v obrazárně (TV film) (1983)

Příjemná jednohubka s roztomilou pointou a vlastně i celou zápletkou.

• 15.4.2018  09:56
    Carrie (1976)

Sissy Spacek je v roli Carrie velice přesvědčivá. Samotný příběh je poutavý, nechybí mu i jistá dávka napětí a dobře houstnoucí atmosféra na plesu během vyhlašování krále a královny. Závěrečná apokalypsa je brilantně natočená, na čemž má podíl nejen herecký projev hlavní hrdinky, ale také hudba a skvělé záběry kamery.

• 9.4.2018  21:30

Podivná láska Marty Iversové je charakteristická skvělými hereckými výkony a typickou noir atmosférou, ale také povedeným námětem, jenž staví na hříchu, resp. děsivému tajemství ústředních postav z minulosti.

• 8.4.2018  10:52
    Obřad (2011)

Chvílemi skutečně mrazivé až děsivé, na čemž má největší podíl vynikající Anthony Hopkins, jehož posednutí učiní tento počin pravým mysteriózním hororem. Obecně však u mě Obřad nepřesáhl pocit průměrnosti či jen lehké nadprůměrnosti.

• 4.4.2018  23:29
    Cesta řeky k moři (TV film) (1966)

Klasika Jacka Londona v televizní inscenaci, které se po režijní stránce ujal Ludvík Ráža a obsadil skvělé herce do hlavních rolí. Radoslav Brzobohatý předvedl obdivuhodný výkon, podobně jako Radovan Lukavský, Dana Medřická, Jiřina Jirásková či Josef Bek nebo Josef Větrovec. Laciněji vypadající prostředí a zpracování je vykompenzováno právě uměním zmíněných herců, ale rovněž silným příběhem, jenž krásně staví zrcadlo americkému snu, pokřivenosti lidských charakterů, chudobě i úspěchu a problému najít své místo v životě.

• 3.4.2018  23:11

Možná, že je tu mnoho sentimentu a děj má blíž dramatu než komedii, ale přesto či právě proto si mě získal. Vidět často cynického a urýpaného Gordona Shumwaye v citlivé poloze bylo příjemnou změnou. A nemohu říct, že bych se nezasmál. Scéna s Tiffany, dokud si myslela, že jde o plyšáka, pobavila, podobně i Alf coby doktor ve výtahu. Netradiční epizoda s určitým poselstvím a emocemi si zaslouží 5*.

<< předchozí 1 2 3 4 26 51 76 101