cheyene

okres Blansko
výslovnost nicku: [čejný]

homepage
Jabber: Jibber Jabber
MSN: = mám svůj názor, Místní Skupino Neandrtálců!

<< předchozí 1 2 3 4 24 47 70 93
    • 5.8.2017  19:34

Jasně, není to první díl, těží to ze slávy a úspěchu jednoho z kdysi divácky nejúspěšnějších katastrofických snímků, avšak i přesto je to stále zdařilá dobrodružná cesta za záchranou, v níž potěší Michael Caine či Telly Savalas.

• 5.8.2017  19:29

Jsem čaroděj Mrakomor, král všeho nečasu! Brzobohatý v jedné ze svých nejlepších rolí. Postava zlého čaroděje mu perfektně sedla a to nejen díky povedenému kostýmu, celkové atmosféře pohádky, ale i díky jeho svalnaté postavě a hřmotnému hlasu. Řada scén mi od dětství utkvěla v paměti a kdykoli je Vorlíčkův počin reprízován, nějakou tu chvilku jej vydržím sledovat (často až do konce). :) Dovoluji si nebýt jelimanem...

• 5.8.2017  19:25

Návrat do Cold Mountain je takový snímek, který jsem viděl pouze jedenkrát a to v době, kdy byl novinkou (nebo maximálně rok starý), a přesto mi utkvěl v paměti natolik silně, že jej směle doporučuji všem, kdo jej ještě neviděli.

• 5.8.2017  19:19
    Vlci v Černobylu (TV film) (2011)

Těch 52 minut určitě stojí za to, aby si je divák našel a dozvěděl se něco o tom, jak to v oblasti Černobylu vypadá po jaderné katastrofě, co tam žije a jak se tomu daří.... zajímavý počin, ale rozhodně ne na plný počet hvězdiček.

• 5.8.2017  19:15

Hodně zajímavý dokument zaměřený na téma, které není příliš často dokumentaristy reflektované, což je škoda. Bylo zajímavé sledovat, jaké megalomanské plány měl Hitler v oblasti architektury a budování Třetí říše. Divák se dozví spoustu přínosných informací a uvidí také řadu ne právě známých fotografií či záběrů. Celá část ohledně konečného osudu budovy kancléřství a bunkru, v němž se představitel nacistického Německa za(sebe)vraždil, je strašně zajímavá a možná v nejednom divákovi vyvolá polemiku, zda se budova měla dochovat do dnešních dní či nikoliv. Důvody pro srovnání se zemí jsou pochopitelné, jasné a těžko se jim odporuje, ale.... no, co myslíte vy?

• 5.8.2017  19:09

Film Ztracené město Z jsem vyhlížel asi stejně jako Percy Fawcett dávnou civilizaci. Nečekal jsem, že to bude dobrodružství ve stylu Indiana Jonese, takže jsem po zhlédnutí nebyl vůbec zklamaný, ba naopak dosti spokojený, o čemž svědčí i plné hodnocení. Příběhu nechybí napětí ani vynikající atmosféra, o kterou se stará skvěle zvolené prostředí. Nejméně chytlavé pro mě byly pasáže, které se odehrávaly v Anglii, avšak pro výsledný dojem představovaly nutnost. Naopak část reflektující 1. světovou válku byla příjemným zpestřením a odbočkou. Potěšily herecké výkony Hunnama a Pattinsona (kterého obecně moc nemusím), ale i ostatních. Po dokoukání tohoto počinu jsem měl nutkání si o skutečném příběhu Fawcetta něco přečíst a zjistit, jak to ve skutečnosti bylo a co si pro nás filmaři nachystali jen "pro efekt".

• 5.8.2017  17:05
    Dunkerk (2017)

6. filmový víkend ČSFD, Boskovice Christopher Nolan zkrátka umí a i když občas natočí něco, čím se divákovi zrovna netrefí do chutí a vkusu, stejně budete obdivovat jeho filmařinu. Dunkerk na člověka dýchne opravdu až autenticitou války, což je umocněno projekcí v kině, kde každý výstřel či výbuch otřese nejen postavami na plátně, ale i sledujícími v hledišti. Kdybych měl na tomto počinu něco pochválit a vyzdvihnout, bude to určitě úžasná kamera Van Hoytema, zdařilá hudba, jež má v sobě zakomponovaný jakýsi "metronom", jehož měnící se tempa v závislosti na povaze dané scény dokáží rozbušit na vyšší tepovou frekvenci i srdce diváka. Celkově se povedl i zvuk všeobecně - kvílení motorů letadel, když se snáší k hlavám hrdinů, střelba do plechů a kovů,.... zkrátka radost pro uši. Režie mě také bavila a to i díky prolínání dílčích příběhů či časových linií, které není ničím přerušeno (jako třeba u Tarantina označováním kapitol - což mám ale rád, neboť to pomáhá v orientaci v ději) a působí dosti kompaktně. Samotný příběh dokáže zaujmout, avšak nedá se očekávat nic tak osobně silného jako tomu je třeba v Hacksaw Ridge či Vojínu Ryanovi, takže emocionálně mě Dunkerk příliš nedostal. Nejvíce mě bavila linie s piloty (zejména osudy Toma Hardyho) a pak na bárce pana Dawsona.

• 5.8.2017  16:51
    Baby Driver (2017)

6. filmový víkend ČSFD, Boskovice Nad mé očekávání parádní záležitost, u které se člověk nestihl ani na chviličku nudit díky parádní akci, navíc se i zasmál u humorné složky příběhu a v neposlední řadě potěšil i vynikající soundtrack a skvělé herecké výkony. Navzdory předvídatelnému průběhu jsem Baby Driver sledoval se zaujetím. Od samého začátku je tu jasná podobnost se snímkem Drive, což ovšem není na škodu. Zvažuji i 5* díky tomu, že jsem se vskutku bavil.

• 4.8.2017  09:44
    Hitlerova válka o ropu (TV film) (2015)

Za mě je Hitlerova válka o ropu spíše méně záživný dokument, který však přesto přináší celou řadu zajímavých informací a záběrů z války, tudíž pod 4* se rozhodně jít nedá.

• 4.8.2017  09:42
    Noc dlouhých nožů (TV film) (2005)

Noc dlouhých nožů je téma, které je značně zajímavé a tento dokument jej skvěle přibližuje, přičemž využívá řadu úžasných filmových, autentických záběrů a obrazů, z nichž ne všechny jsou notoricky známé. Velmi zdařilý počin.

• 4.8.2017  09:39

Podobné dokumenty vždy potěší zájemce o historii, konkrétně o 2. světovou válku, chcete-li holocaust a problematiku koncentračních - vyhlazovacích táborů. Po zhlédnutí jsem opět dostal větší motivaci pustit si film Útěk ze Sobiboru.

• 4.8.2017  09:36
    Velký dar (2017)

Již dopředu jsem tak nějak tušil, že by mi tento snímek mohl padnout do oka a líbit se. Předpoklad to byl správný. Je sice pravdou, že v určitých chvílích je možná zbytečně prvoplánovitě emotivní, avšak to mi nevadilo. K podobným příběhům zkrátka emoce patří a neřekl bych, že by to v případě Gifted působilo lacině. Film mě zaujal jak hereckými výkony, zejména Mckenna Grace, tak dějově, protože coby divák jsem byl spíše nestranný a měl jsem pocit, že jak Frank, tak jeho matka jsou až moc extrémisté a nedokáží najít kompromis. Talentovaná holka jako Mary by se na obyčejné škole musela nudit a vůbec by jí to neprospělo (což Frankovi nějak nedocházelo) a její babička by z ní zase udělala vědátorku, co by neznala nic jiného, než počty, čísla, výzkumy a teorie.

• 1.8.2017  18:26

Sledoval jsem to jen skrze Rosse, tedy Davida Schwimmera. Příběhově mě však snímek příliš neoslovil a na spíše kratší stopáž jsem se docela i nudil.

• 28.7.2017  16:30
    Osvětim: Cesta do pekla (TV film) (2013)

Po stránce obrazového materiálu je tento dokument velikým přínosem mezi ostatní snímky rekonstruující události kolem holocaustu. Pozorný divák musí být ke konci sledování tohoto počinu patřičně znechucen lidskou krutostí a intolerancí. Jedinou moji výtkou by mohl být ne zrovna ideálně zvolený vypravěč (máme daleko charismatičtější hlasy) a občas nadměrné opakování některých již vyřčených skutečností. Přesto však jasných 5*.

• 26.7.2017  10:28

S ohledem na rok vzniku je to docela dobrá dobrodružná podívaná s hrdiny, které později proslavili Lex Barker a Ralf Wolter. Fred Raupach svým vzezřením hodně připomíná autora předlohy, Karla Maye, což lze hodnotit kladně. Mnohé scény jsou i na dnešní dobu stále dobře koukatelné a celému počinu nelze upřít jistá atmosféra, na níž má velký podíl zdařilá volba exteriérů, ale i interiérů a kostýmů.

• 25.7.2017  13:54
    Linkin Park: Numb (hudební videoklip) (2003)

Zvláštní, že se tu dají hodnotit už i hudební videoklipy, ale proč ne... Numb je nejen povedená písnička, ale má i působivé video, u kterého potěší pražské prostředí.

• 23.7.2017  23:14

Pátá pirátská plavba recykluje vše, co máme na této sérii rádi. Živé-nemrtvé, nesmrtelné grimasy Jacka Sparrowa, příběh plný ztřeštěné akce, lásky i dobrodružství, tajuplné artefakty, atd. Začátek snímku je díky malému prostoru pro Orlanda Blooma chytlavý a naláká diváky do dalších minut. Scéna, jež se potom rozehraje ohledně vyloupení banky zavání spíše trapností, avšak následující popravčí pasáž je v podstatě zdařilá a jistě fanouškům utkví v paměti, zejména díky gilotině a Jackovi. Obecně lze říct, že nejnovější piráti nabízí dobrou akci, zdařilý humor, ale tentokrát se o něj moc nestará hlavní pirátská postava, tedy Sparrow. Jeho glosy jsou spíše trapné a málo platné, Johnny Depp tentokrát chvílemi nudí tím, jak moc se snaží, jak přehrává. Když si k tomu přimyslíme, jak nákladný osobní život vede a v jak tíživé je finanční situaci, nemůžeme za jeho gesty, grimasami a hláškami vidět nic jiného, než těžké rubání dolarů. Ale to je jedno... každý se nějak musí živit. Nejdůležitější je, že páté pokračování slavné ságy se povedlo a je určitě o "fous" lepší než 4. díl a o dva "fousy" lepší než trojka. Svůj podíl na tom má určitě i záporňák Salazar v podání Javiera Bardema, avšak je na zvážení každého diváka, zda je tato postava vskutku záporná?! Příběh je sám o sobě rozhodně povedený a byť nedosahuje kvality prvního i druhého dílu, může se zařadit mezi to nejlepší, co celá série dosud přinesla. Líbila se mi také finální velko-scéna, v níž se rozevřelo moře. Připomnělo mi to staré dobré velescény z původní trilogie, např. maelström v trojce. Barbossa byl tradičně dobrý, svůj prostor využil až do samého konce a připravil si pro nás nejedno překvapení. Ostatní vedlejší postavy ztvárnily přesně to, co bylo záhodno. Na závěr musím konstatovat, že být toto definitivně poslední díl, nebylo by to vůbec špatné zakončení, neboť se konečně uzavřel i příběh Orlanda a Keiry, tedy postav, které řada fanoušků postrádala v čtvrté části. Suma sumárum jsem dostal asi tolik, kolik jsem očekával (nebo neočekával), nejsem rozhodně zklamaný a svůj účel tento počin splnil - zdařilá oddechovka, u níž vypnete mozek (byť s některými historickými nepřesnostmi to vypínání není zcela snadné). Nedostatkem se pak může pouze jevit menší výskyt slavné ústřední pirátské melodie, která k Jacku Sparrowovi neodmyslitelně patří. Drobný nedostatek: V zápisníku, který má Carina a jenž byl údajně sepsán Galileo Galileem si můžeme v jedné scéně všimnout, že je na titulní straně (jestli si teď dobře vzpomínám) označena anglickými slovy, což je ovšem dosti nepravděpodobné, chceme-li být historicky korektní. Galileo by jistě použil italštinu či latinu, avšak to je pouze detail. :)

• 23.7.2017  22:59
    Senna (2010)

Nejsem fanoušek F1, ovšem to neznamená, že silné lidské příběhy, které se na pozadí tohoto (moto)sportu odehrávají, nezanechají i ve mně stopu. Jméno Ayrton Senna mi nebylo před sledováním komentovaného dokumentárního snímku cizí, avšak teprve při Kapadiově počinu se mi ucelily střípky z jeho života, kariéry a samozřejmě tragického konce. Nemusíte mít rádi formule, ale jestliže si tento film pustíte, budete na jeho konci patřičně naměkko.

• 23.7.2017  22:55
    Noc a mlha (1955)

Vskutku silný dokument, jehož hlavní devízou je autentický filmový materiál, z něhož musí každému nutně vyskákat husí kůže po těle. Pravděpodobně i skrze rok vzniku tohoto počinu je celé jeho vyznění jaksi emotivnější a působivější. Tohle zkrátka zanechá stopu a přestože po čase vám možná splyne s jinými dokumenty s tematikou holocaustu, to nejdůležitější v paměti zůstane - ono pověstné a zlověstné memento, kam až je člověk schopen zajít...

• 23.7.2017  22:52

Fanoušek žánru jistě ocení další přínos do sbírky, avšak s největší pravděpodobností si jej zařadí mezi průměrné počiny. Dakota Incident sice není vyloženě špatným westernem, ovšem nemohu se zbavit pocitu, že velice brzy po zhlédnutí se divákovi vypaří z mysli a po nějakém čase již nebude mít valného tušení, o čem že vlastně Fosterův film byl. Když pominu řadu nelogičností v chování postav, tak celou pasáž v příkopu, zejména s blížícím se koncem, mohu ohodnotit jako zdařilou.

• 23.7.2017  22:48

Můj komentář by mohl být takřka identický s textem u dokumentu Poslední Hitlerovy hodiny, neboť oba počiny mají mnoho společného a dělí je pouze doba vzniku, resp. věk očitých svědků Führerova konce. Smrt v bunkru je vynikající záležitostí, která by neměla uniknout žádnému zájemci o historii ad hoc 2. světovou válku. Jako veliké pozitivum shledávám samotný závěr, kde ruský archivář odhaluje "trofeje" z vůdcova bunkru.

• 23.7.2017  22:45

V tomto dokumentu se nepoukazuje jen na obrovské utrpení vězňů ve vyhlazovacím táboře Osvětim, ale řeší se tu i palčivá a kontroverzní otázka, zda mohli spojenci udělat něco víc pro ušetření statisíců lidí, kteří zemřeli v Auschwitzu od doby, kdy se objevily nezvratné důkazy o systematickém vyvražďování (letecké snímky tábora, atd.) po jeho osvobození rudou armádou. Silný filmový materiál umocňuje výsledný dojem, jenž silně tíhne k 5 hvězdičkám.

• 19.7.2017  08:41

Pro mě je toto zpracování obyčejný průměr, který zapadne do šedi všech tarzanovských počinů podobné úrovně. Tarzan s Lambertem zůstává nepřekonaný a jediné, co Yatesův snímek dokáže nabídnout, jsou herci zvučných jmen a zdařilé zpracování.

• 19.7.2017  08:37

Rozhodně zajímavý dokument, který mě však nedokázal oslovit na více než 4*. Tentokrát mi ta letadla nějak nepřistála...

• 7.7.2017  14:11

Výborný dokument, který přibližuje události Velké války, jíž se později začalo říkat 1. světová, a která přes své hrůzy a obrovský vliv na světový vývoj zůstala ve stínu skrze pozdější válečný konflikt, ještě daleko hrůznější, delší a do počtu obětí prakticky jednou tak ničivější. Člověk ani netušil, kolik filmového materiálu se z této doby dochovalo. Obyvatelé monarchie si žili v míru celých 50 let, aby nakonec celé soustátí a vlastně Evropa zůstala v troskách posetá miliony mrtvých vojáků, civilistů a obrovským počtem raněných a nadosmrti poznamenaných lidí. Nejzajímavější na celém dokumentu jsou výpovědi pamětníků, Delfina Borroniho a Franze Künstlera, dochované záběry a jedním z nejpůsobivějších okamžiků jsou sekvence s válkou postiženými lidmi a invalidy či fotografie vojáků s oběšenými civilisty. Jedinou výtkou je, že celý počin není doveden až k samotnému konci války, což je ovšem předpokládatelné již ze samotného názvu. Komentáře historiků jsou zajímavé a rozhodně celý snímek obohacují. Vzhledem k tomu, že dokument točili Rakušané, pociťoval jsem během oněch 51 minut ze strany tvůrců určitou nostalgii po monarchii.

• 7.7.2017  11:12

Tomáš Holý jako vždy perfektní a už jen kvůli němu stojí tento snímek za vidění. Je však nutné podotknout, že se ani zdaleka nemůže tato komedie svoji zábavností, pohodovostí a poetikou rovnat "velrybě", "polepšovně" či sérii s dědou - hajným.

• 7.7.2017  11:10
    Konec Třetí říše (TV film) (2001)

Konec Třetí říše je zajímavým počinem, který se točí zejména kolem Himmlera. Přestože přináší řadu zajímavých a cenných informací, neřadím jej mezi špičku dokumentů o 2. světové válce.

• 7.7.2017  11:06
    Beze strachu (1993)

Na základě zdejšího obsahu jsem očekával daleko silnější příběh, avšak celkově vzato je Beze strachu stále nadprůměrným psychologickým dramatem. Pěkně je tu rozebrán dopad leteckého neštěstí na psychiku přeživších.

• 7.7.2017  11:04

Přiznám se, že od tohoto jsem očekával daleko více. Přišlo mi to jak málo westernové, tak málo komediální. Potěší pouze hlavní představitelé zvučných jmen.

• 7.7.2017  11:03
    Hitlerovy poslední hodiny (TV film) (2016)

Výborný dokument, který nám prostřednictvím autentických (a mně dosud neznámých) záběrů zprostředkovává unikátní vhled do posledních dní života Adolfa Hitlera a de facto celé Třetí říše. Výpovědi očitých svědků jsou poutavé a zajímavé a pozornému divákovi vyvolávají celou řadu otázek, na něž by rád znal odpovědi, kterých se bohužel nedočká. Působivé jsou nejen samotná svědectví, ale také animace, které dokreslují celkovou atmosféru. Myslím si, že i přes veškerou dobrou práci tvůrců dokumentu si neumíme představit onu tíživou a apokalyptickou náladu v bunkru. Jen si to představte. Dvanáct let žijete v iluzi, že jste vyvolený národ, na všech frontách se vám daří, krmí vás propagandistickými zprávami, váš stát vede (bez vší pochybnosti) silná osobnost a naráz je vaše země v troskách, smyčka se stahuje a je jen otázkou času, kdy rudoarmějci a spojenci vkročí do srdce Berlína, z hlavních představitelů říše se stávají jen stíny těch kdysi "polobohů" a na tom nejvyšším vidíte, jak se hroutí a mluví o sebevraždě. Nakonec slyšíte výstřel a je vám to jasné. Tento dokument můžu určitě doporučit všem, kteří se zajímají o 2. světovou válku.

<< předchozí 1 2 3 4 24 47 70 93