cheyene

okres Blansko
reporting for duty

homepage
Jabber: Jibber Jabber
MSN: = mám svůj názor, Místní Skupino Neandrtálců!

<< předchozí 1 2 3 4 24 46 69 91
    • 24.5.2017  10:15

Nebezpečné kráse se nedají upřít úžasné kostýmy, slušně vykreslená atmosféra doby, ale také chytlavost příběhu kurtizány, která se díky svému "umění" stala velice uznávanou osobou Benátek. Jak už to ale v životě bývá, každá mince má i tu druhou stranu, která dodává tomuto filmu v poslední části správnou dávku napětí.

• 24.5.2017  10:13

Podobné filmy mám v oblibě. Sidney Poitier ve své době točil dost podobně laděných počinů a každý z nich měl správnou sílu. V případě Pressure Point jsem očekával poněkud syrovější a drsněji ukázaný závěr, čehož jsem se nakonec nedočkal, ale i přesto byla pointa snímku skvělá.

• 24.5.2017  09:57

S hrůzou zjišťuji, že nemám tuhle Arnoldovu ptákovinu ohodnocenou! A to jsem ji minimálně 1x viděl. Nenadchne, neurazí, podívat se na ní jako na oddechovku dá.

• 24.5.2017  08:39

Prostě Tarantino. Vynikající záběry kamery, několik správně krvavých scén, řada dobrých dialogů, ale po všech čertech parádní soundtrack, což je pro snímky tohoto tvůrce typické. Na rozdíl od ostatních jeho počinů je však Grindhouse: Auto zabiják ve většině svých částí přespříliš ukecané a značně tím nudí. Dialogy nedokáží tolik přitáhnout pozornost jako např. v Pulp Fiction. V podstatě tu jde jen o běžné a nudné babské tlachy. Co však stojí za pozornost, jsou akční sekvence. Nebýt nelogičnosti v některých scénách (zejména v závěrečné naháněčce), dal bych možná i 4*. Závěrem chválím výkon Kurta Russella.

• 23.5.2017  12:14

Bolo Yeung byl vždycky cool. :) Stačí mu pár grimas, pár gest a několik málo slov, ale přesto tím stále baví. Baví, jestliže jste vyrostli na snímcích typu Krvavý sport, Dvojitý zásah, apod. Bojové scény se mi líbily, zejména souboj Bola s jeho mistrem.

• 23.5.2017  12:12

Správná oddechovka. Člověk si u sledování Volného dne Ferrise Buellera opravdu odpočine a občas se i pobaví. Hlavní hrdina je sice grázlík k pohledání, manipuluje s rodiči a ostatními lidmi ve svém okolí, avšak jeho "užívačka" místo školy je povedená. Matthew Broderick předvádí parádní výkon a výborným překvapením je malá rolička pro Charlieho Sheena.

• 18.5.2017  10:23
    Za sklom (TV seriál) (2016)

Podle mého názoru zbytečně podhodnocené. Za sklom si určitě zaslouží červená čísla, protože až do nějaké 6. epizody to nemá vůbec chybu. Poslední dvě části 1. série sice podle mě lehce ztratily dech, ale pořád se jedná o více než průměrnou krimi podívanou. Bavily mě postavy Maxa a Nora, ale také ostatní, ať už z řad kriminalistů nebo zločinců. Kladně hodnotím také úvodní znělku - píseň, atmosféru, ale i celkové pojetí.

• 18.5.2017  10:20
    Dvojníci (1984)

Z produkce Terence Hilla a Buda Spencera jsem již viděl lepší komedie, tudíž v tomto případě nemohu hodnotit lépe. Příběhem (a až na pár výjimek) i humorem mě Dvojníci příliš neoslovili.

• 15.5.2017  22:49

Lasse Hallström opět potvrdil, jak se mu daří točit silné, emotivní a lidské (či zvířecí) filmy. Psí poslání je spolu s Hačikem správnou ždímačkou citů, ale nemohu si pomoct, nepřišlo mi to laciné. Možná je to tím, že psí oči zkrátka fungují lépe než celá řada herců snažících se na plátně vyjádřit emoce. Ke cti tomuto filmu slouží také fakt, že se tu objevují i úsměvné momenty. Ve všech ohledech snímek šlape tak, jak má, tudíž nemám problém mu dát plný počet hvězdiček.

• 15.5.2017  22:37
    741 690 + 1 Jágr (TV film) (2015)

Když se tak zpětně a s odstupem času prostřednictvím tohoto dokumentu ohlížím za MS 2015, musím říct, že naši nehráli tak tragicky, jak jsem to možná tehdy vnímal. Co však zůstává pravdou, je přínos Jaromíra Jágra i v jeho pokročilém věku. Tolik krásných gólových přihrávek, z nichž skutečně padly branky, tolik úspěšných střel, které prošly za záda brankářů jiných mužstev či tolik skvělých akcí, jimž chybělo jen málo ke gólové radosti. Klobouk dolů před největším hráčem historie českého hokeje.

• 15.5.2017  22:31
    Mistři okamžiku (TV film) (2001)

I po tolika letech člověku stále mrazí z oněch slavných záběrů. Záběrů z doby, kdy byl český hokej na vrcholu a měl absolutní nadvládu nad zbytkem hokejového světa. Jen při pohledu na jména, která nás tehdy reprezentovala, se tají dech a při kultovních výrocích Roberta Záruby automaticky vyskakuje husí kůže po celém těle. "Vítej zlatý hattricku!"

• 13.5.2017  15:33
    Legendy kriminalistiky (TV seriál) (2017)

Tohle je pořad, který jsem v českém prostředí postrádal. Svým pojetím to sice není tak působivé jako NKPS (Největši kriminální případy Slovenska), ale i tak dokáže Vaňurův počin vyvolat husí kůži či dojmout, jako např. epizoda Smrt ve službě.

• 13.5.2017  15:28
    Next (2007)

Jako nápad mi to přišlo zajímavé a pár scén dokázalo zaujmout, ale jako celek na mě Next nezafungoval. Skoro bych řekl, že v mnoha ohledech se hlavní hrdina choval zcela nelogicky.

• 13.5.2017  15:26

Hokej je zkrátka fenomén a náš národní sport. Je radost sledovat úspěšné akce rozdílných generací a uźívat si pocitu, jak čeští či českoslovenští hráči dobývali tuhle hru a svým umem ovlivňovali její budoucí podobu. Úspěchy od 90. let, které jsou tu ukázány, způsobují i dnes silné mrazení po těle všem, kteří tyto úspěchy zažili. P.S. Přijde mi smutné pomyšlení, že naše současná generace už hokejový svět nemění, ale pouze přejímá to, co je typické pro Švédy, Kanaďany,atd.

• 13.5.2017  15:20

Zápletka není zrovna záživná a snad i proto se mi pouhých 83 minut zdálo jako věčnost. Potěš záběry na přírodu a Burt Lancaster. Fanoušci westernů si tímto počinem určitě rádi rozšíří obzory.

• 4.5.2017  10:43
    Země nikoho (2001)

Další z řady úžasných filmů, jež poukazují na nesmyslnost války, zejména pak občanské. Svým způsobem staví tento počin zrcadlo i OSN a jejím mírovým jednotkám. Závěr snímku, resp. pasáž s pyrotechnikem měla vskutku sílu.

• 4.5.2017  10:41

Kubrick byl prostě mistr. Jeho snímky vás nemusí zaujmout po dějové stránce na 100%, ale svým zpracováním už ano. Eyes Wide Shut má vcelku poutavý příběh, jehož základem je touha, soužití, žárlivost a sex. V hlavních rolích se skvěle předvádí nejen Tom Cruise, ale také Nicole Kidman. Erotično je tu ukázáno vkusně a náznakově, což lze kvitovat s povděkem, neboť v žádném ohledu nesklouzává k lacinosti. Přesto se hustota chtíče dá ve filmu krájet. Za výsledným dojmem stojí také neuvěřitelně skvělá hudba, zejména minimalistická skladba Musica Ricercata II. Svoji atmosférou mě doslova pohltila pasáž na maskovaném "bálu", rituálu a následné orgie, kterými hlavní hrdina tak nějak nezúčastněně prochází.

• 4.5.2017  10:33

Po všech směrech zajímavé. Proměny českého zločinu nepovažuji za špičku svého druhu, ale za pozornost tento počin stojí. Minimálně pro ty, kterým je téma vražd a jejich vyšetřování blízké.

• 4.5.2017  10:32
    Kdyby... (TV film) (2008)

Hrané scény jsou sice trochu slabší, ale celkově jde o zajímavý počin, který by měli vidět všichni, kteří tvrdí, že akceptování mnichovského diktátu byla chyba.

• 3.5.2017  23:49
    Tajné životy - Série 2 (série) (2017)

První série seriálu Tajné životy mě vskutku ohromila. Byl jsem tedy pochopitelně velice zvědav, co tvůrci vymyslí v druhém pokračování. Když pominu fakt, že skvělou titulní píseň opět nazpívala Síma Martausová (v času sledování 1. série jsem netušil, že budu mít ještě před premiérou nových epizod tu čest ji poznat osobně na dovolené ve Vysokých Tatrách, aniž bych tušil, že se jedná o relativně známou zpěvačku) a že jde o jeden z mála slovenských seriálů, jenž mě nutí si každý týden pustit nové pokračování, musím zkrátka smeknout před scénáristy, režisérem, ale i samotnými herci, neboť udrželi kvalitu prvních 13 dílů a navázali přesně tam, kde bych si přál. Je pravdou, že v nových příbězích se vyskytuje daleko více nelogičností, které mě ve finále nedovolí hodnotit plným počtem hvězdiček, avšak to nic nemění na skutečnosti, že Tajné životy jako celek jsou hodně nadprůměrný počin nejen na poměry Slovenska, ale také Česka.

• 2.5.2017  12:03
    Celebrity Profile (TV seriál) (1999)

Prozatím jsem viděl jen epizodu o Sylvestru Stalloneovi (další se mi dosud nepodařily sehnat) a hodně mě zaujala. Přinesla zajímavé informace, osobní fotky, názory kolegů herců, přátel či lidí z filmové branže, ale též výpovědi samotného Slye. Snad se mi podaří brzy najít i díly o Harrisonu Fordovi, Tomu Hanksovi, Melu Gibsonovi či S. L. Jacksonovi.

• 2.5.2017  12:00

Solidní westernová podívaná, která zaujme nejen námětem, ale také Audie Murphym v hlavní roli. Vzhledem k tomu, jak málo je tu hodnocení, je jasné, že se jedná o polozapomenutý počin, což je možná škoda, protože fanouškům tohoto žánru by jistě udělal radost. Žádné zvláštní výtky nemám, takže 4* si Witneyho snímek určitě zaslouží.

• 2.5.2017  11:57
    Invaze (1996)

Už kvůli Charliemu Sheenovi to stojí za podívání. Není to úplný propadák, má své dobré momenty, ale určitá lacinost z něj na mě sálala.

• 25.4.2017  23:01
    Rašomon (1950)

Na svoji dobu zcela jistě unikát. Netvrdím, že by svým námětem snímek nějak výrazně zestárl, ale... zkrátka mě nedokázal patřičně upoutat. Od Kurosawy mám stejně nejraději nesamurajského Děrsu Uzalu a poté Tři zločince ve skryté pevnosti a legendárních Sedm samurajů.

• 25.4.2017  22:59
    Labyrint - Série 2 (série) (2017)

Druhá série Labyrintu je určitě o něco slabší než první, ale stále má co nabídnout a dokáže zaujmout. Potěší nejen herecké výkony některých postav, ale také moravské lokace a hudební složka.

• 25.4.2017  22:57

Rozhodně povedený western, který má fanouškům žánru co nabídnout. Nechybí tu akce, napětí, ale také zajímavé dialogy mezi pistolníky a Brennanem. Svým příběhem je The Tall T v podstatě zdařilou válkou nervů mezi hlavními aktéry.

• 23.4.2017  18:01
    Sexmise (1983)

Musím se přiznat, že něco takového jsem od filmu polské provenience a navíc z počátku 80. let nečekal! Sexmise je vtipná, plná sexistických narážek, rozebírá ve své podstatě i závažná témata, přičemž též forma, kterou je příběh vyprávěn, není i na dnešní poměry vůbec marná! Jasně, sci-fi snímky stárnou hrozně rychle, ale některým nemáte absolutně problém odpustit nějaké ty papundeklové scény či dnes již laciné triky. Většinou je tomu tak asi u filmů, kde obsah vítězí nad formou a kde je děj stále atraktivní, nadčasový a v ničem nevyčpělý. Občas mi Sexmise připomínala svoji atmosférou Planetu opic z r. 68. Pochválit bych chtěl vedle zmíněného humoru i napětí a půvab polských hereček. Nemluvě o odvaze tvůrců z katolického Polska zasadit do filmu tolik nahoty a scén se sexuálním podtextem.

• 23.4.2017  17:51
    Velká ryba (2003)

Od Tma Burtona se asi příliš normální snínek čekat nedá a Velká ryba není výjimkou. Pokud nejste fanoušky počinů tohoto režiséra, bude vám asi chvíli trvat, než přijmete jeho styl. Poté se již tento dnes už slavný film začne odměňovat svým chytlavým, fantaskním až pohádkovým příběhem, kde se prolíná skutečnost s fantazií. S blížícím se koncem mě Velká ryba bavila víc a víc.

• 23.4.2017  17:46

Solidní thrillerové drama, kterému až na pár skoro nelogických scén není co vytknout. Bavila mě jak zápletka, tak herecké výkony. Porce brutality je tu odpovídající tomu, co by divák od podobných filmů očekával - prostřelené hlavy, krev a pár výborných krátkých soubojů. Překvapilo. 4*

• 21.4.2017  09:29
    Modrovous (1972)

A já si pořád lebedil v hudebním podkladu, abych nakonec zjistil, že ji složil samotný mistr Morricone! To je ovšem jeden z mnoha velikých kladů tohoto snímku. Dalším je určitě brilantní herecké představení Richarda Burtona, jenž takto potemnělé, démonické a zvrácené role hraje s takovou přesvědčivostí, že si na jeho místě neumíte nikoho jiného snad ani představit a naprosto mu jeho úlohy věříte. Ať už coby Morlar v Doteku medúzy nebo zde jakožto Modrovous. Jeho uhrančivý pohled a mrazivý hluboký hlas dodává každé jeho podobně laděné roli patřičnou sílu. Raquel Welch, Nathalie Delon, Karin Schubert, Agostina Belli a Joey Heatherton svým půvabem dotváří vynikající dojem z Dmytrykova počinu, jenž skvěle kombinuje prvky thrilleru, krimi, dramatu, ale částečně i mysteriózního žánru. Popisy Modrovousových vražd opravdu umí zapůsobit, podobně jako jeho tajná místnost či na tehdejší dobu poměrně odvážná lesbická pasáž.

<< předchozí 1 2 3 4 24 46 69 91