cheyene

výslovnost nicku: [čejný]

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 27 52 78 103
    • 24.9.2018  14:09

Hodně povedený díl, v němž pobaví celá řada Alfových komentářů, ale i Willie není špatný. Zatímco u Kate jsem si v posledních mnoha epizodách vypěstival averzi, u jejího muže nastal obrat k větším sympatiím. Námět tohoto dílu rovněž patřil k těm zdařilým.

• 22.9.2018  09:35
    Alf - Alfův idol (S04E19) (epizoda) (1990)

Alf mimo pár stěn Tannerovic domu je příslibem k dobré podívané. Zdařilá epizoda.

• 22.9.2018  09:34

Změna prostředí Alfovi vždy prospěje a není tomu jinak ani v tomto případě.

• 20.9.2018  10:52

Jedním slovem dechberoucí. Nutno před hlavními aktéry smeknout.

• 18.9.2018  22:28

Originální a povedený námět epizody by si zasloužil snad i 5*. Lynn a Brian byli v dospělosti pořádně nesympatičtí. Pouze Willie a Kate si zachovali jisté kouzlo.

• 18.9.2018  10:44

Alfův vtípek s artritickou kočkou byl náhodou povedený! :)

• 17.9.2018  21:57

Stíhači, na start! nejsou vůbec špatným snímkem, avšak mé očekávání bylo o něco vyšší. Je sice zajímavé vidět osudy letců 1. sv. války, protože toto téma se příliš neotevírá, ale film se mi jevil nekonečně a ne vždy mě patřičně upoutal.

• 17.9.2018  21:48

Skvělá oddechovka našlapaná parádními scénami, ať už v Austrálii či v New Yorku. Vtipné hlášky pobaví a romantická linka dokáže zaujmout. Krokodýl Dundee je dnes již legendární kousek, který jsem teprve nyní viděl celý. Nezklamal. Za tu porci zábavy a nenáročnosti dávám 5*.

• 17.9.2018  21:37

Navzdory "pouhým" 64% se jedná o zajímavý počin kombinující prvky thrilleru, krimi a mysteriózního žánru. Srovnání se snímkem Se7ev je možná (určitě) přehnané, ale místy mi svoji atmosférou daný kultovní film připomněl. Ben Kingsley byl tradičně skvělý a Aaron Eckhart mě mile překvapil.

• 17.9.2018  21:32
    Pečovatel (2014)

Hodně, ale opravdu hodně působivý a silný snímek, jehož námět v divákovi zanechá i díky zdařilému zpracování hodně hlubokou stopu. Film se sleduje tak nějak sám, rychle ubíhá, udržuje v očekávání i napětí, graduje a postupně odrovnává citlivější povahy.

• 17.9.2018  21:27
    Beethoven (1992)

Rodinná šílenost, která plní svůj účel. Pobaví, neurazí, nenadchne, ale něco ve vás zanechá. Snad jakýsi pocit odpočinku. Slintající Beethoven je sice nechutný, ovšem má i své roztomilé okamžiky.

• 12.9.2018  22:30
    Alf - Večírek (S04E13) (epizoda) (1989)

Alfův tanec pobavil...

• 11.9.2018  09:46
    To (2017)

TO je legendární klasika z pera Stephena Kinga. Filmová adaptace tohoto díla z roku 1990 je velmi dobře známá a jelikož jsem ji ještě neviděl, uvítal jsem nové zpracování s povděkem, zvlášť, když má lepší hodnocení. Snímku nelze upřít atmosféra a povedené hororové prvky, avšak celkově mě TO neděsilo natolik, abych pociťoval nějaké mrazení v zádech či se lekl u kterékoliv ze scén. Nemohu si pomoct, ale některé pasáže mi přišly až komické, což tvůrci jistě nezamýšleli. Z toho důvodu nemohu hodnotit lépe, avšak pochválit musím výběr herců, zejména dětských hrdinů.

• 11.9.2018  09:41
    Zmrzlá zem (2013)

Zdařilý mix krimi s mysteriózním thrillerem, který zaujme nejen svým prostředím, ale rovněž příběhem. Nezklamal ani Nicolas Cage, jenž do mrazivé atmosféry dokonale zapadl. Pochválit však musím i výběr ostatních herců. Zmrzlá zem se velice dobře sleduje, divák je udržován v určitém napětí a je-li snímek opravdu založen na skutečném příběhu, neubrání se husí kůži po těle.

• 5.9.2018  22:15

Za posledních 20 minut přihazuji i čtvrtou hvězdu. Do té doby šlo o průměrný válečný počin poplatný době svého vzniku, tj. mnoho slov, málo záźivné akce. O to působivější však poté je závěr. William Holden je jako obvykle charismatický a ve své roli přesvědčivý.

• 4.9.2018  08:00
    Jetelín (TV seriál) (2016)

Ba je to bída.. oceňuji snahy a kulisy, které tvoří vcelku příjemně koukatelné prostředí, ale humor je tu plytký, resp. žádný. Jako kulisa při chystání do práce to ujde, takže půl hvězdičky by si to možná zasloužilo.

• 30.8.2018  17:04
    Zašlapané projekty (TV seriál) (2008)

Prozatím jsem viděl pouze epizodu Zapomeňte na škodovku. Je politováníhodné, že nedošlo k výrobě nového modelu této značky. O tom však nemá cenu diskutovat, neboť historie nezná kdyby. Co ovšem zamrzí, je, že o prototypu auta se hojně mluví, ukazují se stále dokola snímky, ale samotný exemplář není prakticky vůbec (až na pár záběrů) ukázán.

• 30.8.2018  11:24

Obdobných dokumentů by to chtělo natáčet více. Putování po stopách tehdejších bojišť je značně působivé.

• 30.8.2018  11:22
    Válečník (1965)

Abych pravdu řekl, Válečník mě příliš nezaujal, přestože v hlavní roli opět dominuje Charlton Heston. Pochválit však musím zpracování, které na tehdejší dobu dokázalo poměrně hezky vykreslit středověký svět. Scéna s dobýváním věže patří mezi vrcholy tohoto snímku.

• 30.8.2018  11:19

Tom Hanks je standardně skvělý, film se příjemně sleduje, dokáže pobavit a překvapit ne právě komediálním závěrem.

• 30.8.2018  11:17

Taková správná pohodovka, která neurazí, ale naopak pobaví.

• 15.8.2018  22:44

Pěkná kočičí epizoda.

• 15.8.2018  22:16

Seznámení s Neillem, resp. odhalení Alfa bratrovi Willieho, pobavilo.

• 13.8.2018  23:12

Alfův záchvat smíchu, ale i závislost na bavlně pobaví. Willie účastnící se sezení závislých lidí, aby pomohl mimozemšťanovi, je též zábavným momentem.

• 8.8.2018  09:18

Optikou mladšího školáka to byl obrovský zážitek. Kamenožrout či létající pes byly postavy, jež jsem si pamatoval i více než 20 let po zhlédnutí. V současné době už na mě tento příběh tak nefungoval, byť mu nelze upřít perfektní zpracování (na tu dobu), atmosféru, ale také působivost a syrovost. Popravdě nechápu, že nám tento film pouštěli na základní škole, navíc v nějaké 1. a 2. třídě. Nemyslím si, že jde o vhodný počin pro takto malé děti.

• 8.8.2018  09:15
    Zákop (1999)

Nebýt otřesných titulků, věřím, že by Zákop dokázal ještě více zaujmout. Je samozřejmé, že se nejedná o nějaký velkofilm, ale spíše komorní snímek z prostředí zákopů 1. světové války, což vítám, neboť obdobných filmů a obecně snímků z Velké války není mnoho. V tomto případě potěší Daniel Craig, ale i ostatní, v té době neznámí, herci.

• 8.8.2018  09:13
    100 pušek (1969)

Svým pojetím mi 100 pušek připomínalo westerny italsko-španělské provenience a některými scénami i Sama Peckinpaha. Celkově vzato se jedná o průměrnou podívanou, v níž potěší zejména Raquel Welch.

• 8.8.2018  09:10

Jeden z těch dílů, jenž si zaslouží plný počet hvězdiček. Má nápad, má spád, je zábavný. Opravdu ale nestačím žasnout nad uživatelem Frantisek.Fu, který každou epizodu komentuje pouhým "60%", prakticky všechny komentáře jsou ze dne 21.4.2018. Vskutku není snadnější způsob jak nasbírat kvantum komentářů, než ctrl+c a ctrl+v. Takto kvalitní a přínosné slovní-číselné hodnocení je k nezaplacení. :)

• 8.8.2018  09:06

Alf a jeho psychologické analyzování nemělo chybu.

• 30.7.2018  22:33

Povedená narážka na Jamese Bonda. :)

<< předchozí 1 2 3 4 27 52 78 103