cheyene

okres Blansko
výslovnost nicku: [čejný]

homepage
Jabber: Jibber Jabber
MSN: = mám svůj názor, Místní Skupino Neandrtálců!

<< předchozí 1 2 3 4 25 48 72 95
    • 17.11.2017  09:23

3,5*. Takto nějak si představuji životopisné drama o velikánovi české hudby. Určitě mě zaujal více, než před pár dny zhlédnuté snímky o Dvořákovi (Americké dopisy, Koncert na konci léta). Karel Höger se na Smetanu hodí, zaznívá tu dostatek jeho hudby, vidíme i scény, kde skladatel přímo komponuje, kde dostává své hudební nápady a opomenuta není ani nastupující hluchota. Jediné, co bych snímku vytkl, je přílišná rozvláčnost, kdy některé scény mohou i nudit.

• 16.11.2017  09:12

Musel jsem přehodnotit Americké dopisy (2015), neboť Vláčilův Koncert na konci léta je o stupínek lepším snímkem. Srovnávat moc nechci, ale zatímco první zmíněný film mi přišel jako nepovedená komedie, která místy možná až dehonestuje či jen příliš kontroverzně ukazuje jednoho z našich největších skladatelů, tento počin je serióznější, avšak místy může nudit skrze pomalé tempo vyprávění. Jediné, v čem bych si dovolil přímé srovnání, je obsazení herců do hlavní role. Hynek Čermák je dle mého Dvořákovi podobnější než byl Josef Vinklář, avšak i on byl dobrou volbou. Oba samozřejmě předvedli skvělé herecké představení.

• 14.11.2017  22:37
    Americké dopisy (TV film) (2015)

Film o jednom z největších skladatelů hudebního romantismu, resp. všech dob, bych si asi představoval poněkud jinak. Chápu záměr tvůrců zaměřit se na vztah Dvořáka k jeho švagrové, avšak celkové pojetí se mi nelíbilo a spíše mi vyznívalo jako nepovedená komedie. Nejlepší na celém počinu byl herecký výkon Hynka Čermáka (a jeho podoba ke skladateli) a nad tím vším vyčnívala samotná hudba Antonína Dvořáka, kterou, když si ji budu chtít vychutnat, si pustím bez vizuálního doprovodu, jenž natočil Jaroslav Brabec.

• 14.11.2017  09:17

Dle zajímavosti zde uvedených nemá Kirk Douglas tento svůj film rád. To je možné, ale pro mě osobně to byl zážitek, který si vyslouží nejvyšší hodnocení. Zaujala mě samotná ústřední dějová linie, v níž se promítá otázka viny či neviny, lynčování a nespravedlivého odsouzení. Kirk Douglas tu sice možná nehraje tak drsného šerifa, jak bychom od něj čekali, ale to vůbec nevadí. Zážitek pro mě umocňuje také vylíčení prostředí (extrémní podmínky pouště) a závěrečná pasáž počínající v soudní síní a končící u šibenice. Snímkem se line příjemná písnička Down in the Valley.

• 14.11.2017  09:09

Tohle mě také bavilo. Sice první epizoda byla záživnější a zajímavější, avšak na rovinu mohu říct, že do takového WB Archivu a Domu rekvizit bych se také rád podíval. Sranda je, že každé další světoznámé a velké filmové studio má jistě něco podobného a každý filmový fanoušek by si tam našel to, co ho zajímá a láká. Já bych třeba rád viděl všechny rekvizity z Jamese Bonda. :)

• 8.11.2017  10:09
    Rendez-vous v A moll (studentský film) (2003)

Nebylo to vůbec špatné. Má to nápad, gradaci, dobrou kameru a Pomovi ta role také dobře sedla. Na studentské cvičení to má nabito ostrými.

• 8.11.2017  09:57

Perfektní pohled do zákulisí světa filmu, do kuchyně, kde se to všechno uvaří a my to poté v kinech či doma z pohodlných gaučů hltáme. Díky za takový počin, těším se na další epizody!

• 3.11.2017  14:21

The Big Trail je v podstatě prvním velkým filmem Johna Waynea. Ztvárnil tu hlavní roli, sympatickou postavu stopaře Brecka Colemana. Je potěšením vidět tuto ikonu westernů ještě v plné formě bez břicha, vrásek a šedin. Celkově mám slabost pro Wayneovy počiny z 30. let a teď je již jasné, kde se zrodil charakter jeho budoucích postav. Zde, v The Big Trail.

• 3.11.2017  14:17

V mnoha ohledech bych řekl, že je příběh tohoto filmu přitažený za vlasy, hlavní hrdinka se občas chová zcela proti logice, což ovšem můžeme zkusit zdůvodnit traumatem, kterým si prošla. Snímku však nechybí atmosféra, určitý spád i napětí, ale zejména herecké výkony. Marlene Jobert je ve své roli přesvědčivá a Charles Bronson tradičně nezklamal.

• 3.11.2017  14:13
    Bratři Sackettové (TV film) (1979)

Očekával jsem rozhodně víc Příběh je až moc rozvleklý a skrze velké množství okolní omáčky se ztrácí ty záživné a podstatné scény. Přestřelkový finiš měl ovšem grády. Herecky potěší Tom Selleck i Glenn Ford.

• 1.11.2017  22:46

Chyba: V závěrečné přestřelce je alkoholu holdující člen Lanceovy jednotky postřelen indiánským šípem do pravého ramene, resp. pod pravou klíční kost. Spadne a Lance mu šíp vytahuje z rány, ovšem tentokrát z levého ramene.

• 29.10.2017  14:53
    Wind River (2017)

Na podobný snímek jsem čekal neskutečně dlouho. Atmosferické prostředí, skvělá zápletka a charismatické postavy v hlavních rolích, to vše navíc v přírodě. Wind River jsem si jakožto adepta na zhlédnutí vytipoval ještě dlouho před jeho premiérou a to i díky Jeremy Rennerovi v hlavní roli, neboť od jisté doby jsem si tohoto herce neskutečně oblíbil (bohužel většinou však hraje ve filmech, které si moji pozornost nezískávají). Sheridanův počin mě bavil od první do poslední minuty, udržoval mě v napětí a očekávání, co každá další scéna přinese a kam se osudy postav budou dále ubírat. K nadprůměrnému dojmu napomáhalo také prostředí, v němž se děj odehrává. Opomenout ovšem nemohu ani fakt, že se příběh zakládá na skutečných událostech, což umocňuje výpovědní hodnotu.

• 29.10.2017  14:48

Bixby bavil už při svém prvním účinkování a epizodkou s kabátem uvízlým na eskalátoru. Nezklamal ani podruhé. Všechny valentýnské příběhy pobavily, nejméně ovšem ten kolem Camerona a Mitchella.

• 29.10.2017  14:46
    Brianova píseň (TV film) (1971)

Začátek tohoto snímku je sice strnulejší a neuchvátil mě natolik, abych měl pocit, že budu hodnotit nejvyšším počtem, avšak s přibývajícím časem se film stává působivější a působivější a jakožto divák jsem začal oceňovat herecký výkon Jamese Caana, ale i Billy Dee Williamse. Fakt, že se příběh odehrává na skutečném základě, jen podtrhl výsledný dojem.

• 29.10.2017  14:43
    Marco Polo (TV seriál) (2014)

Neznám seriál z 80. let, tudíž nemohu porovnávat a mohu se tak zaměřit pouze na tento novodobý počin, jenž mě zaujal od své první scény úvodní série a upoutal moji pozornost po všechny své epizody, byť ne všechny jsou pochopitelně stejně kvalitní. Chválím jak filmové lokace, tak výběr herců, hudbu, výpravu, kostýmy i celkové zpracování. Je pravdou, že postava Marca Pola je tu spíše na vedlejší koleji, avšak příběh a ostatní postavy propojuje. Málomluvný hrdina, který svým charismatem dokáže na svou stranu naklonit i nejmocnějšího muže mongolské říše. Domnívám se, že ona nevýřečnost a méně výrazná role se naopak k vylíčení postavy v kontextu doby hodí. Byl cizincem v odlišné kultuře a své renomé a pozici si musel vybudovat postupně. Nemohl mít takový prostor k vyjadřování jako syn chána či jiné významné osoby.

• 29.10.2017  14:37
    Marco Polo - Série 2 (série) (2016)

Nemůžu říct, že by 2. série byla výrazně horší než ta první, že by jí něco obzvláště chybělo nebo naopak přebývalo. Pokračuje přesně tam, kde jsme příběh opustili a přináší celou řadu silných a drastických okamžiků (zavraždění dítěte) či proradných intrik. Potěší a pobaví zároveň i filmové lokace, kdy Vysoké Tatry představují jakési mongolské hory a jedna scéna je točena takřka přímo na parkovišti před Sliezskym domem u Velického plesa. Za sebe mohu říct, že je škoda, že nedošlo na natočení 3. série, protože příběh nebyl právě uspokojivě během těchto 10 dílů ukončen.

• 29.10.2017  14:27

Prozatím ten úplně nejslabší díl. Má sice dobré okamžiky, ale ve srovnání s jinými mu prostě něco chybělo.

• 28.10.2017  22:00

Opět se můžeme kochat scenérií Vysokých Tater. Nejdelší souvislý záběr tentokrát ukazuje Končistou a Gerlachovský štít z jihozápadu.

• 27.10.2017  22:42

Některé scény byly točeny ve Vysokých Tatrách. Konkrétně můžeme vidět např. Velický vodopád a Velické pleso.

• 25.10.2017  22:12

Poprvé vidím Jacka Lemmona v nekomediální roli a musím říct, že i tato pozice mu dobře sedí. Zachraňte tygra je slušné drama, které sice zaujme, avšak 4 hvězdičky dávám jen díky hereckým výkonům.

• 25.10.2017  22:07
    Znovu 17 (2009)

Zdařilá komedie, která sice není svým námětem zcela originální, ale i přesto dokáže pobavit a přitáhnout diváckou pozornost. Škoda, že Matthew Perry měl tak málo prostoru, protože jeho scény mě bavily.

• 24.10.2017  14:57
    Krvavá léta (TV pořad) (2017)

Po všech směrech přínosný pořad, jehož výstižný název s uvedeným rozmezím let mluví za vše.

• 24.10.2017  09:10

Hodně zajímavý pohled na zvěrstva, která Američané páchali. Člověk zjišťuje, že ne vše bylo tak přátelské a kamarádské, jako to líčí MASH. :) Z některých příběhů se tu člověku dělá opravdu nevolno. Zajímavé jsou nejen pohledy tehdejších U.S. vojáků, ale také samotných Korejců.

• 24.10.2017  09:07

Abych řekl pravdu, očekával jsem daleko silnější příběh, možná něco ve stylu Legenda o vášni či jiných, silných filmů. Testament mládí sice není špatným počinem a nudným příběhem, avšak celková stopáž je dle mého trochu přemrštěná.

• 24.10.2017  09:05

Výborný film, který stojí nejen na skvělém hereckém výkonu Josefa Abrháma a herců ve vedlejších rolích, ale také na silném a chytlavém příběhu jednoho z největších českých spisovatelů. Je strašná škoda, že nezískal Nobelovu cenu.. Snímek ve mně zpočátku vyvolával mírné obavy, ale jakmile jsem si navykl na styl, kterým je točen, odměnil se mi. Chválím také skvěle vystavěnou atmosféru doby a stahující se smyčku kolem Československa.

• 22.10.2017  23:01
    13. revír (1946)

Kvality jsou nesporné, herecké obsazení je vynikající, avšak příběhově a svým tempem mě snímek nedokázal jaksi vtáhnout. Proto tedy dávám 3*.

• 21.10.2017  14:19
    Joey - Série 2 (série) (2005)

Proti první sérii je ta druhá možná o něco více ujetá a praštěná, avšak celkově jde stále o dobrou zábavu. Nejlákavější téma této sezóny je jednoznačně proměnlivý vztah mezi Joeym a Alex, avšak i profesní život hlavní postavy má stále co nabídnout, přestože se tu z něj již stává regulérní hvězda. Eskapády ohledně Michaelova otce nejsou špatné, avšak ukřičenost mi občas lezla na nervy, podobně jako postava Howarda, jenž je pouze trapnou postavičkou.

• 21.10.2017  14:14

Poslední díl druhé série a zároveň poslední celého seriálu, který volně navazoval na Přátele a rozvíjel pouze postavu Joe Tribbianiho. Finální epizoda nebyla špatná, avšak nijak zvlášť příběh neuzavírá. Očividně se počítalo s dalšími díly, kdyby byl divácký zájem vyšší.

• 20.10.2017  22:37

Krásně zpracované, ideálně dlouhé, občas úsměvné, ale jinak je to strašná blbina. :) 2*

• 19.10.2017  21:35

Dnes už by to pomalu chtělo natočit nový dokument, protože od doby, co vznikl tento počin, uplynulo dlouhých 20 let a, světe div se, Jaromír Jágr stále hraje hokej a od té doby toho ještě mnoho dokázal - individuální trofeje, zlato v Naganu, zlaté medaile na MS, bronz na MS i na ZOH, štace v Rusku, stávky v NHL a mnoho přestupů do jiných klubů. Některé výroky v tomto dokumentu dnes již působí docela komicky, např. když Jágr vykládá ve svých 25 letech, že ještě těch 10 let by rád hrál hokej (ano, je rok 2017 a stále je v nejlepší lize světa), Jiřího Hrdinu vytrejdovali z Calgary do Pittsburghu, aby tam začínajícímu Jardovi pomohl a v letošní sezóně Džegr nastupuje právě za Calgary. Ve Philadelphii na něj tehdy pískali při každém kontaktu s pukem, později za ně hrál a pískali na něj v Pittsburghu, průvodce pořadem klade řečnickou otázku "Jak dlouho ještě bude Jágr hrát?" (No, minimálně 20 let to bude, to už víme), atd. Už při samotném sledování Tintěrova dokumentu se člověku, jenž o zámořském hokeji něco ví, skoro tají dech, když vidí ta legendární a zvučná jména jako je Coffey, Francis, Lemieux, Richter, Hextall, LeClair, Vanbiesbrouck nebo Čechy Petra Nedvěda a Dominika Haška. Potěší také celá řada komentářů od zmíněných hvězd, rodinných příslušníků, jiných lidí od hokeje či fanoušků. Jágr byl a je fenomén, na naše poměry také stále bude a my, co jsme měli to štěstí, že jsme jeho éru zažili, můžeme být nesmírně vděční. Jak řekl na závěr Miloš Forman - Amadeus na ledě. Ty záběry z Jaromírových akcí berou dech i dnes a mít stále rychlé nohy, tak i ve svých 45 letech bude nyní v dresu Calgary válcovat sezónní statistiky a přivádět soupeře k šílenství.

<< předchozí 1 2 3 4 25 48 72 95