cheyene

výslovnost nicku: [čejný]

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 27 53 78 104
    • 12.11.2018  22:50
    Ano, šéfová! (TV pořad) (2018)

S Pohlreichem to byla sranda a zábava. Tohle je běžná show, u které lze zabít čas, ale nic víc se asi očekávat nedá. Uvidíme časem. Zdenda však nastavil laťku hodně vysoko.

• 6.11.2018  20:30

Zde jsem se opravdu zasmál. Setkávání s celebritami přineslo řadu vynikajících momentů. Zejména u Phila a Jaye.

• 6.11.2018  15:12

Fanouškům westernů lze určitě Indiánského bojovníka doporučit. Kirk Douglas v klasické roli tvrdého zálesáka je hlavním lákadlem filmu a spolu s prostředím, v němž se děj odehrává, představuje hlavní lákadlo pro zhlédnutí.

• 6.11.2018  15:10

Nebýt těch logických chyb v chování postav, nejednalo by se o vůbec špatný počin. Má to nápad, atmosféru i napětí, ale pro vyšší hodnocení by bylo třeba si odmyslet nesmysly v počínání hlavních hrdinů.

• 6.11.2018  15:09
    Poseidon (2006)

Oživení kultovního snímku se dle mého povedlo. Na kvality původní verze to nemá, avšak neurazí a i díky Kurtu Russelovi je Poseidon zdařilou a napínavou dobrodružnou záležitostí.

• 6.11.2018  15:06

Agatha Christie uměla. Vzhledem k tomu, že znám filmovou verzi z r. 1974, brzy jsem si vybavil, jak to s tou vraždou bylo, avšak nezkazilo mi to jinak dobrý dojem z kvalitního zpracování této detektivky, kde se to hemžilo slavnými jmény.

• 29.10.2018  21:29

Nadarmo se neříká, že alkohol je metla lidstva.. Vynikající herecké výkony slavných československých ikon jen dokreslují už tak kvalitní psychologické drama. Vladimír Ráž, Zdeněk Štěpánek byli skvělí, stejně jako Vladimír Menšík v roli hospodského.

• 29.10.2018  21:23
    Výheň (2011)

Atmosférou prosáklý postapokalyptický thriller s prvky hororu, kterému v podstatě nic nechybí a ani nepřebývá. Kapku morbidnosti je třeba skousnout a poté se snímek patřičně odvděčí. Herecké výkony působí autenticky, prostředí vyvolává sucho v ústech a napětí se dá krájet. Smutné je pomyšlení, že takto nějak to jednou klidně může na světě dopadnout...

• 23.10.2018  22:40

Zatím nejlepší a nejvtipnější epizoda, která udržela moji pozornost po celou dobu.

• 23.10.2018  21:26

Po všech stránkách pohodová a parádní záležitost, kterou jsem až dosud neviděl nikdy celou. Není tu nouze o skvělé hlášky, vtipné dialogy, komické scény, ale i kapku emocí u soudu. Potěší též herecké představení Robina Williamse a Pierce Brosnana.

• 21.10.2018  22:05

Dosud asi nejlepší epizoda. Dokázala pobavit a nepůsobila tak průměrně jako předešlé. Přesto však tento sitcom zatím zůstává za mým očekáváním.

• 21.10.2018  21:48

Výborně zpracované, patřičně děsivé a celkově působivé. Při sledování jsem se však také u některých scén, jež měly být hrůzostrašné, od srdce zasmál a nenabyl jsem dojmu, že Annabelle 2 bude nějakým budoucím kultem.

• 16.10.2018  21:26

Epizody, v nichž se ukazuje, že skutečnost je jiná, než ta domnělá, mě baví, zvlášť, když pravda začne vyplouvat na povrch a dojde na vzájemné udávání.

• 15.10.2018  22:18

Zpočátku měl MEG i lehce nadprůměrné ambice. Líbilo se mi nejen zpracování, ale i námět, který se zaměřil na megalodona, avšak v úvodu vše zahaluje do tajemnější roviny. Jakmile se však aura tajemna rozplyne, stává se ze snímku tuctová akčňárna v duchu toho nejhoršího dílu Čelistí, tzn. že na kultovní první díl nemá ani omylem. Pro určitou dávku napětí, sympatické herce a postavy, zpracování akčních sekvencí a samotný námět dávám 3*.

• 15.10.2018  22:14

Knihu Jacka Londona jsem sice před pár lety četl, ale přiznám se, že si již mnoho z ní nepamatuji. Nebudu tedy posuzovat věrnost této adaptace, ale pouze snímek jako takový. Herci v ústředních rolích potěší, stejně jako prostředí, v němž se příběh odehrává. Ocenit mohu i veškeré zápasové scény, které skutečně na rok 1991 působí solidně. Ve výsledku ve mně Bílý tesák vzbuzuje dojem příjemného filmového rodinného dobrodružství.

• 15.10.2018  22:07

Mám před očima Rachel, Rosse, Joeyho, Monicu a Chandlera, kterak sledují Cuja a Phoebe netuší, že snímek se brzy mění v horor. :) Ale zpět k tomuto zpracování. Stephen King je klasika, ale obecně pozoruji, že znalci jeho knih, nebývají spokojeni s filmovými adaptacemi. To já posoudit nemohu, ale tento počin mě nedokázal patřičně dostat. Sledoval jsem jej sice se zaujetím a i jistým napětím, ale řada věcí se mi zdála, jak to jen říct, přinejmenším nelogická, zvláštní... Po všech směrech mi tento film připadal jako lehký podprůměr.

• 15.10.2018  22:03

Rudolf Desenský to se psy skutečně umí, o čemž jsem se mohl přesvědčit z autopsie. Tento dokument, de facto příloha ke knize Jak poznat psí duši (1. vydání), je skvělou osvětou, které není nikdy dost. Každý, kdo se chce stát pro psa lepším páníčkem, pakliže jím už objektivně není, se může v lecčem přiučit. K plnému hodnocení se neuchýlím pouze z jediného důvodu - rozebíralo se tu strašně málo témat.

• 9.10.2018  22:17

Jsou sitcomy, které mají strašně silné pilotní díly, namátkou třeba Dva a půl chlapa, Doktor v domě, Taková moderní rodinka či Alf. Zlatá sedmdesátá jsou pro mě po zhlédnutí první části spíše velkým otazníkem, zda je naděje, že se mi tento seriál zalíbí... uvidíme. Šanci mu dám.

• 9.10.2018  22:12

Trochu jsem se startu do poslední sezóny obával, ale tento díl ukázal, že o nějaký razantní kvalitativní pokles nepůjde. Hledá se Eric byla zdařilou a úsměvnou epizodou.

• 9.10.2018  22:05

Jedna z nejlepších komedií s Louis de Funesem! Celá řada scén a hlášek je nezapomenutelných, extrémně vtipných a dobře vypointovaných. Blas: Vy jste... vy jste... Don Salluste: Vy jste můj zajatec! :)

• 9.10.2018  22:00

Hodně zdařilá kriminálka, která dokáže zapůsobit a to i díky tomu, že se příběh zakládá na skutečných událostech. Kdo si však dohledá fakta o reálném případu, zjistí, jak strašně byl tento film zjemněn a vrah de facto polidštěn (jakkoliv to může znít rouhačsky).

• 9.10.2018  21:55
    Žut (1964)

Ten okamžik, kdy jsem Žuta viděl prvně, si stále ještě pamatuji. Originální VHSku jsem dostal na Vánoce a tak jsem o tomto krásném volném čase sledoval první příběh Kara ben Nemsiho. A bavil mě. Postrádal jsem sice Vinneouta, ale ukázalo se, že i příběhy z Orientu mě budou bavit.

• 9.10.2018  21:49

Inu, musím se přiznat, že jsem očekával něco víc... záběry jsou to sice krásné, ale na zadek bych se z nich neposadil. Tatry dokáži nabídnout více a to samé platí i o režisérovi a kameramanovi tohoto počinu.

• 9.10.2018  21:47

Každý, kdo byl někdy ve Vysokých Tatrách, zamiloval si tamní přírodu a majestátnost tohoto pohoří, potkal horské nosiče při vynášce a obdivoval, jak dokáží nést takovou zátěž a ještě si udržovat tempo, které mnohdy nemají ani někteří "nezatížení" turisté, dokáže patřičně ocenit i tento dokumentární počin Pavla Barabáše. Laco Kulangu jsem poznal osobně na jeho Skalnaté chatě, Petera Petrase zatial nie, ale jeho knihu Na chodníku chodník jsem již četl a byla neuvěřitelně čtivá. Touto odbočkou chci pouze poznamenat, že dva ze zde uvedených "herců" stojí za to. Když se Vysoké Tatry stanou vaši vášní a dostanou se vám do krve, budete se tam neustále vracet a každý obdobný počin vám udělá obrovskou radost, protože dokáže vaši mysl během chviličky přenést ze vzdálených míst do nejmenších velehor světa.

• 9.10.2018  21:38

Helloween a Dunphyové, to je prostě dílo! I tentokrát se Claire s Philem pokoušejí o jedinečnost, avšak nyní mi to již nepřišlo vtipné. Celkový dojem však zvedl Jay s Mitchellem a závěr s plovoucí dýní a Dunphyovic potomky.

• 9.10.2018  21:36

Za nadnesení některých eko otázek by si tato epizoda rozhodně zasloužila i pátou hvězdu. Zůstanu však při zemi, neboť svoji zábavností nedosahuje takových výšin.

• 9.10.2018  21:35

Takto povedený start do nové sezóny jsem popravdě ani nečekal. Od zhlédnutí poslední části 8. série do projekce této epizody jsem měl značně dlouhou pauzu a trochu jsem se obával, zda bez reprízy předešlých dílů budu schopen se opět patřičně bavit a žít s aktéry moderní rodinky. Obavy vyvráceny již po pár desítkách sekund.

• 9.10.2018  21:31
    Zrod knihtisku (TV film) (2016)

Rozhodně zajímavý dokument, v němž potěší jak jeho výpovědní hodnota, tak i hrané pasáže. Knihtisk byl velikým krokem kupředu a jeho význam je dnes již možná opomíjen, podobně jako např. vznik abecedy, což by se směle dalo označit za jeden z největších vynálezů lidstva. (O tom bychom se ale více mohli pobavit během přednášky paleografie. :))

• 9.10.2018  21:29

Velmi dobře známý, takřka již legendární snímek Roberta Redforda, jenž si střihl i hlavní roli. Navzdory značně dlouhé stopáži je film po celou svoji dobu chytlavý, záživný a udržuje diváka v bdělosti i pozornosti. Z herců potěší všichni hlavní protagonisté, počínaje Redfordem přes K. S. Thomas, Sama Neilla až po Chrise Coopera. Mladou Scarlett Johansson je nutné rovněž pochválit, neboť již zde dokázala, že umí hrát a to ve věku, kdy ještě nepoutala pozornost tím, čím o pár let později. Zaříkávači koní nechybí špetka humoru, dávka emocí, ale i porce dramatu a romantiky. Nad tím vším samozřejmě ční i povedený příběh.

• 9.10.2018  21:21
    Smrtihlav (1998)

Vskutku hodně zajímavý námět, ne nepodobný Matrixu, resp. jak říkají jiní uživatelé, je vidět, kde se slavnější kultovní počin inspiroval. Pochválit musím celkové ztvárnění a tíživou atmosféru, která mi lehce připomínala i snímek 1984 či THX 1138. Troufám si říct, že ve filmu jsou zastoupeny všechny žánry, které jsou tu uvedeny. Smrtihlav (originální název je výstižnější) je příjemným překvapením, jež se z původního tří hvězdičkového dojmu vypracovalo na o jednu hvězdičku lepší hodnocení.

<< předchozí 1 2 3 4 27 53 78 104