cheyene

okres Blansko
reporting for duty

homepage
Jabber: Jibber Jabber
MSN: = mám svůj názor, Místní Skupino Neandrtálců!

<< předchozí 1 2 3 4 24 47 69 92
    • 23.6.2017  14:55

Spíše průměrný western, který by ovšem neměl uniknout žádnému ze skalních fanoušků tohoto žánru. Nejvíce zaujme sebekritická hláška, jež zazní na začátku filmu (a zmínil ji Tommassi3). "Když bojujeme my, jsme patrioti. Když indiáni bojují za svou zem, tak jsou divoši."

• 22.6.2017  16:16

Starý a poctivý historický velkofilm, jenž je dnes ve stínu komiksového 300: Bitva u Thermopyl. Absence hereckých hvězd činí tuto verzi o něco autentičtější (hrát Leonidase třeba Kirk Douglas, možná bychom v něj viděli Spartaka), byť se tu pochopitelně vyskytují neduhy související s rokem výroby a působením zubu času. Mluvím zejména o tom, že perská armáda ve finálních soubojích nepůsobí tak giganticky, jak by se dalo čekat. I po letech je však Matého počin dobrou historickou podívanou.

• 22.6.2017  16:10
    Pasažéři (2016)

Navzdory tomu, že nejsem právě velkým fanouškem sci-fi, našel jsem si tento film a pustil se do něj, neboť námět mi přišel vcelku atraktivní. Od samého začátku snímku jsem svého výběru a rozhodnutí nelitoval. Příběh je chytlavý a napínavý, v mnohém sice jednoznačně průhledný, avšak to bych Pasažérům nevyčítal, protože celkově tvůrci natočili kompaktní dílo, jež se sleduje prakticky samo a nedostává se prostoru pro nudu. Řada scén má i takovou sílu, že utkví divákovi v paměti na delší čas. Za mě jsou Pasažéři za plný počet hvězdiček.

• 22.6.2017  16:07

Audie Murphy je jednoznačným lákadlem tohoto počinu, avšak musím konstatovat, že období 2. světové války mu svědčí daleko lépe. Potěšit mohou dobře natočené bitevní scény, ale také vývoj postav.

• 22.6.2017  16:04

Oficiální synopse umí hodně navnadit ke sledování, avšak v druhé polovině snímku pro mě příběh ztratil patřičné grády. Závěr jsem očekával poněkud silnější, ovšem jako celek Poslední vlna stále ještě docela dobře funguje.

• 22.6.2017  16:01
    Gun Crazy (1950)

Od filmu-noir jsem čekal o něco více, avšak řada scén divákovi utkví v paměti. Samotný námět není ničím novátorský.

• 22.6.2017  09:46

Steve McQueen, The King of Cool, patří mezi mé nejoblíbenější herce a protože jeho život skončil předčasně a filmů s ním je tedy spíše pomálu, uvítám každý počin, v němž se mihne, byť jsou to jen prostřihy z jeho snímků či rozhovorů s ním. V případě tohoto dokumentu se člověk dozví řadu zajímavých věcí, vyslechne si poznámky z úst příslušníků jeho rodiny, ale také od herců či jiných lidí z filmové branže.

• 22.6.2017  09:43

Tedy musím říct, že jsem si od Dívky v modrém sliboval daleko více. Nejvíce potěšil asi samotný námět, resp. kontrast současnosti (tehdejší) a doby dávno minulé.

• 19.6.2017  08:30

Na 70. léta to musel být vskutku parádní akční thriller s prvky dramatu. I dnes nepůsobí zvlášť vyčpěle. Charles Bronson je tradičně drsný a skvělý a jeho závěrečné gesto nemá chybu.

• 19.6.2017  08:26
    Modré stíny (TV seriál) (2016)

S odřenýma ušima vychází mé hodnocení tohoto miniseriálu na 4*. S každou další epizodou je případ zajímavější a tak to má u kriminálek být. Jako vždy potěšilo olomoucké prostředí, jež je v rámci české seriálové tvorby netradiční.

• 9.6.2017  09:23
    Pět mrtvých psů (TV seriál) (2016)

Snad i díky prostředí zoologické zahrady v Olomouci je pro mě tato série zajímavější než Případ pro exorcistu.

• 8.6.2017  09:41
    Enderova hra (2013)

Spíše slabší sci-fi podívaná, která svým příběhem a pojetím musí zajmout zejména diváky ve věku 12-17 let. Neříkám, že mě Enderova hra nebavila, ale podruhé bych si ji určitě nepustil. Nejen proto, že moc nemusím snímky, v nichž je hlavní hrdina dítě (a je vskutku geroj, akční hrdina), ale také z důvodu, že je téměř celý průběh příběhu značně průhledný. Neotřelá pointa však potěší.

• 8.6.2017  09:37

Zajímavý pohled do zákulisí hokejového mužstva, které v dobách minulých absolutně dominovalo a bylo považováno za nejlepší tým na světě. Fanoušek tohoto sportu jistě ocení výpovědi Fetisova a ostatních legend sovětského hokeje, případně i jiných osobností, ale určitě mu zůstane rozum stát nad podrazáckým chováním trenéra Tichonova či dalších vysoce postavených lidí, kteří měli velké slovo. Když se podíváte, jak tvrdě Sověti dřeli, 11 měsíců v roce, tak se musíte pousmívat nad tím, že českoslovenští hokejisté, kteří ani zdaleka takto netrénovali, dokázali svoji chytrostí a taktikou rudou mašinu nejednou zastavit.

• 7.6.2017  22:59
    Případ pro exorcistu (TV seriál) (2015)

Už je těch českých krimi nějak moc a ne všechny dosahují takových kvalit, abych si je pamatoval déle, než několik hodin po jejich zhlédnutí. Případ pro exorcistu sice potěší některými herci a moravským prostředím, avšak jako celek na mě tato minisérie působila dosti průměrně.

• 5.6.2017  10:45
    Galileo (divadelní záznam) (2007)

Zdařilý muzikál Janka Ledeckého. Potěší nejen samotná hudba, ale také pěvecké výkony opravdových zpěváků, čímž nemyslím Kateřinu Brožovou, Vodochodského, apod. Z "nezpěváků" nejvíce zaujala Ivana Chýlková. Námět je sám o sobě poutavý a zajímavé jsou též kulisy, jichž není mnoho a přece to stačí. Za drobný nedostatek bych považoval neměnnou vizáž Ledeckého. V průběhu celého muzikálu, jenž odráží život Galilea, nestárne, přičemž soudní proces s ním probíhal v již pokročilém věku.

• 2.6.2017  11:57
    38 (2014)

Není pochyb o tom, že Pavol Demitra byl vynikající hokejista, charismatický lídr kabiny slovenského národního týmu i užitečný člen každého mužstva, v němž působil. Jeho tragická smrt při leteckém neštěstí, při němž zemřelo přes dvacet hokejistů a mnoho jiných lidí (vzpomeňme s pietou alespoň tři české hráče - Rachůnka, Marka a Vašíčka), byla obrovskou ztrátou pro celý hokejový svět, ale zejména nezměrnou lidskou tragédií. Dokument 38 je zdařilý, přibližuje život Demitry od dětství až po osudný let, hovoří o něm nejen manželka, ale také spoluhráči, kamarádi či trenér Vůjtek, jenž smrti unikl doslova z lopaty.

• 30.5.2017  08:55
    Hrdinové pod maskou (TV film) (2012)

Pokračování doby bronzové. Po letech medailového půstu nelze toto MS hodnotit jinak, než úspěšně. Českému týmu fandím rok co rok, ale v sezóně 2012 jsem úspěch přál strašně moc i kvůli Petru Nedvědovi, pro něhož se tento turnaj zdál být poslední příležitostí k dosažení nějakého cenného kovu. (Netušil jsem, že se podívá ještě na olympiádu v Soči.) Navíc byl i ve svých letech správným tahounem mužstva. Nikdo nemůže říct, že byl v týmu jen do počtu. Asi nikdy nezapomenu na semifinálovou prohru se Slovenskem. To bylo tak neskutečné zklamání! Měl jsem sice před zápasem obavy, že lišák Vůjtek na nás něco vymyslí a dokáže slovenské hráče (obvykle na česko-slovenské derby přemotivované) skvěle připravit, ale tak nějak jsem Česko už viděl ve finále (což si myslím, že je po letech zkušeností ze vzájemných zápasů se Slovenskem docela pochopitelné). Bohužel se tak nestalo. Jen se mi zprotivil Miro Šatan, kterého jsem do té doby respektoval, avšak při sledování jeho oslavných gest po vstřelené brance 1:2 z pohledu ČR, podobně jako gesta (tuším) Hudáčka, u mě velice klesl. Připomněl mi tím Malkinovu "holubičku" ze čtvrtfinále proti nám na MS 2007. Nemístné a přestřelené. Nevím, kdy jsem naposledy viděl podobně (přehnaně) reagovat nějakého českého hokejistu. Kolikrát mám pocit, že naši hráči góly slaví až příliš umírněně (když nepočítám třeba Moravcův gól, kterým nám vystřelil zlatý hattrick nebo Špačkův nájezd snad na MS 1999). A k samotnému dokumentu? Nebyl špatný. ČT tohle zkrátka umí. Ani mi nevadilo, že je základ postaven na brankářích. Příjemným zpestřením byly určitě výpovědi Vladimíra Vůjtka. Co mi přišlo ale podivné, byla hlasitost hudby při hovorech s hráči, resp. trenéry. Alois Hadamczik nemá příliš zvučný a libozvučný hlas a skrze hudbu na pozadí jsem mu moc dobře nerozuměl, přestože jsem měl hlasitost docela zvýšenou. Občas přehlušila i některá slova z úst Tomáše Plekance. Na plný počet hvězd Hrdinové pod maskou nejsou, ale 4* si určitě zaslouží.

• 29.5.2017  16:07

"Dotkli jsme se hokejového nebe." Zdařilý dokument o prvním zlatém triumfu v samostatných hokejových dějinách. Zde se tak nějak zformovala zlatá generace či parta hráčů, která objížděla i následné vrcholné akce a přivážela z nich cenné kovy, dokonce i ty nejcennější. Cesta za titulem: MS Vídeň 1996 musí potěšit každého fanouška této kolektivní hry, avšak na plné hodnocení to není. Přišlo mi to celé příliš zdlouhavé, postrádal jsem více rozhovorů s hráči či trenéry a v mnoha ohledech je cítit, že hokejová publicistika České televize teprve nastupovala na tu správnou cestu, kterou dnes důvěrně známe.

• 27.5.2017  09:51

Nemůžu říct, že by to bylo vyloženě špatné, ale podprůměrné ano. Snímek ve mně nedokázal vyvolat ani špetku napětí či většího zájmu o osud hlavních hrdinů. Výprava a efekty stojí za pochvalu, podobně jako Matt Damon v ústřední roli. Co mě zaujalo asi nejvíce, byla hudba. Chyba: William v jedné scéně mluví o lovu velryb pomocí harpun, což dle jeho slov viděl ve Španělsku. To ovšem fakticky vzniklo až v roce 1469 sňatkem Ferdinanda Aragonského a Isabely Kastilské. Ve starověku a středověku se užívalo názvu Hispánie, který zastřešoval všechny země na Pyrenejském poloostrově.

• 26.5.2017  10:15

Nemilosrdná spravedlnost bude zcela určitě jedním z nejpovedenějších Seagalových snímků. Nechybí mu skromná dávka humoru, úměrná porce parádních soubojů, solidní příběh, ale zejména plný kotel výtečné atmosféry Brooklynu. Bitky Stevena Seagala v této době ještě neskutečně baví, byť nedává svým soupeřům sebemenší šanci a likviduje je s naprostým přehledem. Nemilosrdnou spravedlnost bych rozhodně neoznačil za nějaké obyčejné či laciné béčko.

• 25.5.2017  10:08
    Přežít (1993)

Velice silný film, což je podmíněno nejen zdařilou filmařinou tvůrců, ale zejména pak skutečnou událostí, jež se stala předlohou pro tento počin. Přežít je vskutku mrazivou záležitostí a to bez ohledu na to, zda je venku 30 stupňů nad nulou či pod nulou.

• 25.5.2017  10:04

Neskutečně povedený válečný snímek či lépe řečeno nesmírně napínavá šachová partie rozehraná na moři během 2. světové války. Robert Mitchum neměl chybu stejně jako Curd Jürgens. Líbil se mi i vzájemný respekt mezi oběma veliteli. Ve své podstatě oba dělali jen svoji práci a neměli moc na výběr.

• 25.5.2017  10:00

Mohlo snad spojení Karla Kachyni s předlohou od Oty Pavla dopadnout jinak? Nemluvě o vynikajících hereckých výkonech Karla Heřmánka a Rudolfa Hrušínského. Scéna s představováním vysavače či celá situace kolem rybníka je už asi natolik legendární, že není třeba je více rozmazávat. A pointa se smrtí krásných srnců je neskutečně silná.

• 25.5.2017  09:56
    Patriot (2000)

Název filmu vypovídá za vše. Silně patriotisticky orientovaný snímek, v kterém herecky dominuje charismatický Mel Gibson a zdárně mu sekunduje Heath Ledger. Nechybí tu napětí, spád, emoce, krev a syrovost. Pro mě osobně je tohle jedna z nejlepších rolí Gibsona.

• 25.5.2017  09:52

Tak na tomhle jsem ovšem vyrůstal! Ke Stevenu Seagalovi jsem se sice dostal až mnohem později než k Chucku Norrisovi, Sylvestru Stallonovi, Arnoldu Schwarzeneggerovi, Van Dammovi, Michaelu Dudikoffovi či Dolphu Lundgrenovi, avšak to nic nemění na tom, že si mě tento chlapík rychle získal. Zejména v roli kuchaře Rybacka. Osobně mám radši tento druhý díl než Přepadení v Pacifiku. Je to dáno asi tím, že jsem jej viděl jako první a jedničku jsem zhlédl až o několik let později. Luxusní vlak jedoucí temným územím, kuchař s neteří a plno cestujících jako rukojmí. K tomu celá řada vynikajících hlášek a povedených akčních scén. Co to bylo? - Říká se tomu...orgasmus... /// Tomuhle říkáš zranění? To není zranění! /// Mám to cédéčko! Mám to cédéčko! /// Pepřovej sprej.. jenom pro civily. Když si na něj zvykneš, jen ti zbystří zrak. /// Nikdy jsem se nikoho nebál, ale ten tvůj strejda mě přímo děsí! :) :)

• 25.5.2017  09:47
    Kód Navajo (2002)

Pro mě zcela určitě jeden z nejlepších filmů Nicolase Cage.

• 25.5.2017  09:45

Náčelník Vinnetou chápe, že se blíží pohroma. Poslední výstřel je patrně čtvrtou nejlepší vinnetouovkou se společné éry s Old Shatterhandem. Za tónů chytlavé a krásné melodie se pomalu rozjíždí příběh, na jehož konci usedá divácké srdce dnes stejně, jako když prožívalo tuto smutnou kapitolu v pěti, šesti letech. S odstupem času už si jen divák všímá více chyb a nelogičností v počínání nejen banditů, ale i samotného náčelníka Vinnetoua či jeho bílého bratra Old Shatterhanda. Ze všech těch logických kiksů bych zmínil alespoň jeden, ten hlavní a fatální. Bandité obléhají skálu, na níž se pokrevní bratři s dalšími indiány a přáteli brání. Bandité střílí před sebe, na skaliska. Do zad či možná mírně ze strany se hrne vojenská kavalerie. Předpokládám, že banditům vpadnou do zad nebo do boku. Old Shatterhand zcela nepochopitelně vyhodnotí situaci tak, že vojáci netuší, že jdou těm lumpům na mušku, vystrčí většinu svého velikého těla z úkrytu a křičí "Pozor, budou na vás střílet!" Tímto vystavil riziku sebe, ale všichni víme, jak to dopadlo. Každopádně - myslím si, že by vojáci neměli přes dusot kopyt a střelbu šanci jej slyšet a hlavně sami přece slyšeli a viděli, že se tam střílí, tudíž jako profesionálové by neměli nikomu vletět do pasti. Atd. atd. Je to film, nemá cenu to tak moc řešit, muselo to takto skončit. Ale zpět k příběhu. Je smutný, silný, má spád a hlavní hrdinové si opět získávají diváky svoji neohrožeností, statečností a smyslem pro spravedlnost. Čím starší jste, tím více asi vnímáte celou tu situaci kolem Vinnetoua a začíná vám být jasné, že tohle prostě nemůže skončit dobře. Smyčka se stahovala až příliš rychle, dobře a jistě.

• 25.5.2017  09:21
    Atlas mraků (2012)

Atlas mraků jsem odkládal snad celých 5 let. Důvodem mého otálení byla nejen monstrózní stopáž, ale také skutečnost, že mi lidé, co již snímek viděli, říkali, jak je složitý na pochopení. A abych se přiznal, v posledních letech jsem se dobrovolně vzdal sledování složitých filmů, neboť večer po únavných dnech jsem chtěl u televize hlavně zrelaxovat, minimálně přemýšlet a spíš se bavit. Jasně, netvrdím, že jsem od roku 2012 neviděl divácky náročnější záležitost, ale zkrátka jsem je příliš nevyhledával. Tolik úvodem. Píše se rok 2017 a já konečně napravil dávný rest. Směska příběhů, jež tvoří tento snímek, je sama o sobě poutavá, byť zpočátku docela chaotická a člověk se nemůže dočkat, až se mu na konci nějakým způsobem propojí či dosáhnou své pointy. Stalo se. Neohromila mě, ale svým možná lehce filozofickým přesahem dokázala zaujmout. Celkově je Atlas mraků zdařilým filmem, který si pro dokonalé pochopení a povšimnutí i různých detailů zaslouží minimálně ještě jednu projekci. Otázkou je, kdy se k ní dokopu. Na první zhlédnutí je tento počin poměrně velké sousto, avšak síla jeho ústředních myšlenek, jež se prolínají onou zmíněnou směskou příběhů z různých dob, je natolik atraktivní, že nemohu hodnotit menším počtem hvězdiček, než čtyřmi. A kdo ví? Třeba jednoho krásného dne přihodím i tu pátou, což by si celá ta tvůrčí skvadra plná zvučných jmen zasloužila.

• 25.5.2017  09:02

V rámci Van Dammovy filmografie se určitě nejedná o nejhorší počin, avšak ani zdaleka pro mě nedosahuje kvalit Krvavého sportu, Kickboxera, Univerzálního vojáka, Dvojitého zásahu, Náhlé smrti či Kontrabandu. Podruhé bych si jej už nepustil, avšak je klidně možné, že vidět Smrtící zatykač prvně v nějakých 8-12 letech, byl bych z něj nadšený a v dnešních časech bych ho považoval za nostalgickou klasiku.

• 24.5.2017  10:15

Nebezpečné kráse se nedají upřít úžasné kostýmy, slušně vykreslená atmosféra doby, ale také chytlavost příběhu kurtizány, která se díky svému "umění" stala velice uznávanou osobou Benátek. Jak už to ale v životě bývá, každá mince má i tu druhou stranu, která dodává tomuto filmu v poslední části správnou dávku napětí.

<< předchozí 1 2 3 4 24 47 69 92