cheyene

výslovnost nicku: [čejný]

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 27 53 79 105
    • 11.1.2019  20:48

Na film západoněmecké provenience solidní podívaná, ovšem u Wernera Herzoga to lze apriori předpokládat! V příběhu se prolíná motiv hledání El Dorada a misií. Není nouze o napětí, akci, dobrodružství, brutalitu a zajímavé postavy. Klaus Kinski v záporné roli opět přesvědčivý.

• 8.1.2019  18:43
    Rapl - Exekuce (S02E01) (epizoda) (2019)

Kuneš opět válí hned od začátku. Scéna s filmem ve výtahu neměla chybu. "Varuju tě!" a ten následný záběr "Přebral." vskutku pobavil. Zápletka kolem nevěry sice nebyla nejlepší, ale věřím, že nad tím vším bude viset daleko zajímavější příběh, který nás bude bavit. Návrat starých postav potěšil. Normálně bych dal 4*, ale vzhledem k tomu, jak nízké hodnocení to tu zatím má, přihazuji pátou (dle mého si tato epizoda zaslouží 70-72%).

• 7.1.2019  17:27

Nejen díky tomu, že se příběh zakládá na skutečné události, je Psí odpoledne prvotřídní záležitostí. Svůj podíl na působivosti má také herecké představení Al Pacina a Johna Cazale, tedy dvojky, které to dobře fungovalo již v Kmotrovi. Opomenout však nelze též bravurní vykreslení charakterů hlavních i vedlejších postav. Snímku není cizí napětí, špetka humoru, dostatek dramatu a skvělé zpracování, což lze u Sidney Lumeta očekávat.

• 7.1.2019  17:22

Vcelku příjemné romantické drama okořeněné špetkou erotična, které je ovšem velmi vkusně zpracované a tak krom zarytých puritánů asi nikoho nepobouří. Domnívám se, že kdyby se ze snímku odstřihl onen erotický a romantický element, tzn., že by z filmu zůstalo pouze konverzační drama, upadl by hodně rychle do zapomnění a jednalo by se o 107 minut nudy, byť přiznávám, že příběh a jeho vývoj u obou žen byl značně zajímavý.

• 7.1.2019  17:18

Netroufám si srovnávat Promethea a Vetřelce Covenanta, neboť na prvním zmíněném snímku jsem byl v kině, což zážitek umocnilo, a navíc je to již hodně let a zdaleka všechno si nepamatuji. Nejnovější Vetřelec je zajímavým přírůstkem do vetřelčího univerza, Ridley Scott točit prostě umí, v uvedených dvou snímcích pak nadnáší otázku vzniku naší civilizace, což je mi sympatické, ale nemohu se zbavit pocitu, že toto téma by mohlo být daleko lépe zpracováno. Je jisté, že ani Prometheus, ani Covenant se nestanou legendami žánru jako tomu bylo v případě Alien 1, ale pro jednorázové pobavení poslouží jistě velmi obstojně.

• 7.1.2019  17:14
    Studio 60 - Pilot (E01) (epizoda) (2006)

Pozornost jsem udržel jen díky Matthew Perrymu, jinak to bylo spíše průměrné. Uvidím, co přinese druhá epizoda. V pilotní části podle mě převažoval daleko více dramatický žánr nad komediálním.

• 27.12.2018  22:10

S tímto snímeček se mi pojí jedna silná vzpomínka na dětství. Byl jsem na prázdninách u babičky a večer jsme sledovali společně s dědou právě Tři vejce do skla. Když pominu pohádku Byl jednou jeden král, jednalo se patrně o moje první setkání s Vlastou Burianem a děda mi tenkrát vyprávěl, jak je to výborný komik. Sledovali jsme tento film se zaujetím a protože mne v určitý čas poslala babička spát, neviděl jsem konec filmu. Druhý den ráno mi to děda povyprávěl a Tři vejce do skla jsem od té doby neviděl. Až nyní, v prosinci 2018. A snímek mě opět bavil. Burian v trojroli, některé scény vskutku vtipné (opět ta jeho angličtina, např. Maj kočí je z Trutnova..), vypíchl bych kupříkladu uspávání hada bez píšťal v trojím podání. A závěr? Byl přesně takový, jaký si pamatuji, že mi tehdy, před mnoha a mnoha léty, děda vykládal.

• 27.12.2018  22:03

Tedy musím říct, že vzhledem k procentuálnímu hodnocení jsem očekával spíše průměrnou záležitost, ale příjemným překvapením se pak pro mě stal celý snímek. Chytl mě prakticky od začátku a bavil mě díky hereckému představení Hugh Granta. Námět sám o sobě zaujal a neměl jsem s ním sebemenší problém. Již teď mohu konstatovat, že si tento počin s chutí někdy zopakuji.

• 27.12.2018  22:01

Herci skvělí, sem tam i povedený vtip či písnička, ale celkově vyznívá tato pohádka průměrným, ba spíše lehce podprůměrným dojmem. Drak je stylizován až nevkusně a nechutně (cf. Bajaja) a hodil by se spíše do kreslených pohádek.

• 27.12.2018  12:15
    Fišpánská jablíčka (TV film) (2008)

Velká bída. Sice jsem si říkal, na samém začátku, že námět může být zajímavý, ovšem brzy se ukázalo, jak celá pohádka upadá a nezachrání to ani sympatičtí herci z řad velice známých i těch začínajících. Paruky obou bratří byly zcela otřesné, to si nemusíme nic namlouvat, ovšem to není zdaleka ten největší problém tohoto počinu.

• 24.12.2018  12:01
    Outlaw King (2018)

Počátek filmu se mi sice jevil jako příliš rozvláčný a málo záživný, byť kostýmy, prostředí a celkové zpracování zaujalo prakticky okamžitě, ale později se Outlaw King natolik rozjel a stal se toliko syrovou a drsnou ukázkou středověkých střetů, že už mi nedovolil odpoutat zrak od obrazovky.

• 24.12.2018  11:56

Oceňuji snahu a výkon Václava Faltuse, ovšem jak jednou poznamenal Jiří Krampol, jenž sám zkoušel Funese dabovat po nenahraditelném Františku Filipovském, bylo to napodobené, nikoliv zahrané. Nebudu se teď pouštět do spekulací, kdo zmíněnou dabérskou ikonu nahradil nejlépe, ale raději stručně vysvětlím své nízké hodnocení tohoto snímku. Louis de Funes předvádí skvělý výkon, to je pravda, jeho grimasy opět dokáží pobavit, avšak v uvedené roli mi příliš nepasoval (patrně jsem až příliš svázán jeho slavnějšími rolemi, ať už Četníky, Fantomasem či Pošetilostí mocných a Velkým flámem). Prakticky jen díky němu jsem se občas zasmál. Zbytek mi připadal průměrný, nezáživný, nezábavný.

• 23.12.2018  22:18

Anděl Páně je vskutku zjevením mezi novodobými českými pohádkami, minimálně za posledních 15-20 let. Dokáže zaujmout, pobavit a potěšit svoji neotřelostí, ale též inteligentním humorem a samotným příběhem.

• 14.12.2018  09:22

BlacKkKlansman je vynikající záležitostí, jež je umocněna ještě díky tomu, že se inspiruje skutečným příběhem. Opět tu máme snímek, který nastavuje zrcadlo americkému rasismu, apartheidu. Filmu nechybí skvělé herecké výkony, perfektní dobová atmosféra i silné scény, z nichž bych právě teď vzpomenul například zasvěcovací rituál klanu či hořící kříž. K pěti hvězdičkovému dojmu napomáhá také velká dávka napětí, kterou je příběh okořeněn.

• 14.12.2018  09:18
    Temple Grandinová (TV film) (2010)

Silný příběh o ženě, která se nikdy nevzdala a stále šla proti všem za splnění svoji vize. Temple Grandinová, autistka, která i díky svému znevýhodnění dokázala takřka nemožné. Jakmile si divák přivykne tomuto počinu, bude vtažen do děje a s napětím bude sledovat děj až do úplného konce. Velká poklona patří hlavní hrdince, resp. i její představitelce, neboť podala vskutku obdivuhodný herecký výkon.

• 14.12.2018  09:13
    Boleslav První (TV film) (2018)

Obdobných dokumentů máme žalostně málo a je to veliká škoda. Takto nějak si představuji přínosný počin o historických osobnostech našich dějin.

• 14.12.2018  09:12

Krásně natočený a velmi chytlavý příběh, jenž se zakládá na skutečném příběhu. Černá kniha diváka po chvíli pohltí a přiměje ho k pozornému sledování každé minuty. Není tu nouze o napětí i nějakou akci, ale to vše zastřešuje intenzivnost zážitku.

• 14.12.2018  09:03
    Cizí oběd (2013)

Pěkný příběh, jenž dokáže diváka poměrně brzy vtáhnout do děje a zabavit jej po celou svoji dobu. Nejde o žádnou lacinou limonádku, ale o dobře vystavený příběh ze zajímavého a pro nás exotického prostředí.

• 14.12.2018  09:01
    TaJeMno (TV pořad) (2018)

TaJeMno není vůbec špatným počinem, byť z průměrnosti se jen těžko dostane. Mnohé epizody jsou vskutku chytlavé, mají atmosféru a i určitou výpovědní - informační hodnotu, avšak jiné jsou na hranici průměru a podprůměru. Na každý pád však říkám, že každou novou část dosud očekávám s chutí.

• 14.12.2018  08:59
    Jak nás vidí svět (TV pořad) (2017)

Zajímavý pohled na to, co si o nás myslí cizinci. Nejčastěji se hodnotí jídlo, ale na scénu někdy přichází i naši sportovci, politici či hudba a filmy. Pokud se jedná o "negastronomické" epizody, jsem často nespokojen s výběrem posuzovaných objektů (např. výběr hudby byl tristní). Často si divák musí říct, jak málo cizinci o našich významných osobnostech vědí, avšak při zamyšlení se s rukou na srdci je nutno uznat, že my bychom patrně také neznali nějaké australské, thajské či indické sportovce, herce, atd. Aniž bych chtěl dělat nějaký obecný závěr, v případě Australanů začínám mít dojem, že arogantnější národ snad ani neexistuje, neboť v 90% případů vše kritizují a odsuzují. :)

• 14.12.2018  08:55
    Uzlíky na jazyku (TV pořad) (2016)

Vynikající pořad s doc. Olivou, který dokáže o češtině zajímavě hovořit a často i s vtipem sobě vlastním vysvětlovat původ nejrůznějších českých výrazů, s nimiž se dnes a denně setkáváme. Některé epizody by mohly být i delší.

• 14.12.2018  08:53
    Výslech (1982)

Velmi syrové drama, které diváka brzy vtáhne do děje a už jej z pozornosti nevytáhne. Drsné podmínky, výslechy, ideologie, zvrácenost, sadismus, ale i odhodlání, nezlomnost ducha i špetka něhy, to vše je pro tento polský počin charakteristické. Herecké představení hlavní hrdinky je vskutku obdivuhodné. Ve filmu je několik značně silných scén, které člověku jistě utkví v paměti na delší dobu, např. prokousnutí žil.

• 14.12.2018  08:48
    Tomb Raider (2018)

PC hru Tomb Raider jsem měl vždy v oblibě a její restart jsem očekával s napětím. Samotný výsledek mě pak sice v mnoha ohledech nebavil tolik, jako předešlé části, ovšem v případě filmu to bylo zcela opačně. Snímky s Angelinou Jolie nejsou nejstrašnější, ale je pravdou, že v nich není nic, co bych si i po letech pamatoval, resp. chtěl pamatovat. Alicia Vikander coby Lara Croft mě zaujala daleko více. Po většinu času se příběh drží nohama na zemi, z herní předlohy si bere to nejlepší, co může a celkově tak působí správně dramaticky, dobrodružně, akčně, ale i svěže. Samotný závěr, resp. únik z hrobky je už za hranou, avšak finální dojem to nekazí. Pro mě rozhodně příjemné překvapení, zvažuji i plný počet hvězdiček za dobrou a povedenou zábavu.

• 29.11.2018  10:57
    Happiness (2017)

Fajn krátkometrážní filmeček, který potěší zpracováním, ale též invencí.

• 23.11.2018  09:21
    Proroctví (2009)

Proroctví skvěle funguje a to nejen díky své místy mysteriózní atmosféře, ale také skrze herecké představení Nicolase Cage, jemuž svěřená úloha dobře sedla. Příběh je sám o sobě chytlavý, napínavý a občas mrazivý, což nadchne jistě každého diváka, jenž něco obdobného očekává a hledá. Chválím také závěr filmu, protože nesklouzl v americkém duchu k lacinému happy-endu, ba naopak silně zapůsobil.

• 23.11.2018  09:18

Tradiční téma intrik vedoucích k útlaku indiánů a de facto též pošlapání zásluh válečného hrdiny, který v době války, coby indián, získal medaili cti, ale posléze mu nebude dopřáno vlastnit svoji půdu. Tento western dobře funguje po celou dobu a i díky svému závěru, který není z nejšťastnějších, dokáže zanechat v divákovi stopu.

• 23.11.2018  09:14

Perfektní western s charismatickým Anthony Quinnem v jedné z hlavních rolí a Williamem Conradem, jenž tu působí ještě svěžejším dojmem než ve své nejslavnější roli J. L. McCabea v seriálu Jake a tlusťoch. The Ride Back zaujme nejen svým námětem, ale zejména charaktery ústřední dvojice, na nichž je celý příběh postaven. Měnící se vztah, resp. názory jednoho na druhého během jejich putování jsou sice předvídatelné, ale přesto dokáží zapůsobit. Po celou dobu sledování tohoto snímku jsem se nemohl zbavit pocitu, že jsem v ne příliš vzdálené minulosti viděl western s velmi podobným příběhem a vzpomněl jsem si pouze na film Hostiles, avšak nejsem si jistý, zda se nejednalo ještě o nějaký jiný. Každopádně tento počin si ode mě zaslouží plné hodnocení.

• 12.11.2018  22:50
    Ano, šéfová! (TV pořad) (2018)

S Pohlreichem to byla sranda a zábava. Tohle je běžná show, u které lze zabít čas, ale nic víc se asi očekávat nedá. Uvidíme časem. Zdenda však nastavil laťku hodně vysoko.

• 6.11.2018  20:30

Zde jsem se opravdu zasmál. Setkávání s celebritami přineslo řadu vynikajících momentů. Zejména u Phila a Jaye.

• 6.11.2018  15:12

Fanouškům westernů lze určitě Indiánského bojovníka doporučit. Kirk Douglas v klasické roli tvrdého zálesáka je hlavním lákadlem filmu a spolu s prostředím, v němž se děj odehrává, představuje hlavní lákadlo pro zhlédnutí.

<< předchozí 1 2 3 4 27 53 79 105