cheyene

výslovnost nicku: [čejný]

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 26 52 77 102
    • 21.7.2018  21:04

Ač mám k westernům Johna Waynea ze 30. let slabost, musím souhlasit, že tento je dějově slabý, nedokáže pořádně zaujmout a tak zapadá do průměru.

• 15.7.2018  22:51

Klasický Columbo. Neomylně si jde za usvědčením vraha, tentokráte úspěšného iluzionisty, bývalého a dnes inkognito nacisty. Vražedný plán je povedený, nikoliv nadprůměrný, protože mě napadlo, kde vrah udělal chybu. Přesto se však jedná o skvělou podívanou s výborným trikem o hádání čísel. Musím ho vyzkoušet. :) Škoda, že Columbo nedostal vraha s žádným hmatatelným důkazem, ale pouze objasnil, jak vražda proběhla a jaký k ní byl motiv. P. S. Nový kabát poručíka byl fajn zpestření.

• 11.7.2018  08:51

Klasický western, který dobře odsýpá, neustále se něco děje a má vše, co by snímek tohoto žánru měl mít. John Sturges uměl...

• 8.7.2018  22:43
    Alf - Elvis žije (S03E15) (epizoda) (1989)

Stalloneův recept na pečení a Raquelin komentář: "Nejdřív Rambo 3 a teď tohle.. s tím Stallonem to jde z kopce." Pobavilo. :)

• 8.7.2018  22:36

Lze říct, že každý díl, kdy Alf opustí Tannerovic dům, je příjemným ozvláštněním seriálu.

• 8.7.2018  21:09

Poměrně komplikovaná druhá polovina filmu si skoro žádá další zhlédnutí pro úplné a dokonalé pochopení! Ethan Hawke tradičně nezklamal a hraje tak, že je jedním z lákadel tohoto počinu. Velice příjemně pak potěší Sarah Snook, jež se svoji role zhostila nebývale dobře. Příběh sám o sobě je chytlavý a vtáhne do děje, avšak jak jsem již uvedl výše, v druhé polovici se začne natolik zamotávat, že při chvilce nepozornosti si na konci filmu nebudete jisti, zda jste jej pochopili správně. Ať už je to tak či tak, pointa je možná až příliš překombinovaná... to však nechť si posoudí každý divák sám.

• 2.7.2018  08:59
    Na břehu (1959)

Zbytečně zdlouhavé a bez nějakého spádu. Radost však zůstává z Gregoryho Pecka, který mi vykompenzoval nenaplněné očekávání, jež jsem v sobě skrze zajímavý námět choval.

• 2.7.2018  08:58
    Bumerang (1996)

Syrový příběh, v němž se to hemží známými herci a jejich perfektními výkony. Bumerang je snímek, který by měl být rozhodně připomínán a reprízován.

• 2.7.2018  08:56

Zástupce velitele rozhodně není propádákem. Jasně, není to žádný velehit, ale v rámci Van Dammovy tvorby, zejména pak té pozdní, jde o lehce nadprůměrný počin, u kterého zvažuji i čtvrtou hvězdičku. Film není vůbec špatně natočen, Jean-Claude v uniformě působí velice dobře a i samotný děj není z nejhorších. Soubojů tu příliš není, ale za to jsou pěkně nasnímány a jednoznačně ukazují, že i staří akční pardálové se umí přizpůsobit tomu, co právě letí. Vezměme si třeba hned ten úvodní boj, který Van Damme rychle ukončí, nepoužívá své gumové nohy jako kdysi, kdy svého protivníka okopával po obou tvářích, vyskakoval do výšky a dělal různé akrobatické otočky, zde nepřítele eliminuje v duchu Bournea či nějakého elitního vojáka. A sedí mu to. Zástupce velitele nezklamal. P. S. Záběr na starou škodovku řady 742 potěšil.

• 26.6.2018  23:38

Povedená taškařice, na kterou se člověk podívá jedině tehdy, je-li fanoušek Chucka Norrise. Pro mládež má Sidekicks určitě ještě něco navíc.

• 26.6.2018  22:03
    T- Renta (TV pořad) (2003)

2* za Vladimíra Čecha.

• 25.6.2018  22:44

Epizoda, který přináší poměrně příjemný zvrat pro celou Tannerovic rodinu. Je pouze škoda, že se s pointou tohoto dílu nepracuje výraznějším způsobem i v následujících epizodách (minimálně do e13, kterou jsem právě dokoukal a zpětně píši komentář k tomuto dílu).

• 25.6.2018  22:40
    Cimarron (1960)

Glenn Ford je zárukou určité kvality. Anthony Mann na postu režiséra rovněž, tudíž ze Cimarronu nemohl vzniknout vyložený průšvih. Nejedná se sice o film, který bych si s chutí pustil znovu, čemuž však napomáhá i výrazná stopáž, ale přesto jde o zajímavý příspěvek do žánru westernového dramatu.

• 25.6.2018  22:38
    Brimstone (2016)

Nebyl to vůbec špatný počin. Od samého začátku měl atmosféru, ale také zajímavý děj. Ten je tu rozdělen do kapitol, z nichž každá má co nabídnout a postupně nám rozkrývá celý příběh. Snímku nechybí dobře zvolené prostředí, hektolitry krve, brutalita hraničící až s nechutností a povedené herecké výkony. Mně osobně bylo po zhlédnutí tohoto počinu poměrně zle, ale přesto jsem nedokázal Brimstone vypudit z hlavy a neustále se mi hlavou honily jednotlivé scény či různé možnosti, jak si kterou událost vyložit.

• 24.6.2018  20:33

Zajímavý dokument. Při sledování podobných počinů o Kennedyových si vždy vzpomenu na dokument Prokletí klanu Kennedyů (pamatuji-li si správně název), uvědomím si, jaká je také jedna z tváří Ameriky a přemýšlím, jaké to na světě mohlo být, kdyby nedošlo k vraždám J.F.K., R.F.K. a Martina Luthera Kinga.

• 15.6.2018  10:23

Mjr. Winchester z MASH 4077 funguje i s Alfem na výbornou. Role vandráka mu opravdu dobře sedla a potěšil i dabing Antonína Molčíka.

• 8.6.2018  19:06
    Amish Grace (TV film) (2010)

Další ze snímku, který dokáže velice působivě, emotivně a sugestivně vylíčit skutečné události. Příběh tohoto počinu se navíc odehrává ve velice zajímavé komunitě amišů, čímž je Championův počin ještě lákavější.

• 8.6.2018  19:04

Přestože se jedná o více než 40 let starý počin, stále má co říci. Nechybí mu syrový příběh, napětí, emoce, ale též slušná akce. To vše se pak odehrává na pozadí druhé světové války. Film obsahuje řadu velice sugestivních scén, např. ta SPOILER, kdy dr. Julien objeví postřílené obyvatele vesnice či ta, kdy vidíme znásilnění a vraždu jeho ženy a zastřelení dcery. Samozřejmě, že jsou tu i nelogické počiny v chování hlavního hrdiny, ale vzhledem k celkovému zdařilému ztvárnění, jsou odpustitelné.

• 8.6.2018  19:00
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Vskutku povedený film z hornického prostředí, navíc věnující se skutečné tragické události. Oba díly jsou velmi zdařilé, avšak druhý je dle mého názoru o stupínek lepší. Pochválit musím nejen celkové zpracování, ale také herecké výkony.

• 6.6.2018  09:23

Komediálně laděné westerny bývají zpravidla sympatické a dobře se sledují. Podporujte svého šerifa! není výjimkou. Skvělými hláškami, sarkastickými průpovídkami či zábavnými dialogy se to tu hemží od samého začátku a herecké obsazení dotváří výsledný čtyř hvězdičkový dojem. James Garner je ve své roli sympatický a Harry Morgan, více známý jako plk. Sherman Potter z MASHe, v úloze starosty městečka potěší.

• 5.6.2018  08:57

Průměrný historický snímek, jehož nejlepší pasáž se rozjíždí se samotným putováním a pátráním Marcuse s Escou po Orlovi Deváté legie. Poté příběh nepostrádá určité napětí, tajemství a gradaci děje. Vše je sice více či méně předvídatelné, ale jako velký zápor bych to nekvalifikoval. V zásadě jde totiž o nenáročnou podívanou, takovou jednohubku v duchu starověkého světa. Možná, že kdyby hlavní postavu hrál někdo jiný, než Tatum, byl by film lepší.

• 4.6.2018  08:48
    Nepřátelé (2017)

Jsem velice rád, že westernový žánr zažívá v posledních několika letech svoji renesanci. Sice se již netočí takové množství filmů z Divokého západu jako tomu bylo od 30. do 90. let 20. stol., ovšem když už nějaký počin vznikne, obvykle stojí za to. Hostiles je skvělý nejen svým příběhem, ale také hereckými výkony (Christian Bale, Rosamund Pike a Wes Studi) a úžasnou kamerou, jež si umí patřičně vychutnat pečlivě zvolené exteriéry. Snímek Scotta Coopera je opravdu výborným dramatem, v němž se představují i silné charaktery postav měnící se v průběhu děje.

• 4.6.2018  08:40

Vynikající filmový zážitek opřený o působivou skutečnou událost. Valná část snímku je založena na budování vztahů v rámci požárnické skupiny, ale též na osobní život některých postav, což může být pro mnohé diváky nudné, avšak mě osobně Kosinskiho počin zaujal od samého začátku. K akci tu dochází neustále, rodinné životy hlavní hrdiny polidšťují a jsou důležité pro finále příběhu. Každý, kdo nezná události požáru v Yarnell a nepídil se po spoilerech k tomuto filmu, musí být na konci Only the Brave značně překvapen a rozčarován. Emotivní a vskutku působivý snímek.

• 29.5.2018  10:46

"V životě záleží hlavně na lidech a ne na plných kapsách."

• 29.5.2018  10:42
    Co na to Češi (TV pořad) (2016)

Myslím, že hodnotit odpadem, je trochu přehnané. Není to žádná velkolepá soutěž, slovenskou předlohu jsem neviděl, tak nebudu porovnávat, avšak jako výplň dopoledního vysílacího času je to dobré. Matonoha si sice šlape na jazyk a možná kdysi podobné počiny parodoval, aby později sám zabředl do podobných soutěží, ovšem moderování mu jde poměrně dobře, občas má trefné i sympatické poznámky a do konceptu pořadu celkem dobře zapadá. Samozřejmě, že se člověku chce postesknout si po kvalitních soutěžních hrách typu Riskuj! nebo O poklad Anežky české. Přesto si myslím, že Co na to Češi není zdaleka tou nejblbější soutěží, co byla, je či bude na našich obrazovkách.

• 29.5.2018  10:35
    Policie v akci (TV pořad) (2017)

Jako komedie je to dobré. Lze se tu skutečně od srdce zasmát.

• 28.5.2018  21:23
    Tvář vody (2017)

Po většinu času se jedná o velmi příjemný snímek, jenž diváka zaujme takřka ve všech svých aspektech. Z téměř pětihvězdičkového dojmu ho však v druhé polovině začne táhnout dolů (prakticky až ke 3*) fyzično mezi tvorem a hlavní hrdinkou. Hodnotím s přivřenýma očima 4* skrze úvodní půlku, herecké výkony i celkové zpracování.

• 28.5.2018  21:19

Již od začátku uhrane tento počin diváka svoji dobře vykreslenou atmosférou amerického maloměsta. Zaujme však i samotný námět a jeho rozpracování. Otevřený závěr se mi jevil jako dobrý nápad, neboť takto to často bývá i v reálném životě. Z hereckých výkonů bych krom hlavní hrdinky pochválil také tradičně dobrého Woody Harrelsona.

• 28.5.2018  21:16
    Uteč (2017)

Byť hororům neholduji, tento jsem si dokázal patřičně vychutnat. Velice brzy začne mít správnou atmosféru, která houstne a směřuje k napínavému finále. Chválím rovněž hudbu a herecké výkony.

• 15.5.2018  16:07
    Alf - Tequila (S02E24) (epizoda) (1988)

Scéna, jak Alf pospíchá zvracet, je vskutku povedená.

<< předchozí 1 2 3 4 26 52 77 102