Red Dog - psí legenda (2011)

Red Dog je snímek, který je zajímavý svým způsobem vyprávění - prolínání současnosti a minulosti. Příběh psa, který pro komunitu australského Dampieru znamenal víc než mnozí lidé, je místy úsměvný, dramatický a s blížícím se závěrem i dojemný. Proti Hačikovi není takovou ždímačkou slzných kanálků, ovšem na úroveň snímku Marley a já se s přehledem dostane, v mnohém jej možná i předčí. Už během sledování nezbývá nic, než smeknout klobouk před tím, jak psi dokáží hrát. :) Jeden psí pohled vydá za řadu lidských slov a vět. Chtěl jsem hodnotit 4*, ovšem za závěr a finální titulkový epilog musím hodnocení zvednout a zaokrouhlit na plný počet....Tak přece ho našel...

Krvavý příliv (1995)

Hvězdné herecké duo musí zákonitě potěšit, zpracování také neurazí a připočteme-li k němu skvělou Zimmerovu hudbu, jež v některých pasážích nápadně připomíná hudební motiv z filmu Das Boot, tak se rozhodně nemusíme nudit. Co mi však vadilo a snížilo tak celkové hodnocení? Tak první důvod - Rusové jsou ti špatní, Američané ti dobří, co zachraňují celý svět. Celý film je tak nakonec čekáním na závěrečnou scénu typu "všichni si zatleskejme". Druhý důvod - řada dílčích zápletek nápadně připomínala jiné ponorkové či námořní filmy. Mluvím zejména o odvolání kapitána z funkce či klesání ponorky ke dnu po zásahu torpédem a čekání, modlení, doufání a zoufání posádky. Tudíž hodnotím Krvavý příliv 3* jako podívanou, která nenadchne, ale ani neurazí.

A légy (1980)

Nemá moucha snadný život! :) Perfektně zpracovaný kraťas.

88 minut (2007)

Ve své podstatě je 88 minut solidní thriller s charismatickým Pacinem v hlavní roli, který by do vyloženě špatného filmu asi nikdy nevlezl. Tento počin však postrádá nějaké osobní kouzlo, které by v divákovi zanechalo dojem na dobu delší, než je samotné trvání filmu. Před chvílí jsem 88 minut dokoukal a nemám z něj takřka žádný pocit, nemám potřebu o něm přemýšlet a říkat si, že v tom či onom mi vlezl pod kůži. A to je důvod, proč dávám jen 3*.

Řek Zorba (1964)

Co se Zorby týče, hlásím se k uživatelům, kteří si plni velkého očekávání pustili tento kultovní snímek a po dokoukání se cítili poněkud rozpačitě, neboť přes nesporné kvality snímku nedostali to, co očekávali. Osobně se mi Řek Zorba zdál zbytečně dlouhý a rozvláčný s řadou hluchých scén, ovšem to vše zase kompenzovaly výborné herecké výkony Anthonyho Quinna, který svoji postavu ztvárnil neskutečně autenticky. Divácké ucho potěšila také hudba a další smysly pomlaskávaly u zpracování scény s vdovou před kostelem, jež byla opravdu precizní, napínavá a působivá. Stejně tak sugestivní bylo propadnutí majetku cizinky a davové běsnění.

Columbo - Vydat nebo zemřít (1974) (epizoda)

Důmyslný plán, neprůstřelné alibi, ovšem stále je tu poručík Columbo! Zdařilý díl.

Prvotní strach (1996)

Brutální vražda, údajný vrah, solidní zápletka, dobrá soudní atmosféra, skvělé herecké výkony a slušná pointa. K dokonalosti nechybí mnoho, dávám 4*.

Podezření (1990)

Soudní síň a systém poroty poskytuje u řady filmů skvělou podívanou. Podezření není výjimkou. Tento soudní thriller s nádechem tajemna (Jak se vlastně vražda stala? Kdo za tím stojí? Jak to dopadne?) uteče i přes své pomalé tempo celkem rychle, hudba Johna Williamse je skvělá, zejména hlavní motiv je snadno zapamatovatelný a dodává scénám patřičnou hloubku, herci jsou vynikající a když k tomuto všemu připočteme výtečnou práci režiséra a excelentní rozuzlení, tak musí vyjít 5*.

Columbo - Na programu vražda (1990) (epizoda)

Osobně tento díl řadím spíš mezi slabší. Vražedný plán je sice dobrý, ovšem řady chyb jsem si všiml už při vraždění a tušil jsem, čeho se poručík chytne při vyšetřování. Dokonce mě i zklamal, že si nevšiml toho novinového článku, resp. že nenechal sejmout otisky detailněji. Vrah totiž nastražil otisky pouze na jednu stranu. A asi těžko oběť chytla papír jen z jedné strany. Většinou jsou otisky ze dvou stran. Vrah je nesympatický, ale líbila se mi jeho hra s poručíkem. Co mě však zklamalo, bylo finální usvědčení. Takové dost slabé mi přišlo. Tento díl měl mít spíš 75-80 minut, těch 90 mi na něj přišlo už dost.

Tibet: Vražda ve sněhu (2007) (TV film)

Další zastávka na cestě lemované nespravedlností, křivdami, násilím a lidskou tyranií. I v 21. století se stále vraždíme a z historie si moc ponaučení nebereme. Tento dokument je o to mrazivější, že sledujeme autentické záběry vraždy pod majestátní horou Cho Oyu a slyšíme výpovědi svědků a přeživších aktérů.