Kouzelný měšec (1996)

Přestože je tato pohádka, jak je tu už několikrát zmíněno, jedna z těch nejlepších porevolučních, tak se mi nelíbí víc jak na 2*. Pravdou je, že jsem si ji určitou dobu pustil s chutí, tzn., že jsem ji viděl více než jednou, ovšem o další reprízu nějak nestojím. Vzpomínám si však, že je zde několik dobrých hlášek ze strany M. Táborského (tuším, že roli, jež mám na mysli, hrál on).

Bakaláři (1972) (seriál)

Parádní příběhy, které napsal sám život, veselé, smutné i prekérní situace zažívají hrdinové různých epizod...

Hop nebo trop (2004) (seriál)

Pohodový oddechový seriál s dávkou dobrodružství, zápletky také dobré, příběhy jsou veselé i smutné = ****

Pětiboj (1994)

Pětiboj a Švéd jsou možná nejlepší filmy Lundgrena od Univerzálního vojáka a Rockyho 4. Role sportovce se na postavu Dolpha hodí....

Lidský štít (1991)

Těžko říct, jestli je horší toto nebo Okovy moci, potvrzuje to jen to, že filmy M. Dudikoffa byly dobré jen do r. 1990 a po tomto roce už stojí za nic (kromě snad Neviditelného útočníka, což jde shlédnout), stejně jako většina akčňáků jiných herců (samozřejmě výjimka - Terminátor2,3;Cliffhanger, Nájemní vrazi a našlo by se jich víc)

Okovy moci (1994)

Hned na začátku se objevila dobrá scéna s hláškami, což slibovalo stejně jako samotný název dobrou podívanou, ale stalo se z toho béčko, jako většina ostatních akčních filmů, vzniklých po r. 1992.

Prezidentův muž 2: Ground Zero (2002) (TV film)

Zatímco 1. dílu jsem dal ***, tento si zaslouží fakt jen *. Ani děj proti jedničce není vůbec poutavý a zneškodnění bomby? - Nečekaná blbost. Ale výkon J. Millse a CH. Norrise uznávám, přesto že je to slátanina.

Prezidentův muž (2000) (TV film)

Chuck Norris je prostě v podvědomí jako Walker, texaský ranger a tak ani tento film se nestal trhákem. Ale i tak je to celkem slušná podívaná, kterou stačí vidět jen jednou.

Neuvěřitelná cesta (1993)

Působivý příběh o 3 zvířatech, které podniknou cestu krásnou přírodou...Moudrý pes Shaddow, kočka Sessy a ztřeštěný Chance, dojemný konec...Dobré je i pokračování - Návrat domů, kdy jsou 3 hrdinové ve velkoměstě a seznamují se s místním psím gangem (vůdce Rayle), a půvabnou fenou Derrilou, která zaujme hlavně Chanceho.

Noc na Karlštejně (1973)

Perfektní písničky+ perfektní herci + dialogy + děj + scény = perfektní muzikálová podívaná. Koncert osobností nevídaného formátu a náš umělecký svět je měl! Chyby a nedostatky: 1) Cyklista v úvodních titulcích (viz zajímavosti k filmu). 2) Karel IV. - Vlastimil Brodský - v jedné ze svých posledních vět řekne: "..v dobách Otce vlasti..", ovšem tento titul si císař vysloužil až později. 3) V jednom ze záběrů, kdy se Pešek (Jaromír Hanzlík) otočí, je na jeho oděvu vidět zip, který se ovšem na oblečení vyskytuje až ve 20. století. 4) Chyba-nechyba: V některých záběrech je vidět na Karlštejně hromosvod. Ten však byl vynalezen mnohem později. 5) Chyba-nechyba-zajímavost: V době vlády Karla IV. neměl Karlštejn podobu, kterou známe. Hrad byl mnohokrát přestavován a dnešní podobu získal až na přelomu 19. a 20. století. 6) Když arcibiskup Arnošt vtrhne do pokoje, kde právě končí souboj pážete-císařovny a krále Petra Cyperského (W. Matuška), pronese, že spěchal, aby předešel nedorozumění. Vyběhl ovšem z ložnice Karla IV., kde se s císařem modlil, což je patrné při záběru na dveře, z nichž vyšel (je v nich meč) a z týchž dveří vyšel předtím Karel IV. 7) Chyba-nechyba-zajímavost: V některých záběrech si můžeme všimnout poškozené omítky hradu, ovšem v době, kdy se příběh odehrává, byl Karlštejn novostavba.