ledzepfan

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 23 45 66 88
    • 14.5.2018  20:32
    Okja (2017)

Jedna z mála smysluplných vegeagitek.. Film netlačí na pilu, pracuje s nadhledem, analogií a stylizací. Neútočí na diváka syrovostí brutální reality. Spíše se snaží vykreslit přátelský vztah dívky a prasete a dále s divákem pracovat na základě tohoto pouta. Joon-ho Bong se navíc ukazuje jako mistr mixování neslučitelného, protože natočit koreisko-americký film který balancuje na hraně komedie a dramatu a doprovod tvoří balkánská dechovka.. to už chce hodně citu aby to dohromady fungovalo..

• 9.5.2018  17:44

Z mého pohledu je Lichtag průměrný filmař kterému se dostává zvláštní pozornosti jen proto, že prostě točí podmořské filmy a nemá v tom našem rybníčku víceméně žádnou konkurenci. Forma dokumentu je stavěna stále podle šablony z přelomu 80. a 90. let. Hromadu obrazového materiálu drží pohromadě jen komentář popisující co se zrovna děje. Akční scény jsou nevkusně podkreslovány jakože akční hudbou. Nedozvídáme se nic hlubšího, nic opravdu důležitého. Jediné s čím Lichtag přichází je jakési dilema na konci ke kterému se ale taky nedokáže postavit kreativně a ze všech stran... Chápu, že jsem asi zmlsaný a ne každý může být geniální dokumentarista jako Herzog, ale tohle je sakra slabota.

• 9.5.2018  00:15

Někde mezi 3 a 4.. Sice mě to docela bavilo, ale je to točené tak moc na efekt až to občas sklouzává do karikatury. Jedním příkladem za všechny je Brodyho variace italskoamerického gangstera který je se svým párátkem v hubě, gestikulací a kloboukem sraženým až absurdně do čela, souborem těch nejprimitivnějších klišé které ve výsledku působí až komicky (nehledě na to jak kvalitně hajzlovsky je ta postava napsaná).. Faktem taky je, že opravdu napjatý jsem začal být až v průběhu čtvrté série. Do té doby mi to bylo tak nějak jedno a vlastně jsem neměl o nikoho strach (jednak jsem věděl, že se z toho vždycky nějak vysekají a druhak bylo fakt těžké vytvořit si vztah k postavám které jsou v zásadě banda dementů bez hodnot).. Zde často zmiňovaný Boardwalk Empire je o několik levelů výše.. U Peaky Blinders jsem za celou dobu vlastně ani nerozluštil o čem to jako celé vlastně je. Jakože jasně, že chápu děj, ale nějaký ucelující motiv s přesahem, něco co by tomu celému dalo smysl, co by mě připoutalo k obrazovce a donutilo držet postavám palce..to jsem tam nenašel.. Ale Murphy, Hardy, Anderson, Wallis a pár dalších s podporou Cavea a PJ to tahají nahoru a nakonec tomu člověk ledasco odpustí.. Takže vlastně dobrý..

• 8.5.2018  23:31
    Gauguin (2017)

Paráda.. Zatím nepřekonatelnou Gauguinovskou variací byl pro mě Sutherlandovský Wolf at the door, ale tohle se tomu s přehledem vyrovná (a v některých motivech i překonává). Tenhle první Gauguinův tahitský pobyt je citlivá studie o hledání divokosti, ztrátě nevinnosti, vášni, zkamání, nekonečném boji.. Člověka až bodne u srdce když Cassel, jen tak očima, prožívá chvilky bolestivé žárlivosti.. Žádná bezbřehá idyla se nekoná. I v krásách tahitské krajiny je romantika velmi pomíjivé zboží. Gauguin hladoví. Zdravotně to s ním jde od desíti k pěti. Z tuby vymačkává poslední mikrogramy barvy. A to filmaři nezmínili jeho nekonečné boje s místními úřady za práva domorodců.... Ideál asi bude pustit si tohle a hned na to navazující Wolf at the door.. Ještě aby někdo stejně kvalitně natočil Gauguinův druhý tahitský pobyt (ne, ta sračka s mladým Sutherlandem se fakt nepočítá) a budeme tu mít luxusní trilogii.

• 8.5.2018  22:19
    Kazatel (2011)

Fajn upíři..... jinak totál srágora..

• 5.5.2018  16:12

Jakože sorry, ale mě tohle nadšenecké béčko bavilo vlastně o třídu lépe než aktuálně přechvalovaný Quiet Place.. Naddržený paviání Robi Hood vede v lesích salón tělesných modifikací se speciálizací na permanentní transformace hlavy a krku.. Do revíru mu zabloudí dva polonazí a banda buranských zálesáků a o zábavu je postaráno.. A vlastně vůbec nevadí, že to nemá ani hlavu ani patu.. Do toho všeho tam je indián s krizí identity a čerodějnice z filmu Witches(1990).. Přímé odkazy (a místy až citace) z Predátora... No, prostě pologeniální ptákovina.

• 1.5.2018  22:39

Na mě tyhle filmy působí jako taková propaganda na zakázku.. Osobně bych se vůbec nedivil kdyby to všechno proběhlo úplně jinak a tady skrz "velkej"film se nám vštěpuje jen verze kterou si máme pamatovat.. Celou dobu jsem čekal, že se třeba dozvím více o tom proč a jak Usamovo tělo (údajně) vyhodili z helikoptéry do moře a ono hovno..

• 1.5.2018  05:34

Promarněná šance.. Krasinski představuje svět tak jednoduchý a přitom krajně sugestivní až je to téměř geniální.. Problém je v tom, že s jednotlivostmi technikálního typu pracuje ledabyle až lajdácky...což je o to větší průser, že divák nuance sluchu a zvuků důvěrně zná a tak i v drobných nepřesnostech silně cítí, že tohle nějak nehraje.. Jednou skoro stačí aby na zem spadnul špendlík a z dálky se přiřítí potvora..Jindy je zdroj hluku metr před potvorou a ona jakoby si nebyla jistá jestli slyší dobře.. Zvuk se zde prostě chová nekonzistentně a potvory na něj reagují nekonzistentně.. "Dobrá no" řekne si tolerantní divák který si nechce kvůli hnidopišství zkazit zážitek "Budu to brát jako součást hry.." Ale on ten Krasinski svým lemplovstvím mrví ten film víc a víc. Úplně zbytečné lekačky které působí o to laciněji, že celý film se odehrává víceméně v mute režimu a lekání tvoří vlastně jen náhlý ostrý zvuk vynaný o 200% nahoru- haha, hrozně rafinovane, blbečku.. Přitom na několika místech se ukazuje, že se zde dá úspěšně budovat kvalitní napětí (a různé jiné nepříjemné pocity) i pomoci rafinovanějších, filmovějších a kvalitnějších metod.. Čím je ten film blíže konci, tím absurdnější nápady Krasinski sype z rukávu a podkopává tak nohy všemu pozitivnímu co doposud nadhodil.. Absurdně tiché narozené dítě.. Kukuřice v sýpce chovající se jako bažina.. Otázka proč potvory ovládly svět když je evidentně lze poměrně snadno zneškodnit.. atd atd... Jsem z toho zklamaný a tentokrát mi je to fakt líto.. Kdyby to ten mamlas udělal poctivě a soustředěně, mohl z toho být nejlepší horor za posledních 10 let.. Takhle je to jen kulervoucí nápad napasovaný do frustrující formy.

• 18.4.2018  01:08

Jakože pár fajn situací a krutopřísných hlášek tam sice je, ale zdaleka to není tak svěží jízda jako první animák.. Zápletka je sice tak pitomá, že věřím, že záměrem bylo dosáhnout těžce béčkového feelingu, ale v reálu se to moc nedaří a je to spíš trapné než cool...

• 14.4.2018  15:47
    Hladoví (2017)

Ze začátku jsem tomu moc nevěřil, ale postupem času když se ukázalo, že tenhle film vnáší do zdánlivě daného subžánru zase něco nového a, že dokáže přijít se skromnými, ale zatraceně funkčními nápady, začalo mi to celé být dost sympatické. Úplně nezapomenutelný zážitek to nakonec asi nebyl, ale k té čtvrté hvězdě v mých očích schází fakt jen vlas..

• 14.4.2018  15:39

Ajajaj, tady zase někdo hodně koukal na Aronofského.. Tenhle film ve své sebezahleděnosti tak moc tlačí (po všech směrech) na pilu a tak moc se snaží aby všechno bylo zoufalé, špinavé a tragické, až je z toho vlastně jen taková plochá pouťová atrakce... Václava mám v zásadě docela rád, ale tohle je jen artová onanie ve které hystericky řve Roden a která neví jestli chce být černobílá nebo barevná... Pffff

• 10.4.2018  12:38

Není to úplně blbý, ale já pořád čekám na precizně nakreslené, vysokorozpočtové hentai s uměleckým přesahem...a bez kostiček..

• 2.4.2018  01:46
    Break Free (hudební videoklip) (2014)

njn...je to krásná ženská..... nebo třeba chlap..

• 1.4.2018  23:37

Jakože proč né? Má to nadhled, není to úplně blbě natočené, synthwave soundtrack tomu dodává chytlavou 80s retro atmošku.. Je to prostě béčko jak řemen a k dokonalosti už tam chybí snad jen Dejvid Hajzlhoff.

• 21.3.2018  23:10

No...co k tomu říct? Asi, že jsem čekal něco kapku jiného-né lepšího nebo horšího, ale jiného. Ve hře je zde obrovská hromada faktorů které velmi tekutým způsobem mění vnímání filmu. V prvé řadě zde tentokrát hrají Kaiju spíše druhé (nebo třetí) housle.. To samo o sobě asi není úplně výtka, protože to zase dává prostor pro pořádné jaegeroidní orgie s až fetišistickými odkazy na NGE-aále přecejenom, jako úchyl na přerosté potvory bych si asi více užil právě ty potvory.. Minutáž je velmi rozumná, ale víte co, 10minut navíc by možná přineslo nějaký ten opravdu kulervoucí fight.. Filmová Kaiju velmoc je sice tradičně Japonsko, ale PR prvoplánově (z ekonomických důvodů) protlačuje do obrazu Čínu. Asi jakože amíkům je stejně jedno jakej šikmookej národ to tam šaškuje-hlavně, že je to exotika. Japonsko se tak stává jen kulisou finálního střetu a všechnu smetanu slíznou číňani. Scénář si chvíli hraje s vtipným nadhledem a další chvíli je nepokrytě debilní. Herecky to balancuje někde mezi čímsi sympatickým a sterilním..... Prostě dost rozporuplný film. Jestli se líbil první díl, tak ani tohle s největší pravděpodobností neurazí a dokonce bude snad i bavit.. Ale nějaká velká a zásadní pecka, na kterou budeme vzpomínat a doporučovat všem okolo, se nekoná.

• 19.3.2018  17:44

Strohost nízkorozpočtové animace TAS je občas už ubíjející a tak je tenhle díl velmi příjemným osvěžením, protože posádku vtahuje do zcela nových kulis.. Děj je zajímavý a barvity.. Prostě, jedna z kvalitnějších epizod.

• 19.3.2018  17:41

Naháněčka s klingony uvnitř vesmírné kapsy.. Námět dobrý. Myšlenka uzavřeného světa ve kterém se různé (a často znepřátelené) rasy naučily žít v respektu a míru je klasicky startrekovská. Jen to zpracování mi přišlo místy dost zkratkovité.

• 19.3.2018  17:35

hmm-Asi jo-proč ne? První film to sice překonat nemůže, už jen proto, že mi není 12, ale díky tomu posunu do analogového digitálu který přináší nové nápady a taky díky příjemnému castingu, je to ve výsledku zábavná a nezávadná popkornovka, vhodná na takové to jednorázové vypnutí mozku..

• 17.3.2018  16:43

Hmm.. Musím říct, že tohle dobrodružství neuvěřitelně se zmenšující posádky mě nějak zvlášť nenadchlo.. Pointa je sice zase hezká, ale technicky i dějově mi to přišlo už moc naivní..

• 17.3.2018  16:40

Mudd je vždy záruka rozruchu a nadhledu.. A skoro bych až řekl, že mi jeho animovaná verze sedí víc než hraná..

• 17.3.2018  16:36

A jsme zpět na planetě splněných přání a zase je tady něco tak trochu v nepořádku.. Alenka i bílý králík opět na scéně, takže jsem spokojený :D

• 17.3.2018  16:33

Kirkovská parta potkává Lucifera.a hádejte co.. On to možná(!) není takový šmejd jak se povídá :)

• 17.3.2018  16:32

Není to špatný díl, ale mě ti superpopulární tribblíci nějak výrazně nebavili už v TOS..

• 17.3.2018  16:30

The Thingovská zápletka která má spád a baví....

• 17.3.2018  16:26

Ale jo, docela dobrý.. Ukazuje se, že TAS pravděpodobně nehodlá vyprávět čistě konfliktní příběhy a vždy (alespoň zatím) dochází na smír, komunikaci, pochopení oponenta a následný kompromis.. To v zásadě asi chválím, i když občas by se nějaká ta naháněčka s klingonama možná hodila.

• 13.3.2018  18:12
    Annihilation (2018)

Hmm-Takové filmy se dnes už fakt skoro netočí.. a možná proto obvykle narazí na bariéru nenaplněného očekávání. Chce to asi dost odvahy natočit americkou verzi Stalkera (v roce 2018), pracující téměř výhradně s atmosférou. Svět žere Nolana a jeho po povrchu klouzající banality které pokaždé doslovně vysvětlí aby se i poslední malomyslný v kině cítil jako inteligent. Když se objeví film který je celý jen o vstupu do neznáma, se kterým se divák musí popasovat tak nějak sám a podle svého, najednou je to problém a nuda... Annihilation není film intelektuální (ve kterém by bylo třeba hledat skryté významy) ale řekl bych spíše emocionální (nebo psychologický). Co člověka nutí ke kroku do až děsivé prázdnoty neznáma? Co tam hledá? A je schopný se vypořádat s tím co tam najde? Konkrétní analogie s psychedelickými prožitky (nebo třeba i plánovaným osídlením Marsu) se přímo nabízí.. Kdepák, tohle nejsou přiblblé schovávačky za knihovničkou..

• 13.3.2018  12:57

Takhle krásně animovanou ženskou už jsem dlouho neviděl.. Ta čtvrtá hvězda je jen a jen za ní :)

• 12.3.2018  00:17

Docela dlouho to působí vcelku ploše, ale ve výsledku se to zase a znovu rozmotá do StarTrekovské pointy s jistým přesahem.

• 12.3.2018  00:14

Moc hezký díl. Motivy komunikace a snahy o porozumění mezi naprosto odlišnými formami života jsou jedny ze zásadních prvků celého Star Trekovského kultu.

• 12.3.2018  00:08

Hmm-první díl spíše průměr.. Animace je sice úsporná ale překvapivě funkční, charaktery stále drží, příběh má něco do sebe... Dobrý rozjezd.

<< předchozí 1 2 3 4 23 45 66 88