ledzepfan

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 27 53 79 105
    • 7.5.2021  22:22
    Oni (TV seriál) (2021)

Škoda, že je to poněkud roztěkané a dotýká se to mnohem více věcí, než to nakonec dokáže skutečně uchopit.. protože až na slabší rozjezd (divně hysterické první cca 2 díly) a vcelku zmršený konec (poslední díl) je to parádní psychologické drama, které jako by vypadlo z pera Stephena Kinga (především mě tam pořád naskakovala jistá podobnost s The Shining).. Jinak je teda docela sympatické, že to nasírá tolik nebožáků, kteří prostě nezvládají další "černej seriál", přestože to je celé hozené do jakési nadsazené karikatury a rasový motiv zde není zdaleka tak doslovný jak by se mohlo na první pohled zdát... Ten black face charakter v podání J. Birketta je naprosto parádní a jeho pošahaně radikalizující dialogy s taťkou Emorym jsou za mě vrcholy celé show.

• 24.4.2021  21:14
    Šach mat (TV film) (1964)

Až na tu zcela přebytečnou, iritující a hysterickou Zázvorkovou, je to parádně(!!) zahraná a nápaditá hra na stírání hranic mezi fikcí, televizní fikcí, mystifikací a realitou..

• 18.4.2021  20:22
    Pacific Rim: Země nikoho (TV seriál) (2021)

V rámci toho Pacific Rim světa to má smysl a vlastně to působí o poznání vyzráleji a dospěleji, přestože protagonisté jsou v zásadě děti.. Trošku zamrzí malá rozmanitost kaiju a taky to působí jako, že to Neon Genesis Evangelion vykrádá ještě více než původní film (jak v např designu některých jagerů, tak v několika klíčových nápadech..) ..Otevřený konec ukázal, že potenciál pro další budování mythologie tohodle světa tam rozhodně je a přestože ze seriálu nejsem bůhvíjak odvařenej, docela mě zajímá kam se to posune..

• 15.4.2021  18:05

Nedoceněný pologénius Abel Ferrara přichází s komorní vizí situace kterou leckdo (alespoň podvědomě) touží prožít, ale málokdo to dokáže přiznat (třeba jen sám sobě)... Za mě Ferrara klidně mohl některé motivy více rozpitvat (ano, klidně to mohlo být i o půl hodiny delší) a ve finální "transcendentální" montáži se klidně mohl více utrhnout ze řetězu.. ale jinak je to krásně soustředěný a myšlenkově (spíš ideově) ucelený film, kterému je úplně šumák, že si bude cílového diváka hledat jen velmi těžko..

• 15.4.2021  17:53
    Chalífát (TV seriál) (2020)

Obrovský potenciál, utopený v trestuhodné zkratkovitosti a až absurdních náhodách posouvajících děj kupředu (když už tvůrci nevěděli jak to nakopnout dál) a řešících vypjaté situace (když se tvůrci v křečovité snaze o vybudování napínavých scén zamotali do svých vlastních sítí).. V rukou někoho svědomitějšího a důslednějšího to mohla být perla..

• 12.4.2021  18:42

Prej "kurátorská manipulace" :D ..Doprdele, vždyť snad každý výtvarník vytažený na povrch, k očím širší veřejnosti, je kurátorská manipulace... Dokument je hezky střízlivý, neženoucí se za bulvární senzací ( k čemuž by Miroslavův příběh mohl svádět) ..Paradox je snad jen v tom, že k dokonalosti Tichého příběhu chybí jen to aby nebyl objeven (minimálně za svého života)..

• 6.4.2021  22:43
    Cobra Kai (TV seriál) (2018)

Úžasně fungující první série.. Potom se to přehoupne do příběhu který má několik překvapivých a silných momentů, drsného záporáka a pravidelně z rukávu tasí osmdesátkovou nostalgii, ale jinak je až frustrujícím způsobem přiblblý, jako žvyžvejkaná žvejka roztaááhaný a rozblemcaný.. Působí to jakoby si tvůrci sami nebyli jistí jestli to myslí vážně nebo jde jen o nějakou hru na absurdní nadsázku... Doufám, že čtvrtou sérií to ještě stihnou jakš takš důstojně ukončit a Cobra Kai mi zůstane v paměti jako zajímavý seriál... Zatím za 4 s odřenýma ušima..

• 3.4.2021  18:27

Je to z velké části vlastně sentimentální blábol, který navíc v mnoha ohledech stihnul zestárnout.. ale je to uchopeno nesmírně poutavě a především výtvarná stránka s naprostou lehkostí háže do placu nápady a obrazy které stojí za uznání.. 3,5

• 2.4.2021  19:36

Jó, super.. King of the monsters nebyla náhoda.. Tady produkční tým moc dobře zná původní japonskou sérii a ví, že když důsledně dodrží několik věcí díky kterým udrží ducha/poetiku originálu, můžou si dál dělat prakticky cokoliv a vždy to bude plnohodnotný člen rodiny godzilláckých filmů... Na mě osobně byl svět středu země možná až moc omalovánkovský a fantasy, ale to je jen otázka vkusu.. Soundtrack místy připomínající bladerunnerovského Vangelise.. roztomilá Kongova kámoška.. kulervoucí fight uprostřed Hong-kongu.. výborné řešení výsledku titulního souboje.. atd.. to všechno z toho dělá parádní žánrovku která godzillafily musí jedině potěšit..

• 28.3.2021  19:05

Je to sice objektivně hrozná srágora, ale musím uznat, že místy je to taková pakárna, že to jakýmsi úchylným způsobem dokáže zaujmout..

• 28.3.2021  19:00

Hm.. je mi dost u prdele co říká Tarantino.. Tohle bylo dost slabý... Občas fajn moment (protagonistka na korbě auta.. protagonistka na posteli, atd..) ale jinak prostě blábol..

• 27.3.2021  19:29
    Hádej kdo? (2005)

Má to pár momentů u kterých jsem se od srdce zasmál, ale jinak je to takový, po všech stránkách slabší a patetický, odvar Fotr je lotr.. Navíc asi moc nerozumím tomu USA rasovému problému..

• 20.3.2021  19:46

Úplně do pohody.. Na to za jakých podmínek to vzniklo, je tam až překvapivě málo materiálu který chybí (který by třeba dokreslil motivace některých vedlejších postav) a zároveň i překvapivě málo materiálu který nadbývá (např. rozhovor s MartaMartianem a Lois)... Snyder má výhodu, že pracuje s vysokou mírou stylizace.. tozn, že v rámci tohodle ten film unese lecjakou nešikovnost.. Třeba Wonder Woman v akci, za doprovodu svého kytarového riffu, je prostě kulervoucí (a husinunahánějící) i když odrážení kulek náramka by za normálních okolností působilo pouze přitrouble.. Je to ve výsledku vlastně především akce, která mě ve filmu ne vždy bavila.. Menší šarvátky a bojůvky byly ještě vpohodě (protože Snyder je úchyl na zpomalovačky a akce je pak aspoň přehledná), horší je to s velkými akčními sekvencemi, které po chvíli působí jako kdejaká márvelácká volovina.. Naštěstí Snyderova Justice League mnohem více žvaní a tváří se mocně, temně, osudově.. mrká do všech stran na všechny DCfandy světa,, dodává vytoužené (black suit), nečekané (lantern), atd (Martian M.).. U verze 2017 jsem blil zmarem a kroutil hlavou nad tím jak nesmyslně, nekoncepčně a nevkusně se film odvrací od všeho co do té doby Snyder poměrně důsledně budoval.. Teď jsem dostal to, co jsem prvně očekával...

• 7.3.2021  19:13

Po poněkud nepřesvědčivých filmech "Queen of the desert" a "Salt and fire" můžu s úlevou oznámit, že Werner Herzog je zpět v plné síle.. Možná je to proto, že "Family Romance,LLC" není čistokrevný hraný film, ale spíše hraný dokument.. a v dokumentech Herzog neztratil dech nikdy.. Fascinující..

• 7.3.2021  18:53

Náhodou.. je to docela dobrý.. Má to sice své mouchy, ale jinak je to vlastně něco mezi jakousi česky převrácenou verzí giallo filmů a lehce nedonošeným bratrancem lustigova Maniaka... Má to atmošku ušmudlané Prahy konce 80.let.. Není to zbytečně popisné či ideologicky zatížené, takže to ani za 30 let moc nezestárlo.. Za mě prostě dobrý

• 28.2.2021  18:45
    Blame! (2017)

Má to své chvilky, ale zápletka působí vycucaně z prstu úplně stejně jako celý ten svět na kterém je děj vystavěný.. a samozřejmě to má i hromadu lobotomických momentů kdy se jednomu prostě protáčí oči v sloup... 3 s odřenýma ušima..

• 20.2.2021  19:01

Už jen proto, že jsem byl schopný to dokoukat je to asi lepší než první díl.. Trhač už tady transformerovsky neprudí se svým hi-tech švýcarským nožíkem. Krangovská zápletka s technodromem v New yorku je prostě klasika. Více postav želváckého univerza tomu taky pomohlo.... Jen je to stejně pořád horší než i ta nejblbější kreslená a animovaná želví verze.. Takže.. Ve výsledku zbytečnost..

• 6.2.2021  19:22
    Cannabis (1970)

V úplném základu je to vlastně poměrně tuctové krimi drama o jednom odpadlíkovi a jeho boji proti všem.. Je to ale natočené poměrně osobitě a uvolněně. Chemie mezi charismatickým Sergem a krásnou Jane je nesporná (zvláště v těch několika erotických scénách). Prosakuje do toho takový ten kouzelný feeling psychedelie raných sedmdesátek. Pár scén mi v paměti asi utkví (což není samozřejmost). A Sergův soundtrack zní skoro jako PinkFloydi té doby.. 3,5

• 2.2.2021  20:54

Dost lidí tady píše, že se film vyhýbá tématu steroidů.. No, asi proto, že pro borce na tomhle levelu svalové hmoty to není absolutně žádné téma do pranice.. Zde jsou anabolika samozřejmost a borec od borce se liší jen v tom kolik toho o nich ví a jak efektivně je dokáže dávkovat a kombinovat.. Taky je naprostý nesmysl si myslet, že Ronnie Coleman je tím Králem jen díky anabolikům.. Z dokumentu je myslím patrné, že nejlepší z nejlepších se stal hlavně díky povaze zabejčeného bejka a neskutečné vůli, která mu, i dnes, umožňuje fungovat ve zdravotním stavu který by kdekoho jiného upoutal doživotně na lůžko (nebo minimálně křeslo).. Příběh Ronnieho je inspirací a zároveň ponaučením.. Nejde jen o to trénovat (nebo dělat cokoliv) nejtvrději. Důležité je i trénovat chytře..

• 26.1.2021  11:59
    The Special (2020)

Námět s obrovským potenciálem.. Natočený sice v zásadě sympaticky, ale hned na několika frontách zoufale nedotažený.. škoda

• 24.1.2021  18:45
    Temný věk (1987)

Parádní synťákovský soundtrack, poutavá australská krajina, zajímavé střihové montáže a asi dva zajímavé mordy.. Hlavně ze začátku jsem byl nadšený, ale čím více tam bylo toporného krokouše a naprosto debilně vystavěných situací, tím více jsem byl rozčarován, zklamán a ve finále až nasrán.. Škoda

• 17.1.2021  13:53
    Chlast (2020)

Sympatické je, že se to nesnaží úplně tupě moralizovat, ale má to tendenci -ve vztahu k chlasu-držet jistou míru ambivalence .. Na druhou stranu se to vlastně dějově neodvíjí jakkoliv překvapivě. Drama to není bůhvíjak poutavé. Komedie to není bůhvíjak k popukání.

• 17.1.2021  13:48
    Sky Sharks (2020)

Místy je to cool.. ale většinou je to přebarvičkované, přemalované a v ději tak moc absurdně vykloubené, že mě jako divákovi bylo vlastně putna jak to dopadne, co se stane dál, atd.. Béčková pseudoretropakárna může být funkční a zábavná jen do určitého bodu.. Za ním je to pak už jen manické patlání pátého přes deváté s tím, že to diváka hodí akorát do apatie..

• 3.1.2021  18:26

Bacha, asi bude spoiler............ Základní nástřel děje a Chloe jako silná hrdinka v začátku diváka hezky navnadí aby to pak filmaři všechno spláchli do hajzlu.. Uzlení děje a situací okolo děcka v brašně je tak moc absurdní, že by se to možná (možná) dalo nějak sežvýkat v případě, že by film vykazoval jasný nadhled a uvolněnost.. To se ale víceméně neděje a já koukal na totální volovinu, která sama sebe bere hrozně vážně.. Navíc, Liangová jaksi nevědomky pohřbívá i ten jakože feministický motiv, když musela ženské vrazit do ruky děcko aby se z ní stala akční postava.. protože bad-ass ženská hrdinka bez mateřských motivací je podle Liangové evidentně nesmysl (větší než si půl filmu pohazovat s brašnou ve které si děcko nerušeně cumlá palec).... Pochválit musím vzhled gremlina, který navzdory nižšímu rozpočtu filmu vypadá technicky fakt povedeně..

• 2.1.2021  10:57
    Meky (2020)

Žbirku jsem nikdy nemusel (jeho tvorba proplouvá okolo mě bez povšimnutí a jeho posedlost the Beatles je mi cizí) a tenhle dokumentární portrét mě nepřesvědčil, že bych svůj postoj měl nějak změnit (a to opravdu dobré životopisné dokumenty jindy dokážou)..

• 1.1.2021  14:01

Někde mezi 3 a 4, ale abych podráždil všechny ty jednohvězdaře, tak to přikopnu spíš k té čtyřce.... Ten film je zásadním způsobem nepochopený. Ono se to totiž nezdá, ale je v dnešní době něčím jako zjevením.. Posledních pár let (hlavně díky Strangers things) sledujeme trendy těžbu osmdesátkové nostalgie, ale prakticky výhradně jen skrz ty nejvíce cool prvky dané éry. Hromady dobových rekvizit, popkulturní odkazy a chytlavý synthwave sound, atd.. I od WW84 jsem očekával tenhle efektní a funkční recept a o to více (a vlastně příjemně) mě překvapilo, že to celé P. Jenkins uchopila úplně jinak.. WW84 není 84 kvůli cool hudbě a nostalgické esenci toho nej z osmdesátek.. Ono je to 84 díky naprosto naivnímu a až "debilnímu" vedení děje a díky trapnosti a nevkusnosti té doby.. Já z toho měl fakt silný pocit, že koukám na nějaký áčkový brak té doby a byl to pocit osvěžující.. Scénáristi vrství totální absurdity s takovou volností a razancí, že nelze pochybovat o tom, že "debilita" toho celého je vědomý záměr.. Jde o hru na kterou divám musí přistoupit. V opačném případě si totiž neužije film naprosto odlišný od dnešní šablony, ale bude koukat na totální, nelogický nesmysl..

• 24.12.2020  18:21
    Rampa (1962)

.Základní premisa je originální.. Obrazově je to místy až dokonalé.. Minutáž, tak akorát.. Atmoška chytlavá..

• 20.12.2020  13:00

Přehnaně ambiciózní špionážní nuda..

• 19.12.2020  14:12
    Havel (2020)

Popravdě to byl mnohem menší kýč a mnohem střízlivější glorifikace, než jsem očekával.. Scénaristicky i režijně je to vymazlené a sympaticky to má snahu překračovat první plán suchopárné biografie. A dost cením i to, že tvůrci nemají absolutně žádnou snahu divákovi něco vysvětlovat (představovat postavy, zasazovat události do kontextu) a tak nějak předpokládají, že divák není ignorant a ví co se na plátně zrovna děje.. I ten Dvořák v hlavní roli nakonec není jen efektní karikatura (jak se to jevilo z trailerů).. Čistě filmařsky je to vlastně překvapivě kvalitní filmařina.. Že mě ten příběh, jako takový, vlastně moc nebavil, to je věc druhá..

• 12.12.2020  19:18
    Drsňák (2001)

No.. Tak nám skonal osobitý podivín Kim-Ki-Duk a já musím dohánět co jsem nestihnul nakoukat za jeho života.. RIP.. Drsňáka bych asi řadil mezi ty lepší (nadprůměrné) Kimkidukoviny, protože je syrový, příjemně nečitelný, nedoslovný a až podvratně morálně vyšinutý (čemuž mám tendenci tak nějak z principu fandit)..

<< předchozí 1 2 3 4 27 53 79 105