ledzepfan

Anticenzor

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 26 51 75 100
    • 24.5.2020  16:25

Je fajn, že je to krvavé a takové celkově dospěllejší, ale jinak je to hrozná pakárna... Celé to působí jako grafomanský výplod schizofrenika na steroidech..

• 20.5.2020  06:14

Kýč a banální alegorie schovávající se za značku Ghibli.

• 29.4.2020  13:50
    L'immortale (2019)

Nejslabší a nejzbytečnější díl Gomorry..

• 19.4.2020  21:32

Překvapivě dobrý..

• 13.4.2020  14:26
    Toulavý pes (1949)

Trošku mě sral Mifuneho útlocitný zelenáč.. a fakt, že to místy nedávalo úplně smysl.... Ale jinak je to skoro až jakoby fincheroidní krimi, které může fungovat i jako dokument o životě v japonském velkoměstě své doby..

• 13.4.2020  14:21

Repetetivní, škytavková kakofonie šedesátých let... Je to sice svěží a uvolněné, ale příliš se to ze všech úhlů pitvoří..je to v zásadě nikam nevedoucí banalita, a většinu času je to spíš protivné.... Zachraňuje to snad jen Geene Kelly..

• 10.4.2020  22:27

Za mě dost dobrý.. Zápletka je zašmodrchaná tak akorát aby si divák chvilkama fakt nebyl jistý jak se přesně věci mají, a přitom neměl pocit překombinovanosti šustící papírem... Rita se zde přehoupla do kategorie Milf, kdy už zdaleka není tak svěží jako před 5-6 lety, ale pořád je nekompromisně odzbrojující... Snad jen toho lehce zkratkovitého konce je škoda..

• 10.4.2020  16:47
    Le Mans 1955 (2018)

Útlocitný odstup od havárie samotné a moralistický pathos.. To je vlastně to jediné co mi z filmu v hlavě zůstane..

• 7.4.2020  01:53

Rita je fajn, ale ani ona prostě nezamaskuje, že ten scénář je pitomá srágora.. Oproti svěží a dodnes plně funkční Cove girl (1944) je tohle tuctová, dobová křeč. Písničky jsou ucajdané.. Když Rita a Fred spolu tančí, je znát, že jsou konečně uvolnění a oba dělají co je baví, ale i ty taneční čísla jsou vlastně na jedno brdo ( zase v kontrastu s nápaditou a rozmanitou Cover girl).

• 4.4.2020  21:19
    Pan Am (TV seriál) (2011)

Jakože objektivně je to na 3 rudé.. Není to seriál ze kterého bych sednul na prdel a který by zanechal výraznou stopu v evoluci seriálů... Čistě subjektivně je to ale rozkošné a fakt mě mrzelo, že to má jen jednu sérii. Záměrná naivita, prvky telenovely, špionážního retra i romance s potřebnou chemií, se zde navzájem vyvažují s takovou zručností, že je to ve výsledku jakýmsi podivným způsobem poutavé a vtahující.. Ústřední ženská čtveřice je prostě úžasná (Především M.Robbie a K.Vanasse(!!) jsou zde odzbrojující) a ani sympaťáci z kokpitu nezůstávají pozadu..

• 4.4.2020  07:21

Slabší byla ta krátká odbočka do babiččiny historie, ale jinak je ten film rozkošný a svěží. Některé frky, fóry a hlášky mají šťávu jakoby vypadly z nějakého břitkého sitkomu dnešních dní... Všechny scény kde spolu tančí Rita s Genem (potažmo ti dva se Silversem) působí lehce a energicky (je tam jakási chemie). Občas překvapí nápaditost a technická úroveň (taneční battle G.Kellyho se svým mrzutým já). Příběh je možná zbytečně pohádkový, ale zdaleka není naivní... Za mě, parádní oddychovka.

• 30.3.2020  17:12

Kurýr re(s)tard, jeho fotr (ten byl aspoň sympaťák) a čtyři generické čůzy v příběhu který nikoho nezajímá.. s akcí která nikoho nenadchne..

• 30.3.2020  17:09
    Fear X (2003)

Těsně po Drive asi nejlepší Refn... Posedý Turturro snažící se v rozostřených zvětšeninách záznamů bezpečnostních kamer, najít vodítko, je zcela uvěřitelný a sugestivní.. Refn je soustředěný a pomalý, ale nesklouzává do sebeparodie (jak se mu to někdy stává). Byl jsem napjatý jak kšandy a za mě je to někde mezi 4 a 5

• 30.3.2020  16:58

Něco do sebe to má. Pár fajn songů, hezký ženský, mladého Dafoea ve formě, sympaticky svérázný rukopis.. Jen mi nesedla ta stylizace a pocit, že se vlastně o nikoho nemusím strachovat a být napnutej, protože to určitě skončí jako všechny podobné pseudo-retro-romantické muzikály.

• 30.3.2020  16:49

Něco mezi kolotočářskou atrakcí a sledování gameplaye nějaké tuctové pc-vymejvárny... Doba kdy byla pirátska značka ještě relativně svěží je dávno pryč. Depp už protivnější být asi nemůže.. ledaže by další díl točil Burton..

• 29.3.2020  07:56

Některé scény jsou na hranici geniality (přestřelka v autech) a některé scény jsou zase až nepochopitelně scénáristicky či režijně odfláknuté.. Těžko říct co převažuje..

• 29.3.2020  07:49

Skoro za 5 rudých.. Ve filmu se asi 3x plká něco o vlasti..a to je popravdě asi 2x více než jsem schopnej tolerovat.. A taky to občas zaškytalo v uvěřitelnosti průběhu bitev... Ale na druhou stranu, když se bojuje, je to pompézní a syrově šílené jako coppolova Apocalypsa ..A když se nebojuje, tak jsou vztahy mezi charaktery natolik nosné, že jsem se vlastně ani na okamžik nenudil.

• 27.3.2020  02:40
    Gilda (1946)

Úplný konec filmu mi sice přišel slabý, ale jinak je to překvapivě kvalitní noirovka s rozkošnou Ritou jejíž Gilda je jako černá díra vášně, vtahující do sebe (auto)destruktivně vše a všechny... Rukavičkový striptýz je -bez nadsázky- jednou z nejlascivnějších cudných scén jaké lze na stříbrném plátně vidět.

• 26.3.2020  06:55

Je mi to líto.. Margot fakt fandím a rád bych ji i tentokrát pochválil, ale je to bohužel hrozná slabota. Ve chvíli kdy je Harley antihrdinka ne proto, že by byla vyšinutá psychopatka, ale proto, že je prostě trošku neposedná a emancipovaná, je jasný, že je to už v samém základu posazené úplně mimo mísu.. Střihači stříhají jak vzteklí. Postprodukce dobarvuje, vlepuje, pozastavuje. Děj si neustále skáče z přítomnosti do minulosti a zpět. Ale výsledek vůbec není cool, jak tvůrci asi zamýšleli. Je to prostě jen bezradné plácání se v neuvěřitelně slabém příběhu s neuvěřitelně necharismatickým a plochým záporákem, to celé v neuvěřitelně přepálené minutáži (ano i pouhých 109min je zde hodně). Dokonce i soundtrack a využívání songů k jakože nakopnutí akce je zde úplně z prdele. A to jsem zatím ani nezmíníl, že tři postavy podle kterých se film jmenuje (Birds of pray) jsou zde naprosto jalové a zapomenutelné. Žádná chemie (mezi kýmkoliv) se zde absolutně nekoná.. Nic Rkového se nekoná... Já chci vidět Harley Quinn která policejní stanici s úsměvem rozstřílí na kaši. Ne Harley která po poldech začne metat duhu a konfety aby náhodou nebylo někde něco nekorektního a aby se divák náhodou nepřistihnul, že se zakoukal do vraždící psychopatky..

• 24.3.2020  22:41
    Neviditelný (2020)

Zase přehajpovaná ptákovina... Jedna věc je, že Mossová fakt není herečka která by jakýkoliv projekt dokázala sama utáhnout.. Druhá věc je, že scénář je placatý jak žába shozená z desátého patra na kámen... Má to pár zajímavých momentů. Hlavně v první třetině to má tendenci hrát si to s divákem skrz nájezdy kamery do prázdna, atd.. ale to fakt nestačí. Konec je už fakt z prstu vycucané zoufalství... je mi jasný, že do zítřka na ten film zapomenu jako na smrt.

• 24.3.2020  15:54
    Spojenci (2016)

Seru na to a kopnu tam na sílu i tu čtvrtou hvězdu.. Mě to bavilo a namotalo si mě to tak, že jsem byl půl filmu fakt napjatej jak struna.. Ve výsledku, nic jakože převratného, ale řemeslo je to hodně solidní..

• 24.3.2020  15:45

Hodně dobře tady funguje chemie mezi tou ústřední dvojicí.. Má to atmosféru a spoustu barvitých charakterů.. Jen ten příběh je slabší..s tím, že samotné odhalení vraha je vlastně jalově působící..

• 22.3.2020  21:33

Ono by to vlastně nemuselo být tak jalově působící, kdyby lidi od dramaturgie, střihu a vlastně i režie věděli co dělají.. Z tohodle mám pocit, že proces natáčení byl pořád o krok napřed před všemi kteří ho měli řídit a výsledek je něco jako když upustíte najednou deset hopíků a ony se vám nekontrolovatelně rozskáčou na všechny strany..

• 21.3.2020  06:30
    Vlastníci (2019)

Na mě je to moc karikatura, moc z toho jakoby leze divadlo a konec je takovej moc rozsračičkovanej.... Ale jinak jsou tam občas přestřelky skoro jak od Johna Woo..

• 19.3.2020  01:21

Nářez.. Sledovat takhle z blízka oči dívky která je k smrti vyděšená, vyčerpaná a psychicky rozebraná, to je zážitek na úrovni hardcore porna. Kdyby uprostřed filmu náhle frustrací, hněvem a bolestí explodovala jako napumpovaná nitroglycerínem, vůbec by mě to nepřekvapilo a bral bych to jako zcela přirozený vývoj událostí. Na druhou stranu to celé tak nějak chápu a jsem tím vlastně fascinovaný .. Ani tu démonickou Irinu nemůžu brát jako záporačku.. Její job je prostě dělat z obyčejných holek supermenky, které mají i obyčejný průměr nastavený daleko za hranicí toho na co je člověk stavěný a čeho by měl být schopný.

• 17.3.2020  18:28

Ono by to samo o sobě bylo asi spíše za 4, ale s naprosto klidným svědomím hodnotím plnou palbou verzi které elektroswingová formace The Real Tuesday Weld ušila na míru novou zvukovo-hudební stopu.. Původní audiostpa je totiž dnes už tak rozladěná, že vlastně kazí dojem.. Navíc surrealisté se svým dost rozpačitým postojem k hudbě (jako prostředku vyjádření svých ideí) zde, v kontrastu k vizuální stránce, uchopili hudební složku dost jalově (nic proti Cageovi a spol, ale předvedli víceméně dobový standard) a jsem skoro přesvědčený, že Richter a spol. by ocenili a rádi přijali tuhle novou audiostopu, která dodává jejich práci novou, živou dynamiku ve které nechybí napětí ani humor(hravost). Tahle nová souhra zvuku a obrazu navíc jasně demonstruje jak nadčasový film to je... Komu to i přesto trhá žíly, ten by si měl uvědomit, že surrealisté se svými kolážemi, nalezenými předměty, atd mají z podstaty dost specifický pohled na nedotknutelnost uměleckého artefaktu..

• 17.3.2020  06:33

Shannon to samozřejmě táhne a asi i Driver je fajn, ale jinak je to úplně na palici... Většinu filmu s tím děckem nikdo pořádně nekomunikuje, většina postav hlásí své repliky jako ve stavu hypnózy, děj jede po přímé a předvídatelné linii od začátku do konce.. Není to vyloženě průser, ale za mě v tom není absolutně nic díky čemu bych film udržel v šišce déle než pár hodin..

• 15.3.2020  19:12
    Bombshell (2019)

Ono to není vůbec špatné, ale vedle seriálu The Loudest Voice to působí jako takovej čajíček.. Sice asi chápu, že Bombshell je trošku více usazený do reality, ale díky tomu to působí dost bezkrevně a sterilně. Jakoby filmaři chtěli sdělit něco závažného a přitom pokudmožno nikoho neurazit... Nejsilněji tady vyčnívá přirozená Margot R. ale ta nedostává zdaleka tolik prostoru aby to vytáhla o level výše.. Theron je v zásadě taky ok.. Kidman spíše maska..

• 13.3.2020  12:48
    Outsider (TV seriál) (2020)

King z toho táhne na sto honů... což je zároveň plus i mínus.. On totiž 1)Ten kingův styl je už roky těžce obehraný a okoukaný(očtený) 2) Jakákoliv adaptace musí být zásadně osekaná o sáhodlouhé (a zásadní) monology, prostřihy do hluboké minulosti té či oné postavy, atd... Ve výsledku to pak vypadá tak, že tady máme deset dílů ve kterých se děj sice tak nějak přirozeně sune kupředu, ale divák má pocit, že většina každého dílu je jen hluchá vata. To sice není tak úplně pravda, ale ten silný pocit tam je... Nemluvím o tom, že King je tradičně slabý ve finiši.

• 5.3.2020  06:45

Za mě to má geniální potenciál pro skutečně kritický a mnohovrstevnatý pohled na politické ideologie, ale je to trestuhodně nevyužité, ploché a ve výsledku pitomě zatížené na jednu stranu. Zase je ten USA-kapitalistický systém nejlepší na světě, všichni jsou tam nakonec dobří a je jedno, že vzletných happyendů dosahují o poznání podlejšími metodami než soudruh Superman. Zase je ten Marx házenej do stejného pytle jako Stalin. atd, atd.... Tady bylo prostě zásadní udržet nestrannost, kritický pohled a klidně i cynickou ambivalenci za každou cenu.. Bohužel se to udržet úplně nepovedlo.

<< předchozí 1 2 3 4 26 51 75 100