Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Horor

Recenze (3 234)

Lovci lvů (1996)

Jako malej jsem to viděl snad desetkrát.. Dneska už tam vidím ty mouchy (hlavně v jaksi zabržděné první polovině.. a v jistých polohách mě tady jaksi irituje postava M.Douglase), ale zase jsem více schopnej ocenit fakt špičkovej soundtrack a postupnou gradaci druhé poloviny.. Útok na nemocnici, Pattersonův sen (!) nebo nález těla v zakrvácené trávě.. to jsou scény které fungují dnes stejně dobře jako před více než dvaceti lety.. 3,5

plakát

Honey Bunny (2001) (hudební videoklip)

No.. Má to jisté zásadní "kvality"

Bestie (2022)

Jakože.. Jsem překvapenej, protože to byla mnohem menší volovina než jsem čekal. Jasně.. občas se některá postava zachová dost debilně, ale v drtivé většině tyto přešlapy nemají vliv na celkové směřování děje (takže ve výsledku nepůsobí tak rušivě). Herci nemají moc co hrát. Když už se něco hrát snaží, tak je vidět, že moc neví kudy kam. Takže bych pochválil spíše castingový výběr typů než herce jako takové.. Lev je řádnej badass a i když je to jasný CGI, je to nerušící (a vlastně vcelku povedené). Velké plus to u mě má za parádní krajinu Jihoafrické republiky, kterou vcelku zručně snímá kamera a dokresluje místy zajímavý soundtrack. +mě osobně potěšil ten analogovej Nikon F2.. Snad jen úplně na konci, těsně před likvidací zvířecího záporáka to za mě sklouzlo do vod takového toho nesmyslu, který nejsem ochotný jen tak překousnout (zvláště ne u survivalu).. V rámci "lvích filmů" to leží někde na půl cesty mezi The ghost and the Darkness (1996) a Prey (2007).. PS: Nechápu tady příspěvek v zajímavostech. O ISIS nebo Al-Kaidě jsem ve filmu nezachytil snad ani větu.

Predátor: Kořist (2022)

Protože jsem se na to těšil a trailer vypadal dobře, bál jsem se, že to nakonec bude úplná kokotina.. No, úplná kokotina to nakonec nebyla, ale popravdě mě to začalo bavit až někdy po spáleništi (tozn. až někdy po polovině). Tam něco jakoby přebliklo, indiánka přestala přiblble pobíhat od čerta k ďáblu, přestala působit, že ona i celý její kmen jsou jen neschopná ořezávátka, souboje začaly mít nějakou choreografii a i režie se to rozhodla dotáhnout do důstojného konce.. Svůj potenciál to sice v žádném případě nevyužilo, ale aspoň jsem v sobotu večer neskončil nasranej.. Za mě aktuální žebříček vypadá následovně: P1, P2, dlouho nic, Pray, Predators, dlouho nic a pak P4 a ty AvP blbiny..

plakát

Creepshow - Plíživý děs (1987)

Za mě to bylo o dost lepší než první díl.. Méně pitvoření (hlavně toho Kingova). Jednotlivé povídky jsou sice delší, ale překvapivě funkčnější a údernější než ty z první antologie... Pořád je to ale jen taková televizní jednohubka, kterou nelze brát příliš vážně (jako opravdu seriózní zářez do historie filmového hororu)..

V přístavu (1954)

Já vám nevím.. Brando byl určitě zajímavá osobnost a já bych rád naskočil na tu povídačku o tom, že je to nejlepší herec co kdy žil a tenhle film je prostě úžasný.. Ale zkrátka to tak nevidím.. Ten příběh je naivní, moralistická banalita a Brando-jakkoliv je dobej-nepředvádí nic z čeho by mi spadla brada.. Má to své momenty (např.dialog v taxíku, několik parádních obrazů a zajímavě řešených scén), ale jako celek je to spíše taková otravná, zubem času nahlodaná pohádka..

Tělo bez duše (1996)

Úžasně syrovej dokument ve kterém se o roztahování chlapeckých análů mluví s takovou samozřejmostí s jakou vám prodavačka na krámě sděluje kolik zaplatíte za deset rohlíků.. Ve chvíli kdy film paralelně sleduje Rouskovu práci na pitevně a při natáčení, to celé už sklouzne do vod geniality.. Za mě lepší než mandragora, která už přecejen upouští od naturalistické ambivalence a namísto toho zkouší (nenápadně, ale přecejen) moralizovat šokem..

Hamouni (1994)

Moralistický nonsens s úžasným Kirkem.

The Reef: Stalked (2022)

První The Reef je můj asi nejoblíbenější (jakože pro mě nejděsivější/nejnapínavější) žraločí film (Čelisti, jakkoliv brilantní, mě jako dobrodružný film pro celou rodinu, příliš neděsí, spíš jen baví) a tady tahle dvojka jasně dokazuje, že genialita prvního filmu nebyla v genialitě režiséra, ale v čiré náhodě.. Začátek tady tohodlenctoho stalkera byl ještě dobrej. Herečky jsou sice na první pohled slabší, ale ten násilnicky-traumatickej motiv ze začátku (který se pak asi chtěl táhnout filmem jako zlatá niť, ale vůbec se to nepovedlo) ukazoval na jistý potenciál. Potom se chvíli budovalo napětí, krásně se hrálo s divákem na oddalování prvního kontaktu. První zahlédnutí žraloka pod vodou bylo podobně děsivé jako scény z předchozího filmu. První útok, trošku přiblblý, ale pořád tísnivý.. A potom to celé začalo jít hodně rychle z kopce.. Od naprosto debilního chování postav, přes kreténské vedení příběhu, idiotské dialogy, přiblblé náhody, diletantské triky až ke grandiózně kokotskému finále, které se může rovnat absurditě finále The Shallows.. Takže.. Až na pár momentů je zde všechno špatně a já jsem zase jednou zklamanej (ale vlastně ne překvapenej)..