Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Horor

Recenze (3 150)

Nikdy nezestárnou (2018)

Nevím jestli bylo úplně záměrem aby film vyzněl jako, že první světová byla vlastně taková kamarádská dobrodrůžo-bojovka, která se chvilkama zvrtla v nepříjemnou záležitost.. Technicky je to poměrně působivé.. Emočně naprosto ploché. Hlavně v poslední třetině znatelně chybí akční materiál..

plakát

Rozparovač (2020) (TV seriál)

Ty feministické motivy mi tam přišly naroubované dost na sílu, ale jako podrobná studie nekompetence policejních složek Británie, je to výživné..

plakát

Ronja, dcera loupežníka (2014) (TV seriál)

Dospělák musí občas přetrpět, že s ohledem na dětské vnímání je to kapku rozvláčnější a některé emoční výlevy jsou místy moc hysterické, ale na druhou stranu je to chvílema i docela napínavé.. Např. scéna větrnice a Ronji zapadlé ve sněhu, má snad až potenciál na tvorbu malého dětského traumátka .. Jako celek je to funkční a poučná story o přátelství, pýše, koloběhu života, atd.. Za mě, hodně povedený..

Blázni do zbraní (1950)

Jako celek nic moc extra, ale ta scéna vyloupení banky, snímaná v reálném čase ze zadní sedačky auta, je neuvěřitelně nadčasová a ve své uvolněnosti působí jako něco z americké nezávislé kinematografie 80.-90.let

plakát

Tiché místo: Část II (2020)

Stejné jako minule.. Jen tentokrát strhávám ještě bod dolů za to, že se nikdo neobtěžoval reflektovat a opravovat klíčové neduhy kterým trpěl už první díl.

Minamata (2020)

Má to své momenty, ale za mě 1) Depp je už poněkud vyčpělý 2) Nemůžu se ubránit dojmu, že se ten film nedokáže zakousnout, či zavrtat pod kůži.. Je to takové to papírově důležité drama se znatelným potenciálem, ale celou dobu jakoby to klouže po povrchu a nedokáže to diváka zasáhnout..

plakát

Voyagers - Vesmírná mise (2021)

A já budu klidně za zlého a na férovku to smetu ze stolu jako ztrátu času.. Čistě teoreticky to mělo potenciál, ale je to prostě jen další, banální odvyprávění příběhu který jme už četli a viděli v hromadě lepších, odvážnějších, nápaditějších verzích. Fakt tady není nic co by mě zaujalo... Nazdar

Armáda mrtvých (2021)

Je mi to skoro blbý to takhle říct, ale až na pár nápadů s potenciálem je to vlastně naprosto postradatelná řada klišé (jednotlivé charaktery, jejich vzájemné vztahy a vedení"příběhu"), které nefungují jako nějaká nápaditá pocta žánru, ale spíš prostě jen jako klišé z bezradnosti.. Snyderův styl je zde jakousi parodií sám na sebe.. Tam kde úvodní titulková montáž ve Watchmenech bere dech, tam stejný postup v Army of the Dead působí tupě a banálně jako nafukovací mičuda zapomenutá na hladině dětského bazénku... Smůla.. Minule udělal Snyder se zombíkama díru do světa.. Fandil jsem mu i tentokrát, ale stojí to za starou belu..

Oni (2021) (TV seriál)

Škoda, že je to poněkud roztěkané a dotýká se to mnohem více věcí, než to nakonec dokáže skutečně uchopit.. protože až na slabší rozjezd (divně hysterické první cca 2 díly) a vcelku zmršený konec (poslední díl) je to parádní psychologické drama, které jako by vypadlo z pera Stephena Kinga (především mě tam pořád naskakovala jistá podobnost s The Shining).. Jinak je teda docela sympatické, že to nasírá tolik nebožáků, kteří prostě nezvládají další "černej seriál", přestože to je celé hozené do jakési nadsazené karikatury a rasový motiv zde není zdaleka tak doslovný jak by se mohlo na první pohled zdát... Ten black face charakter v podání J. Birketta je naprosto parádní a jeho pošahaně radikalizující dialogy s taťkou Emorym jsou za mě vrcholy celé show.