American Horror Story - Freak Show (2014) (série)

Je pravda, že je to "slabší" kousek, ale pořád se tu bavíme o tom nejvyšším kvalitativním levelu... Třináctidílný celek sice ve výsledku ukáže, že se to celé odehrálo tak něják odnikud nikam a do ztracena, ale v průběhu jsem se prostě parádně bavil a ty některé scénaristické nešikovnosti hravě vynahradí chytlavá, dobově nevyhraněná stylizace a velmi vkusně vypůjčený David Bowie.........

Tenshi no tamago (1985)

Sem tam se stane, že se zrodí umělecké dílo, které by jsme mohli pouštět návštěvníkům z jiných planet jako demonstraci lidské imaginace a schopnosti uchopit čistě abstraktní a pocitové formy.

Seed 2 (2014) odpad!

Jednička byla relativně fajn, uweho styl mám docela rád a naroubování "Seed" značky na "Hory mají oči" vypadalo docela nadějně, ale je to tak hloupá, blbě natočená a pseudopostmoderní sračka, že se snad o tom ani víc rozepisovat nebudu.. Odpad dávám jen výjmečně, ale tady jsem měl fakt pocit, že mě někdo trestuhodně okradlo o 70minut života......... Hezkej koment: Vegetol.mp

DCU: Liga spravedlivých: Trůn Atlantidy (2015)

Po totálně sračkoidní WAR přichází DCčko se záživným motivem, znatelně živěji napsanýma charakterama a příběhem který baví a je dynamický. Postavy jsou konečně zase jednou něco víc než jen panáci v teplákách odříkávající povinné superhrdinské hlášky. Je mezi nimi jiskra, každý má to svoje a přece drží pohromadě. A do téhle bandy sedne outsider Arthur jako prdel na hrnec a já si po letech začal říkat, že ten Aquaman možná není až tak sucks. Kdyby se tvůrci vyvarovali několika do nebe volajících a očí bijících nesmyslech, klidně bych šáhl i po té páté hvězdici.

Red Dog - psí legenda (2011)

Z tohodle by jeden dostal cukrovku :D ... Ale né, vážně.. Fakt se mi to líbilo a bavil jsem se přestože jsem celou dobu viděl a věděl, že je se mnou vlastně dost lacině manipulováno. Tentokrát 3 neznamená šedý průměr ale prvotřídní slaďárnu u které ale tuším, že tohle už bude skoro nezdravé :D

Appleseed Alpha (2014)

Myšlenka, přesah, hloubka se rovná čisté nule(Kdo čeká nějákou transcendentální filosofii tak určitě ruce pryč). Vizuál má (ve své snaze o hyperrealismus) pořád ještě nějáké ty mouchy, ale jako celek je to nerušivé a působivé. A čistě jako sci-fi akčňárna to je víceméně bezchybné. Tady je spravedlivé poznamenat, že tenhle Applessed ani žádné jiné než čistě akční ambice nikdy neměl. :)

Ztracen ve vesmíru (2011)

Dám 4 přestože to samo evidentně neví přesně co dělá a drží to pohromadě jen díky své neuchopitelnosti. Velká část monologů je hrozná kopa nicneříkajících, prázdných blábolů tvářících se jako nějáké moudro ale jako celek je to poměrně sympatická introspektivní tripárna, která bude vnímavějším jedincům podvědomě povědomá a aktivním psychonautům dost známá.... Odvážnej (a možná proto překvapivě funkční) pokus....... Asi by se to dalo vybrousit, ale pořád je to za mě o pár řádů lepší (odvážnější, osobitější, silnější) než pitomý Interstellar.

Gakuen mokuširoku: High School of the Dead (2010) (seriál)

Je to kvalitativně sice někde mezi 3 a 4, ale když já mám rád zombíky a prvoplánové tlačení naleštěných prdelek a houpajících se cecků do každého druhého záběru mi nevadí, tak tam klidně tu čtvrtou na oko dám. Sem tam lehčí nelogičnost(demenci z osmého dílu budu dělat, že jsem neviděl), nejde to moc do hloubky(jakože vlastně skoro vůbec), ale je to svižné a dynamické animéčko, které děj posouvá pořád kupředu a těch 12 dílů uteče jako nic. Škoda, že nedošlo na nabízející se pokračování protože takhle utnuté to vlastně ke konci vyšumělo trochu do prázdna....ale neva no.

Vesmírný pirát Kapitán Harlock (2013)

Neskutečná paráda a ukázková oldschool space opera se všema kladama a "záporama" které k tomu patří. Nejen, že se opravdu povedlo znovuoživit Harlockovský svět galaktického expresu včetně jeho metafyzických přesahů, ale povedlo se udržet i nekompromisní styl, který sere na to jestli vše dává logický smysl, nezajímá ho divák který se ptá: A proč jako......? Né né - tady se jede po myšlenkách, poselstvích a atmosféře.. Chvilkama mi to svou uvolněností, svobodou, nekompromisním přístupem a chytlavostí hodně připomínalo Jodorowského(v komiksu). Vizuálně je to do detailů prokreslená perla, ve které divák může vidět každý šroubek na laserovém děle uprostřed epické galaktické bitvy, aniž by to pusobilo něják přeplácaně a rušivě................ No prostě, co vám budu povídat.. Super práce a scifíčko přesně podle mého gusta!

Neznámí vetřelci (2008)

Napíšu to asi takhle: Kdyby se do toho povedlo vsypat trošku více doláčů, které by z obtloustlého "Kinga" udělaly pořádnou chapadnoidně TheThingoidní zrůdu, nebo by se béčková večerka nemusela tvářit jako hypermarket (ten nedostatečný prostor je maskovaný sice ze všech sil, ale stejně jsou tam momenty, kdy to absolutně nefunguje), stačilo by pak už jen mírně dopilovat některé záškyty ve scénáři a byl by z toho jeden z nejlepších kousků ve svém subžánru.