Šéfkuchař na grilu (2014)

Tvorca jediných dvoch dobrých Iron Manov nesklamal a ukázal, že si dokáže poradiť aj s ľahkou, americkou rodinnou komédiou s naivným koncom, ktorá vo vás ale zanechá príjemné pocity. Jednoznačne odporúčam keď máte chuť na niečo ľahšie, neoľutujete.

Společnost mrtvých básníků (1989)

No nehnevajte sa na mňa ale Dead Poets Society je strašne pomalé, miestami nudné. Ponúka 2 výrazné momenty medzi ktoré patrí aj emotívny koniec. Úprimne ale nechápem, prečo má tento film tak vysoké hodnotenie. Za myšlienku a Robina Williamsa dávam 4*, aspoň som konečne zistil odkiaľ je "O captain, my captain".

Divergence (2014)

Až taký prúser ako som čakal to nebol, väčšina filmu vysoko pozerateľná len ten nehorázne hlúpy nelogický koniec plný romantiky to celé dokazil. Aj napriek tomu som ochotný dať slabšie 4 hviezdy, hlavne kvôli kamere a soundtracku. Ako tak pozerám, Hollywood z toho chce spraviť rovno trilógiu, pokiaľ ďalšie časti neponúknu niečo viac ich hodnotenia budú u mňa výrazne nižšie.

Strážci Galaxie (2014)

Film za 4*, ale vďaka humoru, akcii a charizmatickým hrdinom sa mi to páčilo viac ako tohtoročný Capitan America. Skvelý soundtrack je už len čerešničkou na torte. Preto dávam slabších 5 hviezd.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Číslo jedna medzi westernami, C. Eastwood + S. Leone a Ennio Morricone asi najlepšia kombinácia aká môže byť. Výborne strávené 3 hodiny. Nemám slov.

Million Dollar Baby (2004)

Eastwooda ani Swankovú veľmi v láske nemám, ale toto... Veľmi silný film na úrovni Gran Torina keď nie lepší. Niečo také som ozaj nečakal. Treba pozrieť. Nemám slov.

Americké psycho (2000)

Tento film si zaslúži päť hviezd už len za fantastický výkon Christiana Balea, ktorý sa pre rolu psychopata narodil. Najlepšia scéna je asi vražda Paula Allena, pre mňa najlepší a najuspokojivejší filmový moment poslednej doby. Plot twist nečakaný a vydarený, ja som sa bavil. PS: Niečo mi šušká, že tvorcovia Dextera sa inšpirovali práve Americkým Psychom ;-)

Kult hákového kříže (1998)

Namakaný Edward Norton v úlohe neonacistu? Pre mňa donedávna nespojiteľné dve veci. No on to zmákol a bravúrne. Výborný herecký výkon, fajn myšlienka, chyby v réžii sa dajú občas spozorovať ale celkovo je to vynikajúci filmový počin. Ani naivne poňatá zmena hlavného charakteru moje plné hodnotenie neohrozí.

Big Lebowski (1998)

Štýl bratov Coenovcov nemusím, takže pohoďáka Dude-a aka Jeffa Bridgesa som si nechal pár dní preležať hlavou. Film u mňa dozrel ako víno a začínam si byť istý mojimi piatimi hviezdami. Najväčší pán celého filmu je John Goodman, ktorý bol zdrojom väčšiny humorných scén a hlášok. Pasáž s popolom čistý skvost. Bez výčitiek nechávam plné hodnotenie.

Kandidát (2013)

Konečne slovenský film, ktorý sa dá pozrieť a nezaspal dobu. Hlavná myšlienka fajn, vizuálne spracovanie u nás nemá konkurenta, zvukový edit až na niektoré pasáže obstojný a herecké výkony na naše pomery nadpriemer (okrem Moniky Hilmerovej, ktorej som väčšinu času neveril čo hrala). Potešil ma humor, kde treba vypichnúť scénu v McDonalde. Čo som si všimol a sa mi nie veľmi ľúbilo bolo opičenie sa po Amerike, amerických produktoch, americké mená, etc. Celkový dojem je lepší ako som dúfal a nemám problém dať 4*. Chce to viac takýchto počinov.