Padme_Anakin

okres Liberec
ošklivé káčátko

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 9.7.2020  21:30

Upřímně jsem se bavila, já se ostatně bavím vždy, když okrádá zloděj zloděje, kujou se pikle a podvod stíhá podvod, k tomu mě fascinuje mít hlavní plán loupeže, pak plán B, navíc záložní plán C a ještě i únikovou cestu.. Gene Hackman v roli stárnoucího, přesto okouzlujícího a naprosto odzbrojujícího „padoucha“ úžasný..

• 8.7.2020  21:38
    Porota (2003)

John Cusack a Rachel Weiszová to rozehráli parádně, já vůbec netušila, oč těm dvěma jde. Gene Hackman se mi jako luxusní prevít moc líbil a Dustin Hoffman mu sekundoval zdatně, v roli čestného muže byl pro mě uvěřitelný. Kladně hodnotím i námět, soudní bitva jednotlivce proti zbrojařskému molochu je zajímavá sama o sobě, nicméně ta bitva o porotu byla ještě zajímavější..

• 7.7.2020  21:15
    Cela smrti (1996)

K tomuhle veledílu se toho moc napsat nedá, neb se jedná o průměrné drama odsouzence na smrt. Co stojí za zmínku, je Gene Hackman v roli Sama Cayhalla, on je to totiž vyložený „dáreček“, který zničil nejen svou vlastní rodinu, zvládl k tomu zabít i dva malé kluky a jen díky setkáním se svým vnukem se mu snad v té rasistické kedlubně rozsvítilo.. Závěr očekávaný a díky za ten poslední rozhovor před popravou, třetí hvězdu posílám panu Hackmanovi..

• 6.7.2020  21:07
    Eureka (1983)

Příjemného překvapení se mi dostalo od pánů Hackmana, Hauera a Rourkea, jinak mě příběh muže, který po patnáctiletém hledání zlata oslavil úspěch, příliš neoslovil, na mě hodně velká bizarnost. Nosná myšlenka je samozřejmě zajímavá a hodná probádání, ovšem já bych prosila bez hadů, krvavých orgií a letlampy...

• 6.7.2020  13:36

Tenhle film se mi bolestně zamlouvá už hodně dlouho, předně jsem v něm tenkrát objevila Madse Mikkelsena a byla z toho platonická láska na první pohled a ta náklonnost stále trvá.. Strhující příběh dvou párů, kterým dopravní nehoda od podlahy změní celý život, je pro mě uvěřitelný, neb přesně takovéhle věci se v tom našem reálném světě stávají, nechtěně, neplánovaně, přesto se stávají.. Herecká čtveřice - Mads, Sonja, Nikolaj a Paprika - na mě mocně zapůsobila, vryla se mi do paměti a nesmazatelně se zapsala.. K tomu mě tedy ještě zaujalo, jak má divák možnost vidět variantu A i B, to, co by postava chtěla udělat/přála si udělat a to, co dělá či naopak neudělá ve skutečnosti, no a razítkování závěrečných titulí je okouzlující, pouštěla jsem si to dokola, přiznávám..

• 5.7.2020  21:32

Tak v tomto ojedinělém případě mi opáčko nepomohlo, jen jsem si vzpomněla na všechny neduhy tohoto snímku a že jich bylo.. Já holt na ty nesmyslné pády, lety, posuny postav vzduchem moc nejsem, u westernu mi vážně nevoní, nesedí. Jediný, kdo stojí za zmínku, je naprosto dokonalý Gene Hackman, bravurní ztělesnění zla..

• 4.7.2020  23:17
    Pod palbou (1983)

Pod palbou aneb když se novináři a fotografové míchají do dějin, do občanských válek, nechávají se unést vlastními, zcela osobními emocemi a jejich služba veřejnosti, tj. dokumentování skutečnosti se obrátí v prach.. Herecké trio - Nick Nolte, Gene Hackman a Ed Harris - skvělé..

• 4.7.2020  23:07

Výborné rodinné drama, komplikovaný vztah otce a syna bez projevené rodičovské lásky v dětství i dospívání bezchybným způsobem ztvárnili Gene Hackman a Melvyn Douglas. Smutný dovětek u mě završil hodnocení do plných..

• 2.7.2020  21:46

Snímek, u kterého nemusím přemýšlet nad hodnocením, neb si mě tvůrci v závěru namazali na chleba a já bulela jak želva.. Jedná se o výborné soudní drama, morální dilema, což já ráda, a zároveň o komorní záležitost otec vs. dcera, oba právníci.. Gene Hackman a Mary Elizabeth Mastrantonio jsou tu úžasní, uvěřitelní, živí, chybující, odpouštějící.. Nádhera, filmové pohlazení.. If you don't know me by now.. „slíbila jsem to mámě..“

• 1.7.2020  21:42

Takové příjemné, půvabné, poetické ohlédnutí.. můj dědeček také takhle sekal louku, plnou kopretin a jiného kvítí vzrostlého po kolena, naklepával kosu a brousek nosil v kapsičce.. Krásná role pana Kronera..

• 30.6.2020  21:12

Tento snímek má klidnou a soustředěnou kameru (chválím), pomalé tempo (nevadí) a dlouhé, opravdu velmi dlouhé záběry, které začnou postupem času nudit, k tomu také velmi dobré herce, jenže Tildy bylo moc málo, opakovaná záda nemusím a co považuji já osobně za nejhorší, že ve mně příběh osamělého nočního hlídače v boudě na nožkách neprobudil žádné emoce. Bylo mi úplně jedno, jak to celé dopadne..

• 29.6.2020  21:42
    Propast (1989)

Po pravdě řečeno potřebovala jsem se zahojit po včerejšku, tedy jsem sáhla po filmu, který jsem viděla před dvaceti lety. Klaplo to spolehlivě a ještě lépe než na poprvé, neb se jedná o strhující dobrodružnou podívanou pod hladinou.. Mary Elizabeth Mastrantonio je půvabná, nádherně umíněná i prostořeká, Ed Harris v životní formě, v nejlepších letech a má charisma, které by mohlo bourat panelákové stěny (nejen), Michael Biehn zvládnul toho šibnutého vojáka na výbornou, no a to poselství mě dostalo, slza ukápla a ne jen jedna...

• 28.6.2020  21:27
    Pod vodou (2020)

Netuším a nebudu zjišťovat, kdo tenhle zázrak přivedl na svět, stejně tak se nebudu pouštět do kritiky, mohla bych se rozepsat a nezastavit... Za zmínku stojí jen velký sympaťák Vincent Cassel, jeden šik sestřih nakrátko (vzory jsou jasné, Sharon Stone a Charlize Theron, ovšem srovnání pokulhává, kecám, kulhá) a krásný skafandry. Filmová hláška tohoto měsíce: „Všichni musí z vody ven.“

• 27.6.2020  21:17

Náhodně a zcela neplánovaně jsem lupla kousek, kterému jsem se měla zřejmě vyhnout.. Tom Cruise nikdy nepatřil k mým srdcovým záležitostem a když ho sleduji teď, vlastně je mi ho líto, neb v sobě nenašel pokoru potřebnou ke stárnutí a tak zoufale se brání, až je v mých očích směšný.. Nicméně to velkolepé pojetí boje dobra proti zlu, za každý jeden lidský život, krásné lokace a celkem obstojný herecký ansámbl mě na konec usmířil.. A to přesto, že jsem se v závěru neubránila znuděnému ušklíbnutí, stokrát omleté klišé už asi není pro mě..

• 26.6.2020  21:35

Zvláštní žánrová směsice komedie, dramatu a romantiky, jíž neochvějně vládne Gene Hackman. V roli nešťastného vdovce, s nezaplacenými daněmi a Generálem na vozíčku, byl dojemný a po pravdě řečeno velmi mne bavilo sledovat proměny jeho obličeje, očí, úsměvů až po slzy.. S politováním však musím dodat, že Teri Garrová si u mě žádné velké sympatie nezískala, jen takové malé, drobné, asi moje chyba..

• 24.6.2020  21:36

To je asi sen každého začínajícího novináře, v tomto případě studenta, být se svou oblíbenou kapelou na šňůře, poznat zákulisí, vztahy, mejdany a v neposlední řadě fanynky.. První polovina snímku mě nijak zvlášť neoslovila, nicméně ta druhá mi to bohatě vynahradila.. Zejména se mi líbila maminka v podání Frances McDormandové, pravidelně mě rozesmívala - „neber drogy“ + neúnavné telefonáty s následným „tvoje matka mě rozhodila“, krásná rolička se tu našla pro Philipa Seymoura Hoffmana, coby rádce a průvodce byl báječný, no a to mládě bylo zajímavé, Patrick Fugit u mě zabodoval.. Za zdařilý závěr dávám čtvrtou hvězdičku..

• 23.6.2020  21:23

Jakmile jsem zaslechla ty starý fláky, měla jsem naladěno, herecký ansámbl veskrze sympatický a celkově se jedná o milou, příjemnou, oddechovou zábavu. Navíc ta parta svobodomyslných chlapíků, kteří chtějí poslouchat a hrát v rádiu to, co se jim líbí a říkat nahlas to, co si myslí, se mi velmi zamlouvala..

• 22.6.2020  21:11

Nádherný film - křehká, velmi krásná záležitost, úžasná hudba a k tomu skvělí herci.. Kompromisy holt někdy hodně bolí, bez nich ale ani manželství, ani kvartet nemohou dlouhodobě fungovat.. Při Petrově loučení už jsem měla namále, ovšem když Daniel zavřel noty, vyhrkly mi slzy a už jsem je nezastavila..

• 20.6.2020  21:45
    Štěstí (1998)

Tak tohle je naprosto demolující pecka, na první zběžný pohled krásná rodina, ovšem při nahlédnutí pod tu rodinnou pokličku se jedné okamžitě obrátí žaludek.. Otevřenost a upřímnost snímku mě po pravdě posadila na zadek a k tvůrcům chovám neskonalý obdiv, uchopení a zpracování tématu formou satiry je velmi obtížné a tady se to povedlo na jedničku s hvězdičkou, tedy v mých očích..

• 18.6.2020  21:38
    Bezva polda (1999)

Každý film si najde svého diváka a tenhle kousek si našel mě, zdejší hodnocení vnímám jako velmi tristní a tedy zcela vědomě přihazuji hvězdu navíc.. V rámci žánru pohádka pro dospělé tento snímek bezvýhradně přijímám a vše, co by se dalo vytknout, pomíjím, měla jsem prostě naladěno.. Dýchlo na mě krásné kouzlo přátelství, poklona lidskosti a vzájemnému pochopení, báječný výsměch předsudkům, no a zcela pochopitelně.. láska, u které peníze nehrají žádnou roli.. Robert De Niro v roli muže po mrtvici fantastický, Philip Seymour Hoffman jako Rusty, uvězněný(á) v těle muže, nemá chybu.. K tomu jedním dechem dodávám, že se mi velmi zamlouval úsměvný podtón, odkazy-hlášky-zmínky-hudební podmaz z jiných filmů, půvabné smeknutí klobouku..

• 17.6.2020  21:27
    Divoši (2007)

Komorní rodinné drama o ne příliš populární součásti každého lidského života, stáří, nemohoucnosti, smrti.. Sourozenecká dvojice - Laura Linneyová a Philip Seymour Hoffman, oba výborní - je nucena postarat se o svého otce a řešit věci, na které nejsou připraveni.. Tvůrci si u mě zapsali bodík za to, že netlačili na pilu, nevydírali, nenutili k přílišnému slzení, cítila jsem jistou dávku přirozenosti, obyčejnosti, prostě takhle to v životě chodí, musíte se s tím popasovat..

• 16.6.2020  21:34

„Sex ne, chlast ne, drogy ne, zajímá ho jen další karta.. Miluju ho..“ Šéf kasina mě bavil, bylo to parádní neřád a John Hurt je tu nepřehlédnutelný, Philip Seymour Hoffman v roli skromného zaměstnance banky, který zcela propadl hráčské vášni, bezchybný. Způsob, jakým kul pikle, jak zdařile kličkoval na hranici a posléze už i hodně za hranicí, byl fascinující (pro mě) a pochopitelně devastující (pro něj). Zdařilý snímek o tom, jak to vypadá (asi), když se ze hry stane vzrušující posedlost a daná osoba prostě nemůže přestat..

• 15.6.2020  21:43
    Capote (2005)

Životopisné drama, které samo o sobě není příliš silné v kramflecích, neb nabízí jen jeden malý úsek ze života spisovatele. Nicméně má dokonalého hereckého chameleona v hlavní roli a ten mě dokázal přikovat k obrazovce, sledovala jsem jeho počínání se zvědavostí a místy s odporem, přesto se zájmem, tedy moje dnešní hodnocení patří jen a pouze Philipovi Seymourovi.. A tak si v duchu říkám, jaké to je, hledat dobro tam, kde ve skutečnosti žádné není..

• 14.6.2020  22:13

Jacka a Connie jsem si zamilovala po pár minutách a jejich prostý příběh se mi velmi zamlouval, snímek má kouzelnou atmosféru, příjemný hudební podmaz a několik snových pasáží (mj. scéna na mostě - v bazénu a ta při vaření - nácvik). Vytrvale mi nabourával to moje pohádkové snění hádající se manželský pár, kde to pod povrchem nepříjemně bublalo, vřelo.. Philip Seymour Hoffman je tady naprosto odzbrojující a Amy Ryan ve svých rozpacích neodolatelně půvabná, celkově spokojenost, křehce milá pocitová záležitost.. Takový malý velký filmík o všem podstatném..

• 13.6.2020  21:34

Zdá se, že vyloupení klenotnictví vlastních rodičů nebyl až tak dobrý nápad, ona celá ta rodinka byla poměrně dost povedená, nenašla jsem v ní jediného normálního človíčka či kladnou postavu. Musím přiznat, že těch vypečených bratrů mi nebylo ani na okamžik líto, ovšem ta jejich jízda ve směru „vždycky může být hůř“ byla strhující, skládání střípků a posloupnosti událostí považuji za zdařilé a zajímavé, no a v neposlední řadě se tento snímek může pyšnit výborným hereckým ansámblem, Ethan Hawke- Marisa Tomei- Philip Seymour Hoffman- Albert Finney jedním slovem výteční..

• 12.6.2020  21:26
    Milovat Lizu (2002)

Moc smutná záležitost, Wilson ztratil milovanou manželku a s jejím dobrovolným odchodem ze života se nedokáže, neumí popasovat, vlnu bolesti otupuje benzínem a letadýlky a zdá se, že kontakt s realitou je stále menší a menší.. Philip Seymour Hoffman dal toho rozhozeného a zdrceného chlapíka v kvalitě A+..

• 11.6.2020  21:49
    Pochyby (2008)

Bez pochyb se jedná o výborné psychologické drama, kterému já osobně nemám co vytknout a po pravdě řečeno vlastně ani nechci (hledat nějaké mouchy). Meryl Streepová je v roli přísné ředitelky církevní školy ohromná, její pedantství, citelný chlad, odstup od dětí a zejména nezměrná nevole k čemukoli jinému, novému, než je zaběhnutý řád, je patrná od prvních minut snímku.. Philip Seymour Hoffman mě nesmírně překvapil, myslím tím příjemně překvapil, způsob, jakým ztvárnil volnomyšlenkářského kněze, který chápe, že změna je nutná, má lidský přístup a upřímnou snahu o pochopení, mě velice zaujal.. Střet těchto dvou odlišných světů a rozdílných osobností má poutavou kameru, úžasný scénář a v neposlední řadě spoustu myšlenek k úvaze..

• 9.6.2020  21:55
    Korczak (1990)

Doktor Korczak zasvětil celý svůj život dětem, pediatrii, pedagogice, publicistice.. O varšavský sirotčinec se s upřímným a optimistickým nasazením staral třicet let, chápu, že ho nemohl opustit, ani své svěřence.. Snímek vnímám jako poctu, vyjádření úcty, poklonu.. „Kde je vaše důstojnost? Nemám důstojnost, mám 200 dětí..“

• 7.6.2020  21:22

Psychologické poválečné drama o německém dirigentovi obviněném z kolaborace mi mocně pokroutilo útroby, byla jsem tam a trpěla s ním, za doprovodu nádherné hudby a za účasti dvou výborných herců. Harvey Keitel rozehrál tu vojenskou gumu s takovým temperamentem, až jsem měla sto chutí vyhodit ho tím otevřeným oknem (Emmi to vystihla naprosto přesně.. „mě vyslýchalo gestapo..“), no a Stellan Skarsgård v roli oduševnělého milovníka hudby a zároveň naivního dirigenta mi byl beze zbytku srozumitelný, mám totiž úplně stejný vztah ke své rodné hroudě, k mateřskému jazyku a tak vůbec, jsem naivka.. Byl-li v reálu vinen či ne, netuším, nevím, po pravdě řečeno mě dostal na lopatky ten úplný doku-závěr s kapesníkem.. Nadčasová záležitost, o které lze dlouze přemýšlet..

• 6.6.2020  21:41
    Buzíci (1974)

Mám z tohoto snímku velmi rozporuplné pocity, na jednu stranu je to moc hezky natočené a některé záběry jsou tak krásné, až se tají dech a zůstanou mi zcela jistě v paměti, navíc hereckému ansámblu se nedá nic vytknout, všichni jsou ve svých rolích skvělí, hlavní postavy hrají jak o život.. Na druhou stranu jsem se nedokázala naladit na vlnu obyčejných flákačů, sprostých zlodějů a v mých očích neurvalých vagabundů, zřejmě neumím obdivně vzhlížet k lidem tohoto typu.. Beru-li sdělení tvůrců jako oslavu svobody a přátelství, mohu to přijmout.. Budu-li však brát ústřední duo vážně, stane se neakceptovatelným, v žádném případě bych je ve svém životě nechtěla.. Navíc je velmi pravděpodobné, že nevlastním smysl pro humor, neb já se nezasmála ani jednou..

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32