Padme_Anakin

Padme_Anakin

okres Liberec
ošklivé káčátko

37 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Pátý element (1997)

  Bum. Tak slovu bum rozumím. A tohle je vskutku úžasná třaskavina. Velmi barevná a velmi vtipná. Brucovi to s blonďatými vlasy v oranžovém tílku neskutečně sekne a opět v roli drsňáka s něžným srdcem a dojemným úsměvem. Charismatický Gary Oldman vystřihl zápornou postavu v kvalitě 5+ a od pěti do sedmi mě skutečně bavil. V rámci žánru "pohádka pro velké děti" stavím na post nejvyšší. Boj dobra se zlem v takto čisté a originální formě mě pokaždé zas a znova uchvátí a nadchne. Je to zelený. Suprzelený! :-)

 • poster

  Crash (2004)

  Skvostný snímek. Skvělý scénář. Sezvaní sehráli strhující skladbu. Strach, sobectví, slzy. Soupeřící strany souvisle spí. Spálíte-li spáče, sykne, sune se sutinami, sužuje sebe, stěží stíhá sledovat stigmata. Svízel snad stmelí svobodné srdcem. Silné sdělení, smekám.

 • poster

  Hádej, kdo přijde na večeři (1967)

  Klenot. Tenhle snímek je pro mě filmový klenot a to nejen pro úžasný scénář, zajímavé téma, svižné tempo, ale i to, jakým způsobem své role ztvárnili hlavní představitelé. Všichni býváme tzv. chytří, když udílíme rady druhým nebo když hodnotíme činy jiných. A jak nám bývá ouvej, pokud se v takové situaci ocitneme my sami. Ono je to zvenčí setsakramentsky jiný než zevnitř. Takže – voilà – pět hvězd!

 • poster

  Nabít a zabít (2006)

  Lucky Number Slevin – sedmý kůň v desátém dostihu aneb zákon pomsty. A kansaská léčka se bez těla dělat nedá. Takže kdo je Nick Fisher? Nick Fisher je odpověď na otázku, jak dostat dva chlapy, kteří se dostat nedají. Naprosto dokonalá krimi prosáklá černým humorem od začátku do konce, skvěle jsem se bavila a finále považuji za třešinku na dortu, dá se pouze vychutnat. Za zmínku jistě stojí výkon Joshe Hartnetta, obzvláště stojí-li u dveří v papučích a okolo beder má pouze osušku. Příjemně a mile mě překvapila Lucy Liu, byla mazlivě kouzelná. A Bruce Willis opět dokázal, že nájemný vrah v jeho ztvárnění ani okem nemrkne a působí dojmem zcela ochrnutého obličejového svalstva. A na závěr chválím, ale úplně neskutečně chválím hudbu, celý film byla jedním slovem suprskvělá.

 • poster

  Dobrý ročník (2006)

  "Dobré ráno, poskoci." Pozdrav arogantního bosse. "Proč si nejdeš hrát? Najdi si pudla a vyhoď ho z okna" – návod na přežití. Takže tu máme hlavní postavu v podání charismatického Novozélandšťana. V okamžiku velkého finančního úspěchu na burze - za ne příliš čistých praktik - ho zastihne zpráva o úmrtí strýčka. A neb je jediný žijící příbuzný, vydává se jaksi nedobrovolně na cestu do Francie, aby dostál právnickým podmínkám a převzal dědictví. Vzpomínky na krásné a šťastné dětství však dostihnou každého, nejen bohatého hajzlíka. A v čem tkví strýčkovo tajemství? Zbožňoval Anglii, ale žil ve Francii. Miloval ženy a přitom se nikdy se neoženil. Uměl prožít četná dobrodružství, přičemž se nikdy nevzdálil ze své vinice na sto metrů. Ale především - svého synovce měl upřímně rád a chtěl mu předat pár životních mouder. Ano. Celé je to o tom „umět žít“, milovat život a užít si ho.

 • poster

  „Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

 • poster

  Zítra vstanu a opařím se čajem (1977)

 • poster

  Nebezpečné známosti (1988)

 • poster

  Vyhoštění (2007)

 • poster

  Hodiny (2002)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace