• Krátkometrážní

Sociální síť (2010)

Na tento film už jsem se chystal hodně dlouhou dobu a nakonec jsem ho viděl až nyní. Hlavní pohnutkou k tomu bylo předchozí zhlédnutí filmu Dvojník od Richarda Ayoadeho, který mě sice celkově příliš nenadchnul, zatímco herecký výkon Jesseho Eisenberga mě naopak zaujal nejvíce. Film The Social Network mě nakonec také mile překvapil, nedělal bych z něj však takovou senzaci, za jakou byl po natočení považován.

Nečekané dědictví (2011) (TV film)

Průměrný televizní film s předvídatelným příběhem a chováním postav.

Thor: Temný svět (2013)

"Dvojka" Thora mi přijde poněkud slabší než první snímek, z posledních marvelovských filmů mi však tento film přišel nejkomediálnější a toto skloubení humorných scén s určitou "drsností" mě velice potěšilo.

My děti ze stanice Zoo (1981)

Skvěle natočený film, pro mě však stále vede knižní předloha. Nejvíce mě na tomto snímku potěšily herecké výkony.

Nymfomanka, část II. (2013)

Druhá polovina mi přišla o dost slabší než první díl. Některé vtipny se trochu opakují a místy je příběh trochu natahovaný a to platí i u dialogů rámcového příběhu. Závěr je částečně předvídatelný, ale absolutní vrchol filmu poněkud nečekaný.

Žena v kleci (2013)

Pro mě stále průměrná detektivka, která je však skvěle zpracována a místy mě mrazilo v zádech. Některé části jsou snadno předvídatelné až trochu kýčovité (dialogy o kávě, závěr a rozhodnutí Carla atd), stejně má ale tento film něco do sebe.

Dvojník (2013)

Skvělá práce Richarda Ayoadeho, je vidět, že není pouze skvělý herec, ale také výtečný scénárista a režisér. Zpracování Dostojevského díla sice povedené, ale ještě trochu nedotažené. Atmosféra je však vynikající a Jesse Eisenberg ve dvojité hlavní roli obstál na výbornou. :)

Křižovatky života (2013) (pořad) odpad!

Náhodou jsem na tento pořad narazil v televizi a dlouho jsem v TV neviděl nic tak amatérského a trapného, jako bylo toto.

Kameňák 4 (2013) odpad!

Proč? Proč Češi milují tenhle typ humoru? Ubohé vtipy, žádný děj, žádné zvraty, zesměšňování, pár idiotských fórků na Romy a Vietnamce,... příšerný. A k tomu opět pár vtípků, ze kterých jsem 90 procent slyšel už na základní škole.

Ve stínu (2012)

Velice kvalitní film s úžasnou atmosférou a zajímavými zvraty. Prostředí 50. let naprosto skvěle propracované, po technické stránce vše velmi dobré. Scénář mohl být o trochu lepší a je také škoda, že se postavy ve filmu nestihly v průběhu děje více propracovat a více vykreslit - hlavně například postava Sebastiana Kocha - Zenke.