Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Dobrodružný
  • Pohádka
  • Animovaný

Zajímavosti k filmům (14)

BrainStorm (2008) (TV film)

Místo, kde ve filmu bydlí doktor Jakub Hloch (Ivan Trojan), je stejné jako ve filmu Ženy v pokušení (2010), kde bydlí Helena (Lenka Vlasáková). Jak Ivan Trojan, tak Lenka Vlasáková, hrají v těchto filmech psychology a mají v této vile soukromou ordinaci. Vila se nachází v pražských Dejvicích v Glinkově ulici.

Noc na Karlštejně (1973)

Ve skutečnosti se Karel IV. s Alžbětou Pomořanskou oženil v roce 1363, kdy jemu bylo 47 let a Alžbětě pouhých 16. Byl to sňatek z rozumu, Karel se tím zbavil opozice. Nicméně Alžběta ke Karlovi chovala velkou úctu a byla mu velmi nakloněna. Jejich vztah byl harmonický a měli spolu šest dětí.

Hon za svobodou (2004)

Scéna, když se Anna (Mandy Moore) a Ben (Matthew Goode) dostanou do Německa a jsou na mostě, kde se provozuje bungee jumping, byla natočena v Česku, na Zvíkovském mostě, kde se doopravdy běžně provozuje bungee jumping. Také si můžete všimnout vysokých hor v pozadí - ty jsou počítačově dosazené.

Jedna za všechny (2014)

Ráno, kdy Carly (Cameron Diaz) a Kate (Leslie Mann) se psem vychází z Carlyina bytu a Carly si přivolá taxi, má na sobě Kate nejdříve modré tří-čtvrteční kostičkaté kalhoty, košili bez rukávů se stejným vzorem jako kalhoty a šedo-béžový svetřík. Na dalším záběru, kde Carly otevírá dveře od taxíku,  již světřík vůbec nemá.

Divá Bára (1949)

Film byl natočen na Šumavě, v obci Stará Hůrka, kterou těsně před tím opustilo vysídlené německé obyvatelstvo. Filmové "Škaredý jezero" je jezero Laka. Krátce poté, co obec posloužila jako kulisa filmu, stala se díky své blízkosti k Německu součástí zakázané zóny hraničního pásma a později navíc do těsné blízkosti vojenského újezdu Dobrá Voda. Všechny budovy vesnice v dalších letech srovnal komunistický režim zcela se zemí, do dnešních dnů se zachovala jen kaple Ábelů, kterou lze ve filmu též zahlédnout.

Vášeň a cit (2007)

Ve scéně, kdy jsou Jane (Anne Hathaway) s Tomem (James McAvoy) na návštěvě u soudce, začne Jane pracovat na románu "Pýcha a předsudek". Na záběru, kde Jane usedá ke psacímu stolu, prosvítá herečce přes noční košili spodní prádlo, které se tehdy ještě nenosilo.

Titanic (1997)

Ve scéně, kdy se už Titanic potápí, loď je nahnutá a pan Andrews (Victor Garber) stojí u krbu, jsou na krbu vidět hodiny a sklenička, která vzápětí padá. Aby to vypadalo, že je loď opravdu nahnutá, natáčela kamera v šikmé poloze a ve skleničce byla želatina, která držela požadovanou formu.

Titanic (1997)

Ve scéně, kde se voda valí chodbami Titaniku, byl použit pouze miniaturní model.

Divergence (2014)

Kate Winslet ve filmu mluví s americkým přízvukem. Ten se přitom ale snaží pouze napodobovat, celý život totiž žije ve Velké Británii.

V peřině (2011)

Ve scéně hned po úvodní písni, kde babičce (Eliška Balzerová) chce strážník (Arnošt Goldflam) pomoct otevřít mříž, je v odrazu na dveřích vidět člověk v civilu, v modrém tričku a kšiltovce.

Reklama

Reklama

Reklama