Modiwish

Modiwish

Jang Lee Hwang

Hong Kong

11 bodů

Moje biografie

od nejnovějšíchpodle abecedy
  • 8.2.2015
  Alexander Lo Rei
  (herec)

  Alexander Lou - narozen jako Luo Chang-An (má další jména jako Law Yui, Lo Yiu, Law Cheung-On, Alexander Lou a Alexander Lowe) je tchaj-wanský akční herec, kaskadér a režisér. Proslavil se zejména filmy s ninjami.

  O tomto tajemném muži se ví docela pramálo, dokonce ani datum narození. Co se určitě ví, že je to rodák z… (více)

  • 29.1.2016
  Chiu-Sing Hau
  (herec)

  Hau Chiu-Sing (dále také i jako: Hau Sau-Seng, Hou Chao-Sheng, Hau Chu-Sing, Hau Tsau-Seng) byl hong kongský herec a akční choreograf. Natočil sedm filmů a o choreografii se postaral ve dvou snímcích.

  Ještě před rokem 1972, kdy z Číny emigroval do Hong Kongu, hrával závodně fotbal, pak se vrhnul na herectví. Měl to štěstí, že… (více)

  • 3.3.2016
  Danny Bak-Keung Chan
  (herec)

  Danny Chan Bak-keung (zkráceně pouze Danny Chan) byl  hong kongský zpěvák a herec. Narodil se 7. září 1958 a zemřel 25. října 1993 ve svých 35 letech. Je považován za jednoho z prvních průkopníků popmusic v Číně a Hong Kongu.

  V roce 1977 dokázal nastartovat svoji kariéru velice úspěšně a to vítězstvím 3. místa v  "HK Pop Song… (více)

  • 21.7.2014
  Dean Shek
  (herec)

  Dean Shek (narozen jako Dean Shek Tien) se narodil  17. října  1950 v Pekingu. Patřil mezi neznámější  hongkongské herce a producenty a zahrál si ve více než 92 filmech. Nejvíce se proslavil jako profesor Kai Hsien ve filmu Drunken Master (1978) a jeho snad nejznámější film je Drak z Ruska (1990).

  Kontrakt uzavřel se studiem… (více)

  • 21.7.2014
  Hui-Lou Chen
  (herec)

  Hui-Lou Chen je hongkonský rodák narozen 20.1.1929. Patřil mezi starší generaci herců (např. Siu Tien Yuen), kteří se stali průkopníky bojových umění hlavně v 70. a 80. letech.

  Jeho první herecký počin pochází z roku 1969 s filmem Ai shen, který se moc neproslavil. První česky nadabovaný film s tímto hercem byl Smrtící meteor… (více)

  • 17.10.2015
  Joseph Kuo
  (režisér)

  Joseph Kuo (*20,7.1935), narozen jako Kuo Qing-chi (též uváděn jako Chang Ping Han, Chiang Ping Han, Gwok Naam Wang, Kao Non Hung, Kong Bing Ham, Joseph Kou Nam Hung) je tchaj-wanský režisér, producent a scénárista.
   
  Pří nahlédnutí do jeho filmografie, by se dalo říct, že jde o filmovou továrnu na kung-fu snímky. Zatím… (více)

  • 12.4.2014
  Lo Lieh
  (herec)

  Lo Lieh byl Hong Kongský herec. Jeho pravé jméno je Wang Lap-tat. Narodil se v Indonésii ve městě Pematangsiantar. Proslavil se hlavně snímky jako King Boxer (Five Fingers of Death) , Pěst plná hněvu 2 a 36 komnat Shaolinu.

  V mládí ho rodiče poslali do Číny, aby zde studoval bojová úmění, a v roce 1962 šel na konkurz Shaw… (více)

  • 30.3.2014
  Ma Wu
  (herec)

  Ma Wu - pravým jménem Fen Hongyuan. Své umělecké jméno si zvolil podle jména roku, kdy se narodil - Rok koně. Do svých 16 let žil v Kantonu a poté se roku 1960 odstěhoval do Hong Kongu, kam šel na konkurz Shaw Broters. Debutoval v snimku Lady General Hua Mulan, avšak poté natočil známější snímky jako Chrám Rudého… (více)

  • 26.4.2014
  Norman Chu
  (herec)

  Norman Chu, celým jménem  Norman Tsui Siu-Keung. Narodil se 6.5. 1955 v Hong Kongu a patří mezi slavné tváře zlaté éry filmů 70. a 80.  let od Shaw Brothers. Proslavil se snímky jako SMRTÍCÍ SOUBOJ, 36 KOMNAT SHAOLINU, SHAOLIN MANTIS apod.

  Jeho první snímek byl XUE DI ZI z roku 1974 a od tohoto momentu nastartoval svou bezmála… (více)

  • 9.1.2016
  Pearl Lin Yin-Zhu
  (herečka)

  Pearl Lin Yin-Zhu (další jména: Lam Chun-Chu, Lin Chen-Zhu, Lam Aau-Chu, Lim Eun-Ju, Lin Yin-Ju, Lim Yien-Chu , Im Eun-ju),  korejsky- 임은주, čínsky- 林銀珠, byla jihokorejská herečka v kung-fu filmech. Za svůj život si zahrála ve 12 snímcích a aktivně natáčela mezi lety 1975-1983.

  První hereččin počin byl, dnes již raritní kung-fu… (více)

  • 23.1.2016
  Shi-Kwan Yen
  (herec)

  Yen Shi-Kwan (dále znám i jako Yam Sai-Goon, Yan Yee-Kwan, Yen Si-Kuan, Yam Sai-Kun, Jen Shin-Kuan, Jen Shih-Kuan, Yam Sai-Kwun, Yin Sai-Quen, Yam Sai-Koon, Yam Sai-Kuun, Yam Siu-Goon, Ren Xiaoguan) byl herec a bojový choreograf. Za svůj život natočil 133 filmů a už čtyřech se podílel, jako bojový choreograf.

  Narodil se… (více)

  • 9.1.2016
  Yam Yu-Tin
  (režisér)

  Yam Yu-Tin (任雨田) byl hong kongský režisér, akční choreograf, scénárista a herec. Narodil se roku 1894, pravděpodobně v Hong Kongu a zemřel neznámo kdy. Je otcem tří dětí - jedna dcera a dva synové. Jeho dcera se jmenovala Yam Yin, první syn Yam Tai-Goon a druhým synem byl Yen Shi-Kwan, který s z celé rodiny se dokázal… (více)

  • 29.1.2016
  Yung-Sek Hong
  (herec)

  Hong Yung-Sek (dále i jako: Kang Yong-Seok, Gang Yong, Richard Kong) byl jihokorejský herec v béčkových kung-fu snímcích. Prakticky se nedá o něm nic dohledat, poněvadž natočil pouze dva filmy, které jsou dnes již skoro nedohledatelné, ba i zapomenuté.

  Prvním jeho počinem byl film Sa-dae-tong-iue-moon (1978), kde dokázal… (více)