Modiwish

Jang Lee Hwang

Hong Kong

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 17.7.2019  19:20

37 Plots of Kung-Fu je raritní záležitostí. Už dlouhou dobu jsem měl tento kousek ve svém seznamu filmů, které chci zhlédnout. Možmá právě proto mě potkalo veliké zklamání. Velice debilní a na sílu dělaný humor, přímo špatné souboje (kterých je jako šafránu), a spousta času je věnována lumpárnám dvou nesympatickým hlavním postavám. Tréninková pasáž je odfláknutá a šitá horkou jehlou, poněvdaž z 90 minut je tak 70 hloupé tlachání. K meritu věci se dopracujeme až po hodině. Během filmu bylo zmíněno nepřeberné množství stylů, což člověka dost otravuje neustále poslouchat, kdo co umí (kor když ty styly jsou např. pštros klade vejce, apod.) No co si budem, hovadina non plus ultra. Co mě ale zarazilo byla postava Hui Lou Chena - hrál starou tetičkou oněch dvou výtečníků. Abych to uzavřel, film mě nudil a s vypětím všech sil jsem ho dokoukal. Dávám 1*. Rozhodně se me ta koukat nemusíte - o nic nepřijdete

• 9.6.2019  12:19

Raritní jihokorejský kousek, který režíroval Jang Lee Hwang, vám toho moc nenabídne. Na internetu je dohledatelná verze s otřesným obrazem, aspoň že v původním znění a anglickými titulky. Film leckdy působí laciným dojmem. Souboje jsou lehce amatérské a takové jalové - bez dynamiky a bez šťávy. Zřejmě až poslední fight vám nabídne to, po čem jsou fanoušci toho žánru lační: čtvrthodinová mela s neuvěřitelným kopáčem Hwangem proti mnohonásobné přesile, která už má parametry dobrého fightu, avšak stále s jemným závanem amatérismu. Dějová linka je velice prostinká, bohužel, není dobře zpracovaná a zvládnutá. I přesto má dost silný náboj na to, abyste film dokoukali. Velikým mínusem je střih. Já bych toho střihače uškrtil za to, co tady vyváděl... Ačkoliv to možná zní, že na film jenom plivu, ve skutečnosti jsem si ho celkem užil, i když skvělé momenty se mísily s méné dobrými, a co navíc, Hwang v netypicky kladné poloze (ačkoliv jak se to vezme. Je neuvěřitelné, jak vnímáte postavy ve filmu na základě perspektivy, ze které je film natočen). Pokud se na to kouknu objektivně, Hwang je zase "ten špatný", ale je zachycen i z jiného pohledu, což z něho najednou činí postavu s kladným nádechem. Závěrem - The Canton Viper spadá do průměru toho žánru, ale od propadáku ho zachránily poslední minuty. Na film se i tak vyplatí podívat.

• 25.2.2019  16:02

Film jsem dnes viděl podruhé a zřejmě hodnocení změním, ačkoliv jsem s ním trochu na vážkách. Proti soubojům, leč někdy ztuhlé, nic nemám a velice se mi líbily a koneckonců, fighty s nohsledy piráta Pou Nen-Nina oplývaly neuvěřitelnou originalitou, obvzláště ten s těmi zvony. Co mi ale vadí je dějová kostrbatost - mohu to svést na rychlodabing a jeho otřesý obraz, ale nemyslím si, že bych si pomohl nějakou verzí z internetu. V ději se hodně skáče, najednou se objvují nové postavy. Samozřejmě, pozorný divák si vše domyslí, ale není to, co od filmu chcete. Jakožto fanda kung-fu akce jsem byl zklamán z konce, kdy se s hlavním záporákem nebojovalo. Budiž mu tedy trestem smrt jeho dcery pod jeho vlastníma rukama. Být režisérem, pohrál bych si trochu více s jinak vynikajícím konceptem 72 bojovníků. Tohle je trestuhodně zahozená šance. Obsazení, předně obr Siu Gam, a výběr zvukových doporovodů vám jistě připomene Militant Eagle, který je ale o několik málo pater nad tímto filmem. Takže asi nakonec snížím na 3*

• 17.9.2018  23:26

Amsterdam Connection vám nabídne plejádu výborných herců. Od Herkula Bola Yeunga, přes sympatického Jasona Paia Piaoa, bodrého mafiána Fan Mei Shenga, až po Sing Chena, kterému, mimo jiné, v poslední době přicházím na chuť. Film má veliký potenciál (už jenom kvůli výpravě), ale nebyl využit a místo toho se ve filmu lehce ztrácíte a zprvu ani nevíte, jestli jsou mafiáni v Amsterdamu, nebo už přijeli do Hong Kongu, a pak zase jedou do Paříže...prostě lehčí zmatek. Ten sice není obtížné překonat, ale otravuje to. Rovnou se vzdejde bohulibé myšlenky, že budete rozumnět myšlenkovým pochodům hlavních protagonistů - bratrů J. Paia Piaoa a Wong Yuen Sana - a především stylu, jak zabojovat o dîvku, kterou ztvárnila Mi Lan, která tomu jen tak přihlížela a tvářila se, jako by šlo o něco normálního. Nelze to ani popsat. Prostě kdo neuvidí, neuvěří. Když to vezmu kolem a kolem, nemůžu si moc stěžovat a film splnil svůj účel, a to - zabavit mě. Jestliže máte volný čas, neuděláte špatně, ale akční pecku nečekejte.

• 14.9.2018  22:32

Naprosto úžasná záležitost. Film jsem dlouho odkládal a po dlouhé době jsem se k němu dopracoval - a nelituji. Už jenom vidět Hwanga v netypicky kladné poloze je raritní záležitost a nebudu přehánět, když řeknu, že i tato pozice mu výborně padla. Děj je doprovázen nespočtem oku lahodícími souboji, které neberou konce a já si je neuvěřitelně užíval. Napětí se dalo rájet a souboje se minutu od minuty zlepšovaly, vše podtrhnuto Hwangovým skvělým kopačským uměním. Troufnu si trvdit, že je to jedno z jeho nejlepších vystoupení, jaké jsem kdy viděl - vysoké a rychlé kopy a precizní práce nohou. Z dalších bijců se předvede Tino Wong Cheug se stylem hada a jeho mistr Eddy Ko, který byl Hwangovi silnou konkurencí. Filmu jsem neodolal a jediné možné hodnocení je 5*.

• 8.9.2018  23:28

Neznámá tchaj-wanská řežba s výborným Changem Yi vám nabídne vše, co potřebujete. Souboje, meče a mnoho krve. Sice se tu moc lítá, takže o lana není nouze, ale u soubojů se aspoň nenudíte. U filmu si rozhodně nebudete zívat, i přes jeho lehkou topornost, která je dána zřejmě rokem výroby. 4* bez diskuze.

• 27.8.2018  23:56
    Krvavý boj (1972)

-Máš na to dost síly? -Jasně, že mám. Dost na to, abych vás všechny snědl i s chlupama. I takovou, přímo pokladnicovou hlášku, najdete v tomto kousku. Každopádně jsem na vážkách. Dějovostí a samotným vývojem si mě film získal a obstál na výbornou. To, co mě uvádí do rozpaků jsou souboje. Ačkoliv je to rok 1972, tak to tvůrce choreografie nijak neomlouvá. Tohle bylo jako z roku 1960, kdy se souboje fázovaly, nevypadaly natolik přirozeně a na oko hezky, a přeci jenom...v 70. letech to už bylo o něčem jiném, proto jsem byl ze soubojů velice zklamán. Když si to porovnám, co dokázal z fightů vymačkat ve stejném roce Bruce Lee či kdejaký SB film, tak tohle byl hluboký podprůměr. Byly tu světlé chvilky, kdy ty souboje byly koukatelné, ale to trvalo tak minutu - prostě neprofesionální. Ono se to nezdá, ale kvůli tomuto to shodilo jinak dobře udělaný film. I ten final fight byl takový nemastný neslaný. Navíc teď nebudu genderově korektní, ale obě hlavní ženské protagonistky zkazily ty souboje ještě víc. Jedno dřevo větší než druhé. Takže, co říct závěrem? Pokud bych měl hodnotit na základě děje, vývoje postav, apod., udělil bych 4*, ale za souboje snižuju hodnocení o jednu hvězdičku. Bohužel...

• 3.8.2018  12:42

Film bych zřejmě ohodnotil 3 hvězdama, ale povedené souboje mě nutí tu jednu hvězdu přidat. Děj nemá cenu asi komentovat - prostě klasika, kterou od tohoto žánru asi čekáte. Bruce Li mi zase dokázal, že pokud trapně nenapodoboval Bruce Lee, mohl to být pro mě celkem snesitelný kung-fu bojovník a herec. Sám mi to v několika filmech dokázal...stejně jako tady. Jak jsem již uvedl, tak souboje se choreograficky velice dobře povedly a ve filmu můžeme zahlédnout zkušené bojovníky. Na začátlu se mihne Bruce Tong, dále se objeví v roli hlavního záporáka Kong Do, Yang Cheng-Wu v roli Tygra, a mnoho dalších. Samozřejmě nechybí ani starý mistr ztvárněný Siu Tienem Yuenem. Ačkoliv se teda jedná o průměrný film, tak za souboje jsem ochoten tu jednu hvězdu přidat.

• 16.7.2017  17:47

Raritní počin Číny z roku 1982 o vytvoření kung-fu nářezu v duchu 70. let se nijak mevydařil. Prvních 20 minut je velice táživných a v kostech jsem cítil, že to bude stát za to. Pak se ale v polovině něco pokazilo. Vinu vidím především ve strohém ději, vše se zastavilo na jednom místě a furt se ne a ne hnout dál. Když ne děj, tak aspoň souboje - říkal jsem si. K mé nelibosti i ty stáli za starou bačkoru. Kamera byla opravdu kvalitní a zabírala souboje, aby vypadali "svěže", ale to je prd platné, když jsou na svou dobu velice zaostalé, pomalé a fázované jako v roce 1960. Veliké zklamání, Číno...čekal jsem víc.

• 5.7.2017  14:56

Tomuto filmu jsem prostě nepřišel na chuť a vůbec mu nerozumím. Velice zvláštní, až nelogicky stavěný film s miliardou zbytečných postav, které jenom ruší a ničí děj. První hodina je celkem dost veliký utrpení, až posledních 30 minut nabídne přeci jen něco víc. I tak nejsem spokojen. Boje jsou sice choreograficky dobře zvládnuté, ale nepřirozeně zrychlené a působí to jako groteska. Poslední boj je snad nejhorší, co jsem kdy viděl. Hlavní hrdina asi 10 minut jenom padá, je okopáván, ani si pořádně nebouchne, má propíchnutou nohu a pak zázračně během 4 minut zabije svého soupeře. Prostě utahaná nuda s průměrnými souboji. Nevidím jediný důvod, proč se na tento film kouknout.

• 14.10.2016  16:58

Zapomenuté akční béčko hodně překvapilo. Skoro celý film se jenom střílí a pronásleduje a především intrikuje. V závěru vše vybouchlo a začala pořádná vyvražďovačka, jak se sluší a patří. Hodně násilí, krve a projektilů. Děj je víceméně nepředvídatelný a celou dobu jsem byl napnutý, co bude dál. Kromě toho, že se většinou střílí, je tu pár soubojů s katanama a jsou opravdu peckový. Konec byl velice emotivní a proto jsem se rozhodl udělit 5*, tohle byl slušný old-school nadstandard.

• 8.10.2016  14:13

Německý název může evokovat, že se jedná o bruceploitation, ale ve skutečnosti tomu tak není. Jedná se o hodně slabý film, prakticky bez ničeho. Odpad nedávám, protože ty uděluji opravdu ve výjimečných případech, Counter Attack zas tak špatně na tom není. Bruce Li zanechal po sobě podprůměrnou roli a ničím neoslnil, to platí i pro Johna Ladinskeho, a Dana Ionisanta. Film ničím neurazí a krásně si vyplníte odpoledne, trochu podprůměrné odpoledne.

• 7.10.2016  21:52

Hodně raritní a zapomenutý film s vrstvou prachu. Na první pohled se jedná o mainstream Kung-fu film z Tchaj-wanu o který není proč stát, ale zdání klame. Dějová linie s několika odbočkama může působit zprvu nevalným dojmem a sám jsem to chtěl v polovině zabalit a hodit sem jednu hvězdu, ale naštěstí jsem si počkal a byl jsem příjemně překvapen, jak doposud nesmyslný děj dával najednou smysl. Najednou jsem si začal film opravdu užívat, kromě toho kolik překvapení mě ještě čekalo... Vlastně celý film vypráví o mladíkovi, který cestuje po světě, protože ho otec vyhodil z domu (pokud chcete znát důvod, sami na film podívejte :-)). A jeho cestu provází několik vtipných situací. Souboje by se dali sspočítat na prstech jedné ruky, krom toho jsou očividně hodně fazované, ale i tak choreografie je malinko nadprůměrná. Poslední bitka byla úžasná a vše se úplně nádherně vyjasnilo a emoce přímo lezly z obrazovky na mě. Výborné vyvrcholení. Vzhledem k počáteční zmatečnosti dávám krásné velice 3*, ačkoliv nebylo daleko od 4*.

• 7.10.2016  15:57

Klasický kung-fu film s příměsí fantasy prvků. Jako vždy musím zhodnotit souboje. Ve Wu Tang vs Ninja se v hojném množství využili lana a trampolíny, hodně se tedy létalo a i když to zrovna nemám rád, tomuto snímku jsem to ochoten odpustit, protože ty fighty byly fakt prvotřídní klasa. Velice se mi líbilo přenesení děje o pár let později, kdy spory musela řešit druhá generace potomků mnichů ze Shaolinu. Ninjové mají jako vždy téměř nadpřirozené schopnosti. A samozřejmě tu musela být nějaká svině, tady to byl proradný, lakomý a ješitný opat White z Wu Tangu, kterého hrál Jack Lung. To on se spojil s ninji, aby vypálil Shaolin a stal se vládcem světa bojových umění. Při pohledu na něj jsem měl z něj strach i já. :-) Každopádně je film víceméně jednoduchou záležitostí, ale i tak dokáže hodně zaujmout. Celý děj se hlavně bojuje a to mám rád. Alexander Lou mě znova nezklamal a předvedl super výkon, to platí i pro jeho parťáka Marka Lunga. Hodně mrtvých, hodně krve a násilí... Uděluji tedy 4*, hlavně za posledních 15 minut, kde kruté souboje neznali hranic. Napětí se dalo krájet.

• 6.10.2016  23:00

Velice raritní film, leč nepatří mezi ty lepší. Soubojů tu je jako šafránu, ale tak trochu tuctového. Souboje bohužel nijak nepřekvapují, ač v nich většinou hraje významnou roli pohybově nadaný Hoi Mang nebo úžasný kicker Jang Lee Hwang. I přesto bych vypíchnul poslední souboj, jenž měl tu správnou jiskru. Film bych si dovolil srovnat s trošku mladším dílem Hell'z Windstaff, kde jak Hwang i Mang hráli a kde toho předvedli mnohem víc, proto je Buddha Assassinator o stupínek horší a to neplatí jen pro souboje, ale i pro děj. Zde je děj místy opravdu vleklý a některé pasáže by mohli být i vystřihnuty, kromě toho film začíná asi od 40. minuty, poněvadž předtím se skoro nic nedělo. Vše se právě rozpumpovalo až potom, což je celkem škoda. Tento počin je zřejmě nejslabší film jaký jsem kdy viděl s mým velikým oblíbencem Hwangem, bohužel. Snad si příště spravým chuť.

• 2.10.2016  14:38

Hodně slabý bruceploitation...i na tenhle žánr je tohle hluboký podprůměr. Některé bruceploitationy se vyvedly, ale asi 90% nestojí za nic. Bruce Li ani tolik nezklamal a předvedl svůj zlatý průměr, i tak to film z toho bahna nezvedlo. Když se v polovině filmu objevil Chang Yi, doufal jsem v zlepšení a ono nic. Vlastně celý děj se plácá v tom stejným a nikam se to nesune. Bylo to místy velmi nudné. Děj nebudu komentovat (radši), silnější stránkou filmu jsou nekonečné pouliční bitky, které jsou fakt tvrdé a nemilosrdné a světe div se, dá se na ně koukat a jsou vcelku vyvedené. Poslední bitka nebyla sice top, ale není vůbec k zahození. To je asi jediný důvod, proč jsem filmu nenapálil rovnou odpad.

• 1.10.2016  12:47

Lidé bděte! Tenhle paskvil má červené hodnocení? Tohle je naprostá příšernost. Tento film je jen o bitkách, které bych jinak ocenil, avšak tyto nebyli vůbec technicky zvládnuty. O ději se nezaslouží ani mluvit. Děj přímo navazuje na první díl, ale jeho kvalitou se mu nemůže tenhle díl vyrovnat. V tom filmu se snad nic nedělo, tudíž není o čem mluvit. Když jsem to měl za sebou, oddechl jsem si...konečně!

• 31.8.2016  20:51
    Dům draka (1977)

Tohle byla otřesná ptákovina, jinak to popsat nelze. Plytký, bez děje, souboje na dvě věci a celkový průběh filmu nudí do úmoru, i když měl asi překvapit a diváka napnout. Vlastně celý film sprostě vykrádá Fist of Fury, ale zmrvilo se to tím, když se děj přesunul snad do staré Číny, nepochopím. Tohle byla lobotomie, panečku.

• 24.8.2016  19:47

Krásný a hlavně polozapomenutý snímek, který v mnohém překvapil. Siu Tien Yuen v roli mistra Bamboo Stick se v tomto počinu moc neukáže, což me velice zklamalo, naopak typický záporák Lee Hoi Sang ukáže zač je toho loket. Jinak bojové scény jsou nádherné a dynamické a vskutku kvalitní, radost na ně pohledět a linou se celým filmem. A scénář je osekán minimum ve prospěch bojovým scenam. Menším "minusem" je to, že vše opravdu až moc rychle utíká a jsou tam- hlavně ke konci velké střihy v ději, což ubírá na dojmu. Dlouho jsem přemýšlel, kolik hvězd udělit, ale nakonec jsem se rozhodl pro hodně slabé 4*'

• 15.7.2016  16:15

Slabší počin spadajíc do kung-fu stereotypního normálu. Jedinou světlou stránkou jsou jakžtakž pohledné souboje, které i tak nejsou nic moc extra. Po dějové stránce a celkovému průběhu je to celkem nuda a nejednou si zívnete. Film tedy zachraňuje poslední fight mezi Eltonem Chongem a Eaglem Hanem.

• 12.7.2016  22:17
    Gang Master (1982)

Jedna z dalších polozapomenutých pecek! V hlavní roli se ukáže Austin Wai, jehož elastičnost a agilnost by mu kdejaký gymnasta záviděl. Při jeho soubojích vše dynamicky plynulo a mělo to šmrnc. Jediné "mínus" má tento film hned v začátcích, ve své zmatečnosti a rychlému vyrojení postav...pokud to přečkáte, nebudete litovat. Hlavně oceňuji, že ani jedna z protistran nebyla v "konfliktu" nevinně a nakonec tragický závěr byl "dílem" obou dvou, tzv. společná vina. Sám jsem podobný konec čekal. Opravdu jsem se bavil a časté souboje a pomalé odkrývání děje a celkové mozaiky mě neuvěřitelně bavilo a jakmile vše do sebe zapadlo, došlo k vyeskalovanému konci, který měl všechny potřebné ingredience k tomu, abych film nakonec ohodnotil 4*.

• 9.7.2016  22:55

Tvůrci sundali růžové brýle a všimli si přehmatů z druhého dílu a tento "nový" díl vrátili zpět do staré Číny s pravými taoistickými kouzly, rituály a způsoby likvidace duchů. U toho se nedá moc mluvit jako o hororu, ale určitě to bylo strašidelnější ne6 dvojka. Pár komických prvků obstaral starý dobrý Richard Ng, kterému snad padne každá role a pak dva neschopní pomocníčci moudrého a ostříleného taoisty Ching-Ying Lama. Ve filmu se mihne i bodrý tlouštík Sammo Hung. Kvalitou se tento počin může i rovnat s první částí, ale ta je o menší stupínek lepší, takže abych byl fér, zde udělím 4*, ale nebylo daleko od duchařských 5*.

• 8.7.2016  18:25

Tenhle díl není zase tak strašidelný, jako první díl, což spíš uškodilo, než pomohlo. Oproti fantastickému prvnímu dílu značný pokles, bohužel. Nejen, že se děj oproti první části přenesl do nové doby a prostředí, ale Ching-Ying Lam se přesunul do pozadí a na scénu se dostal až v polovině děje. Pak se začal doposud dobře rozpracovaný děj lámat, ale posledních 10 minut bylo k uzoufání přeplácaných a nudných...celkem škoda, poněvadž první polovina filmu naznačovala, že by se mohla vyrovnat předchozímu prvnímu části. Zklamal mě taky způsob likvidování upírů, jelikož nešlo o tradiční čáry máry, ale do upírů se střílelo a pálili je a tohle není to, co by se mi zamlouvalo. Tohle byl takovej hezkej a pohodovej film na prázdné odpoledne. I tak nehodlám nad celou Vampírovskou ságou lámat hůl a snad další díl zalepí rány způsobené touto částí.

• 11.5.2016  20:33
    Luxus na talíři (TV pořad) (2016)

"Prosím vás, můj pořad se nejmenuje Vaříme z hnoje, ale Luxus na talíři. Když něco stojí 5,50 domyslete si, co do toho asi dávaj. Já si myslím, že i ten hnůj je dražší". :-) Naprosto geniální projev a hlášky, které mě dokážou odrovnat.

• 2.5.2016  23:52

Film jsem hodně podcenil, ale jsem velice příjemně překvapen. Sic se jedná o bruceploitation, avšak na ničem z děl Bruce Leeho to neparazituje. Pouze je jeho jméno zmiňováno. Akce střídá akci a souboje nevedou konce. U toho snímku oceníte především tvrdé kopy, zapomeňte na trpné lana a trampolíny- tohle je ta pravá akce, kterou chce pravý fanda kung fu vidět. Ve filmu se téměř nemluví a jak jsem již zmínil, pořád se bojuje. Po skončení filmu jsem se rozhodl přehodnotit pohled na bruceploitationy (ovšek pokid to nejsou nechutně okopírované Brucovi filmy) a přeci jenom jim dát větší šanci, již několikrát se mi tyto filmy zalíbily. P.S.: Ten rychlodabing byl opravdu děsný.

• 25.3.2016  15:58

Pro mě nádherný zážitek. Spletitý děj se spoustami odboček prošpikovaný luxusními souboji. Choreo se tentokrát velice povedlo a šermířské souboje mě každou minutou uchvacovali čím dál tím víc. Předvedou se tu hlavně meče, ale nebudete ochuzeni i o jiné zbraně. Strašně se mi zamlouvají velmi propracovaněé postavy a jejich vývoj napříč dějem. Každá role je unikát a proto je i lehce zapamatovatelná pro své typické rysy. Jak jsem již zmínil, oceňuji děj a nádherně vystavěný příběh a i když si říkáte, že některé scény a odbočky nejsou důležité- jste na omylu, kdyby byť jedna scéna chyběla, děj by mnohé ztratil- vše má svůj význam. Dokonce je film i do jisté míry dojemný a upřímně jsem byl do děje vtažen, že jsem ho prožíval společně s postavami. Nádherný počin, kde Yu Wong není ve své typické komické poloze.

• 25.3.2016  01:03

Velice zvláštní kousek. Vlastně se tu neví, kdo je hlavní kladná a záporná postava. Všichni si spolu povídají, jako dlouholetí přátelé a o pár chvil spolu bojují. Ve zkratce- ti co vypadají, jako přátelé jsou ve skutečnosti nepřátelé a svině jsou pořád svině. Vlastně sám nevím, o co ve filmu jde. Možná za to může blbý rychlodabing, ale ani pouhou dedukcí a vývojem děje nevidím žádnou logiku v celým příběhu. To je jen tlacháni a tlacháni o ničem a člověk se potom v tom ztrácí, když postavy vypadají skoro na chlup stejně. Navíc je tu nepřeberné množství postav, jenž odvadí pozornost. Aspoň že se ve filmu bojuje, sice to není nic extra, ale aspoň něco na tom filmu je koukatelnýho... Velice slabý počin, 1*.

• 22.3.2016  21:26

Možná jsem magor a blázen, nebo mán dobrou náladu, ale mě se to opravdu docela líbilo. Přiživuje se to na legendě nechutným způsobem a je to na facku, ale pokud to přehlídnu, musím se pouze poprat s primitivním dějem a zápletkou, což už není problém. Soubojů tu je nesčetně mnoho a hej...fakt nejsou zlý a jsou poměrně koukatelný. Je to pro mne veliké překvapení, ale jeden z nejlepších bruceploitationů, jenž jsem kdy viděl...

• 12.3.2016  21:36
    Ip Man 3 (2015)

Možná trochu nadhodnocuji toto dílo, ale nemohu si pomoct, tohle je prostě skvělý počin. Nádherná kamera, která umí bezvadně vtáhnout diváka do děje a navíc hezky ukazuje souboje, prostě z toho nejlepšího úhlu. Doceníte jak fajty 1 vs 1, ale i velikou bitku Yip Man vs (asi) 100 mužů. Navíc choreografue soubojů je opravdový masterpiece, který jde ruku v ruce s výbornými efekty a zpomalovačkama.... Musím ocenit i nádherně propracovaný a dojemný příběh (hlavně kvůli Yip Manově ženě). Líbí se mi především dvě rozpracované filmové linie, které se později velice ovlivňují a komplikují zdánlivě jednoduchý příběh. Nakonec musím vyzdvyhnout velmi pestré obsazení, Mika Tysona, nebo Leung Ka-Yana v menší roli kamáráda Yip Mana, či konkurenta Max Zhanga. Gratuluji Donnie Yene- nádhera.

• 12.3.2016  13:11

Tohle jsem nechtěl zažít! Bylo to něco, něco co nedokážu popsat slovy, prostě ABSOLUTNĚ bezdějové, hodinu a čtvrt trvající mučení. Trapné dialogy, souboje a efekty. Vždyť ten film byl o ničem, tam abosultně nic nebylo, jenom jakýsi Bruce chtěl vysvobodit Dr. Tinga a....a.... a nic. Ale nespočtem nelogických scén by tenhle film vyhrál první cenu úplně s přehledem. Krom toho už ve filmu se nic najít nedá, tedy kromě soubojů, jenž na svou dobu byli zaostalé- pomalé, fázované a celkově suché. Za mě odpornost prvního kalibru. V mučírnách by měli zapomenout na španělskou botu, tohle je to pravé mučení.

<< předchozí 1 2 3 4 5