Megan

Megan

• 2.1.2017  22:06
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Podľa môjho názoru celkom vydarený prvý diel. Určite si pozriem aj pokračovanie a dúfam, že nebudem musieť prehodnotiť tie štyri hviezdičky. Námet je naozaj zaujímavý, postavy dobre obsadené pre mňa neopozeranými hercami a prostredie ako stvorené na podobný príbeh. Akurát tá úroveň policajnej brutality mi pripadá nerealistická a dosť silená... Snáď to bude nejak súvisieť s príbehom a nepôjde len o "výchovnú" vložku.

• 23.7.2016  12:35
    Učitelka (2016)

Politicko-agitačný film plný kŕčovitých hereckých výkonov. Scenár je nudný a predvídateľný, postavy zjednodušené a nezaujímavé. Škoda času.

• 24.5.2014  00:40

.... niet nad Land Rover zavesený na strome :-)

• 24.5.2014  00:38
    Velký flám (1966)

Geniálna komédia, ktorá príjemne pobaví aj po stý krát.

• 13.4.2014  00:54
    Proboha! (2008)

Takže: Má to byť dokument? Dokument by mal priniesť informácie, poučenie, fakty. To tento film nespĺňa. Má to byť komédia? Nemala som sa na čom smiať. (snáď až na "krátkodobú pamäť"). Skôr mi bolo protagonistov ľúto, Niektorých kvôli ich čudnému presvedčeniu, iných kvôli tomu, ako nekorektne s nimi Maher komunikuje...no a v neposlednej rade mi bolo ľúto Mahera samotného, jeho život musí byť asi neznesiteľný. Tak čo Religious vlastne zač? Asi len výkrik ublíženého a zakomplexovaného človeka, ktorý si takýmto spôsobom ventiluje svoje traumy z náboženstva. Vzhľadom na štýl rozhovorov sa tu o publicistike ani dokumentaristike hovoriť veľmi nedá.

• 13.4.2014  00:43

Výpravné špeciály Top Gearu potešia každého, kto sem tam zatúži po dobrodružstve, ale aj každého, kto pociťuje citový vzťah k vlastnému autu :-) Toľko nádherných záberov človek nevidí ani v mnohých dokumentoch, nehovoriac o tom že všetko je to ponímané tak nejak viac ľudsky. Veď ako cestovateľka by som si asi ťažko všímala spojitosti histórie a kultúry daného územia..za ten krátky čas to proste nejde...za to by som si určite všimla otravné spomaľovacie prahy na ceste a podobné maličkosti :-) Top Gearu samozrejme veľmi prospieva aj dokonale zohratá, mierne kontrastná trojica May, Hammond, Clarkson, bez ktorej by bolo sprostredkovanie putovania jednoducho suché. Africký špeciál by si mal určite pozrieť každý, kto sa ako malý chcel vydať na výpravu, rovnako všetci tí, pre ktorých je auto viac než len zariadenie na prepravu osôb..a vlastne úplne každý, koho láka hodnotný ale zároveň veľmi zábavný pohľad do ďalekých krajín.

• 13.4.2014  00:27

Film som hodnotila 4 hviezdičkami. Vysvetlím prečo: V podstate som sa nenudila, film sa odohrával v zaujímavom neAmerickom prostredí, po trikovej stránke neurazil a vizuálne sa mi jednoducho páčil. Herecké výkony postačujúce ...len ten scenár mal svoje chybičky. Normálne by to bolo tak na tri hviezdičky ..priemer. Štvrtá hviezdička je tam kvôli tomu, čo dokázali Rusi urobiť s neporovnateľne menším rozpočtom, než za aké točia podobné trikové filmy Američania. Jednoducho Čierny blesk ani zďaleka nieje o toľko horší, o koľko je lacnejší od svojich predlôh. Pomer cena-kvalita si zaslúži uznanie.

• 8.2.2014  18:59

Dedictví na mňa neurobilo veľmi dobrý dojem.. Hlavná postava je krajne nesympatická, vizuálne film je film nezaujímavý, humor mi tiež veľmi nesadol. Čo ale v mojich očiach zachraňuje celý tento film je námet intelektuálne slabšieho človeka v konfrontácii s veľkými peniazmi, ktorý je v dnešnej dobe veľmi aktuálny.

• 8.2.2014  01:23
    Přemluv bábu (2010)

Totálna spodina! ...a to hneď z niekoľkých dôvodov. Ako prvý spomeniem fakt, že sa jedná o obyčajný plagiát podobnej Americkej kampane (vlastne ak sa tak zamyslím, tá bola robená možno aj o čosi miernejšie). Horšie však je, že tento propagandistický rádoby-zábavný odpad doslova pľuje na princípy demokracie ako takej. Mladí politicky podkutí herci prezentujú svoj subjektívny názor ako jedinú a samozrejmú pravdu (nepripomína Vám to niečo?) a zosmiešňujú všetkých, ktorým ich názor (prezentovaný ako platná dogma) nieje vlastný. Ako čerešničku na torte si za objekt svojho posmechu vybrali staršiu generáciu (všetci vieme, že majú chyby, ALE.....) z ktorej robia s úsmevom na tvári menejcenné bytosti. Obávam sa, že k takejto odpornej forme propagandy by sa neznížila ani hocijaká totalita.

• 8.2.2014  01:04

Bola som príjemne prekvapená. Filmy s touto tematikou nejak nemám rada, teda, aspoň som si to myslela. Po vzhliadnutí Good Bye Lenin som si uvedomila, že len neznášam ten trpiteľský humor, ktorým na mňa útočili České porevolučné filmy s námetom "život v socializme".

• 8.2.2014  00:56
    Strážci pokladu (TV film) (2011)

Celkom príjemné Béčko. Mám rada dobrodružné filmy a Anna Friel je zlatá. Ak ste milovníkom žánru a neočakávate od filmu to, čo sa od Béčka ani očakávať nedá, tak je to celkom príjemné oddychové pozeranie, napríklad na nedeľné poobedie.

• 8.2.2014  00:46
    MASH (1970)

Nebudem prvá, čo som ovplyvnená seriálom od tohoto filmu očakávala niečo iné. Tam, kde nás seriál kŕmil láskavým humorom, zostáva film drsnejší a tvrdší. Viem si predstaviť, že takáto podoba MASHu je bližšie realite vojny ale seriál sa mi jednoducho páčil viac. Neviem, aké by bolo moje hodnotenie, keby som seriál nikdy nevidela....

• 8.2.2014  00:26

Áno,film nieje až taký bohatý, ako knižná predloha. Nič to však nemení na tom, že dokonalé zobrazenie temného, chladného a špinavého stredoveku diváka vtiahne do napínavého detektívneho pátrania. To všetko okorenené Conneryho skvelým výkonom a zaujímavými historickými súvislosťami na pozadí deja.