ondey

homepage

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 5.2.2019  22:11

1 * za Meryl. Jinak absolutní nudnej nesmysl. Proč do toho ty lidi šli? To nečetli scénář?? A mělo to vůbec nějakej scénář? To se nestyděli před kamerou vršit jeden absurdní dialog za druhym a prokládat to zpíváním před zelenym plátnem?

• 9.5.2016  13:21

Taková česká pohádka z televizního studia na Počasí. Před zapnutím kamer navíc v sousedství vybuchla továrna na paruky.

• 9.10.2015  14:14
    Divočina (2014)

Horší kopie Into the Wild. Ale bez hloubky a přesahu. Navíc hlavní postava je blbka a celej snímek trpí americkým zděšením z představy, že se jde někam pěšky. A tak v momentech, kdy jsem měl se slečnou soucítit, jsem prskal smíchy.

• 6.10.2015  18:14
    Nesmíš plakat (TV film) (1990)

Národ českých sviní popsán těmi nejpovolanějšími. Ještě nikdy jsem u dokumentu takhle nebulel. Aneb "Dneska já jsem stará osoba, ale moje nenávist je tak krásně neopotřebovaná..."

• 10.6.2015  15:38

Jeden z příkladů, kdy je námět sám o sobě tak děsivej a jeho využití tak promhraný, že jedinou husinu zažijete na začátku, kdy vám postavy příběh skutečné události popisují. Tím ale úvodních 5 minut zblajzne veškerej váš strach a zbytek snímku už jen nadzvedne jedno obočí a donutí vás nahlas v prázdnym pokoji vyslovit: "To jako vážně?"

• 10.6.2015  15:34
    Wolf Creek (2005)

Chceš natočit hodně blbej a slabej horor za pár šupů, co si ale bude hrát na to, že nejde o béčko? Smůla, McLean už tě předběhl. Naštěstí to všechno skončí nějak mnohem dřív, než se stihneš rozkoukat.

• 10.6.2015  15:32

Nejsem objektivní. Julien miluju a hltal bych ji, i kdyby ve filmu jen stála a koukala. Výkon strhující, soška zasloužená, ale... Nešlo to všechno až nějak střemhlav za svým cílem? Odpověď je snadná, šlo. Já to nemám rád. Od začátku máš jako divák pocit, že ti autoři říkaj: "Počkej ty blbečku, tady tě dostanu". No nedostaneš. Tuhle hru prostě nehraju.

• 10.6.2015  15:26

Velký zklamání. Málo filmů nedokoukám, tohle prostě nešlo. Znáte ten styl humoru, když si Petr Novotný s Yvettou Blanarovičovou stoupnou před publikum, házejí z forbíny slova hovno a prdel a diváci se smějí tak, až se za břicha popadají? A pamatujete si z první třídy ty zamilovaný dopisy "Ahoj, budeš se mnou chodit? Zakroužkuj ano nebo ne."? Tak tohle je kombinace obého, to se fakt nedá.

• 10.6.2015  15:18
    Vertigo (1958)

Ať jsem se díval jak jsem se díval, Vertigo mě neoslovilo. Tajemno se kvůli letní prosluněné atmosféře nekonalo, záhada mě nezajímala a dokonce jsem si po několika dalších filmech nemohl vzpomenout, o čem Vertigo bylo. Stejně jako mě u Psycha rozesmál způsob podání rozuzlení, i tady mi spousta věcí šla proti srsti. Krásně to vypadá, mistr vypráví každým promyšleným záběrem, ale na Ptáky jsme krátký, ne?

• 10.6.2015  15:10

Slabší pokračování nadupaný jedničky. Druhá půlka vyprávění už zbytečně tlačí na pilu, na který se ulamujou zuby. Filmařsky samozřejmě stále stejnej mistrovskej skvost, potřeba šokovat a znechutit už ale předbíhá celej příběh. O konci se ani zmiňovat nebudu, úsměvná samoúčelnost na entou.

• 10.6.2015  15:03

Parádní šu..cí jízda plná napínavejch, zajímavejch a šokujících historek. Kaleidoskop bizarností, kterým vidíte až do krku. Trier je prase a blázen a já si ho za to moc vážim :)

• 10.6.2015  15:00

Nic nového. Stokrát řečeno a natočeno. A nejlepší verzí stále zůstává kreslený Princ Egyptský, kde jsou postavy skutečnější než tady v podání živejch herců a kde ze scén, kde má mrazit v zádech, skutečně mrazí. Tady ne. Tady jsem si mockrát vzpomněl na hlášku Josefa Kemra: "Co se vleče, neuteče."

• 10.6.2015  14:27
    Ex Machina (2014)

Velký film na malém prostoru. Na **** tomu ale něco chybí a nemůžu přijít na to, co. Že rozuzlení bude někde jinde, než je nám celou dobu podsouváno, je asi jasné. A já se tak těšil, že mě konečně po dlouhý době někdo překvapí. Oceňuju ale ten úžasně tísnivej pocit při pohledu na umělou bytost, kterej ve mě vyvolala Alicia Vikander. To je dobrá baba!

• 10.6.2015  13:59
    Jan Hus (TV film) (2015)

Já to ukoukal. Ale bojim se, že nejsem typickej českej televizní divák. Užvaněná politická podívaná, kterou dospělej mainstream přepne po prvních minutách a děcka ve školách proignorujou facebookem na mobilu. Na druhou stranu dokument to taky není, zapálenější veřejnost tak nepřekousne spoutsy historickej chyb. Takže komu je to určený? Chtělo by to kouknout za hranice a začít příběhy stavět na ději, a né mluvení o něm.

• 10.6.2015  13:39

Zablácenej pohled do druhý světový, kde hranice mezi hrdinstvím a srabáctvím je tenká. Výborná atmosféra, skvělý obsazení, bohužel pointa odhadnutelná už od prvních scén. Stejně tak každé dějové překvapení na sebe strhává pozornost už ve chvíli, kdy má být ještě utajeno. I přes tohle mínus ale rozhodně výborná podívaná.

• 10.6.2015  13:03

Začne to slibně, spadne to hluboko. Jedna z těch komedií, u kterých se 3x zasmějete a za 3 dny nevíte, o čem byla zápletka. Některým lidem před kamerou se dokonce divím, že se zúčastnili. Ale tak, Dave Franco je aspoň roztomilej...

• 9.6.2015  23:46
    Dovolená v Protektorátu (TV pořad) (2015)

Úzkoprsé volání po morálce mi u tohohle projektu přijde podobné, jako když svého času každý tvrdil, že v televizi sleduje pouze ČT2. Jde o výborný nápad, jak alespoň prvky otřesných životních podmínek našich praprarodičů představit dnešním lidem. A představit je tak, aby se na to někdo díval. Spojit informace s příběhem, emocemi a trochou napětí. A že si rodina hraje na vojáčky a tváří se, že slepě věří hercům? Kdo někdy v životě prožil sebeblbější celotáborovou hru, ten ví, jak málo člověku stačí k zatáhnutí do děje.

• 20.4.2015  12:56
    Neutečeš (2014)

Nejlepší horor posledních let. Skličující atmosféra, jednoduchý nápad vyvolávající nepříjemný pocit nervozity a děsivého napětí, kamera a střih hrající si s divákem a hudba sahající do divákova nitra, kde mu pevnou rukou svírá žaludek i srdce. Pecka!

• 19.4.2015  23:52

Pomalu se vlekoucí nuda naplněná za vlasy přitaženou zápletkou, která je tak rádoby překvapivá, že ji kvůli samotnému názvu filmu čekáte vždy, když je ve scéně pes. Navíc na těchto sociálních filmech nesnášim, když si štáb pro podtrhnutí atmosféry ubíjející beznaděje vybere naprosto samoúčelně jednu hnusnou lokaci škaredější než druhou. Suchá tráva, pneumatiky, táhnoucí se horkovody a ruiny budov nechybí prakticky v žádným záběru.

• 23.1.2015  13:04
    Babovřesky 3 (2015)

Nejvíc mě v kině děsil ten hřmotný smích publika ve chvílích, kdy já jsem nevěřícně zíral na plátno a hanbou a studem jsem se chtěl propadnout. Vše se vysvětlilo v okamžiku, kdy na scénu přišla Tereza Bebarová. Ze sálu se totiž ozvalo: "To je Světlana!"

• 26.11.2014  06:53
    Expremiéři (TV seriál) (2014)

Portrét každýho z politiků je úplně jiný, záleží na osobnosti režiséra i samotnýho expremiéra a to mě na tom hodně baví. A hlavně oceňuju samotnej nápad posadit před kameru chlapce, kteří tvořili dějiny a u kterých jsme si říkali, že už hůř být nemůže. A ono mohlo.

• 25.11.2014  16:00
    Fargo (TV seriál) (2014)

Kdo miluje Fargo (1996), musí milovat Fargo (2014)! Jeden ze seriálovejch klenotů protkanej stejně jako původní snímek černym humorem, sněhem umazanym od krve, řadou pitoreskních exotů a strhující hudbou. Navíc obrovskym plusem zůstává fakt, že děj je napínavej a nepředvídatelnej. Doporučuju :)

• 29.8.2014  16:59
    Pompeje (2014)

Jedna hvězda za efekty, druhá za precizní zachování reálií a třetí za Kita, na kterýho se dá aspoň koukat, když už nic. Ale dialogy i scénář jsou výsměch lidstvu. A viděl to někdo s cz dabingem? Proboha, kdo nadaboval hlavního hrdinu? Batman?

• 30.5.2014  15:40
    Orphan (2009)

Další z řady filmů, kde otec rodiny je ignorantským idiotem jednajícím bez špetky rozumu. Celá zápletka filmu je tak už minimálně od poloviny uměle našroubovaná a natahovaná do absurdních situací. Aspoň to malé české překvapení na konec udělalo radost.

• 30.5.2014  15:11

Strhující je hlavně herecký výkon Michaela Rennieho, kterej i bez tykadýlek a chapadel působí bytostně mimozemsky. Charisma z něj doslova čiší a atmosféra snímku by se díky němu dala krájet.

• 17.5.2014  21:11
    Godzilla (2014)

Strhující vizuální efekty rozhýbané příběhem stejně blbým, jako předvedly snímky o tomhle monstru z šílených 90. let. Majinko zklamanéj sém. Asi si pro zlepšení nálady pustím Cloverfield.

• 14.4.2014  10:48

Divadelní představení ze snímku přímo trčí, možná šlo celý dílo uchopit trochu filmověji, obrazněji... ale i tak, díky strhujícím hereckým výkonům na vás August: Osage County vrhne takovýho smutku, že minimálně několik dní na ten zážitek nezapomenete.

• 10.4.2014  18:18
    Život se smrtí (TV seriál) (2014)

Téma silný, zpracování slabší. Ale rozhodně pokrok českýho dokumentu i společnosti jako takový, nezavírat oči před koncem.

• 7.4.2014  18:48
    Lovec trolů (2010)

Do poslední chvíle jsem nezjistil, jestli to Norové mysleli vážně, nebo si ze mě někdo vystřelil. Jako vážně?!

• 7.4.2014  13:06
    Temné nebe (2013)

Ale jó proč, né :) Chtěl jsem se bát a to jsem se rozhodně bál. V jednu chvíli jsem dokonce velmi hlasitě zařval! A kdo se stejně jako já bojí Ufonů, tak se strachy otřese taky.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7