Morien

Morien

Dagmar Pokorná

okres Třebíč
Mumie s pozlacenými víčky spí v muzeích a to je láska

homepage
Instagram: dagmarversus1001movies

193 bodů

Moje biografie

od nejnovějšíchpodle abecedy
  • 27.1.2009
  Ruth Wilson
  (herečka)

  Drobná britská herečka Ruth Wilson se narodila rodičům Nigelovi a Mary 13. ledna 1982. Má tři starší bratry – Tobyho, Sama a Matthewa, se kterými byla vychovávána v Shepperton Surrey. Chodila Notre Dame School a Esher College. Má diplom za studium historie na univerzitě v Nottinghamu. Tam také hrála ve studentském dramatu,… (více)

  • 26.1.2009
  James D'Arcy
  (herec)

  „Existuje mnoho lidí, které obdivuji a respektuji, ale nemusím být nutně jako oni. Jsem dostačně šťastně sám sebou.“

  Tento 191 centimetrů vysoký uhrančivý Brit se narodil roku 1975, 24. srpna v Londýně pod jménem Simon D’Arcy a k herectví se dostal vlastně náhodou. Po studiích na Christ’s Hospital v Anglii odjel do Austrálie,… (více)

  • 24.1.2009
  Julian Sands
  (herec)

  Vysoký, zádumčivý, s neproniknutelným pohledem, takový je Julian Sands, britský herec, který díky svému tajuplnému vzhledu většinou ztvárňuje vyšinuté záporáky nebo rozporuplné role podivínů. Narodil se 4. ledna 1958 ve městě Otley jako jeden z pěti sourozenců. V mládí v jeho životě hrála velkou roli historie, ač od šesti let… (více)

  • 20.1.2009
  Dominique Pinon
  (herec)

  Tento francouzský herec, narozený 4. března 1955 v Saumuru, jehož charakteristickými rysy je pomačkaná tvář a štěněcí výraz očí, je především znám díky své spolupráci s režisérem Jeanem-Pierrem Jeunetem. Účinkoval také v divadlech Salamandre a Théâtre de la Ville v Paříži. V roce 2004 obdržel Molièrovu cenu za nejlepšího… (více)

  • 3.1.2009
  Braňo Holiček
  (herec)

  Braňo Holíček se narodil 14. srpna 1985 rodičům Ľubici a Jaroslavovi v Košicích jako mladší ze dvou bratrů. Už odmalička projevoval nadání pro herectví a zpěv. Vystudoval proto Základní uměleckou alternativní školu v Košicích, kde začal účinkovat v dětských hrách a muzikálech. Jako zpěvák zkoušel svoje štěstí v různých… (více)

  • 16.11.2008
  Jake Busey
  (herec)

  Typický představitel bezcitných šílenců Jake Busey, charakteristický svou výškou (úctyhodných 191 cm), takřka bílými vlasy, chladnýma očima a mohutným předkusem, se narodil jako William Gareth Jacob Busey Junior do herecké rodiny - matka Judy (také fotografka) často ztvárňuje vedlejší role v televizních seriálech a otec Gary… (více)

  • 30.9.2008
  Bryan Dick
  (herec)

  Britský převážně divadelní a televizní herec Bryan Dick pochází z anglického města Carlisle, kde žil s rodiči Jenny a Jimem a bratrem Stuartem, než se rozhodl, že se chce opravdu stát hercem. Ač už dříve pracoval jako dětský herec, jeho první volbou bylo studium tance na Elmhurst Ballet School v Surrey, odkud přestoupil na… (více)

  • 28.9.2008
  Noel Fielding
  (herec)

  Populární britský sitcomový herec Noel Fielding se narodil rodičům Dianě a Rayovi 21. května 1973 v Londýně. Kvůli svému výtvarnému talentu vystudoval Croydon Art College, ale už během konce devadesátých let se začal věnovat improvizovanému stand-up herectví a postupně si dokázal vydobýt status jednoho z nejoblíbenějších ve… (více)

  • 20.8.2008
  Catherine Tate
  (herečka)

  „Jsem neuvěřitelně negativní osoba, takže jakákoliv forma úspěchu pro mě vždycky bude úlevou a nastaví moje emoce zpátky na neutrál.“

  Oblíbená britská komediální herečka Catherine Tate se narodila svojí matce Josephine Ford 12. května 1968 v Londýně. Svého otce nikdy nepoznala, matka ho opustila ještě před jejím narozením. Jako… (více)

  • 20.8.2008
  Alexej Čadov
  (herec)

  Jeden z nejtalentovanějších mladých ruských herců současnosti, Alexej Čadov se narodil 2. září 1981 na předměstí Moskvy, Solntsevu, jako mladší ze dvou bratrů. Jeho bratr Andrej je o šestnáct měsíců starší a stejně jako Alexej se věnuje herectví. Bratři často chodí na castingy společně a vzhledem k tomu, že jsou si velmi… (více)

  • 15.8.2008
  Robert Blake
  (herec)

  Vlastním jménem Michael James Vincenzo Gubitosi, americký herec Robert Blake se narodil rodičům Giacomovi Gubitosimu a a Elizabeth Cafone 18. září 1933 jako nejmladší ze tří sourozenců. Jeho otec byl imigrant z Itálie a matka americko-italská míšenka. Spolu vystupovali s pěveckými a tanečními čísly a tak není divu, že i jejich… (více)

  • 1.8.2008
  Sharon Tate
  (herečka)

  „Moje definice lásky je být naplněný. Kompletní. Krása je něco, co vidíte. Láska je to, co cítíte.“

  Někdejší „nejkrásnější žena Hollywoodu“ a idol šedesátých let Sharon Marie Tate se rodičům Paulovi a Doris narodila 24. ledna 1943 v texaském Dallasu jako nejstarší ze tří dětí (sestry Debra a Pattie). Díky otcově profesi (major… (více)

  • 11.5.2008
  Eddie Redmayne
  (herec)

  „Rád bych řekl, že jsem z těch lidí, kteří nemůžou vystát dívat se na sebe. Ale já si nemůžu pomoct – musím se dívat. Na to jsem až moc zvědavý."

  Eddie Redmayne se narodil 6. ledna 1982 v Londýně do rodiny finančníků. Na prestižní střední školu Eton College chodil zároveň se stejně starým princem Williamem. Poté studoval dějiny… (více)

  • 6.5.2008
  Jérôme Pradon
  (herec)

  Tento francouzský zpěvák a herec se narodil 3. června 1964 na pařížském předměsí Boulogne-Billancourt. Nejprve studoval herectví na Cours Florent v Paříži a poté pod dohledem profesionálů Johna Strasberga a Sarah Eigermanové. Herecký debut si odbyl rolí v Goldoniho komedii na festivalu v Avignonu v roce 1984.

  V oblasti… (více)

  • 4.5.2008
  Jeremy Brett
  (herec)

  „Myslím, že raději hraji v divadle. Rád vidím, jestli si publikum představení užívá.“

  Britský herec Jeremy Brett se narodil 12. října 1933 jako Peter Jeremy William Huggins (nejmladší ze čtyř bratrů) rodičům Henry Williammu Hugginsovi, který byl armádním plukovníkem, a Elizabeth Edith Cadbury Butler, irské kvakerce. Studoval na… (více)

  • 11.3.2008
  Yoko Ono
  (herečka)

  „Every man has a women who loves him. If he finds her in this life time, he will know.“

  Yoko Ono se narodila 18. 2. 1933 na rodinném sídle v Tokiu. Její otec Eisuke Ono byl potomkem japonského císaře z 9. století, její matka byla zase vnučka zakladatele významné japonské banky. V mládí se svým otcem často pobývala v Kalifornii,… (více)

  • 25.2.2008
  Michael Pitt
  (herec)

  Michael Pitt se narodil 10. 4. 1981 ve West Orange v New Jersey jako nejmladší ze čtyř dětí. Už v deseti letech přesvědčil svoje rodiče, že chce být hercem a později chvíli skutečně navštěvoval American Academy of Dramatic Arts. V šestnácti utekl do New Yorku s tím, že chce hrát. Přivydělával si jako poslíček a příležitostně… (více)

  • 9.2.2008
  Robert Pattinson
  (herec)

  Rodným jménem Robert Thomas-Pattinson se narodil 13. května 1986 v Londýně. V dospívání se projevil jako talentovaný sportovec, rovněž ho ale přitahovala hudba – jmenovitě hra na kytaru a klávesy. Určitou dobu také dělal modeling. Poprvé se k hraní dostal kolem patnácti let, kdy hrál v amatérských divadelních hrách společnosti… (více)

  • 9.2.2008
  Takeši Kaneširo
  (herec)

  Takeshi Kaneshiro se narodil 11. října 1973 ve městě Taipei na Taiwanu. Jeho matka je původem Taiwaňanka, otec Japonec z Okinawy. Během dospívání byl na střední škole šikanován kvůli smíšenému původu a proto přestoupil na Taipei American School, kde se mohl naučit výborně anglicky. Mimo to mluví ještě mandarínsky, taiwanským… (více)

  • 14.11.2006
  Hans Heinrich von Twardowski
  (herec)

  Německý divadelní a muzikálový herec, divadelní režisér a autor několika divadelních a rozhlasových her Hans Heinrich von Twardowski se narodil 5. května 1898 ve Štětíně v dnešním Polsku. Svou filmovou kariéru začal ještě v éře němého filmu – jeho první rolí byl Alan ve Wienově expresionistickém hororu KABINET DOKTORA… (více)

  • 14.11.2006
  Stefano Dionisi
  (herec)

  Tento italský herec a producent se narodil 1. října 1966 v Římě. Vystudoval gymnázium a rok studoval drama u Telila Pierfedericiho. Rád cestuje (zvláště do Indie, jistou dobu také pobýval v Americe) a je majitelem produkční společnosti Rats Produzioni. Byl ženatý s producentkou Annie Stewart, se kterou má syna Mila, a také byl… (více)

  • 14.11.2006
  Toby Stephens
  (herec)

  Toby Stephens se narodil 21. dubna roku 1969 v Londýně, Middle-sex hospital, matce Maggie Smith a otci Robertu Stephensovi, kterého ovšem příliš neznal, většinu času znal jen svého nevlastního otce Alana Beverleyho Crosse, autora scénáře k např. Souboji Titánů. Vzhledem k tomu, že ale všichni, s kterými během dětství přišel do… (více)

  • 14.11.2006
  Anna-Louise Plowman
  (herečka)

  Tato křehká plavovláska, narozena 3. listopadu 1975, pochází z Nového Zélandu, ale herectví už vystudovala na LAMBDA v Londýně a škole Lecoq v Paříži. Pracovní záležitosti ji přivedly také třeba do Tokia, Hong Kongu, Dublinu nebo Sydney. Za manžela si dne 15. září 2001 vzala britského herce Tobyho Stephense. Ten pochází z… (více)

  • 14.11.2006
  Cillian Murphy
  (herec)

  Cillian Murphy je irský herec a muzikant. Jeho jméno je irského původu a často je nesprávně psáno Killian. V překladu by mohlo znamenat kostel nebo válka. Cillianův otec je školní inspektor a matka vyučuje francouzštinu. Má mladšího bratra Páidiho a sestry Orlu a Sile. Chodil na Presentation Brothers College. Po střední škole… (více)

  • 14.11.2006
  Trini Alvarado
  (herečka)

  Trinidad „Trini“ Alvarado, tmavovláska s jiskrou v oku a temperamentem v genech (otec je Španěl a matka Portoričanka a oba se profesionálně zabývají zpěvem či tancem flamenca) se narodila 10. ledna 1967 v New Yorku. Herectví studovala v Lincolnově Centru Fordhamské univerzity.

  Vzhledem k rodinnému zázemí byla zvyklá vystupovat… (více)