Morien

Morien

Dagmar Pokorná

okres Třebíč
Mumie s pozlacenými víčky spí v muzeích a to je láska

homepage
Instagram: dagmarversus1001movies

<< předchozí 1 2 3 4 21 42 62 82
    • 21.5.2020  04:20

(1001) Měla si to Callie Khouri raději natočit sama za málo peněz, potom by možná šlo poznat, co to má znamenat.

• 20.5.2020  03:34

(1001) Mno, budu nad tím ještě rozjímat, ale zatím se mi zdá, že mi to k srdci nepřiroste. (Ačkoliv Michael Rennie je vskutku báječný mimozemšťan.) Nemyslím si, že takhle by vypadalo poselství opravdu pokročilejší civilizace. Takhle by si někdo mrzký jako my představoval poselství pokročilejší civilizace.

• 19.5.2020  03:18

Mlýn už zase mele... Inu, je to takové naivní a antiklimaktické (což ale vlastně zajímá, že je to víc věrné duchu předlohy než vymýšlení "akčních" blbostí), nicméně dojalo mne to. Navíc Daniel Brühl a Tom Wlaschiha v jedné místnosti a provozují čáry máry, panečku. Sice jsem trochu doufala v Rammsteinovic Der Meister k závěrečným titulkům, ale člověk nemůže mít všechno.

• 8.5.2020  22:22
    Brouk (2006)

Já jsem si říkala, proč to zároveň působí jako klasický dobrý film a zároveň jako kdyby tam něco mírně až šíleně haprovalo, a on je to Friedkin na stará kolena.

• 29.4.2020  03:33

-"This wreck's gonna sink." -"Fucking useless sub if it don't." Scénář působí, jako že z něj pro zvýšení napětí a tajemna vytrhali každou druhou stránku, a díky tomu naopak ta ponorková nemoc (hihihi), co se tam všech zmocňuje, přijde jaksi znenadání a nedává moc smysl. Nicméně bylo velmi zábavné poslouchat Juda Lawa, jak dvě hodiny mluví se skotským přízvukem. Kdyby se tam ještě Kosťa zdržel delší dobu, tak bych byla vlastně spokojená.

• 26.4.2020  04:00
    Díra (2019)

Půjdu do pekla, když řeknu, že mi to přišlo nemastné neslané?

• 24.4.2020  13:37
    9. rota (2005)

V komentářích k Bratrstvu (2019) se objevila zmínka, že 9. rotě to nesahá ani po kotníky, takže jsem přirozeně hned musela běžet a podívat se, co je na tom pravdy. Kromě toho, že to pojednává o stejné válce, nevidím žádnou podobnost a už vůbec žádný důvod srovnávat. Bratrstvo je dospělá autorská reflexe, tohle je jenom standardní nevyzrálý kýčovitý výkřik o skvělosti sovětských chlapců a jejich vůdců a jejich záměrů. A teď už jenom nevyhnutelně čekám, kdy mi do zpráv napíše takový ten jeden pán, který mi nadává vždycky, když dám nízké hodnocení nějakému ruskému válečnému filmu, a speciálně pro něj bych ráda dodala, že podobně nízce hodnotím i všechny fanatické americké válečné filmy, takže ať mi klidně nadává, ale prosím pěkně ne za to, že bych stranila Amíkům.

• 22.4.2020  02:45
    Absurdistán (2006)

Inu, čekala jsem to trochu nabitější.

• 21.4.2020  03:09
    Kafarnaum (2018)

(1001) Přirovnávat k Milionáři z chatrče může jenom někdo, kdo má hodně velkou nedůvěru v potenciální publikum tohoto filmu. Musím o tom ještě přemýšlet, ale přijde mi, že Nadine Labaki nepoužívá své postavy jako lidi, ale jenom jako věci, a z toho nemám dobrý pocit.

• 20.4.2020  01:21

Jak tohle mám kruci hodnotit, a jednu stranu velmi svěží (Oldřich Nový v Jedové chýši!) a a tu druhou... ach bože. Ale Truda byla v těch pánských pláštích proklatě cool.

• 13.4.2020  02:41

To jste mi, holky, udělaly radost.

• 12.4.2020  02:10

Až do prvního setkání chlapců opravdu super, v tom úplném začátku jsem měla ještě dojem, že by mě mohlo čekat něco skvělého. Potom přišlo krátké období zdvořilé zvědavosti a největší část sledování tvořilo jen útrpné čekání na konec a počítání povinných indie klišé jako zobrazování masturbace nebo dlouhé scény, které nic neznamenají. V případě tohohle filmu by mě docela zajímalo přečíst si scénář, jestli to aspoň na papíře bylo lépe připraveno. Například by to osvětlilo otázku, jestli jsem nedávala dobrý pozor a nebo jestli tam byla zcela náhodně zařazena scéna toho, že pan policista je během výslechu na záletech v zahradní chatce, a pár dalších takových divných věcí, u kterých se mi zvedalo obočí. Probouzení sexuality a několikeré zmínky o možnosti homosexuality hlavního hrdiny například vzbudí dojem, že je to skryté hlavní téma filmu, ale film to někdy po půlce opustí a nijak neuzavře. Nebo jak to, že kluka drží policajti na stanici a chovají se k němu jako k plnoletému, i když očividně není, místo aby tam byl nějaký sociální pracovník a probíhalo to tak, jak má. Nicméně hlavní věc, jejíž naplánování by mě zajímalo, byl ten takzvaný princip váhání, co je realita a co smyšlený svět chlapecké fantazie. Způsob, jakým je film vyprávěn, totiž dává velmi jasně najevo, co se "doopravdy stalo" a s čím Mára jenom machruje na Lenku Vlasákovou a případně ještě na svého kamaráda, takže je vlastně jaksi smyslem filmu pátrání po tajemství, které je celou dobu odhalené, jinými slovy film žádný smysl nemá. V tomto zmatku pár konkrétních prima detailů bohužel nosnou konstrukci nevystaví. Jak jsem už říkala, úvodní představení Heduše je super, záchrana psa velmi potřebná a Tomáš Mrvík mi přišel dobře zvolený, ale víc pozitivních dojmů už ze sebe nevydoluji. Taky bych byla vlastně ještě ráda, kdyby Olmo Omerzu přestal točit filmy naznačující možnost sexuálních vztahů mezi dvanáctiletýma děckama a dospělýma ženama. Protože zatímco motivaci chlapců mají diváci dobře osvětlenou, tak představení osobnosti stopařky se nevěnuje ani vteřinka a nějaké důvody jejího chování, to už bych asi chtěla moc. Zůstává tudíž jenom vagínou na nožičkách, a vůbec, čím víc nad tou postavou přemýšlím, tím víc jsem rozčilená, takže bych asi měla přestat. Sbohem.

• 7.4.2020  22:07
    Isi a Ossi (2020)

-"Das ist das größte Arschloch, das ich je in meinem Leben geseh habe. Aber ist es auch das beste?" Má to předvídatelné schéma romantického filmu, ale vlastně to ve všech směrech předčilo moje očekávání a byla to docela zábava.

• 1.4.2020  01:26

Sákra, asi stárnu. Chtěla jsem si film po nějaké době připomenout a po většinu času jsem jenom zkoumala, co za pokojové kytky Olda všude v domě má. Každopádně kdybych si mohla vybrat mezi Lídou Baarovou a Natašou Gollovou, tak beru Natašu bez váhání.

• 24.3.2020  22:16
    Vlastníci (2019)

Panebože, do čehos tu duši dal. "Většina Čechů se chová jak kreténi" je nosné téma jenom v případě, že se kolem toho udělá pořádný, smysluplný film.

• 23.3.2020  21:33

Tvůrci jako by spoléhali na to, že divák zná ten skutečný případ za filmem, takže se neobtěžují s vysvětlováním detailů, spojováním souvislostí a vůbec prostě kruci dáváním smyslu, protože já Švéd nejsem a skutečný případ neznám a po většinu doby jsem se jenom divila, co se to tam proboha děje a jak to souvisí se vším ostatním v rámci jednoho koherentního příběhu. Mírně hystericky se smějící smajlík. Film mě umlátil velkou spoustou vizuálně krásných nesouvislých detailů.

• 15.3.2020  22:40

Velmi podivný zážitek, musím ho ještě zpracovat, ale asi nesleduju.

• 4.3.2020  03:40

Sákra, když jsem si film vybírala pouze podle názvu, tak jsem ani nevěděla, jak aktuální podívanou jsem si vlastně vybrala. Film si rovněž zaslouží bonusové body za vyřešení závěru, kterého se nezalekli jako hem hem někdo. Až budu velká, chci být Vincent Price.

• 22.2.2020  04:38
    Psychiatr (TV seriál) (2018)

Sice jsem někdy musela trochu přimhouřit oko, ale panečku, to byla jízda. Nejvíc ze všech jsem si asi oblíbila Mary, Q'orianka Kilcher se sice na scéně objeví jen párkrát, ale její postava má opravdu temné spodní vody, ó bóže, a jak ona je umí ztvárnit. Jak vždycky říkám, že nemám ráda, když filmové záběry dlí na svých postavách, když pózují s cigaretami, protože to nic neznamená a jenom to vypadá cool, tak když se tak tady dělo v případě Dakoty Fanning, tak mi to nevadilo, protože to je jeden z těch vzácných případů, kdy to v rámci filmu a jeho příběhu něco znamená. Ne že bych si myslela, že to být symbol její rebelie, a upřímně doufám, že to tak tvůrci nezamýšleli, hlavně je to vnější příznak toho, jak ji vychoval muž a jak se teď musí muži prodírat, aby si mohla dělat, co chce. Po "Noc příchází" a teď jejím výkonu zde (a řekněme, že i to "Tenkrát v Hollywoodu") navíc musím říct, že jí opravdu přicházím na chuť jako herečce. Nikdy mě nepřestane překvapovat, jak dokáže Luke Evans být zranitelný. No a Daniel je zlatíčko, ačkoliv bych řekla, že obsadit ho do hlavní role je docela risk. Jako bonus v seriálu všechno krásně vypadá a hudba taky stojí za povšimnutí. ODTEĎ BUDU SPOILEROVAT. Co se týče příběhu, jak říkám, k mé úplné spokojenosti jsem musela něco přehlédnout, hlavně to, jak se některé věci stanou a potom se na ně zapomene: například velkou část úvodních dílů hrdinové stráví vyšetřováním prominentního spratka, kterého se elitou placení hromotluci snaží této pozornosti uchránit, a když je spratek zavražděn, respektive z pohledu elity tajemně zmizí, tak to nikdo neřeší a nemá to pro žádnou z postav žádné důsledky. Další takovou věcí je to, když dva hlavní hrdiny během jejich cestování někdo přepadne a zastřelí jejich kočího: hned v dalších scénách se všichni chovají, jako kdyby se to ani nestalo, jasně, doma na ně čekalo jiné trauma, ale v rámci následujícího vyšetřování se ani nesnažili položit si otázku, jestli po nich střílel vrah (o kterém se z předchozích událostí ví, že je sleduje a hraje si s nimi) a nebo jestli to byla natajňačku zhrzená policie, která by se je snažila sabotovat. Poslední takovou zásadní věcí pro mě ještě byl ten tlustý chlapeček, myslím Ezra, kterého na začátku prvního dílu doktor přijímal do svého zařízení. V průběhu seriálu si s ním vytvářel sice nenápadné, ale konzistentní pouto, a opravdu jsem čekala, že se ještě vrátí v posledním dílu, aby se jeho příběh taky uzavřel, vzhledem k tomu, že ho celý pomáhal otevírat. Ale jinak prima počin, a skoro určitě bych ráda viděla další díly, kdyby zůstala laťka stejně vysoko.

• 21.2.2020  02:28
    Rocky (1976)

(1001) Já brečela jako miminko, ale ne u konce, nýbrž u té scény, kde Rocky huláká na celý barák na toho stařečka, co se mu přišel nabídnout jako manažer. Opravdický konec je trošku unavený a jako kdyby z nedostatku času už nedodělaný, ale ne zas tolik, aby mi to nějak vadilo. Neexistuje možnost, že by nějaký další "díl" byl lepší než tohle nebo mohl ještě něco dalšího k tématu říct, nebo si to alespoň nedovedu představit. Vždyť to je film jak z nové vlny, málo slov, emoce, až na dřeň odhalené lidství, abych citovala Comeback. No sakra.

• 20.2.2020  04:05

(1001) Nesmyslný film. Nechápu, jak baron Prášil souvisí se survivalem a božským dotekem, tedy alespoň ne tak, jak to tito tvůrci předkládají. Zdá se mi, že je to ten druh filmu, který ztratí veškerou svou hodnotu, jakmile se lidé začnou obdivovat nějaké jiné atrakci, a takové filmy... no prostě nemají smysl.

• 18.2.2020  20:28
    Někdo to rád blond (2004)

Vždycky si říkám, že když už jsem nějakému filmu věnovala svoji pozornost a čas, tak že bych taky měla vyvinout nějaké úsilí, zapsat si svoje prožitky či poznatky a film zkrátka a dobře slovně zhodnotit, aby se čas koukání na filmy nestal časem, kdy vypnu mozek a vůbec nepřemýšlím. Tady mě napadá jenom řada otazníků mířených na toho, kdo mi řekl, ať se podívám, že je to jeho oblíbená komedie.

• 17.2.2020  19:53
    Zeď (2012)

"Das Einzige Wesen im Wald, das wirklich Recht oder Unrecht tun kann, bin ich." ♥ Zhruba: Jediné stvoření v lese, které se může činit právo či bezpráví/chovat se dobře nebo špatně, jsem já.

• 15.2.2020  02:58
    Na nože (2019)

Osobně bych řekla, že k dokonalosti by film potřeboval ještě tak rok práce na scénáři. Líbí se mi, kam to směřuje, a teoreticky stojí všichni tam, kde mají stát a kdesi cosi, ale je to všechno jako z první dobré, celý film působí uspěchaně. Ansámbl je to sice pěkný, ale jednotliví herci nemají dostatek času či spíš promyšlenosti a materiálu na to udělat postavy svými, získat si sympatie diváků a udělat skrz své výkony film zapamatovatelný. Kdybych už například nemilovala Chrise Evanse a nečekala, kdy se konečně objeví, tak nevím nevím, jestli by na mě ta postava vůbec udělala takový dojem, jako očividně má, a všechno by bylo ještě víc v kopru. V tomhle smyslu se mi nejvíc líbila Jamie Lee Curtis, neb to minimum prostoru, které na ni v záplavě ostatních zbylo, zužitkovala nejlépe a úplně. Celý film je zřejmě (ve smyslu zřetelně) namířen proti skvělým bílým americkým zmetkům s Trumpem v čele, a to je okej, však u Agathy jsou taky vždycky všichni rasisti jak bič a Hercule často spolupracuje s nevinnými outsiderskými guvernantkami a společnicemi, aby oklamal ty spřízněné zmetky, ale očekávala bych určitý level sofistikovanosti a ne že to budou všichni pořád jenom nahlas říkat a vysvětlovat. Stačil by nenápadný running gag, kdy jednotlivý členové o postavě Any de Armas říkají, že je z Paraguaye, Uruguaye, Brazílie a podobně, aby bylo jasné, co je to za lidi a jak o sobě a o ní smýšlejí, není potřeba, aby jí ještě několik z nich několikrát řeklo do tváře, že je parazit (hihihi) a že jim bere něco, na co mají právo. Pokud chcete opravdu cool film, byť ano, trochu extrémní, ale zcela výmluvný, na téma vytrhávání takových lidí z jejich domů a kořenů, doporučuji nizozemského Borgmana. Není to detektivka, ale je to velmi vtipné. Nijak zvlášť to přímo nesouvisí s tímto filmem, ale ne dost lidí vidělo Borgmana a každý by měl vidět Borgmana. Borgman je super. Běžte se podívat na Borgmana.

• 14.2.2020  22:38

Na ja, schön wie ein Diamant, Sam je prezident vesmíru a tak všelijak, ale celou dobu jsem si kladla otázku, jestli bych to pustila svému dítěti, kdybych nějaké měla. Je to velmi, velmi, velmi dětsky zaměřené, ale z extrémně dospěláckého úhlu pohledu, jestli to dává smysl. Můj popis, ne ten film, protože mám pocit, že film právě trošku ne. Nemůžu si vzpomenout, jestli jsem jako děcko viděla nějaké filmy o náccích, parafínového Hitlera v Červeném trpaslíku nepočítaje. První film, který si pamatuju, ale určitě ne první film, co jsem viděla, byli Swing Kids, ale to už jsem byla dospívající dacan a film tomu svým pojetím a vším ostatním odpovídá. Taika na to jde prostě moc šíleně nebo příliš málo šíleně, kdybych to měla popsat co nejjednodušeji. Asi bych svému dítěti prvně pustila Život je krásný a potom by bylo na něm, jestli by ho Jojo Rabbit zajímal, až by bylo větší.

• 14.2.2020  03:13
    Pahorek (1965)

Srdce tohohle filmu ke mně nějak nedotlouklo. Nechci vyloženě říct, že by to bylo moc knižní či divadelní, ale je to prostě takové těžkopádné, moc se tam mluví, respektive moc se slovně vysvětluje všechno, co je či mělo by být zřetelné z kontextu a ukázané obrazem a akcí. Je to takový nestabilně rozkročený mrzáček mezi klasickými filmy jako například Vzpoura na lodi Bounty, na kterou jsem koukala nedávno a která mi přišla starosvětsky skvělá, a brilantní moderní kinematografií, jakou bude Lumet za pár let předvádět ve Psím odpoledni. Ať po sobě házejí písek jak chtějí, ať Connery křičí ze všech sil, tady žádný "Attica! Attica!" moment nenastal.

• 13.2.2020  04:05
    Švadlenka (1936)

Však holka žádnou práci nepotřebuje, když si nabrnkla továrníka, a továrník se může chovat jako predátor, když je továrník. Šmarja panno. Současné romantické filmy bývají taky bláboly, tak je radostné vidět, že se to časem nezhoršuje, nýbrž že to tak vždycky bylo. Ten ústřední hudební motiv mi velmi silně připomínal Ravelovo Bolero, zajímalo by mě, jestli jsem jen paranoidní, nebo jestli tam nějaká "inspirace" byla.

• 9.2.2020  02:19

Je zajímavé, že když se na tenhle film podívá John Waters (a já se dívala, protože John Waters řekl, že je to jeden z deseti nejlepších filmů roku), tak vidí lásku, a když se dívám já, tak vidím jenom depres. Ale úplně to tak asi není. Život. Bez začátku, bez konce. Vole, nelez do toho baru, nelez do toho baráku, nelez do toho okna.

• 8.2.2020  02:01

(1001) Best film ever. Když už bych ho měla k něčemu přirovnat, tak nejspíš k Polanskiho Hnusu. Zatímco Polanski se skrz atributy hororového žánru vyrovnává s psychickým nepohodlím svojí hrdinky, její stres pramení zejména z jejího vlastního nitra a tlak společnosti je spíš upozaděn, tak Zahaleni stínem to má přesně naopak: Hrdinka a její nitro odolávají náporům zvenčí a režisér její utrpení překládá a vizualizuje pomocí srozumitelných klišé strašidelného filmu. Ve spoustě zdejších komentářů se objevuje zmínka zhruba ve smyslu "hrdinka se celou dobu chová jako kráva", jako kdyby to byla chyba filmu, kterou divák bystře odhalil, aniž by si jaksi zapomněl také všimnout, že o tom to celé přece bylo. O frustraci, o únavě, o strachu a o nemožnosti se bránit. Vždyť všude kolem zuří válka. VÁLKA! Hrdinka je neustále pod útokem jakožto občanka svého státu, je pod útokem jako osoba s politickým názorem v nesvobodné zemi, je pod útokem jako osoba, která touží po seberealizaci, je pod útokem už jenom za to, že se narodila jako žena. Film navíc ani její chování a podrážděné reakce nijak neobhajuje, naopak ji za ně velmi vytrestá a prožene ji peklem. Samozřejmě má každý právo prohlásit, že ho film nezaujal, že mu přišel špatný, že ho prostě nebavil, ale tako nějako nerada slyším, když filmu o šílení z něčeho nepředstavitelného někdo vyčítá, že se v něm někdo chová jako šílený.

• 6.2.2020  21:54

Nevím, mně tedy připadalo, že tvůrci docela chytře (v rámci žánru found footage horror) používají reálná fakta o výpravě s mišmašem vlastní fantazie, aby vytvořili něco svého, trochu strašidelného, trochu zábavného, trochu (nechtěně) legračního. Samozřejmě od toho člověk nesmí čekat nic jiného, rozhodně ne žádné objasňování nebo teoretizování, jak to doopravdy mohlo být. Těm, které zajímalo spíš to reálné, bych doporučila díl pořadu Fakta vítězí na Youtube, Patrik Kořenář to tam všechno moc krásně rozebírá a vysvětluje a dokládá na základě opravdických informací a hledání v archivech a tak. Nyní budu mírně spoilerovat: Jediná výtka, kterou reálně mám, je vůči těm deskám, které hrdinové našli. Škoda, že do toho museli zatahovat ten Filadelfský experiment a že k onomu "vysvětlení" nedošli nějak ukotveněji k místu samému na místě sami. Během sledování jsem si ještě říkala, že s těma zombíkama už to trošku potentočkovali, ale jakmile to dospělo ke konci, tak jsem z toho měla dětskou/stupidní radost. Hihihi.

<< předchozí 1 2 3 4 21 42 62 82