Morien

Morien

Dagmar Pokorná

okres Třebíč
Mumie s pozlacenými víčky spí v muzeích a to je láska

homepage
Skype: MorienHithwen

<< předchozí 1 2 3 4 18 36 53 70
    • 18.8.2018  03:14
    7 životů (2017)

Kdybych už nechtěla být Ginou Carano, tak bych určitě chtěla být Noomi Rapace. Nicméně je škoda, že nic dalšíhokromě jejího dokonale funkčního těla v tomhle filmu krucifix nedává smysl.

• 14.8.2018  01:44
    Jak prosté (TV seriál) (2012)

"I was bitten by a radioactive detective." Po důkladném studiu můžu se vším odhodláním prohlásit, že je to asi tak milión pětkrát lepší než ten Gatiss+Moffatův zmetek.

• 8.8.2018  02:20

"God is a number you cannot count to." -Marilyn Manson. (Když dá člověk hledat "book of Job", aby si ji v klidu přečetl, tak mu to v první řadě nabídne reklamu na biografii Steva Jobse.)

• 5.8.2018  18:22

Kelly Reichardt mi rozumí jako nikdo na světě.

• 5.8.2018  02:18
    Bojovník (2015)

Že já a Antoine Fuqua kráčíme po jiných cestách je mi s každým dalším jeho filmem jasnější a jasnější, ale byla jsem zvědavá, jaká bude ta Sutterova filmová prvotina, protože jeho seriálovou práci z velké části miluji, ale taky trochu nenávidím. A ukázalo se, že Southpaw je na můj vkus až moc prvotina a jen velmi málo zajímavý film. Jakeova fyzičnost je opravdu krásně děsivá, ale mám dojem, že ani na prostoru dvou hodin nezvládl předvést uspokojivý duševní vývoj svojí postavy. Ale aspoň ještě desetkrát víc jsem byla zklamaná z napsání té dcery, protože veškeré změny jejího chování extrémně šustily papírem a příručkami o vypointovaném dramatickém psaní. Ona měla být druhá hlavní postava filmu, ale protože si chlapci z nějakého důvodu rozhodli přidat do rodinného psychologického dramatu ještě klasický předvídatelný sportovní film o ztroskotanci, co trénuje, aby se vrátil na výsluní, tak se vyloženě ztratila mezi balastem. Když chlapci při velkém finále stříhali do souboje statické záběry, jak s Naomie Harris děvče sedí v tmavé místnosti, kouká na televizi a vykřikuje: "Ne, ne, on mu ubližuje!", tak jsem se skoro styděla, jestli ji vážně nešlo namontovat do dění alespoň trochu lépe a organičtěji.

• 31.7.2018  01:06
    Ďáblova lest (TV seriál) (2009)

-"Sen je sen a umírá s ránem." A taky nesmím zapomenout na: "Dobrý den, já jsem satanista z Pardubic a mám takový malý problém."

• 30.7.2018  06:42

Ježíši Kriste, Jasone, nemusíš se snažit narvat do jednoho filmu úplně "všechno". Zajímalo by mě, jak daleko se s propojením myšlenek "na ničem, co uděláme, v kosmickém měřítku nezáleží" a "internet je zlo a jeho používání z nás udělá psychopaty a zločince" poprala kniha, podle níž byl film napsán, protože pan Reitman se k tomu spojení ani nepřiblížil.

• 29.7.2018  22:53

(1001) Tohle je film doslova a do písmene z minulého století, jak tématem, tak zpracováním. Z nějakého důvodu jsem ten film hned po jeho uvedení strašně nenáviděla a z nějakého důvodu jsem se na něj potom tak alespoň jednou ročně dívala, abych přišla na to, proč ho tak strašně nenávidím a také abych pochopila, proč se tak líbil kritikům (kromě toho, že si Akademie řekla, že je na čase, aby Scorsese aspoň jednou tu cenu dostal a na filmu samotném vůbec nezáleželo). Při letošním pravidelném sledování mě "the faithful departed" nachytali při nějaké vstřícné náladě a konečně jsem ocenila tu roztomilou infarktovou hru, kterou předvádějí pánové Leonardo a Matt. (Ačkoliv největší místečko v mém srdci si překvapivě ukradl Marky Mark.) A taky jsem konečně pochopila, co mě na tom filmu tak šíleně iritovalo, a je to samozřejmě postava Jacka Nicholsona. Nicholson tu postavu snad někde popsal jako "inkarnaci čistého zla", jenomže to mu vážně musí strašit na věži, pokud se tak v tom filmu doopravdy vidí. Nejenže jeho buranský mafián dostává o mnoho víc prostoru, než ta postava skutečně potřebuje, ale hlavně působí jako karikatura z úplně jiného žánru a rozhodně ne jako nejzlejší zlo. V porovnání s koncentrací svých kolegů působí vysloveně směšně a to rozhodně nikoliv v dobrém slova smyslu. V souvislosti s tím taky nechápu zařazení prologu, protože se zbytkem filmu a jeho pointou má pramálo skutečného. A jakmile jsem si tohle uvědomila, cítím se osvobozená a už tento film doufám nikdy neuvidím. (Ale budu se teď muset podívat na ten hongkongský originál, protože chci vidět Andyho Laua a Tonyho Leunga, jak se častují nenávistnými pohledy.) -"Maybe. Maybe not. Maybe fuck yourself."

• 28.7.2018  02:48
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Krucinál, takových věcí, co bych chtěla říct, a když si asi po třech měsících pečlivé přípravy každé věty komentáře o každém aspektu, který mne zaujal, konečně sednu, abych to napsala, tak si můžu vzpomenout jenom na doušku, že Matthew Modine a Paul Reiser jsou nejvíc sexy muži na planetě. Druhá série mi zabraňuje udělit pátou hvězdu. Doufám, že si to dalšími sériemi bratři ještě víc nepovoslí. Jo a ještě vlastně čestná zmínka pro Noaha Schnappa, protože díky svému výkonu v druhé řadě minimálně v mých očích září ze všech zdejších (talentovaných) dětských herců nejjasněji.

• 22.7.2018  21:15
    Pelíšky (1999)

"Vy to možná nevíte, ale já bych nikdy nepozřel něco tak odporného jako je nok!"

• 22.7.2018  19:59

Já si nemůžu pomoct, ale mně tenhle nekonečný sled nekonečných improvizací nepřijde nijak obohacující ani zábavný. Ani to nejsou žádné záměrně vysledované detaily nebo nonsens navěšený na kostru pod povrchem, ale zkrátka jenom neherci opakující pořád to samé dokola.

• 20.7.2018  04:17

(1001) -"Tell me the difference between stupid and illegal and I'll have my wife's brother arrested." S roztěkaným stylem tohoto filmu jsem musela hodně, a vlastně celou dobu, bojovat, ale nakonec mi ten jeho message přece jen obměkčil srdce. Hlavně bych řekla, že je ten film (morálně) asi tak tisíc pět set krát lepší než Vlk z Wall Street, a přesto/proto po něm za chvíli ani pes neštěkne, kdežto z Leonarda si budou všichni sedat na zadek nadosmrti, bože to mě tak štve. Nicméně i tak si ale myslím, že by měl Adam McKay trochu ubrat na těch siláckých řečech, alespoň pro začátek. A zdá se, že to bude moje nejoblíbenější role Steva Carella. (Původně tam prý měla být místo Margot Robbie v bublinkové koupeli Scarlett Johansson pod vodopádem a to bych viděla mnohem radši.) -"The small investing he still does is all focused on one commodity: water."

• 18.7.2018  04:28
    Maggie (2015)

Je tam hodně promarněného potenciálu (respektive moje představivost si vyrobila alternativní film, něco jako kdyby ho napsal a natočil nějaký šílený Asiat typu Joon-ho Bong nebo Sion Sono, zkrátka že současná podoba filmu by tvořila tak první dvě až tři pětiny dramatického oblouku a potom by se šlo ještě dál a houšť), ale když si vzpomenu, jak pyšný na ten film Arnold byl, když o něm mluvil nebo psal, tak jsem na Arnolda úplně pyšná.

• 17.7.2018  01:22
    Rebelka (2012)

Největší vlasová závist, nicméně tímto poznatkem jsem poněkud vyčerpala můj divácký zážitek.

• 16.7.2018  20:53

Počkám, až co si moje srdce rozmyslí s časem, nyní jsem si každopádně jistá, že Óscar Jaenada je nejkrásnější a nejlepší muž na světě.

• 14.7.2018  23:11
    Milada (2017)

Já jsem se divila, proč mu na to ČT ani Fond nedali peníze, na druhou stranu po shlédnutí filmu to celkem chápu.

• 13.7.2018  00:17

Film je takový... nekonzistentní a nestíhá držet tempo s absolutní depresí, o níž pojednává. (Z Mary Elizabeth Winstead mám opět dojem, jako by se styděla projevit před kamerou a proto nedělá nic, takže moje pátrání po nějakém jejím hereckém výkonu i nadále pokračuje.)

• 9.7.2018  03:40
    Smrt panen (1999)

Škoda, že to je debut, o nemožnosti porozumění by měl vyprávět někdo, kdo ví, co dělá. #notmysuicide

• 8.7.2018  22:32

Sákra, to byla ale emocionální horská dráha. "Trees. Birds. Rivers. Sky. / Running with my Uncle Hec. / Living forever."

• 7.7.2018  02:31

(1001) Dívala jsem se na tenhle film snad už před měsícem a pořád jsem si říkala "musím si to nechat rozležet, musím si to nechat rozležet", až jsem nakonec skoro zapomněla, že jsem to vůbec viděla, no a to je můj názor v kostce. Kdybych to měla vzít obšírněji, tak jsem vlastně celou dobu rozjímala, jestli to záslužné téma "oh, the humanity" dokáže vyvážit tu nechutně pro-americkou/patriotickou podbarvenost, která patří možná tak ještě do těch černobílých devadesátých let, ale určitě ne do kinematografie 21. století. Tím Spielberg se svým týmem, což (pro mě) překvapivě znamená i Coeny, dokazují, že nejsou schopni překročit svůj stín a reflektovat ve své tvorbě nejen dobu, jakou se zaobírají, ale (hlavně) i dobu, ve které jejich výtvor vzniká. Budu demonstrovat na příkladu: Z celého filmu se mi teoreticky nejvíc líbil oslí můstek mezi dvěma záběry, z nichž první je ten, kde Hanks jede v nadzemce "z jednoho Berlína do druhého" a vidí lidi střílené ostrými při pokusu přelézt "tu" zeď, a ten druhý je samozřejmě ten, kdy jede v nadzemce ve své domovské zemi a vidí děti, jak během hry přelézají přes plot u cesty. Jenomže jak můžou tento záběr s čistým svědomím prezentovat jako symbol "nesvoboda x svoboda" v současné Americe, která provádí víme co dětem, zdem a plotům u sebe, u svých sousedů i v mnoha dalších zemích světa. Dál by se mi taky třeba chtěla líbit postava Abela, jak ji pojal Mark Rylance, jenomže co s takovým skvělým minimalistickým výkonem ve filmu, kde se kalkul střídá s patosem. Dál mi taky přišlo úsměvné, jak je úvodní scéna pana právníka napsaná tak, aby vypadal jako největší parchant, nebo přinejmenším vyčůránek, na světě (nevím proč jsem si celou dobu představovala, že tu roli hraje Tarantino: "Ne náš týpek, ale klient našeho týpka."), ale protože ho hraje Tom Hanks, tak na tuto expozici film už dál nenavazuje a dál už se chová a mluví jako ten nejsprávnější chlap na světě v historii. No a nic moc víc už mi toho z filmu tedy neutkvělo.

• 2.7.2018  22:26
    Psí ostrov (2018)

Asi budu muset jako obvykle počkat na druhé, třetí nebo čtvrté shlédnutí, abych zjistila, co si doopravdy myslím.

• 23.6.2018  19:21
    Amazing Spider-Man 2 (2014)

Hm, tak jak jednička slibovala/naznačovala, že by mohlo jít o něco svěžího a třeba i lepšího, až si všichni pěkně zvyknou a vychytají mouchy, tak dvojka se rovnou od začátku rozpadá na milion kousků, nefunguje tam skoro vůbec nic a doopravdy se mi líbily jenom dvě věci: vizáž Electra a "ta" jedna slow-mo sekvence na konci, jenže dvě kytičky jaro neudělají, no. Film nemá doslova žádný dějový oblouk, doslova žádný, a stejně trvá přes dvě hodiny, a jsou to samá jablka a hrušky, a ten foreshadowing je tak strašně strašný, že zkazí jakoukoliv naději na překvapivý či uspokojivý závěr, bože bože, do čehos tu duši dal. Proč Danu DeHaanovi někdo vůbec nabízí hereckou práci je mi taky záhadou, sice si připadám strašně zlá, když to takhle píšu, ale na druhou stranu jsem ho viděla ve dvou blockbusterech a v obou případech bych řekla, že je jedním z hlavních důvodů, proč to byly propadáky. Emma je zase tak silně nalíčená, že mě to úplně vytrhává z kontextu a nutí místo napětí a očekávání myslet na to, že takhle se přece neobleče a nenastylizuje holka, která jede na letiště na bůhvíjak dlouhý mezinárodní let. A i ten Andrew vypadá tak nějak jinak, utrápeně a unuděně zároveň, zkrátka a dobře to vůbec není "ono".

• 23.6.2018  19:04

Aha, to napsal Steve Kloves, to leccos vysvětluje. Když si vzpomenu na míru osypek, které ve mně vyvolávala trilogie Sama Raimiho, tak jsem se třepala hrůzou mnohem méně často, nicméně to má pořád dost daleko k opravdickému filmu s opravdickou substancí. Musím pochválit zdejší origin-story část, neboť tam mě chvílemi i trochu zamrazilo, nejvíc v ten moment, jak přišel domů smutný a dobitý. Jenže postupem času se to všechno dost rozmělní a vyústění na mě emociálně nepůsobProč je Emma Stone v téhle roli pořád tak strašně zmalovaná? Zase mě rozčilovalo obsazení rolí puberťáků dospělými herci, ale alespoň mi připadali pocitově trochu mladší než Toby a spol. (Ačkoliv Andrew a Emma byli oba starší než Toby a Kirsten v jejich prvním filmu, o dva a o čtyři roky, to jsou mi věci.)

• 22.6.2018  01:28
    Návštěva staré dámy (TV film) (1999)

-"Já počkám." Je to takové chuďoučké, ale v dnešní době bych asi klidně dala miliardu, aby televizní program o všedních dnech plnily chuďoučké divadelní adaptace. Hlavně jsem si říkala, jaká je radost vidět všechny ty herce ve svých vážných rolích. -"Nový zvon?" -"Nádherný zvuk, viďte?"

• 16.6.2018  22:39
    Bába z ledu (2017)

Občas jsem tento pocit mívala i u starších Slámových věcí, ale tady je to silnější než kdy jindy, a totiž že ten film nedává smysl. Kdyby se věnoval zralé ženě, která se učí rozkvétat a dívat se na svět vlastníma očima, tak proti němu neřeknu půl slova. Jenže tak to není. Soukromé problémy těch synů v takto detailním pohledu tam neměly vůbec co dělat. Absurdní vyhrocenost, nezvládnutí herecké intenzity (hlavně Daniel, Neužil i Tatiana to trochu přeháněli, zatímco Nový mi připadal moc plochý a prázdný na to, jaké nitro se v jeho postavě vařilo) používání dětí jako loutek a nikoli účastníků rodinného provozu, směšná kumulace v čase - už tak film působí uspěchaně, všechno vypadá, jako by se odehrálo během maximálně jednoho měsíce, a ke všemu je to tisíc zvratů, za které by se žádná telenovela nemusela stydět. V podstatě to vypadá jako školácké chybné rozhodnutí, kdy se autor zpracovávající vláčné, meditativní téma lekne, že se tam toho málo děje, a začne si vymýšlet zbytečné blbosti navíc a cpát je tam jednu za druhou. Nedává to smysl, a ačkoliv jsem si přála, aby poslední záběr byl takový, jaký nakonec je, tak díky tomu všemu, co mu předcházelo, je absolutně nezasloužený.

• 16.6.2018  03:15
    Babí léto (2001)

Formálně i obsahově fatální srážka starého s mladým. Nicméně si pořád, ani po těch mnoha letech, nemůžu v hlavě ujasnit, jaký postoj vůči filmu vůbec zaujmout. Aspoň že se pan Brodský v tom balonu proletěl, když po tom prý také velmi toužil.

• 8.6.2018  17:14
    Pustina (TV seriál) (2016)

Můžu upřímně říct, že jsem byla velmi příjemně překvapena. Musím si to nechat ještě projít hlavou, ale jsem i v pokušení udělit plný počet hvězdiček, neboť krucinál ty detaily a jak tvůrci všemu dopřávají potřebný čas!!!

• 23.5.2018  04:59

-"Kolik jich je?" -"Asi padesát." -"A nás?" -"Jenom pět set." ♥

• 21.5.2018  06:32

Filmoví sourozenci a ještě k tomu v podání perfektních dětských herců, oujé.

• 12.5.2018  01:30

Samotné songs skvělé (úvodní sekvence mě navnadila jako bič), ale ta small town murder mě trochu vyvedla z míry. Možná jsem měla nesprávná očekávání, ale film skončil ve chvíli, kdy jsem si myslela, že je to teprve tak polovice celého příběhu. Prej "a modern, gothic tale of crime and redemption". Smutná Dagmar. Když se Jill ptá Petera, jestli je retardovaný, tak jako by tím trochu vystihovala i moje myšlenky, protože v mých očích si teda to zadostiučinění ve slunečních paprscích na konci rozhodně nezasloužil.

<< předchozí 1 2 3 4 18 36 53 70