Morien

Morien

Dagmar Pokorná

okres Třebíč
Mumie s pozlacenými víčky spí v muzeích a to je láska

homepage
Skype: MorienHithwen

177 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 18 35 52 69
  • 19.3.2018  00:30
  Humr (2015)
  ****

  Budu ještě muset počkat, jaký ve mně zůstane pocit po delší době, nicméně úplně první dojem byl, že přesně takhle si představují lásku "snílci" jako Ted Mosby a že film klinicky (1. relating to the observation and treatment of actual patients rather than theoretical or laboratory studies 2. very efficient and without feeling; coldly detached) dokazuje, jak velcí jsou to idioti, ačkoliv musím přiznat, že se mi také hlavou mihla otázka, jak bych se před tím zrcadlem zachovala já. Film mi stylem i tématicky připomněl Borgmana, který u mně ve srovnání ale Humra poráží na hlavu, protože magic. Léa a Rachel jsou bohyně. -"There is blood and biscuits everywhere."

  • 18.3.2018  03:02

  #podle knihy #dívka #les Vskutku. Přívlastky hypnotizující, depresivní a zotužující (a toto nejspíš vymyšlené slovo používám proto, že z těch opravdových mě napadá jenom inspirativní, a to by mi přišlo trochu nemístné v daném kontextu, i když významově trefné) pomíchané různě dohromady. Film je tak sevřený a uzavřený, že působí jako od základu nově vybudovaný svět fantasy nebo spíš hororu a noční můry. J-Law je jenom jedno z mnoha koleček ve stroji, který proklatě dobře funguje (kterým kruhem pekla proboha prolezl John Hawks, že jsem ho nejdřív ani nepoznala), ale jestli jí Akademie tak nutně chtěla udělit Oscara, tak to měla určitě učinit za tento film a nikoliv za Terapii láskou. Za jedno je tu lepší než v tom pozdějším filmu a za druhé je tu stoprocentně lepší než Natalie v Černé labuti, ale mně obecně ocenění z Oscarů 2011 dávají jen pramálo smyslu. Jo a ještě než odvesluji někam dál, tak chci udělit čestnou zmínku Dale Dickey, protože damn, ta ženská má charisma. -"If dad's up there, I'm bringing him home to bury."

  • 14.3.2018  18:44
  Vzteklina (TV seriál) (2018)
  ****

  -"Ty vole, kdo dneska nemá depky a problémy." Je tam spousta neobratností a nepodařeně nuceného slovního humoru, ale taky pár skvělých psycho scén a magické tajemné atmosféry, která mi na televizní poměry víc než stačí. Víc vražd duchem lesa v České televizi, prosím, děkuji.

  • 9.3.2018  00:01

  Je to taková tuctová a neobjevná adaptace (a nevím, kdo vymyslel, že Hercule bude mlátit lidi hůlkou), ale ani zdaleka mi to nepřišlo tak strašné, jak to někteří recenzenti vykreslovali. Nicméně z dlouhodobého hlediska mám dojem, že se Kennethovi děje něco závažného s psychikou.

  • 6.3.2018  22:03
  Já, Tonya (2017)
  **

  Margot Robbie prostě není dobrá herečka, jenom pěkná herečka. Nedokáže na svých bedrech unést celý film, natož vzbudit a udržet zájem o příběh, jehož průběh i konec je všeobecně známý. A tvůrci jí to navíc nadbytečnou délkou filmu nijak neulehčují. Sebastian Stan také bohužel přílišným charismatem neoplývá... Obecně film působí, jakože se utratila spousta peněz za to, aby ta inscenace nějak slušně vypadala, ale zapomnělo se na nějaké finální eso, které by mělo být ve středu všeho a generovat tu kvalitu.

  • 6.3.2018  02:47

  Film mě donutil zamyslet se, jestli tady ta role "ultimate nice guy" náhodou není jedovatější než přiznaný zmrd. Protože Brooke během filmu naznačí, čeho všeho je schopna, ale on své pravé já celou dobu schovává. Každopádně existují dvě cesty: buďto budu nad filmem nějakou dobu přemýšlet a potom se k němu vrátím, a nebo do rána zapomenu, že jsem ho vůbec viděla.

  • 5.3.2018  04:40
  Lady Bird (2017)
  ***

  Film mi silně připomněl dobu, kdy jsem každý den přemýšlela o tom, jaké by to bylo zabít se, takže asi správně zachycuje ducha určité životní etapy, řekla bych. Za nejcennější momenty filmu považuji nedůležité důležité rozhovory o pár větách: s Dannym, s tou cool holkou, s bratrovou přítelkyní, s tátou, roztroušené mezi pokusy spojit všechno jednou fabulí - která by podle mě nakonec nebyla ani potřeba.

  • 5.3.2018  00:06

  Olala, don't funk with my billboardy. Musím o tom ještě přemýšlet a čekala jsem něco trochu jiného, což není chyba samotného filmu. Možná se mi časem rozloží, o čem to bylo, ale teď bezprostředně mám dojem, že o mnoha věcech, ale ve výsledku o ničem. Vývoj postav nepochopitelný v daném časovém rámci. Doprovodná hudba zcela mimo mísu, alespoň tak jsem to vnímala na mé straně přijímače. A ještě mi tam neseděla spousta podivných detailů, jakože třeba v rámci poslední scény v autě je z jednoho úhlu vidět ve tváři Frances spoustu nervozity, pohybuje pusou a sahá si rukou na tvář a hned v dalším navazujícím záběru z jiného úhlu je její obličej kamenný, nehybný, ruku má někde jinde... Nevím, no. Ve filmu o niterním prožitku mi takovéhle věci přijdou neodpustitelné. Nebo třeba celá ta scéna, kde všichni jako jedna šťastná klaka vylepují na shořelé billboardy duplikáty plakátů je náladou a vším úplně mimo kontext všeho, co se zatím stalo, a ze zpětného pohledu i co se ještě stane. Takové skoky a výkyvy mi maří jakoukoliv snahu se na film napojit, respektive celý projekt ve mně vytváří velmi nefilmový dojem. Ještě před měsícem bych nemyslela, že něco takového řeknu, ale já teď držím pěsti tomu Dunkerku, ať vyhraje, co se dá. (Lucas Hedges zase skvělý, ten mi udělal velkou radost.)

  • 3.3.2018  20:31
  Everest (2015)
  ****

  Jak praví klasik českého bigbítu Stromboli: "Prodíráš se vpřed. Jediná chyba - cesta končívá. Nevrátíš se zpět. Buď ty nebo ona, v tom to spočívá." Vizuální a faktická nádhera. Jason Clarke, jak jsem o něm zpočátku pochybovala, zda dokáže film utáhnout jako jeho nejnosnější postava, mě nakonec velmi přesvědčil o svých kvalitách. Jenom se ještě snažím zapátrat v paměti, jaké všechny filmy o posedlosti a lezení jsem viděla a jestli se mi některý zdál intenzivnější, protože sice nemůžu na žádný další přijít, ale přesto mám dojem, že k absolutnímu zážitku mi přece jenom ještě něco chybělo.

  • 3.3.2018  18:27
  Pes ro(c)ku (2016)
  ****

  Sakra, to byl aspoň biják. Nějak jsem zavalena emocemi. A na konci hraje na tu jedinečnou kytaruuuu... *pláč*

  • 3.3.2018  00:01

  (1001) Zatraceně, nikdy bych neřekla, že zrovna u filmu, jako je Little Miss Sunshine, budu potřebovat tolik času, abych si utřídila, co vůbec napsat. Na film jsem se dívala už kdysi dávno hned po premiéře a zapamatovala jsem si jenom to, že mi přišlo absolutně nepochopitelné, proč o Olive všichni říkají, že je tlustá, když ta holčička očividně není tlustá ani trochu, jenom jí nasadili falešné břicho. (Ale aby nedošlo k mýlce, tak si myslím, že Abigail Breslin podává nejlepší a nejupřímnější výkon tohoto filmu a jí s radostí vyseknu srdečnou poklonu.) Zbytek filmu mi od upřímnosti přijde tak vzdálený, jak jenom to jde. I u Juno mi vadily uměle vytvořené dějové zvraty přesně podle syd-fieldovské logiky, a LMS v tomto směru tlačí na pilu ještě mnohem víc. Jestli si se samotným institutem "indie filmu" spojuji nějaké kategorie/kvality, tak by to byla odlišnost a spontaneita, a tady postrádám jedno i druhé. Všechny postavy (kromě matky a nejspíš i Olive) jsou obdařeny trojitou dávkou typických podivínských kvalit, aby nám bylo jasné, že větší lůzry bychom doopravdy nepohledali, skoky v tónu od lehké náladovky po depresi nejtěžšího zrna jsou nečekané a nelogické, a hlavně se opravdu slepě následují všechna ta vypravěčská pravidla, která by se za daných okolností měla spíš bořit. Díky tomu je pro mě závěrečný (znovu?)nalezený pocit rodinné sounáležitosti neuvěřitelný a nedostatečně zasloužený. Pár plusových bodů dodám za to, že film depresivnímu puberťákovi přisoudil barvoslepost a tedy opravdový důvod, proč mu svět kolem přijde škaredý a neúplný. A taky za to, že se tito filmoví sourozenci mají rádi, vycházejí spolu a záleží jim na sobě, protože mám tak trochu až po krk stereotypní filmové sourozenecké rivality.

  • 2.3.2018  18:52
  Slídil (2014)
  ***

  "A friend is a gift you give yourself." Ještě by to chtělo mnohem, mnohem vyzrálejšího režiséra a potom bych se pravděpodobně i bála vyjít z domu ven.

  • 28.2.2018  03:52
  Spojenec (2006)
  *

  No doprčic, celou dobu čekám, jestli ta písnička na začátku něco znamenala, no a samozřejmě že neznamenala, kruci! Kdyby to měl Spike Lee opravdu promyšlené, tak tam pustí nějaký nenápadný klezmer a nikoliv indickou Chaiyya Chaiyya, což je devátá nejpopulárnější píseň na světě (což je fakt, který jsem si nedávno někde přečetla a asi proto jsem si jí všimla a proto mi připadalo, že by mohla být vybraná s nějakým důvodem). Jinak celý film si o sobě myslí, že je mnohem chytřejší, než ve skutečnosti je.

  • 25.2.2018  23:00
  Spojenci (2016)
  **

  Panenko Marja, co se to děje s tím Bradem? Čím dál tím víc mi připomíná toho Branda ve smyslu, že taky vypadá, že se fyzicky rozpadá a přestává vypadat jako opravdový člověk. Asi se na něm venkovně taky začíná projevovat to vnitřní šílenství. Každopádně, film má pěknou výpravu, hezkou kameru, napínavou hudbu a Augusta Diehla, jak si zase hraje s kartami, ale nemá duši.

  • 23.2.2018  21:35

  Ať si kdo chce, co chce říká, tak Strach je v jádru hlavně kýčař. Tahle "pohádka" je toho důkazem: hrotí hudební doprovod, většinu herců nechá přehrávat jako o život a nezná míru, kdy přestat, ale ani i tak se mu nedaří příběh naplnit smysluplným a emocionálně logickým (he he) dějem, potažmo poselstvím. Možná je to napoprvé a ještě i napodruhé celkem zábavné podívání, a to ještě výhradně díky dvojici Trojan + Dvořák, ale postrádá to ultimátní kouzlo, které by z produktu, jež působí jako na objednávku, udělalo svojský nadčasový film. A můj názor nezmění ani to, že se k tomu z nějakého důvodu jako k nadčasové klasice všichni chovají.

  • 22.2.2018  00:48

  Film jako celek je poměrně nevyvážený a vlastně dost náhodný, ale to nic nemění na tom, že Rudolfek je zase absolutní král.

  • 16.2.2018  03:47
  Tisícročná včela (TV seriál) (1983)
  ****

  Krucifix, já si ještě kvůli Jakubiskovi začnu myslet, že Slováci rozumí magii mnohem víc než Češi. Dobová kruťárna se spoustou krásných detailů i více či méně nápadných nedokonalostí, nicméně raději se budu dívat na syna země kujícího srdce z nalezeného meteoritu, než na většinu toho, co se vyskytuje na televizních obrazovkách dnes.

  • 13.2.2018  22:52

  Jsem trochu, trošičku na vážkách, protože Ben je prostě boreček, ale myslím, že i navzdory němu nechám tenhle film zmizet v propadlišti dějin a za pár dní už si na něj ani nevzpomenu. Ale zdá se mi to jako škoda, protože i v rámci "blbých béček" to mělo skvělý potenciál, jež ovšem nedošel naplnění.

  • 10.2.2018  20:16
  Sněhurka (2012)
  ****

  Úvodní šok mě trochu vyděsil, ale díky bohu to bylo jen proto, že se ukázalo, že Julia Roberts je nejslabším článkem tohoto filmu. První olivovou ratolest (a nebo s čím že se to vrátila ta holubice na Noemovu archu) představovali trpaslíci, protože s jejich nástupem na scénu jsem si poprvé uvědomila, že mě tahle inkarnace vlastně docela dost baví, a potom přišly různé další krásy typu pobíhající sukně dekadentních šlechtičen, trhání rukávů nad talířem s obědem a celkově Armie v dlouhém plášti či štěkající a tak všelijak podobně, až jsem se začala dojímat tím, že ta modernizace příběhu a z-akčnění princezny a její vzetí svého osudu do vlastních rukou je hodně dobře scenáristicky vyřešené a nakonec už jsem se jenom blaženě usmívala a říkala si, že Kristen Stewart, respektive Rupert Sanders se můžou se svým chabým a zmateným blábolem jít bodnout. (Ačkoliv pětihvězdičkovým pánem sněhurkovských filmů roku 2012 i nadále zůstává španělská Blancanieves.)

  • 7.2.2018  21:20

  Panečku, tomu říkám statement. Film mi unikl, když byl nový, ale jsem ráda, že se mi teď nějak připletl do cesty. Helen, Alan a Aaron moc roztomilí, ačkoliv všichni herci přihodili svou trošku do mlýna. Obecně je to krásně odměřený film o hádce, ve které jde se všemi zúčastněnými souhlasit.

  • 6.2.2018  23:21
  The Eagle (1925)
  ***

  (1001) Hm, tak v porovnávací exkurzi mezi proslulými milovníky němého filmu v mém žebříčku i nadále povede Douglas Fairbanks (pokud tedy nepočítám Bustera Keatona, protože ten strčí do kapsy všechny). Valentino mne svým charismatem příliš neokouzlil a celkově první polovina filmu, která stojí víceméně jenom na něm, postrádala nějaké to "něco", co by mě přikovalo do sedačky. To se ovšem změnilo s nástupem Vilmy Banky. Nevím, jestli jí scénář předepisoval o trochu víc k hraní, nebo čím to bylo, že působila mnohem "električtěji", živěji a zajímavěji než její protějšek. Rozhodně se mi ale líbilo, že, alespoň v porovnání s průměrnou ženou v nesnázích němého filmu či červené knihovny obecně, byla její postava napsaná jako chytrá a (do jisté míry) soběstačná, což jí jenom přidávalo na výsledném šmrncu. A hlavně jakmile do akce nastoupil trojúhelník Kyril - jeho dcera - Černý orel, tak se film konečně pořádně rozjel a najednou jsem chvílemi ani nevěděla, čím se kochat dřív. Ačkoliv na mě tedy Clarence Brown přílišný dojem neudělal, rozhodně si zaslouží palec nahoru za to, že svoje esa vytasil až v druhé části filmu, než že by je všechny vyplýtval už na začátku. -"I'd rather die on my feet than ride on your horse."

  • 4.2.2018  18:29
  Dunkerk (2017)
  *****

  Ty kráso, tak jak jsem čekala to nejhorší, tak jsem dostala ten nejintenzivnější možný zážitek. Úplně úplný konec bych možná raději viděla trochu jinak, ale i tak jsem zadupaná do země. Palec Nolanovi nahoru, že své megalomanství dokázal nasměrovat tím nejlepším možným způsobem. Skvělé a skvěle použité herecké obsazení! Ale úplně nejvíc mě dostalo, že i Hans Zimmer mě svou prací dovedl ještě překvapit. No ale přes slzy zatím pořádně nevidím na klávesnici, uvidím, jestli budu chtít ještě něco dodat, až zaschnou a až si to trochu promyslím.

  • 4.2.2018  17:17

  Mám úplné dilema, protože je to pořád docela dost hloupoučký film, ale i tak se mi zdál asi o zhruba tisíc procent lepší než předchozí Thorové, jenomže ti zase byli oba zralí na cestu do horoucích pekel, takže asi tak. S každým dalším filmem, který se snaží napodobit to jejich vtipné nehrdinské kecání a podrývání ještě víc a víc nenávidím Strážce galaxie. Na druhou stranu miluji Korga a jeho božský přednes v podání pana režiséra, kdo by si to byl pomyslel, že když bude dělat Novozélanďan polynéský přízvuk, že to bude znít jako brněnský hantec anglicky. A soundtrack byl velmi příjemné překvapení, takhle se dělá pocta dobovým soundtrackům, ne že bude člověk pořád dokola pouštět Tainted Love a 99 Luftballons v naději, že si někdo všimne, že jsou to staré písničky.

  • 25.1.2018  23:06
  Jako ty (2015)
  *

  Ne že by Equilibrium byl ten nejoriginálnější film v dějinách lidstva, ale tohle je tak velká vykrádačka Equilibria, že dokonce i svůj název vyvozuje ze stejného slovního základu.

  • 25.1.2018  04:14

  Film je možná ve svém stylu trochu neobratný, ale srdíčko má stoprocentní. Věčná škoda, že Johnny Lewis už nepobývá na tomto světě.

  • 24.1.2018  22:26

  Kdyby jenom zůstali u konceptu "platinová Charlize mlátí věci", tak bych nejspíš vrněla jako kočka, ale tento přeestetizovaný a hudebně přebujelý film se tvůrcům rozpadl pod rukama. Na konci se tomu velmi toporně snažili dát vyšší smysl, ale to přece nemůžou dělat, pokud nemají ten základní smysl v jádru pudla. (Roztomilý Skarsgard (a konečně i Sofinka) totálně nevyužití.)

  • 22.1.2018  01:34
  Síly temna (2006)
  odpad!

  Sakra, nemůžete takto rozestavět figurky a potom to neudělat tak, že nevinně vypadající křehká blondýnka, co nově přichází do školy, není ve skutečnosti tajná vyděděná čarodějnice, která přišla všechny ze msty vyvraždit! Má mezi lopatkami vytetovaný kříž a na kostrči slunce, to už snad jasnější čarodějnice nemohla být! Béčková hovadina, co nemá béčkové zvraty, no kdo to kdy slyšel.

  • 21.1.2018  04:24
  Nepřítel (2013)
  ***

  Velmi znepokojivý a velmi neuspokojivý film, ale tohoto Villeneuvea mám mnohem raději než toho velkorozpočtového, včetně té obludy v rohu pokoje.

  • 19.1.2018  23:16
  Titanic (1997)
  **

  (1001) Já mám k Titanicu tak rozporuplný postoj, jako snad k málokterému filmu. Zosobňuje, vzdává poctu a zároveň předpovídá všechny blockbusterové mory, které mi brání brát tento druh zábavní kinematografie vážně: pokřivování faktů a minulosti, romantizace neštěstí, touha být větší a ještě větší, nekonečná stopáž, kritika kapitalismu ryzími kapitalisty, a nejspíš ještě další věci, na které si teď nevzpomenu. (Obsazování hlavních rolí absurdně pohlednými mladými herci jako zápor uvádět nebudu, neboť tento krasavec a tato krasavice, na rozdíl od většiny modelů a modelek dnes okupujících blockbusterové plakáty na nástěnkách (viz například Margot Robbie), jsou právoplatnými, schopnými a charismatickými herci). Ale na druhou stranu se na něj dívám opakovaně a nemívám u toho pocit, že bych si chtěla vytáhnout mozek z hlavy hákem skrz nosní dutiny. A navíc má dva momenty, u kterých vždycky brečím a které se mi uprostřed všeho balastu velmi líbí: Ten první je, když se na konci filmu Rose zmocní píšťalky a kamera zůstává na jejím obličeji a jejích očích, a ten druhý je záběr na fotografie z jejího života a zejména na tu, kde sedí v koňském sedle obkročmo jako muž. Nicméně při sledování filmu v lednu 2018 jsem si k těmto dvěma brečícím pasážím přidala ještě jednu úplně na začátku, když jsem si vzpomněla, že Bill Paxton už není mezi námi. Odpočívej v pokoji, ty zatracený sympaťáku.

  • 18.1.2018  17:16

  Akira se musí v hrobě obracet, ale z tohoto hlediska jsem se rozhodla film moc neposuzovat a neporovnávat. Mám dva samostatné zásadní problémy s tímto filmem: Hudba byla zcela nedostatečná a nevýrazná, nějak jsem si zvykla, že se v poslední době vyrojilo dost skladatelů se zajímavými westernovými soundtracky (moji oblíbenci - Beltrami a jeho brilantní skóre pro Vlak do Yumy a Logana, Cave a Ellis a jejich Zabití Jesseho Jamese a Za každou cenu, Pemberton a jeho U.N.C.L.E. a Král Artuš ). A za druhé mi vadilo přidání motivace z minulosti pro Denzelovu postavu a odstranění tropu mladého bojovníka, který by se na konci příběhu přidal k osadníkům. Když pominu tyto dva křížky, tak film zdaleka nebyl tak strašný, jak jsem se obávala, a dokonce jsem se i docela bavila. Chris Pratt je podle mě nejlepší v ansáblu a když není hlavní hrdina, Ethan Hawke se krásně bál, Byeong-heon Lee musel být nejvíc cool muž na zemi už od narození a Martina Sensmeiera ve war paintu bych brala za muže okamžitě. I bez war paintu. Za nejslabší článek považuji Fuquau (jestli se to tak skloňuje), zdá se, že jeho režii nemám ráda.

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 52 69
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace