Morien

Morien

Dagmar Pokorná

okres Třebíč
Mumie s pozlacenými víčky spí v muzeích a to je láska

homepage
Skype: MorienHithwen

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 52 69
    • 23.6.2018  19:21
    Amazing Spider-Man 2 (2014)

Hm, tak jak jednička slibovala/naznačovala, že by mohlo jít o něco svěžího a třeba i lepšího, až si všichni pěkně zvyknou a vychytají mouchy, tak dvojka se rovnou od začátku rozpadá na milion kousků, nefunguje tam skoro vůbec nic a doopravdy se mi líbily jenom dvě věci: vizáž Electra a "ta" jedna slow-mo sekvence na konci, jenže dvě kytičky jaro neudělají, no. Film nemá doslova žádný dějový oblouk, doslova žádný, a stejně trvá přes dvě hodiny, a jsou to samá jablka a hrušky, a ten foreshadowing je tak strašně strašný, že zkazí jakoukoliv naději na překvapivý či uspokojivý závěr, bože bože, do čehos tu duši dal. Proč Danu DeHaanovi někdo vůbec nabízí hereckou práci je mi taky záhadou, sice si připadám strašně zlá, když to takhle píšu, ale na druhou stranu jsem ho viděla ve dvou blockbusterech a v obou případech bych řekla, že je jedním z hlavních důvodů, proč to byly propadáky. Emma je zase tak silně nalíčená, že mě to úplně vytrhává z kontextu a nutí místo napětí a očekávání myslet na to, že takhle se přece neobleče a nenastylizuje holka, která jede na letiště na bůhvíjak dlouhý mezinárodní let. A i ten Andrew vypadá tak nějak jinak, utrápeně a unuděně zároveň, zkrátka a dobře to vůbec není "ono".

• 23.6.2018  19:04

Aha, to napsal Steve Kloves, to leccos vysvětluje. Když si vzpomenu na míru osypek, které ve mně vyvolávala trilogie Sama Raimiho, tak jsem se třepala hrůzou mnohem méně často, nicméně to má pořád dost daleko k opravdickému filmu s opravdickou substancí. Musím pochválit zdejší origin-story část, neboť tam mě chvílemi i trochu zamrazilo, nejvíc v ten moment, jak přišel domů smutný a dobitý. Jenže postupem času se to všechno dost rozmělní a vyústění na mě emociálně nepůsobProč je Emma Stone v téhle roli pořád tak strašně zmalovaná? Zase mě rozčilovalo obsazení rolí puberťáků dospělými herci, ale alespoň mi připadali pocitově trochu mladší než Toby a spol. (Ačkoliv Andrew a Emma byli oba starší než Toby a Kirsten v jejich prvním filmu, o dva a o čtyři roky, to jsou mi věci.)

• 22.6.2018  01:28
    Návštěva staré dámy (TV film) (1999)

-"Já počkám." Je to takové chuďoučké, ale v dnešní době bych asi klidně dala miliardu, aby televizní program o všedních dnech plnily chuďoučké divadelní adaptace. Hlavně jsem si říkala, jaká je radost vidět všechny ty herce ve svých vážných rolích. -"Nový zvon?" -"Nádherný zvuk, viďte?"

• 16.6.2018  22:39
    Bába z ledu (2017)

Občas jsem tento pocit mívala i u starších Slámových věcí, ale tady je to silnější než kdy jindy, a totiž že ten film nedává smysl. Kdyby se věnoval zralé ženě, která se učí rozkvétat a dívat se na svět vlastníma očima, tak proti němu neřeknu půl slova. Jenže tak to není. Soukromé problémy těch synů v takto detailním pohledu tam neměly vůbec co dělat. Absurdní vyhrocenost, nezvládnutí herecké intenzity (hlavně Daniel, Neužil i Tatiana to trochu přeháněli, zatímco Nový mi připadal moc plochý a prázdný na to, jaké nitro se v jeho postavě vařilo) používání dětí jako loutek a nikoli účastníků rodinného provozu, směšná kumulace v čase - už tak film působí uspěchaně, všechno vypadá, jako by se odehrálo během maximálně jednoho měsíce, a ke všemu je to tisíc zvratů, za které by se žádná telenovela nemusela stydět. V podstatě to vypadá jako školácké chybné rozhodnutí, kdy se autor zpracovávající vláčné, meditativní téma lekne, že se tam toho málo děje, a začne si vymýšlet zbytečné blbosti navíc a cpát je tam jednu za druhou. Nedává to smysl, a ačkoliv jsem si přála, aby poslední záběr byl takový, jaký nakonec je, tak díky tomu všemu, co mu předcházelo, je absolutně nezasloužený.

• 16.6.2018  03:15
    Babí léto (2001)

Formálně i obsahově fatální srážka starého s mladým. Nicméně si pořád, ani po těch mnoha letech, nemůžu v hlavě ujasnit, jaký postoj vůči filmu vůbec zaujmout. Aspoň že se pan Brodský v tom balonu proletěl, když po tom prý také velmi toužil.

• 8.6.2018  17:14
    Pustina (TV seriál) (2016)

Můžu upřímně říct, že jsem byla velmi příjemně překvapena. Musím si to nechat ještě projít hlavou, ale jsem i v pokušení udělit plný počet hvězdiček, neboť krucinál ty detaily a jak tvůrci všemu dopřávají potřebný čas!!!

• 23.5.2018  04:59

-"Kolik jich je?" -"Asi padesát." -"A nás?" -"Jenom pět set." ♥

• 21.5.2018  06:32

Filmoví sourozenci a ještě k tomu v podání perfektních dětských herců, oujé.

• 12.5.2018  01:30

Samotné songs skvělé (úvodní sekvence mě navnadila jako bič), ale ta small town murder mě trochu vyvedla z míry. Možná jsem měla nesprávná očekávání, ale film skončil ve chvíli, kdy jsem si myslela, že je to teprve tak polovice celého příběhu. Prej "a modern, gothic tale of crime and redemption". Smutná Dagmar. Když se Jill ptá Petera, jestli je retardovaný, tak jako by tím trochu vystihovala i moje myšlenky, protože v mých očích si teda to zadostiučinění ve slunečních paprscích na konci rozhodně nezasloužil.

• 11.5.2018  01:35
    Do posledního dechu (2016)

Kdo by to byl řekl, že film o tom, jak se oceán pokouší zabít Caseyho Afflecka, jde natočit tak nezajímavě, že se rozhodnu nefandit ani oceánu, ani Caseymu Affleckovi?

• 7.5.2018  02:28
    Takoví jsme (2016)

Film mi připomněl ty nejméně příjemné stránky dospívání, takže na nějaký obnažený nerv nejspíš udeřil trochu správně. Obecně mi ale přišlo, že jaksi démonizuje věci, které by se démonizovat neměly (takovým tím stylem, že utvrzuje "normální" lidi v tom, že je normální myslet si o "jiných", že nejsou normální), ačkoliv jeho původním záměrem (nejspíš) bylo ukázat, že to nejsou póly, nýbrž spektrum. Docela nepovedené mi potom připadalo to rámování policejním výslechem, protože pan detektiv tomu svojí nevýrazností, nekonzistentností a papírem-šustící-neobratností nakonec spíš ublížil, než že by to pozvedl. Teoreticky chápu, proč tam ta linka vůbec byla, ale to by celá musela být pojatá jinak, aby to mělo nějaký efekt. Protože je tam stejně spíš na okraj a těžiště se těžce překlápí do "minulosti" a spoléhá na své tři mladé duše. Ale: Amandla mi bohužel připadala příliš slabá na to, aby svojí postavě vdechla vůbec nějakou životnost. Oba dva kluci mi v některých momentech připadali zajímaví, ale nakonec taky spíš nedokázali utáhnout tíhu filmu na svých bedrech. A nejspíš tomu ani nepomohlo to, že jsem předem znala z instagramu fotky, kde si dělají srandu z toho, že jejich (emocionální) šrámy jsou vlastně jenom makeup. Nicméně když si vezmu, že je to debut, a rozhodně víc nadějný než beznadějný, tak ačkoliv mě to vlastně nebavilo, tak mě stejně zajímá, co pan režisér natočí dál. A ještě mi to nakonec nedá: říkám si, proč vlastně nepoužívali víc grunge (hlavně k úplnému závěru!!!!) místo současné hipsterské ukňourané klavírní hudby. S takovým Something In The Way by to taky mělo úplně jiné grády.

• 2.5.2018  22:57

Fuck fuck fuck.

• 2.5.2018  03:59

Jak se tak postupně prokousávám Furlongovou filmografií, tak on si o tu prokletou kariéru vyloženě říkal rovnou od začátku. No už se těším na Vránu 4, tady ty filmy prostě dokážou vzbuzovat děs už jenom svým názvem. Na jinou notu, je někde možno objednat si klon čerstvě devadesátkového Clancy Browna?

• 26.4.2018  02:55
    Frank (2014)

"The scene in which Frank chases Jon whilst trying to hit him with a shovel and yelling "It'll be worth it!" was improvised by Michael Fassbender. Frank was actually just supposed to be running around, not involving Jon in any way." Jako by to byl antifilm, ale tvůrci to nevěděli a snažili se udělat normální film.

• 25.4.2018  23:35

(1001) -"I know that I'm not smarter than you." -"Then how did you catch me?" -"You had disadvantages." -"What disadvantages?" -"You're insane." --- No do háje, tomu říkám atmosférický zážitek. A budovaný tak skvěle, jak to dokáže jenom filmové médium. Ačkoliv jsem měla párkrát dojem, že je film trošičku naivní a trošičku (dobově) úsměvný, tak spousta přenádherně komponovaných detailů to bohatě zakryla. Hlas zavražděné ze záznamníku v domě s podlahami a zdmi potřísněnými krví její rodiny, řeči o snech a fantazii a na pozadí zelené světlo za šedými žaluziemi, subjektivní vnímání a velkoformátové obrazy měsíčního povrchu, blankytné nebe a noční les a bílá vězeňská cela a slepá žena cítící dech spícího tygra na svojí holé kůži, ach ano. Rozhodně jeden z těch případů filmu, na který by mě samu od sebe nikdy nenapadlo podívat se, ale kvůli seznamu 1001 jsem se rozhodla "zatnout zuby a nějak to přetrpět" a on se z toho vyklubal lahůdkový klenot. Moji původní neochotu způsobuje to, že já totiž skoro až nesnáším Mlčení jehňátek, které považuji za nevkusný, odporný a bulvárně natočený film, a teď tedy kvalifikovaně můžu prohlásit, že se Demme může jít zahrabat, protože Mann mu ve všech směrech (i v provedení dr. Hannibala, sorry Anthony, ale teď už mi tvůj výkon navždy bude připadat jako napodobenina Briana Coxe - à propos, ještě několik dalších věcí ve mně vzbuzovalo dojem, že je Jehňátka vykrádají, včetně vzhledu a celkového pojetí hledaného záporáka) nakopal zadek. A to navíc říkám s vědomím, že se mi žádný jiný Mannův film nelíbil a některé taky vyloženě nesnáším (např. Poslední Mohykán), takže zkrátka co se týče Červeného draka, dobrá práce, Michaeli. Ale navzdory vší svojí pochvale bych stejně byla zvědavá, jak by film vypadal v pojetí Lynche v jeho osmdesátkové kondici, neboť byl taky prý zvažován na post režiséra. -"What you movin' in slow motion for, man?"

• 20.4.2018  03:40
    Rozpolcený (2016)

"Lidského ducha je těžké zabít. Dokonce i cirkulárkou."

• 20.4.2018  01:26

Takových skvělých příkladů ticha před bouří a bouří... Srdíčko. Zvlášť když si vzpomenu, že jsem spoustu podobných chvatů uměla. Ach mládí. Iko Uwais na hrad. -"Policajti se nestřílí. Policajty si kupuješ." #bratrskáláska

• 20.4.2018  00:50
    The Circle (2017)

Jak řekl můj tatínek: Je to dětský film pro děti. Já bych řekla to, co říkám na hodně věcí, a totiž že si filmaři ten sociální teror představují jako Hurvínek válku. Tak trochu jsem doufala, že je to aspoň režisérův debut, protože to by tak odpovídalo, ale bohužel tomu tak není. Popravdě jsem se donutila dodívat film do konce jenom proto, abych se mohla krátce zmínit o tom, jak nepřesvědčivá herečka je Emma Watson. Už není malé dítě ve filmu, kde na kvalitě hereckého výkonu v podstatě nezáleží, tak bych po ní opravdu vyžadovala nějakou práci, být těmi režiséry, co ji čas od času obsazují. Možná je feministická ikona a bojovnice za lidská práva, a to ať si klidně dělá a za to respekt, ale vždycky, když o ní někdo mluví jako o herečce, tak se mi skoro až otvírá kudla v kapse. Tento film je toho zářným případem. Scénář jsem tedy nečetla, ale je myslím zjevné, že jakkoliv bylo shůry v úmyslu, aby se její postava vyvíjela, tak ona ji hraje od první do poslední scény úplně stejně a v jejím projevu dochází k vývoji v hodnotě nula. A abych neplivala moc jedu, tak tady přestanu, i když mě napadá ještě pár drzostí a přirovnání k lekcím hereckého pláče od Cimrmanů a tak všelijak. Prosím, prosím, prosím, nechte taky občas hrát charismatické lidi místo těch pouze atraktivních. P.S. Billa Paxtona jsem vůbec nepoznala a musela jsem si jeho jméno přečíst až v titulcích, odpočívej v pokoji ty zatracený sympaťáku.

• 18.4.2018  01:45

(1001) Teď si nejsem vůbec jistá, zda je moje mysl zcela uklidněná nebo naopak výsostně rozjitřená. -"You are fire. Your dress is fire. You are fire. Your dress is black. Which of these two fires can I endure?"

• 16.4.2018  22:42

(1001) Přiznám se bez mučení, že jsem se u filmu věnovala ručním pracím, takže neměl moji naprostou a nepřerušenou pozornost, ale i tak si myslím, že to nebyla jenom moje vina, že jsem měla celou dobu velmi silný pocit, jako bych náhodně přepínala mezi několika nesouvisejícími filmy na různých kanálech. Prolog a konec shodně dost božské, a kdyby mi někdo teoreticky odvykládal premisu a obecný děj, tak by mi to připadalo jako super nápad, ale když se na to doopravdy podívám, tak wtf? Skoro všechno, o čem jiní kritici píšou, že je na filmu cenné, mi připadá nesmyslné, a to je ještě ke všemu stejný pocit, jaký ve mně vyvolával i zatím jediný další film, který jsem od Peckinpaha viděla, a to Pat Garrett a Billy Kid. (A Warren Oates je zde ve své roli stejně machisticky nechutně oslizlý jako James Coburn tam, takže to je asi ten Peckinpahův proslulý rukopis?) Jestli je pravda, že Oates režiséra během natáčení naučil brát kokain, tak se ovšem nedivím, že vůbec nechápu, o čem tento film medituje, a taky se tím vlastně dost vysvětluje. Jako by neexistovala žádná korelace mezi milionem těch defilujících emocí, respektive mezi těmi způsoby, jakými se je rozhodl režisér před kamerou organizovat.

• 15.4.2018  05:09

Miluji Ezru Millera a zejména miluji Miu Wasikowskou, ale on není moc přesvědčivý herec a ona vůbec není vhodná do role Emmy Bovary. Možná jsem příliš zblblá tím, že si ji velmi citelně pamatuji v roli rozumné, střízlivé a morálně pevné Jane Eyre, abych jí uvěřila propad na absolutní dno prezentovaný v tomto filmu. Ještě k tomu, když to Sophia Barthes dělá takhle podivně, a jednotlivé detaily z literární předlohy natolik překrucuje a skokově zasazuje do vlastní fabule, že si ani nejsem jistá, co tím vlastně sleduje. Celému příběhu to dodává nesouvislý, nelogický a až nesrozumitelný ráz, a přitom by to mohl být tak krásný film o depce v mlze v Normandii. WWAAD? (What would Andrea Arnold do?)

• 11.4.2018  23:21

Všechno jde přímo ze srdíčka a do takového obrazu bych se hned zamilovala taky, ale co provádí Jiří Zahajský s Netvorovým hlasem je skoro jako zpoza hranic našeho světa. Krása nesmírná.

• 9.4.2018  05:28
    Kalvárie (2014)

Film mě zasáhl jako blesk z čistého nebe.

• 9.4.2018  02:46
    Moon (2009)

Film bych popsala jako poměrně povedené studentské cvičení, ale (bohužel) mi určitě nijak nevypadávala čelist z pantů. Moon vůbec nedotahuje do konce linky, k jejichž dotažení do konce se svou sevřeností jakoby na začátku zavázal, a slovo "jakoby" je vůbec takové symptomatické pro počínání jeho tvůrců. Že je Sam Rockwell prezident vesmíru víme už nějakou dobu, ale tady mi vlastně přišel nevyužitý, hehe. Největší plus je tak ode mě ve výsledku za hudbu, i když je to taky trochu hlavně proto, že film mi nenabídl nic jiného.

• 9.4.2018  02:38

Jo aha, já jsem na tom vlastně byla v kině už když to mělo premiéru, ale byla jsem tak silně a rozporuplně zmatena, že jsem se úplně zapomněla vyjádřit. Kategorie hodinové docu-reality by tomu asi slušela víc než přešívat velmi horkou jehlou několik povedených bizár scének na celovečerní film. Ale bez té horké jehly by se asi zase spousta věcí stačila ztratit v překladu. Rozhodně nezávidím těm, kdo se to museli pokusit nějak ukočírovat.

• 5.4.2018  04:40
    Banditi (2001)

-"I don't wanna rob banks for the rest of my life. The stress level is just too damn high." Když přijde na filmové hypochondry, tak zdejší Billy Bob je určitě můj nejoblíbenější. P. S.: Cate Blanchett se zrzavými vlasy, hot damn.

• 5.4.2018  00:29
    Dabing Street (TV seriál) (2018)

Tyjo, to dostal mezi osmým a devátým dílem pan Zelenka mrtvici a nikdo si toho nevšiml? Protože někdy v té době se z občas celkem zábavného a místy dost nevyladěného pokusu o televizní humor stala věc, kterou jako by někdo psal tím stylem, že mlátí hlavou do klávesnice a nechá počítačový slovník, aby to sám opravil na nejvíce pravděpodobná slova.

• 1.4.2018  23:15

Vsadím se, že v dekadentním Římě na úpadu chodili zabíjet čas během čekání na rozvrat říše koukáním na filmy jako je tento. Ze všech těch filmů nesoucích se na vlně nostalgie po časech privilegovaného bílého muže (U.N.C.L.E. a Kingsman a tak) mi tenhle přišel nejvíce nepřirozený a násilně tlačený, a nebýt účasti Paula Bettanyho, tak bych se po prvních pár minutách asi ani neobtěžovala vydržet do konce, ale nakonec za to ani ten Paul moc nestál. A dokonce i Ewanova roztomilost zůstala nevyužitá, no kde to jsme. Koepp by měl zůstat u obskurních béček, protože s těma těžkýma prachama si očividně vůbec neví rady.

• 19.3.2018  00:30
    Humr (2015)

Budu ještě muset počkat, jaký ve mně zůstane pocit po delší době, nicméně úplně první dojem byl, že přesně takhle si představují lásku "snílci" jako Ted Mosby a že film klinicky (1. relating to the observation and treatment of actual patients rather than theoretical or laboratory studies 2. very efficient and without feeling; coldly detached) dokazuje, jak velcí jsou to idioti, ačkoliv musím přiznat, že se mi také hlavou mihla otázka, jak bych se před tím zrcadlem zachovala já. Film mi stylem i tématicky připomněl Borgmana, který u mně ve srovnání ale Humra poráží na hlavu, protože magic. Léa a Rachel jsou bohyně. -"There is blood and biscuits everywhere."

• 18.3.2018  03:02

#podle knihy #dívka #les Vskutku. Přívlastky hypnotizující, depresivní a zotužující (a toto nejspíš vymyšlené slovo používám proto, že z těch opravdových mě napadá jenom inspirativní, a to by mi přišlo trochu nemístné v daném kontextu, i když významově trefné) pomíchané různě dohromady. Film je tak sevřený a uzavřený, že působí jako od základu nově vybudovaný svět fantasy nebo spíš hororu a noční můry. J-Law je jenom jedno z mnoha koleček ve stroji, který proklatě dobře funguje (kterým kruhem pekla proboha prolezl John Hawks, že jsem ho nejdřív ani nepoznala), ale jestli jí Akademie tak nutně chtěla udělit Oscara, tak to měla určitě učinit za tento film a nikoliv za Terapii láskou. Za jedno je tu lepší než v tom pozdějším filmu a za druhé je tu stoprocentně lepší než Natalie v Černé labuti, ale mně obecně ocenění z Oscarů 2011 dávají jen pramálo smyslu. Jo a ještě než odvesluji někam dál, tak chci udělit čestnou zmínku Dale Dickey, protože damn, ta ženská má charisma. -"If dad's up there, I'm bringing him home to bury."

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 52 69