Morien

Morien

Dagmar Pokorná

okres Třebíč
Mumie s pozlacenými víčky spí v muzeích a to je láska

homepage
Instagram: dagmarversus1001movies

203 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

  "Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a tvrdíte mi, že jste úplně normální?!" ♥♥♥

 • poster

  Monty Pythonův létající cirkus (TV seriál) (1969)

  "Nikdo nečeká španělskou inkvizici!" ("A murder is only an extraverted suicide.")

 • poster

  Black Books (TV seriál) (2000)

  Manny nebo Bernard, Manny nebo Bernard? Já nevím, áááá, koho mám zbožňovat víc, koho? Vždycky si řeknu, že Bernarda, ale Manny, ach Manny! --- Po dokoukání posledního dílu třetí řady jsem musela zamáčknout slzu. Tak přece jenom všichni mají srdce. A růžové chlupaté klapky na uši. --- Škoda že nepiju víno a nekouřím, ale s nepořádkem už jsem začala. --- Nejlepčejší epizoda jsou Hrozny hněvu, po ní mám vždycky bolení břicha. ♥♥♥

 • poster

  Ajťáci (TV seriál) (2006)

  Proč to (ne)funguje? "Made in Britain". ÁÁháá. ♥♥♥ Jedna z těch milých věcí, kde vytvořit metr dlouhý komentář pouze citováním hlášek by vůbec nebyl problém.

 • poster

  Zaklínač (TV seriál) (2002)

  Nejprovinilejší slast. Žebrovský - láska. Platinová paruka - rozkoš. Hudba - blaho. Drak - štěstí. Les - blaženost. Zprvu se sice dostavilo takové to ježišmarjá-co-to-té-knižní-předloze-proboha-udělali, ale postupem se z toho stalo to nejpravověrnější guilty pleasure, obdivované celou rodinou a celým srdcem. Obskurní díla si žádají obskurní adaptace.

 • poster

  M*A*S*H (TV seriál) (1972)

  "Kdyby bůh chtěl, aby člověk chodil o berlích, dal by mu dvě zlomené nohy."

 • poster

  Cena za lidskost (TV seriál) (2008)

  Ach, tohle je oříšek. Objektivní kvalita je asi hodně mizivá, hlavně z filmařského hlediska. Jako by tvůrci vůbec nevěděli, co vlastně dělají. Nastaví skvěle netradiční žánrová pravidla a potom je rozvíjejí podle největších klišé. Začnou zajímavá témata a potom je vyřeší takovým způsobem, že si člověk není jistý, jestli se na to vlastně koukal nebo ne. Podle mě je to super materiál na sitcom s nějakým tím existencionálním přesahem a dramatickým nádechem a skoro to občas vypadá, že je to tak i točené, ale potom to najednou podivně odbočí k pokusům o spektákl a někdy vážně skvělé vtipy zanikají a nevím, prostě nevím, co tím chtěl básník říci. Tím, že má každý díl skoro hodinu, taky došlo k hromadění místy často zbytečných dialogů. Po dramaturgické stránce to zase vypadá, jako by někdo vytáhl pár dobrých nápadů a potom se ani nezabýval taháním dalších z paty, nějak to poslepoval a natočil to hned z první vody bez dalších zásahů a úprav. Ale na druhou stranu je to prostě tak strašně divné! A to mě chytlo za srdíčko. Když pomineme pubertální posedlost krásným upírem. A taky mě, zvláště ve druhé sérii, potěšil výběr doprovodné hudby. Některé vedlejší postavy jsou vážně skvělé a jsem ráda, že jsem s nimi mohla strávit čas, hlavně osmdesátkový duch Gilbert. A potom jsem byla docela nadšená z toho, co se dělo s Herrickem ve třetí řadě. A už vůbec to nastavení tří hlavních hrdinů, které odpovídá obyčejným světským problémům jako je závislost na sexu, problém se zvládáním vzteku a strach opustit vlastní dům, to je prostě mňamka. A taky mě hodně moc nadchl nový dům ve Walesu ve třetí sérii. Ale na druhou stranu tam bylo i dost momentů, kdy jsem si říkala proč, proč proboha mě tvůrci trestají těmito scénami. Ale jako studijní a inspirační materiál beru všemi deseti. ♥ (Ale taky musím mrzce přiznat, že jsem skončila třetí řadou, protože bez Mitchella už pro mě nemá cenu dál prodlužovat ta muka. Ale zase jsem kvůli tomu byla dobrovolně vzhůru přes třicet hodin, takže prostě arrrgh, prostě to má něco do sebe. A nechci si ani představovat, jak tu krásnou divnost zprasili v remakeu za oceánem.)

 • poster

  Stranger Things (TV seriál) (2016)

  Krucinál, takových věcí, co bych chtěla říct, a když si asi po třech měsících pečlivé přípravy každé věty komentáře o každém aspektu, který mne zaujal, konečně sednu, abych to napsala, tak si můžu vzpomenout jenom na doušku, že Matthew Modine a Paul Reiser jsou nejvíc sexy muži na planetě. Doufám, že si to dalšími sériemi bratři ještě víc nepovoslí. Jo a ještě vlastně čestná zmínka pro Noaha Schnappa, protože díky svému výkonu v druhé řadě minimálně v mých očích září ze všech zdejších (talentovaných) dětských herců nejjasněji.

 • poster

  Hercule Poirot (TV seriál) (1989)

  David Suchet se nám narodil k tomu, aby byl Herculem. Věřím, že přesně takhle to Agatha myslela. A kapitán Hastings je taky drahoušek, škoda jen, že z Jappa se místy dělá trouba, každopádně díl za dílem vytváří stylový výlet do krásných fantazií o vrazích v funkcionalistických baráčcích a to já můžu. ♥♥♥

 • poster

  Osudová láska Jany Eyrové (TV seriál) (2006)

  Ústřední pár mi přijde charakterově jiný, než je tomu ve knize, ač jsou oba představitelé velmi dobře vybráni, co se týče zevnějšku. Zvlášť Jana se chová trošku jinak, než je to popisováno v knize, hlavně co se týče jejích duševních procesů, aspoň mám ten dojem, a je to podle mého také ku prospěchu věci. Velmi příjemné pokoukání, ke kterému se ráda vracím. Upjatost nikdy nepůsobila tak živočišně. Ruth Wilson je opravdu skvělá, disponuje velkým talentem a krásou. Toby Stephens chraptí, kdy může, a protivný je taky na každém kroku. Oběma dohromady se podařilo proměnit starosvětské rozhovory v živoucí debaty, kde jízlivý nebo popuzený už není jenom přívlastek, jehož projev není vidět. Osobitá kamera a výtvarná stránka. Škoda jenom, že autoři nebyli tak odvážní, aby Rochesterovi uřízli ruku. ♥♥♥ (Jo a kdo to proboha překládal pro distribuci?)