raimi

okres Brno
Muž z lidu

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 12.11.2018  03:12

Ten žralok je buď neschopnej kokot, nebo vegetarián. Tenhle film i při vypnutým mozku bolí.

• 5.11.2018  05:08

Absolutní nonsens. Záležitost pro filmové snoby. Mohl bych tady psát, co všechno mě na filmu sralo, ale nebralo by to konce.

• 1.11.2018  06:47

Dvouhodinová jatka bez nějakého výraznějšího momentu. Režisér by potřeboval dramaturga a scénáristu, ten jeho vlastní scénář jen staví jednu scénu za druhou a šperkuje to kýčovitýma dialogama. Postavy jsou jen komiksové figurky, co se neustále staví do efektních póz a nezastaví je ani patnáct průstřelů, dvacet vpichů a fraktura lebky. Všichni jsou strašně mačo, a největší máča jsou satanistický lesby. Ten jejich fight s Julií Estelle je jedinej pamětihodnej. Gore je tolik, že ve finále by hlavní postavy už potřebovaly holínky, aby se těma řekama krve mohly brodit. Jedna bestialita střídá druhou, ale mně je to celkem jedno, protože nenacházím žádnou kladnou postavu, jen skupinu hajzlů, co se mezi sebou nelidsky mordujou. Čeho je moc, toho je příliš.

• 24.10.2018  02:55

Nečekaně zábavný béčko se skvělým Michaelem Rookerem a dredatým Tony Todem, ve kterém se neustále něco děje, a má ten správný hororově béčkový šmak.

• 22.10.2018  04:11

Labutí píseň kultovního Williama Lustiga. Poměrně zdechlá béčková vyvražďovačka. Ryze americký film, který působí jako poklidné dostaveníčko zasloužilých pánů před důchodem (Lustig, Cohen, Hayes).

• 16.10.2018  01:12

V mých očích ten film zraje jak víno. Teď, když vyšel na blu-ray v 4K remasteru, tak se jeho sledování blížilo orgasmu. Husí kůže po těle, znal jsem scénu po scéně, neskutečně jsem si to užíval. A ten opojnej pocit mám ještě teď. Tohle je pro mě naprosto kultovní záležitost, a stařecky si povzdechnu: "Jó, takovýhle filmy se už teď netočí."

• 7.10.2018  23:26

Zhruba osm let mi trvalo, než jsem našel "chuť" se na tenhle film podívat. Sám jsem zvědavej, jak budu časem s hodnocením hýbat, jestli vůbec budu. Zatím mám v hlavě pěknej zmatek, velice rád bych si teď přečetl nějakej zajímavej rozbor nebo pořádnou recenzi, urovnal si myšlenky. Ale tohle chvilku potrvá, než si to sedne. Hlavě se vzpírá byť jen o tom filmu přemýšlet, zle mi je, takže tenhle účel film plní na sto procent. Nadšené hýkání zdejších dekadentů, je mi cizí, a odpadový spílání do sraček jakbysmet. Tak uvidíme. P.s.: Jak tady všichni píšou, že byl režisér Marko sympaťák, tak mně osobně přišel jako zhýčkanej, manipulativní č-rák. Do uranových dolů s nima, s "umělcama"! :-D

• 19.8.2018  00:58
    Upgrade (2018)

Byl jsem strašně rád, že velice rychle odkráglovali hrdinovu starou. To byla neskutečná p*ča. :-)

• 18.8.2018  21:52
    Dům IV (1992)

Film, kterej vůbec nikam nespěchá. Což je na jednu stranu sympatický, na druhou to zavání nudou. Zkrácení tak o patnáct minut by bylo jen ku prospěchu věci. Čtverka si jede tím svým tempíčkem, nehrne na diváka žádný atrakce, občas překvapí nějakou tou WTF scénou, a má takový zvláštní, nevzrušivý a uklidňující feeling. Ale to bude tak všechno, co si z ní budu za čas pamatovat.

• 8.8.2018  23:20
    Mauzoleum (1982)

Posledních ohromujících dvacet minut tohohle filmu, ospravedlňuje předchozí hodinu, kde se fakt nic neděje. Jak já bych tvůrcům přál jednou tolký rozpočet, aby se mohli trochu víc zařádit s mrtvolama.

• 27.7.2018  23:48
    13 Eerie (2013)

A to mám jako držet palce bandě nesympatickejch negativních pi*usů, kteří celej film dělají jednu debilitu za druhou? A ta hlavní mařka, to bylo jako co? Na začátku ledová královna, potom se při útoku chová jako MacGyver kříženej s ženskou verzí Ramba, pak zas jako psychotická hysterka, která se schoulí do sedadla a vřeští, aby v další scéně opět přepla do Rambo módu a jako správnej badass zpomaleně odcházela v oslnivém výbuchu? Navíc se to celý bere tak strašně vážně, což v kontrastu s béčkovou tématem, výpravou a nic moc hercama vyznívá fakt otravně.

• 27.7.2018  21:41
    Rage, The (2007)

Tuhle šílenost je potřeba brát s velkým nadhledem. Kurtzman se tady naprosto utrhl ze řetězu, a nejenže si to celý vymyslel a zrežíroval, ale chopil se i kamery, film produkoval, kecal do triků, mihl se na obrazovce v cameu a ještě zaměstnal celou famílii. Je teda pravda, že tu kameru mu měli sebrat hned jak na ni šáhl, protože ty roztřesený záběry v úvodu jsou strašný. Ale i přesto, že věděl co točí (trash), a kolik na to má peněz (téměř žádný), tak natočil jeden obrovskej gorefest, velkou jízdu, kde není čas se nudit, a kde je všechno podřízený zábavě a neskutečně předimenzovanýmu násilí a krveprolívání. Jen je potřeba toho nadhledu. Tohle je totiž film, kterej mílovými kroky překračuje hranice dobrého vkusu a pohybuje se v hájenství naprosté debility, ochotnických hereckých výkonů a nehorázně otřesných digitálních triků (hopsající karavan při nehodě, výbuchy, a hlavně digisupi, kteří si můžou podat křídla s kolegy z Birdemicu). Ale ví to o sobě, užívá si to a záměrně všechno hrotí do extrémů. A právě vynikající ad absurdum vyhnaný gore, je něco, co ten film táhne nahoru. A taky výbornej Andrew Divoff. Nakonec jsem rád, že jsem film viděl až teď, pěkně v HD, a s vědomím toho, co mě čeká. Takže jsem nepodléhal zbytečným nadějím, a nakonec se skvěle bavil.

• 18.7.2018  19:32

Oproti téhle dvojce vynikne genialita jedničky. Scénárista Ken Wiederhorn holt není scénárista Dan O'Bannon. A tak dávkuje debilní, uječený, laciný a nevtipný humor. A to v hodně nestřídmém množství. Triky jsou sice fajn, osmdesátkový feeling je tam taky, ale je to nemastný neslaný a nešlape to.

• 9.5.2018  03:28
    Martial Law (1991)

Ještě pět let před premiérou Martial Law řádila Cynthia v Hong Kongu v první lize. To co jí nabídl tenhle film je ovšem dost smutné. Tohle je fakt unylé béčko, kde souboje probíhají tak, že statická kamera zabírá dvě postavy, které na střídačku metají výkopy v otočce půl metru nad soupeřovou hlavou dokud se nestřihne. Ten kvalitativní rozdíl mezi hongkongskou produkcí a americkým béčkem je fakt propastný. To že měli tvůrci k dispozici nejen Cynthii, ale i takovýho mistra jakým je Benny Urquidez a uklidili ho do asi minutové role, kde dostane rychlý k.o., dokazuje jejich naprostou neschopnost. Mám béčka rád, obzvláště ty pitomý, takže ty tři hvězdičky tam vpálím, ale čistě jen proto, že jsem fanoušek.

• 7.5.2018  02:17

Tak tohle je ovšem velká paráda. I když má film poměrně dlouhou stopáž, tak jede jako pila a vůbec nenudí. Tvůrci přináší temný kriminální thriller, a potěšující je, že Jackie v něm nevypadá vůbec nepatřičně. Jeho rtuťovitého, nasraného, zásadového a neústupného policajta jsem mu sežral i s navijákem. Akce je úchvatná, celá akční sekvence na Taiwanu je strašně hardcore a finální ohnivé inferno jakbysmet. Potěší nějaký ty brutální scény a absence patosu. Vizuál je taky moc pěknej, spousta barevných neonových filtrů a nápaditá kamera snímek příjemně ozvláštňují. Moc dobrý.

• 4.5.2018  18:14

"Well, opinions are like assholes. Everybody has one." :-D

• 3.5.2018  19:05
    Black Panther (2018)

Digitální Wakanda. Digitální bojoví nosorožci. Digitální Panther. Digitální akce. Digitální kulisy. Digitální závěrečný souboj dvou digitálních Pantherů. Digitální všechno. Wakanda vypadá jako ty nejkýčovitější pohlednice z dovolených, samý západ slunce, "dechberoucí" panoramata a všeobjímající mír a prosperita. Voda mi z těch tun kýče tekla ze zubů. A do toho propaganda made in Hollywood. Takže- "Musíme přijímat uprchlíky" (to řekla Wakanďanka!) a VŠECHNY černošská klišé, plus pár dalších, o kterých jste zatím nevěděli. Hlavní Wakandský záporák je samozřejmě jen obět minulých hříchů, a "on to myslel dobře", a "můžeme tě vyléčit", a to už jsem se fakt smíchy válel po zemi. Z původních tří hvězdiček, pro film na jedno podívání, se díky dalším a dalším sračkám hodnocení snižovalo a snižovalo, až to v patetickém závěru skočilo na odpad. Postavy jsou samozřejmě naprosto klišoidní. Takže: černoši- povětšinou hodní, běloši- až na pár vyjímek ignorantští a zlí. Sám velký T'Challa je samozřejmě nejvíc progresivní, a tak je obklopen pouze ženskými bojovnicemi, vědkyněmi a matkami. Narozdíl od dalších zpátečnických kmenů, kde jsou pro změnu jen a pouze mužští bojovníci.

• 28.4.2018  14:39

Alien meets The Descent: Eurotrash Edition. :-) Tenhle film by byl tak o třetinu kratší, kdyby se vystříhaly dlouhé scény, kde někdo někam jde nebo jede a do toho hraje nějakej veselej song. To natahování už takhle krátké stopáže mě fakt rozesmálo. Prvních 40 minut je jen roztahaná vata, kde se nic neděje, ale jakmile se děj přesune do krásných krápníkových jeskyní a objeví se monstrum je o zábavu postaráno. První zabití je naprosto kultovní scéna, jsme v Itálii osmdesátých let, takže kromě výborné hudby je na pořadu dne taky stylové gore. V jedné z rolí samozřejmě nechybí Michele Soavi, který v té době sbíral zkušenosti kde se dalo, a objevil se ve spoustě obskurních klasik.

• 24.4.2018  06:14

"Horor" pro divačky seriálu Dynastie, které se právě v nějakém trendy ženském magazínu poprvé dočetly o ezoterice. Člověk má za sebou stovky nakoukaných béček, a stejně se ještě najdou filmy u kterých se nestačí divit, co se to tam proboha děje. Celé to vypadá jako ty nejhorší epizody z Deníků červených střevíčků, ovšem s polovičním rozpočtem a herci, co neprošli castingem na ně. Dialogy jsem prostě nedokázal poslouchat, a tak jsem jen vypnul a zabednil mozek, aby ty příšernosti bezpečně sklouzly okolo a rozplynuly se ve vzduchoprázdnu. Neustále se opakující záběr ďábesky se smějícího obrýleného tlouštíka v klobouku za oknem, zaboha nedostanu z paměti. Bylo by to na odpad, nebýt dementního finále s dementním monstrem, plné dementních postav dělajících dementní věci. To alespoň začala ta správná wtf zábava. Ovšem mít to o deset minut víc, proženu si hlavu kulkou. Proboha, teď se koukám, že ono to má druhý díl!!!

• 12.4.2018  12:30
    Mrtvá zóna (1983)

Cronenbergovka bez Cronenberga, Kingovka bez Kinga. Adaptace téměř oproštěná od klasických poznávacích propriet obou výrazných tvůrců. Nemastná, neslaná deprese s Christopherem Walkenem v hlavní roli, jehož pohled ledovýma očima a pohybová řeč sedí k postavě nevypočitatelného psychopata, a ne k roli obyčejného přátelského učitele ze sousedství. Všechny ty oldskool pletené svetry, škrobená saka, zarámované citáty z bible na zdech příbytků, pošmourné počasí a absence jakéhokoliv humoru nebo i jen úsměvů, dělá z filmu ponurou podívanou, zábavnou asi jako exkurze do ruského domova důchodců.

• 4.4.2018  21:29
    Death Spa (1989)

Hele, tohle je fakt zvláštní film. Já osobně jsem od něj očekával osmdesátkovou cheesy zábavu plnou nahotinek, cool zařízlých trenek namakaných hezounků, zábavných vražd, wtf momentů a dalších typických propriet filmů z posiloven. A i když tam tohle všechno je, tak jsem dostal něco kapánek jinýho. První, co mě překvapilo, byla nádherná kamera, která vždycky přišla s nějakým zajímavým úhlem, finesou nebo kompozicí. Takové ohořelé kolečkové křeslo na horizontu při západu slunce, ze mě vyloudilo první "wow". Výtvarná stránka filmu je taky na poměry téhle žánrovky perfektně propracovaná. Spousta barev, extravagantních osmdesátkových gym dresů, překrásný luxusní sídla, spousta filtrů, jako valil jsem oči. Až jsem si říkal, že jde o nějakou hříčku studentů vizuálních umění. Přepis do HD je dechberoucí a filmu pomohl hodně zvednout laťku. Jak jsou tyhle filmy opravdu hodně ironický a viditelně pracují s nadsázkou, tak tady se tolik netlačí na pilu, a hraje se celkem vážnější nota i při tak absurdním námětu. Herci jsou velice slušní, legendární Ken Foree má s hlavním hrdinou uvěřitelnou chemii, postarší hláškující detektiv je super figurka, stejně tak paranormální vyšetřovatel. Gore je parádně promakaný, a v pár případech dokonce dechvyrážející svou originalitou. Tenhle film mě velice příjemně překvapil. Je jiný, svůj, má tvář, atmosféru a baví. Víc takových objevů.

• 19.3.2018  01:21

Poměrně depresivní a velice nezábavný béčkový slasher / thriller. Jako zapomeňte na nějaký párty srandy ze školního prostředí. Tady se jede poměrně na vážno, což se nemile bije s absolutní debilitou chování postav v krizových situacích. O stupidních dialozích pronášených s vážnou tváří nemluvě, linka s výkladem snů byla hodně wtf. Vraždy jsou strašně syrový a hnusný, vyloženě mně z nich bylo zle, chladný pobodání loveckým nožem a hotovo. Žádný gore excesy, nebo nějak umělečtěji natočený mordy, který se vryjou do paměti. Prostě pár bodnutí do pajšlu a hotovo. Brrrr.

• 17.3.2018  03:07

Nejnevzrušivější horor ever. Neskutečně pomalej, neskutečně chladnej, hodně dlouhej, hodně divnej, a s pomalým finále, ve kterém kdyby list ze stromu spadl, byla by to událost v jejichž světle by bledly i konce marvelovek. Divný.

• 16.3.2018  15:29

Zajímavý, jak si to paměť třídí sama. Kdysi v prvohorách, ještě za hluboké totality, běžel tenhle film u nás v kinech. Byl jsem ještě dítě a zálibně po tom pokukoval. Téma kaskadérů bylo pro mě nadmíru zajímavé, strašně jsem to žral. Vím, že jsem na tom v kině byl, ale pamatuju si jen nějakej podivnej pocit z filmu a časem jsem si to zařadil mezi to málo západních dobrodružných filmů co u nás mohly do kina, jako třeba Souboj o poklad Yankee Zephyru. Doba pokročila, mladý holky už mi vykají, a já si dal opáčko v HD. Čekal jsem nějakou nostalgickou akční jízdu, ale ona je to spíš podivná, skoro feliniovská pocta kinematografii, která mi vůbec nesedla. Tohle je fakt divný. Nedivím se, že jsem to v paměti uklidil někam hodně dozadu a většinu vzpomínek povyhazoval.

• 12.3.2018  06:16
    Dům duchů (1988)

Ty čtyři hvězdičky jsou hodně guilty pleasure. Prvních pár minut to má perfektní atmosféru klasických Fulciovek, ale pak už se jede Lenziovskej trash plnej příšerných hereckých výkonů a naprostejch nesmyslů, okořeněnej krásnou atmosférou pavučinami pokrytého zatuchlého domu a častými vraždami. Finále s bublaninou pod domem je úchvatný, nějaký ty pěkný mordy taky, fulciovskej feeling k tomu a hodně srandy u pateticky pronášených dialogů. Bavil jsem se.

• 9.3.2018  04:13

"A rape victim returns from the dead to seek vengeance on her rapists in this gory horror film." A je vymalováno. Zbývá jen dodat, že režisér filmu Ernest Farino je ceněný tvůrce speciálních efektů (Galaxy of Terror, Věc, Terminátor, Cyborg), a je víceméně jasné, že to "gory" bude stát za to. A taky že jo. Celkem nahláškovaný béčko s pár známýma ksichtama a krásnýma gore fatalitama. A mihne se tu i J.R. Bookwalter, režisér zombiárny The Dead Next Door (jeho postava je v credits uvedena jako "Fat Donut-Eating Detective" :-)).

• 9.3.2018  01:43

Peklo, totok ukoukat. Neskutečně nudnej a pomalej film, kde výraz slow burn získává nový, takřka zenový rozměr. Postavy neustále někam nesmyslně chodí a chodí, a pak chodí jiné postavy, aby se objevily další postavy, které zase někde chodí. Mistr v pomalém chození je asi devadesátiletý šerif, který by už potřeboval chodítko pro seniory, ale přesto jeho chůzi kamera srdnatě sleduje po nekonečně dlouhou dobu. Žádný smysl v chování postav jsem neobjevil, jejich jednání je stejně dementní jako jejich dialogy. Scény na sebe vůbec nenavazují, střih objevuje nové možnosti jak absolutně znepřehlednit dění na obrazovce, a výkonně mu v tom pomáhá kamera. Toporní neherci se snaží zdolat vrcholnou metu absolutního antiherectví, u toho se člověk aspoň pobaví. Asiat kulturista a macho knírač tenhle žebříček jasně vedou. Odhalování koziček musí být, a je na co koukat, ale z limbu to člověka už stejně neprobere. Jediná nápaditá scéna je dekapitace jedné postavy, kdy ještě stojící torzo prostřelí z pistole svou hlavu, která mu leží u nohou. To bylo vtipný. Jinak je to prostě moc dlouhý. Na to, že se tam skoro nic neděje, je 95 minut zbytečně moc. Hele, jako mám rád béčka, céčka i jinou abecedu, ale nesmím se nudit. Což se u tohohle filmu dělo skoro pořád.

• 8.3.2018  02:31
    Krev za krev (1984)

Jak já se těšil, až zabijou toho zrzavýho debila! :-)

• 7.3.2018  03:24
    Tvář vody (2017)

Nejlepší film roku 2018 podle americké Akademie filmového umění a věd. Meh. Dekadence a naprostej úpadek hodnot. Jako záporák křesťansky založenej bílej chlap středního věku. Jako klaďasové gay, černoška a zoofilka. To vše zabalený do neskutečně kýčovitýho kabátku. Když musíš, tak musíš.

• 6.3.2018  23:50

Spíš příslib věcí budoucích, než nějaká martial arts revoluce. Film vypadá lacině, dost to skřípe, humor je klasicky asijsky divnej a chybí tomu tah na branku. Střih, dramaturgii a drive by bylo potřeba poladit. Na druhou stranu akce je dost, i když ty nejlepší momenty se vyskytují v první polovině filmu- Jeanovy parádičky s mačetou a vizualizace vřavy first-person pohledem týpka v mrákotách, to se vrylo do paměti. Uvidíme co příště, Kambodža ten potenciál má.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13