• Krátkometrážní

Unhinged (1982)

Výbornej regionální film, jehož síla na mě dopadla až časem. Až se mi pořádně rozležel v hlavě, a hlavně v žaludku. Tísnivej a bezútěšnej vál, kterej svou pomalou a skličující atmosférou začne uspávat, aby v nestřeženým okamžiku ukázal svý sakra vostrý zuby.

Tajemná noc duchů (1985) (TV film)

Parádní osmdesátkovej TV horůrek s nostalgickým padesátkovým feelingem. Velice zábavná a odlehčená feel-good kultovka, kde se mihne pár známých béčkových harcovníků. Potěšující objev na poli silné vlny TV hororů, která probíhala zhruba od konce šedesátých let do poloviny devadesátek, a přinesla spoustu nezapomenutelných snímků.

Mondo Macabro: Episode 5 - Fantasy Films From Indonesia (2002)

Zevrubnej průvodce indonéskou exploatační kinematografií. S místními producenty, režiséry a hereckými hvězdami se proberou brakový klasiky jako Mystics in Bali, The Queen of Black Magic, The Warrior, Satan's Slave, The Devil's Sword, Lady Terminator a podobný perly. Legendární bojová superstar Barry Prima se ukáže jako vtipnej sympaťák se smyslem pro sebereflexi: "Nenatočil jsem ani jeden dobrej film. Hahaha."  Poprvé vysíláno na britském kanálu Channel 4 v roce 2001, jako součást osmidílné série dokumentů o kultovních kinematografiích z různých končin světa (Filipíny, Turecko, Mexiko, Brazílie atd.). Pod názvem Indonesian Exploitation pak vyšlo taky jako bonus na dvd Lady Terminator od Mondo Macabro.

South Park: The 25th Anniversary Concert (2022) (koncert)

Neskutečný. Jeden z nejlepších koncertních záznamů vůbec. Jo, když se spojí genius loci skalního amfiteátru Red Rocks spolu se spontánností, talentem a naprostou profesionalitou všech zúčastněných, brada padá dolů. Tohle zažít naživo, nadosmrti bych z toho zážitku žil.

Na férovku (2023) (amatérský film)

Kraťas, co má nejen srdíčko, ale i talentovaný a charismatický lidi před i za kamerou, a velice solidní produkční zázemí. Palec nahoru.

Reacher - Policajt z New Yorku (2024) (epizoda)

Scénář: žena, režie: žena, koukám na závěrečný titulky: žena, žena, žena, žena... Že by tady bylo jádro pudla týhle "lazy and dumb as fuck" epizody? :-)

The Spirit of Christmas (1992)

Naprosto pubescentní, pankově animovanej androš, aneb nejstarší předseriálovej díl South Parku, kde Cartman byl ještě Kenny.

Procitnutí (2011)

Nečekal jsem, že mě Procitnutí takhle sejme. Donedávna jsem o něm ani nevěděl. Byla to pro mě jedna z těch mnoha generických duchařin, kterých se v tý době objevily mraky, a úplně mně proplula pod radarem. Jenže teď jsem objevil Stephena Volka. Britskýho hororovýho scénáristu, kterej má na triku osmdesátkovou podivnost Gothic a Friedkinovu Chůvu. Já ho teda začal registrovat až teď, když mně udělal radost kanadským Polibkem a stylovým Oktanovým kultem. Navíc taky napsal kultovní televizák Ghostwatch a populární sérii Afterlife. Moc pěkný portfolio, řekl bych. Standardní kvalita udržovaná přes třicet let, to neumí každej. Takže jsem si sehnal i Procitnutí, nenechal se odradit totálně podstřeleným hodnocením a šel do toho. A film mě naprosto pohltil. Ze začátku jsem byl nedůvěřivej, ale Volk je suverénní tvůrce, a Murphy jako režisér odvedl špičkovou práci. Na to, že je film poměrně delší, tak mu nikdy nespadne řetěz, ba co víc, ke konci pekelně graduje a já napětím ani nedýchal. Herci jsou skvostní, charaktery a jejich motivace uvěřitelný, atmosféra perfektní, kamera úchvatná a hudba víc než výborná. Tohle se zkrátka povedlo.

They Nest (2000) (TV film)

Ještě než Ellory Elkayem natočil hitovej Pavoučí teror, ukázal svůj talent v tomhle nabušeným broučím televizáku, kterej vůbec nevypadá lacině a spolehlivě zabaví.

Godzilla Minus One (2023)

Je opravdu potěšující, když se objeví film, kterej mně jako divákovi, přinese všechno, co západní tvůrci dávno opustili, a přinese fungující drama, patos, sympatický postavy, uvěřitelný motivace, drajv a zatraceně cool scény. Pro mě film roku.