mls

okres Bratislava
simulant

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 22.5.2003  16:52

Musím sa priznať, film ma príjemne prekvapil tým, že som sa pri ňom nenudil tak ako som čakal. Bolo to práve preto, že tvorcovia vytvorili v tomto filme atmosféru úplne inú ako v jedničke, nesnažili sa iba hlúpo kopírovať originál, stanovili si tu iné cieľe. V prvom rade ohúriť diváka dokonalými trikmi a popri tom posunúť dej k možno trochu dejovejšiemu Revolution. Až neočakávane som bol viac spokojnejší s tou druhou časťou - Reloaded sa totiž vyvinie takým smerom, ktorý mohol len málokto predpokladať. Navyše kamera je vo filme vynikajúca, tú by som pred pôvodným dielom rozhodne vyzdvihol. Aj hudba by bola sama o sebe dobrá, často ju však kazil až prekvapujúco neschopný strih, ktorý mi často až bil do očí. Aj celkové vyznenie filmu ako celku bolo dosť nesúrodé, napríklad rave scéna v Sione by bola sama o sebe geniálna, ale v prepojení zo zvyškom pôsobila trochu divne. Nehovoriac o akčných scénach, ktoré boli poväčšinou ostro samoúčelné, naproti prvému Matrxiu, kde boli pre príbeh podstatné. Je pekné, že Wachovski dali do filmu 100 Smithov a počítačového Neo, ale čo mi to sakra pomohlo? O skutočnej akčnej(to skôr vizuálnej) lahôdke ani nemožno hovoriť, pretože agenti sa bili horšie ako 5 ročné decká a v deji sme sa týmto bojom nikam neposunuli. Oveľa kladnejšie by som ohodnotil nahánačku na diaľnici, ktorá je vážne asi "best ever". Ináč výhrad by som mal samozrejme ešte viacej ale to by som musel trochu spoilerovat. Spomeniem iba scénky Nea a Belluciovej, či Nea a Trinity na konci, ktoré FAKT hraničia s trápnosťou. Škoda že vo filme nie sú nejaké dobré dialógy, tieto síce nenudia, no nie sú ničím výjnimočné. Suma sumárum so všetkými týmito výhradami nám už veľa kladov nezostáva a tak za najväčšie plus považujem už spomínanú zmenu štýlu.

• 19.7.2003  21:54
    25. hodina (2002)

Ojedinelo tváriaci sa snímok, s ktorým však vôbec nemôžem byť spokojný. Ako to chodí v tejto brandži sme sa už z televízie dávno "naučili". Takisto sme už dávno zistili, že Edward Norton je dobrý herec a keby do filmu nepridali fuckovú pasáž, tak by tu pre ňeho nezostala jedna výraznejšia scéna. Ok, sú tu aj zaujimavé prvky, nepozerali sme sa na nepresvedčivý film, ale v podstate jediné čo ma prekvapilo bol záver, ktorý bol vzhľadom k téme trošičku (budem skromný) scestný. Ostatné mi pripadalo ako čistá rutina.

• 19.7.2003  21:59

Podľa mňa sa z tohto námetu dala spraviť aspoň taká **** hviezdičková podívaná, takže určite sklamanie. Nevyužitý potenciál.

• 19.7.2003  21:56
    8. míle (2002)

Eminemovi v tomto filme dokážem veriť, jeho texty a rýmované "odjeby" ma chytili, tak prečo nie. A tiež ma milo prekvapila tá skromnosť filmu, keď som po predchádzajúcich ohlasoch, ktoré hovorili o príbehu alá popoluška čakal, že film skončí prinajmenšom koncertom v Madison Square Garden, kde budú všetci šalieť.

• 16.8.2003  18:50

Perfektné dielo, ktoré takmer nedáva odpovede, iba otázky. Mne ukázalo minimálne to, že Charlton Heston je úplny debil a že Manson vie hovoriť veľmi inteligentne. A ešte oveľa viac. Love this style!

• 16.2.2003  00:52

Prednosťou tohto filmu je podľa mňa predovšetkým to, že nebol moment kedy som nevedel ako sa ktorá postava cíti. Neviem či to je len tým, že to bolo podľa skutočnej udalosti, alebo dobre napísaným scenárom, Spielbergom alebo výkonmi hlavných protagonistov, no presvedčivosťou charkterov som bol ohromený. Tentoraz však podľa mňa trochu vedľa strelil John Williams, čo však filmu akoby vôbec nevadilo - fámy o celovečernom úsmeve sú važne pravdivé. Dal som však 4 hviezdičky a preto by som mal povedať, čo sa mi na tomto filme nepáčilo. Pravdu povediac - neviem. Catch me if you can pre mňa asi navždy ostane filmom, ktorému nie je čo vytknút, no ktorému ani nedokázem dať pre mňa očakávaných 5 hviezdičiek. Knock Knock!

• 11.2.2003  20:24

Po zhladnutí tejto časti musím iba skonštatovať, že James Bond stráca eleganciu. Viem, že producenti chceli do tohto filmu natlačiť, čo sa dá, ale toto už ani zdaleka nevyzeralo dobre a povedané jednou vetou - bol to gýč, ktorý nemá podľa mňa obdobu ani v tak trochu gýčovitom Jamesovi Bondovi(s ktorým sa ale dá poľahky vyrovnať). Asi ako jeden z mála však musím povedať, že úvodná pesnička sa mi páčila, aj keď má podobný charakter ako film. Tri hviezdičky dávam asi iba preto, že je to stále James Bond, kvôli Halle Barry a ešte preto, že som sa pri tom niekedy aj schuti zasmial.

• 28.4.2003  23:31

Niektoré filmy nepotrebujú scenár. Excelentný Gladiátor si vystačil s pomstou a rovnako tento film si s ústredným motívom hlavu veľmi nelámal. Skrátka a dobre, pomsta je ten najlepší prostriedok ako spraviť s historického filmu poriadnu drámu. A v tomto filme to naozaj vrie, Di Caprio zahral skvelo, Cameron som ešte v dráme nevidel a prekvapila ma a nad výkonom Day-Lewisa som bol priam unesený. Jeho postava mäsiara je presne tá, ktorá sa vám vryje do pamäte na bezpečné miesto, je plná rozporov a charakterovo dokonale vykreslená. Čo ma ešte prekvapilo bol Martin Scorcese, ktorému som už po zhliadnutí dvoch vyhlasovaných snímkoch GoodFellas a Taxi Driver prestával veriť. Tieto filmy sa mi zdali byť miestami priveľmi nudné, no Gangy sú napriek dlhej stopáži veľmi rýchlo ubiehajúcim snímkom a zopár krát sa aj zasmejete. Pointa na konci znie predsalen trochu odrezane od predchádzajúceho deja, no je rozumná a som rád, že to bolo brané aj z tej strany.

• 19.5.2003  21:27

Prečo som mal pocit, že som zase kukal na jednotku? Bolo to režisérsky vyzretejšie, ale knihy neboli až také podobné ako boli filmy.

• 31.7.2003  21:41
    Hodiny (2002)

Nesúhlasím z názorom, že The Hours je typ filmu, ktorý sme tu už dávno nemali - Magnolia na mňa zapôsobila rovnakými prednostami aké mal tento film a majú strašne veľa spoločného. Je až zarážajúce, že The Hours má svedomí úplne iná skupina ľudí, s výjnimkou Julianne Moore a Johna C. Reilyho. Tento film je nepochybne vynikajúci, má plno silných momentov a už teraz viem, že si ho ešte niekedy pozriem - minimálne pre tú hudbu a preto, že som mal sto chutí si ho pozrieť ešte raz hneď ako som ho dopozeral. Napriek všetkým pozitívam ho však s jeho starším bratrom" nemôžem porovnávať, Magnólia totiž vo mne vyvolala silnejšie emócie, viac som sa stotožnil s postavami, od začiatku do konca som napäto sledoval dej a "chápal", kdežto pocity hrdinou tohto filmu sú mi stále tak trochu cudzie. V komentári na American Beuaty som napísal, že "som rád že chápem", teraz som rád, že nechápem.

• 11.2.2003  21:16

Pre mňa najlepší slovenský film od rozdelenia, ale aj tak to bolo až príliš "slovenské", na to aby to mohlo byť niečo viac. České filmy majú stále väčsiu poetiku. Herecké výkony sú na doteraz zvyknutý štandart výjnimočné, hlavne Kassai hrá vynikajúco, no aby sme z toho mali plnohodnotný zážitok musli by sme sa lepšie vcítiť do role hlavnej predstavitelky a to sa mne bohužial nepodarilo. Rozhodne je to však dobrý začiatok a výzva do budúcnosti.

• 16.8.2003  18:41
    Loď duchů (2002)

Áno, je to výborný pocit keď vždy päť minút pred danou scénou odhadnete čo sa stane. Odporúčam všetkým Teodorám aby si precvičili svoje schopnosti.

• 15.4.2003  20:29

Som jeden z mála ľudí, ktorým sa tento akčný sci-fi filmík nepáčil až tak veľmi. Tom Cruise dostal postavu pre ktorú je priam stvorený a vizuálne bol Minority Report ďalším veľkým dielom Kaminského, no ako thriller s prekavpivým záverom u mňa zlyhal trochu skorej odhadnutým koncom a v istých pasážach trochou neprehladnosti.

• 16.8.2003  19:21
    Mluv s ní (2002)

Už som vedel na čo zhruba mám byť pripravený. Almodóvar nám znova predostrel absurdne neabsurdný príbeh, ktorý ukázal niečo čomu tak presne neviem pochopiť. Pointa je jasná, no zase je obostretá tým špecifickým oparom pochybností. A nedá sa nad ne tak dobre preniesť ako v Todo sobre mi madre - je to skrátka o kúsok horšie.

• 17.8.2003  15:52
    O Schmidtovi (2002)

Film sám o sebe je dosť veľavravný, no nie je spravený tak elegantne ako by sa možno čakalo. Nicholson zachraňuje čo sa dá, hrá človeka, ktorému sa myslím ani trochu nepodobá a to býva vždy veľmi ťažké, no film bohužiaľ postráda akýkoľvek vtip a vyzerá to tak, že naschvál. A to som veľmi nečakal.

• 24.4.2003  21:39

Nič nemám proti tejto časti ako celku, podľa môjho názoru nijako výrazne nezaostáva za prvou časťou. Two Towers bola smutnejšia, chraktery sa prehĺbili, tak ako sa zrýchľuje dej, tak sa aj posolostvo celej trilógie začína zvýraznovať. Fantázia ľudí však asi nikdy nefuguje rovnako, zvlášť Tolkienov svet je veľmi pružný a v jednotke som mal asi len šťastie, že sa všetky moje predstavy v podstate zhodovali s obrazom, ktorý bežal pred mnou. Po zhliadnutí TTT musím skonštatovať, že nie všetko bolo rovnaké ako moje "zidealizované" predstavy. Tak napríklad rejav Gluma a Entov som si predstavoval trochu inak a nebudem zakrývať, že mi to trochu vadilo. A to je tak asi všetko, čo sa dá z mojej strany tomuto inak vyšperkovanému filmu vytknúť.

• 10.2.2003  20:13

Tento film je pre mňa zosobnenie štvorhviezdičkovej snímky. Je to presne taký film, na ktorý síce nikdy nezabudnete, no v podstate vám nič nové neukázal. Tom Hanks ako vždy odohral to čo mal, tentoraz to však nebolo nič naviac. O dialógy v tomto filme nešlo, išlo o psychológiu, no práve tá podľa mňa nebola prepracovaná do takých detailov, akoby mala byť. Navyše som bol sklamaný z takej malej úlohy pre Juda Lawa. Nechcem však už hovoriť iba v negatívach, tento film je napriek všetkým svojim záporom veľmi dobrý a pravdupovediac neviem či som niekedy videl film z krajším obrazom ako mal Road to Perdition.

• 9.2.2003  23:48
    Stroj času (2002)

Počas tohto filmu som vyslovene cítil, že z toho chcelo byť niečo veľmi sentimentálne. Problém asi bude v tom, že sa to scenáristom absolútne vymklo z rúk, lebo z toho vzniklo niečo absolútne nepochopiteľné. A že tento film bol vlastne neoriginálny môj dojem len zhoršuje. Jednu hviezdičku dávam len pre spomínanú snahu zo začiatku spraviť z toho niečo viac ako len chaos.

• 10.2.2003  00:00
    Znamení (2002)

Možno je to tým, že mi Mela Gibson vo svojej úlohe veľmi nesedel, možno to bude tým, že som počas celého filmu necítil strach ani nič podobné o čom všetci tak dôverne hovoria a možno je to preto, že ma to ničím zvláštnym neprekvapilo, ale ja tento film nemôžem obdivovať.

• 23.3.2003  19:45

Nech bolo toto akokoľvek dojímavé, zas tak veľmi ma to nechytilo. Rozhodne to bolo všetko inovatívne, pekné, ale ak chce niekto natočiť takúto metaforu, scenár by mal byť napísaný predsalen elegantnejšie.

• 19.5.2003  20:36
    Babí léto (2001)

Nezapomenuteľný film pána Brodského. Škoda, že on sám bol tým z "nižšieho poschodia". Brilantne natočené(napr. geniálne stupňovanie atmosféry pri scéne z mlynčekom na mak).

• 15.4.2003  20:33

15.4.2003 : Čo na tomto preboha všetci vidíte? Podľa môjho názoru ide o normálny tuctový romantický film. Viem, že to tuctovo možno trochu pôsobiť malo, napokon aj Bridget bola úplna všedná a ničím nie vyjnimočná, ale je to dostatočný dôvod na to aby sa mi film páčil a aby som sa pri ňom bavil???

• 19.5.2003  21:25

Dokonalá rodinná zábava? Je to tupé, neviem sa vžiť do role tých nažhavených detí, ktoré na tom boli dobre že nie každý deň, ale čo sa týka mňa tak tie *** hviezdičky sú skôr za knihu ako za film.

• 23.3.2003  19:43

Nič iné som nečakal, ale ani som(napríklad narozdiel od Mummy) nebol spokojný.

• 11.2.2003  20:31

Presne takto má vyzerať dobrá paródia. Kopa originálnych gagov a výborné postavy v čele s Winetouvým bratom Winetačim. Dokážem to porovnávať aj s tými najlepšími paródiami od Leslieho Nielsena.

• 10.2.2003  20:08

Tak táto komédia ma vážne dostala. Možno preto, že som od toho čakal niečo strašné a trápne. Režisér a aj scenárista nad tým asi nestrávili kopy hodín, ale výsledok je potešujúci. Je to proste taká blbosť, že je to až dobré.

• 19.7.2003  22:01

Dobre pochopil som tomu!(ako môžete niektorí dať tomu 5-hviezd, keď ste tomu nepochopili - neni to náhodou len kvôli tomu menu - lebo toto podľa mňa nebol film LEN o pocitoch????). Ale nemôžem tomu dať plné hodnotenie. Vynikajúca výborná Naomi Watts, idea tiež bola aj keď dosť skrytá, ale celý ten nápad spraviť niečo podobné je skoro až chorý. Áno páčilo sa mi to, lebo som bol celý čas napätý, ale dúfal som, že z toho vylezie niečo lepšie. Takto zrušiť film v trištvrtke(aj keď zmysluplne) viem možno aj ja - je to "vychcaný" film.

• 23.3.2003  19:29

Tá podobnosť z prvou časťou je závratná, niekedy som mal pocit, že sú to tie isté scény ako v jednotke natočené inými kamerami. Ale keď ste neboli po jednotke znechutený tak nebudete ani po tomto.

• 23.3.2003  19:51
    Pearl Harbor (2001)

V tomto filme asi najprv zohnali sponzorov, tak aby mohli do filmu vraziť najviac peňazí v histórií a tým pádom sa dostať na titulné strany všetkých novín. Potom zohnali mladých sympatických hercov, tak aby fanynky išli na tento film aspoň 10-krát. Potom zohnali režiséra, maskérov, komparz...a keď už mali všetky pozície obsadené zavolali scenáristu aby im cez noc zbúchal scenár o nejakej svetovej katastrofe.

• 7.9.2003  02:07

Asi nie je veľmi dobrou vizitkou filmu, keď väčšinu času rozmýšlate nad tým či je výkon hlavnej predstaviteľky oscarovo presvedčivý, alebo nie. K rozhodnutiu v tejto otázke som nepriešiel, niekedy je asi ťažké posúdiť aké grimasy by človek hádzal v jednotlivých životných okamihoch, no už len fakt, že som nad niečím takým pri filme rozmýšlal hovorí o filme veľa. Film bol nudný. Nielen, že ma nezaujal dej, ktorý takmer nikam nesmeroval, ale psychológia postáv bola slabo vykreslená. Režisér mal síce zaujímavý cieľ, spraviť atmosferické dielo plné silných okamžikov, no akosi zabudol ukázať pocity hlavných hrdinov. Ukázal, že sa v nich niečo deje, no čo presne - to sme už bohužial nezistili. Najsmutnejšie je, že aj pri akejkoľvek snahe porozumieť tomu, čo sa v hlavách postáv udialo som na to neprišiel a tak mi aj erotické scény prišli silne samoúčelné, akosi nepreviazané s vývojom postáv. Ťažko povedať, čo v tomto filme vlastne vyšlo, sú to slabšie dve hviezdičky...

<< předchozí 1 2 3 4 6 7