• Krátkometrážní

Pošli to dál (2000)

Dlho som váhal nad *** hviezdičkami, lebo ten film má vážne peknú pointu, ale celkový dojem nie je dobrý - je to brutálne naivné, hlúpe a ani jeden z dospelých hercov nie je presvedčivý. A súhlasím s moviem, mňa na konci z celej tej situácie najviac zaujala tá dlhá kolóna áut.

Purpurové řeky (2000)

Áno, je to francúzsky Seven, ale kedže som tento film videl skôr ako jeho slávnejšieho "brata" bol som ním celkom nadšený, dokonca sa po všetkom tom napätí dokážem zmieriť aj s tým strašným koncom. Jean Reno, no hlavne Vincent Cassel podávajú vynikajúce výkony a film je dosť temný a skoro by som uveril, že niečo také na svete naozaj môže existovať.

Road Trip (2000)

No nič lepšie som zatiaľ z tohto žánru nevidel.

Samotáři (2000)

Nechápem ako môže ten istý človek vyzdvihnúť Samotárov a potopiť Dedictvi. Sú to dva "najhláškovitejšie" české filmy aké som videl a ani jeden z nich nemá úchvatné dejové pozadie. Tieto dva filmy skrátka vtipne vystihujú realitu a keď Samotárov hodnotím horšie, tak je to len preto, že tu bolo hlášiek trochu menej. V ničom inom nevidím rozdiel.

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Vynikajúca paródia na rôzne filmy, ktorú som videl pred Usual Suspects a tak som to trochu oľutoval. Sú tam síce riadne trápne kúsky, ale celkovo sa na tom musíte smiať, hlavne keď máte toľko čo ja. Mnohonásobne lepšie ako napríklad vyhlásená "komédia" American Pie.

Smlouva s ďáblem (2000)

Veľká nevyrovnanosť medzi jednotlivými miestami. Niektoré časti boli tvrdo ftipné, ale malo to moc veľa suchých miest.

Traffic - Nadvláda gangů (2000)

Režijne patrí Traffic k vrcholom kinematografie, dokonca dokážem pochopiť, že predbehol vizuálne dokonalého Gladiátora - myslím že je ťažšie vytvoriť atmosféru aká bola v tomto filme. No ako film podľa mňa Traffic zlyháva na miestami príliš pomalom tempe, bez ktorého by však asi nebol tým čím je, no takto ma neudržal po celý čas v absolútnom sústredení. Niekedy to asi proste nejde skĺbiť do dokonalosti.

Trosečník (2000)

Už som si zvykol, že Tom Hanks hrá vo filmoch, ktoré niesú len bezduché dielka, ale že sú vždy niečim viac. Cast Away rovnako nie je len príbeh človeka, ktorý stroskotá na nejakom ostrove a akosi sa zachráni. Je to predovšetkým film o psychike človeka, o jeho rozhodnutiacha o tom, že ludia vo svojej podstate sú tvory spoločenské. A Hanks ako Mrázik vyzerá super :).

Vertical Limit (2000)

Akčák, ktorý ma v období svojho premietania uchvátil viac ako rozhodne lepší, no nudnejší Cast Away. Jeho nesporné nekvality vyplývajú hlavne z nerealistických situácií a z opakovania po Cilffhangerovi, no veľkému plátnu s dobrým zvukom to vôbec nevadí.