mls

Mišo D.

okres Bratislava
simulant

• 23.3.2003  19:19

Tak toto sa nedá prirovnať vôbec k ničomu! Na konci som bol s filmom aj celkom spokojný, ale priznám sa, že som to dopozeral až na tretí krát, lebo to vyzeralo zo začiatku dosť čudne a ono to čudné aj je, len si na to asi treba zvyknúť.

• 23.3.2003  19:16
    Maverick (1994)

Boli časy keď som nemal veľa obľúbenejších filmov a Maverick je ten najlepší z Melom Gibsnom, aký som videl. Ten film má proste drajv a sú to veľmi silné štyri hviezdičky.

• 17.2.2003  00:50

Režijne patrí Traffic k vrcholom kinematografie, dokonca dokážem pochopiť, že predbehol vizuálne dokonalého Gladiátora - myslím že je ťažšie vytvoriť atmosféru aká bola v tomto filme. No ako film podľa mňa Traffic zlyháva na miestami príliš pomalom tempe, bez ktorého by však asi nebol tým čím je, no takto ma neudržal po celý čas v absolútnom sústredení. Niekedy to asi proste nejde skĺbiť do dokonalosti.

• 16.2.2003  01:03

Veĺmi efektne nakrútený film, ale takto má vyzerať hackovanie? Uberá to filmu na dôstojnosti a nemám to rád. Určite je však tento film vydarenejší ako žánrovo podobný Hackers.

• 16.2.2003  00:59
    Vyvolený (2000)

Vynikajúci thriller, nečakal som, že môže jeden človek za sebou natočiť dva krát za sebou dva štrukturálne podobné filmy, preto bolo moje prekvapenie na koniec ešte väčšie. A hlavne podľa reakcií okolo mňa som čakal niečo veľmi nudné a bol som prekvapený ešte viac.

• 16.2.2003  00:56

Určite film od ktorého som čakal viac. Akcia, ktorej koniec ako to už býva poznáme, nie je doplnená ničím inovatívnym, navyše celý film sa nesie v pochybnostiach, či bolo to alebo ono reálne - čo pri filmoch podľa skutočnej udalosti nie je žiadna výhra.

• 16.2.2003  00:52

Prednosťou tohto filmu je podľa mňa predovšetkým to, že nebol moment kedy som nevedel ako sa ktorá postava cíti. Neviem či to je len tým, že to bolo podľa skutočnej udalosti, alebo dobre napísaným scenárom, Spielbergom alebo výkonmi hlavných protagonistov, no presvedčivosťou charkterov som bol ohromený. Tentoraz však podľa mňa trochu vedľa strelil John Williams, čo však filmu akoby vôbec nevadilo - fámy o celovečernom úsmeve sú važne pravdivé. Dal som však 4 hviezdičky a preto by som mal povedať, čo sa mi na tomto filme nepáčilo. Pravdu povediac - neviem. Catch me if you can pre mňa asi navždy ostane filmom, ktorému nie je čo vytknút, no ktorému ani nedokázem dať pre mňa očakávaných 5 hviezdičiek. Knock Knock!

• 11.2.2003  21:16

Pre mňa najlepší slovenský film od rozdelenia, ale aj tak to bolo až príliš "slovenské", na to aby to mohlo byť niečo viac. České filmy majú stále väčsiu poetiku. Herecké výkony sú na doteraz zvyknutý štandart výjnimočné, hlavne Kassai hrá vynikajúco, no aby sme z toho mali plnohodnotný zážitok musli by sme sa lepšie vcítiť do role hlavnej predstavitelky a to sa mne bohužial nepodarilo. Rozhodne je to však dobrý začiatok a výzva do budúcnosti.

• 11.2.2003  21:08

Scenárista tohto filmu sa asi bál, že mu už nikdy nebude umožnené napísať scenár a tak všetky svoje myšlienky(alebo čo to chcelo byť) natlačil do jedného filmu, až sme plné znenie ani jednej nemohli v úplnosti pochopiť. Aspoň taký názor mám na film ktorého pointu, ktorá by aspoň trošku súvisela s tým koncom som dlho hľadal - a nakoniec som ju nenašiel. Film ináč obrazovo veľmi krásny - ako je už v poslednej dobe od Kevina Spaceyho zvykom.

• 11.2.2003  21:02
    Klub sráčů (2000)

Gratulujem všetkým ktorým sa tento film podarilo dopozerať. Ja som vydržal 10 minút. Ľudia ktorý robia adrenalínové športy by si toto mali dať ako povinnú prípravu.

• 11.2.2003  20:59
    U-Turn (1997)

Po Natural Born Killers som začal Olivera Stonea ako režiséra mať rád, po U-Turn nemám slov. Po režisérskej stránke fakt dokonalý film. Nič to, že to nemá aboslútne žiadny scenár, všetky pozitíva ako je čierny humor, vykreslenie charakterov a pod. sú dôsledkom vytvorenej atmosféry a tá ako som už spomenul je zásluhou Stona. A herecké výkony sú taktiež úžasné, hlavne Thortona som mal chuť zabiť :).

• 11.2.2003  20:55

Hodnotiť tento film iba v rámci žánra, dal by som mu určite niečo vyššie, ale ja čistú romantiku vážne nemusím. Inak sa dalo celkom očakávať, že niekto natočí podobný film s danou tematikou, doba si to priam vynucovala a nakoniec musím povedať, že z toho vznikol celkom dojímavý a sem-tam aj celkom smiešny slaďák.

• 11.2.2003  20:52

Medzi dvojkou a trojkou nebol zase až taký veľký rozdiel, ale faktom je, že táto časť bola začiatkom úpadku celej tejto série. Vôbec jej to však nemôžem zazlievať. Kvôli dobrému začiatku jej kľudne doprajem, že sa na posledných štyroch "zbytočných" častich len nabalila.

• 11.2.2003  20:49

Tak táto časť má ešte podobnú úroveň ako jednička. Pribudnú nové postavy, takže človek našťastie môže stále čakať niečo nové.

• 11.2.2003  20:46

Komédia, ktorú som videl snáď už sto krát a aj tak sa pri nej vždy smejem. Je už obkukaná, ale keď som ju videl prvý krát tak som ju určite považoval za svoju najobľúbenejšiu a teraz ju mám stále rád. Neviem kde vyberali tých hercov :)

• 11.2.2003  20:36

Ten zvrat som veľmi nečakal a v závere som bol aj dostatočne napätý. Nebyť zlého obrazu na ktorom som to pozeral možno by to bolo aj za štyri hviezdičky. Mierne nadpriemerný thriler.

• 11.2.2003  20:33
    Dinosaurus (2000)

Po čase to predsa len začne byť trochu nudné, ale animátorov treba bezpochyby pochváliť.

• 11.2.2003  20:31

Presne takto má vyzerať dobrá paródia. Kopa originálnych gagov a výborné postavy v čele s Winetouvým bratom Winetačim. Dokážem to porovnávať aj s tými najlepšími paródiami od Leslieho Nielsena.

• 11.2.2003  20:24

Po zhladnutí tejto časti musím iba skonštatovať, že James Bond stráca eleganciu. Viem, že producenti chceli do tohto filmu natlačiť, čo sa dá, ale toto už ani zdaleka nevyzeralo dobre a povedané jednou vetou - bol to gýč, ktorý nemá podľa mňa obdobu ani v tak trochu gýčovitom Jamesovi Bondovi(s ktorým sa ale dá poľahky vyrovnať). Asi ako jeden z mála však musím povedať, že úvodná pesnička sa mi páčila, aj keď má podobný charakter ako film. Tri hviezdičky dávam asi iba preto, že je to stále James Bond, kvôli Halle Barry a ešte preto, že som sa pri tom niekedy aj schuti zasmial.

• 11.2.2003  20:21

Asi prvý normálny akčák, ktorý si zo svojho krátkeho života pamätám. Veľmi vtipné - už ako malý som sa na tom smial, pomerne originálne, navyše z geniálnou zápornou postavou, ktorej budete držať viac ako úplne všednému Stallonemu. Wesley Snipes už ťažko zahrá niečo lepšie a ja tiež neuvidím veľa lepších akčných filmov a veľa lepších postáv Sandry Bullock.

• 11.2.2003  20:19
    Apollo 13 (1995)

Vlastne som chcel dať najprv 4 hviezdičky, ale ako tak nad tým rozmýšlam ten film nie je ničim vyjnimočný. Máme svojich hrdinov, držíme im palce, ale napätie akoby nás obchádzalo. Navyše keď sa pozriem do súčastnosti ani tie efekty už nie sú také skvelé. A keď to nemôžem braťani ako zábavu ani v tom nemôžem hladať nebodaj niečo hlbšie tak to môže byť iba priemerný film.

• 11.2.2003  20:15

Po prvom zhladinutí tejto drámy som dosť pochyboval o tak rýchlej premene Edwarda Nortona, nepripadalo mi to reálne. Lenže psychlógia postáv v tomto filme je prepracovaná tak ukážkovo, že bolo len otázkou času kedy pochopím, že Nortonovej premene na dôveryhodnosti nič nechýba. A postava Edwarda Furlonga je taktiež psychologicky úplne dokonalá a symbolizuje vlastne každého skinheada. Ten film skrátka absolútne vyjadril môj postoj k danej skutočnosti a mimo iného bol natočený veľmi krásne.

• 10.2.2003  20:35

Tento film som bohužial počas doby keď bežal v kinách nejak ignoroval a teraz mi je to trochu ľúto. Po nudnom a nič nehovoriacom začiatku som sa trochu zľakol, no moje obavy boli naštastie neopodstatnené - akonáhle sa dostane prvý vrtuľník na ulicu z filmu už nespustíte oči. Nie je to však vôbec film o akcii, myslím si, že keby z neho vypustili akúkoľvek vojnu a bola by tam iba ten krásny obraz a hudba, aj tak by ten film stál za to a spolu so zbraňami a mŕtvolami je to ten najdokonalejší obraz vojny(ktorá je ako vždy aj tu zbytočná) aký som kedy videl. Navyše sa na rozdiel od Ryana vôbec na nič nehrá, no ak by som tomu mal niečo vytknút tak v závere ktosi hovorí, že vojna je o "človeku vedľa seba". Ak to je naozaj tak, tak to je veľmi malá motivácia preto aby sa človek stal vojakom, kedže ľudí vedľa seba máme aj doma.

• 10.2.2003  20:32

Jeden z tých horších vojnových filmov, chcelo by to už niečo viac ako len "záchanu", ten film nie je ničím zlý ale ani zaujímavý, nie je ničím špecifický a to znamená, že si ho veľmi dlho pamätať nebudem.

• 10.2.2003  20:30
    Gladiátor (2000)

Film troch mužov - Ridley Scott, Hans Zimmer a Russel Crow. Ten prvý z nich dodal filmu veľkoleposť, krásu, ten druhý dal filmu srdce a ten tretí všetko spečatil. Keby sme hocikoho z tejto trojice nahradili niekým iným by bol tento film neúplny. Nikdy nezabudnem na nástup Gladiátorov do Kolosea za ohromnej hudby, nikdy nezabudnem na Maximusa v Crowovom podaní a slová o slabom scenári bez hutnejšej myšlienky bez povšimnutia ignorujem pretože ja tomu proste nemôžem nič vyčítať.

• 10.2.2003  20:25

Súhlasím s Pomom. Prvá polhodina bola za *****, ostatnú časť filmu by som zhodnotil ako absolútny odpad. Je to len nechutná zlátanina nehodná mena Q.T.

• 10.2.2003  20:22

Ak chcel režisér z tohto filmu spraviť teenage horor tak zodpovedne prehlasujem, že sa mu to vôbec nepodarilo. Ak však to bol len spôsobvyjadrenia myšlienok tak prečo neísť do extrémov ako v tomto filme. Môžte, si kludne povedať, že to čo sa na plátne odohráva je už predsalen veľa, ale môžte si takisto ako ja povedať, že je to najvydarenejší teenage film(ak sa to dá vôbec tak nazvať) aký ste videli.

• 10.2.2003  20:17

Áno, je to francúzsky Seven, ale kedže som tento film videl skôr ako jeho slávnejšieho "brata" bol som ním celkom nadšený, dokonca sa po všetkom tom napätí dokážem zmieriť aj s tým strašným koncom. Jean Reno, no hlavne Vincent Cassel podávajú vynikajúce výkony a film je dosť temný a skoro by som uveril, že niečo také na svete naozaj môže existovať.

• 10.2.2003  20:13

Tento film je pre mňa zosobnenie štvorhviezdičkovej snímky. Je to presne taký film, na ktorý síce nikdy nezabudnete, no v podstate vám nič nové neukázal. Tom Hanks ako vždy odohral to čo mal, tentoraz to však nebolo nič naviac. O dialógy v tomto filme nešlo, išlo o psychológiu, no práve tá podľa mňa nebola prepracovaná do takých detailov, akoby mala byť. Navyše som bol sklamaný z takej malej úlohy pre Juda Lawa. Nechcem však už hovoriť iba v negatívach, tento film je napriek všetkým svojim záporom veľmi dobrý a pravdupovediac neviem či som niekedy videl film z krajším obrazom ako mal Road to Perdition.

• 10.2.2003  20:08

Tak táto komédia ma vážne dostala. Možno preto, že som od toho čakal niečo strašné a trápne. Režisér a aj scenárista nad tým asi nestrávili kopy hodín, ale výsledok je potešujúci. Je to proste taká blbosť, že je to až dobré.