MartinTerran

okres Ostrava

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 22.5.2020  15:34
    EETerminátor: Den vyúčtování (amatérský film) (2020)

Další skvělé video od Orsavy. Jak už je u těchto kraťasů zvykem je zde hodně popkulturních odkazů, dobré zpracování a nějaký ten příběh. Spojení Arního a Bohuša - dokonalé. Hodnocení: 96/100.

• 15.5.2020  23:59

Je to děsná kravina, takže zde žádnou logiku či reálnost nehledejte, ale je to dost zábavná kravina. Jestli máte rádi morbidní/černý humor a nějaké ty mrtvoly, tak se vám to bude líbit. Po krátkém seznámení (uvedení do děje) už je to klasická "vyvražďovačka". Herci to zde sehráli výborně a uvěřitelně i přesto, že celý film je šílený a neuvěřitelný. Hodnocení: 61/100.

• 9.5.2020  22:24
    Zoufalý únos (TV film) (2016)

Klasický film v tomto žánru. Nic zde nepřekvapí, ale ani nic nezklame. Napětí i amtosféra je zde slušná a herecké výkony jsou dobré. Takže milovníkům žánru mohu doporučit. Hodnocení: 55/100.

• 2.5.2020  13:41
    Sabotáž (2014)

Docela dobrá "odstraňovačka" členů jednoho elitního protidrogového týmu. Je to vcelku spletitý krimi příběh, který se pomalu rozplétá. Velmi mě překvapilo explicitní zpracování, což se tak často nevidí. Žádný extra filmový zážitek to není. Hodnocení: 56/100.

• 2.5.2020  13:30
    Detour (2016)

Tento film mě opravdu hodně překvapil. Film byl svým zpracováním velmi zajímavý svým mísením časových linií, že jsem nevěděl co se kdy stalo či nestalo. Naštěstí se to ustálí a vše pomalu hezky zapadne do sebe a pak už se jede přímo do finále, které bylo taky ... abych nespoiloval. Takový příjemný napínavý, road movie s pěkným rozuzlením. Hodnocení: 74/100.

• 29.4.2020  10:45
    Invaze (2007)

Docela povedený sci-fi s dobrou atmosférou. Film se zaměřuje pouze na hlavní hrdinku a lidi okolo (klasicky), ale má slušné tempo a napětí. Film má i nějaké to poselství/zamyšlení (konverzace s Rusem, monolog infikovaného Bena a závěr) a co si kdo z toho vezme je na každém. Zahrané je to dobře. To že jsem film shlédl v roce 2020, tak vidím pěknou paralelu na dnešní situaci, i když u nás to nejsou mimozemšťané. Hodnocení: 63/100.

• 20.4.2020  17:47
    Bajkeři (2017)

Popravdě řečeno čekal jsem to horší. Bylo to docela i vtipné, hlavně zobrazení závislosti na mobilech byla vykreslena pěkně a mnohdy i pravdivě. V druhé půli už byla dominantní love story všech zúčastněných a jakákoliv realističnost byla tatam. Takže takový průměr. Hodnocení: 58/100.

• 19.4.2020  13:39
    Le Mans '66 (2019)

Velmi solidní závodní drama podle skutečné události. Film má pomalejší rozjezd, ale pak už dobré tempo a dějový spád. Herecké duo funguje dobře, uvěřitelně a je i dobře zahráno. Jestli máte rádi závody aut, auta obecně a také silné emoce, tak si v tomhle filmu určitě přijdete na své. Hodnocení: 86/100.

• 13.4.2020  20:05

V celku dobrá akčňárna o bývalém agentovi, který ale evidentně nic ze svého výcviku nezapomněl. Příběhově to nic převratného což lze poznat z obsahu a zpracování je průměrné. Že se z akčních hrdinů dělají Ramba jsem si už zvykl, ale tady z něj dělají něco mezi Terminátorem a Bohem, což na věrohodnosti filmu nepřidá. Doufal jsem, že aspoň ten konec udělají věrohodnější, ale bohužel amíci to asi jinak neumí. Hodnocení: 57/100.

• 13.4.2020  19:38
    Čertoviny (2017)

Vydařená, ale v celku neobvyklá pohádka převážně svou délkou a také komplexností. Příběh se mi líbil a byl i docela nápaditý. Kdo by to neodhadl, tak se na konci vše vysvětlí a ukončí. Peklo bylo zpracováno hezky a herecké výkony jsou skvělé, především u čertů. hodnocení: 84/100.

• 8.4.2020  22:33

Nebylo to nic převratného, přesně jak jsem čekal, ale ani zlé to úplně nebylo. Jako vždy zlo pochází již z dávné mytologie a nyní se nějak přeneslo do moderní doby v podobě apky. Princip démona/osudu je trochu vykradený zNezvratného osudu. Herecké obsazení i jejich výkony byly dobré. Hodnocení: 48/100.

• 5.4.2020  00:29

Slabší než jednička, ale i zde bylo docela dost vtípků. Příběhově to je klasická Mission Impossible akce, ve které nejde vše podle plánu, i kdyby nějaký plán měli. Vedlejší linka s písklaty byla výborná a nakonec i důležitá. Za mě dobrý odpočinkový film na odreagování a pobavení. Hodnocení: 65/100.

• 3.4.2020  23:40

Upozornění: Tento komentář byl ohodnocen písmene S jako potenciální SPOILER. Ani poslední díl této (asi nejnovější) trilogie mě nepřesvědčil, že to bylo potřeba, či nedejbože, že to byl dobrý nápad. Příběh klasická "putovačka" po galaxii předaleko. Postavy známe z minula a pořád o ničem a dokonce se i vrací mrtví, (ne)překvapivě bez jakéhokoliv vysvětlení. Síla za ty roky prošla evidentně řádným množstvím upgradů, jinak si neumím vysvětlit schopnosti Ray a vlastně i exCísaře a úplně nejvíc to zkurvil Vaderův vnuk, který smysl síly totálně pohřbil. Škoda kdyby všechny nechali mrtvé bylo by po problému bez Sithů i Jediů. Divný kult uctívačů jsem taky nějak nepochytil a kdo že stavěl ty lodě? Oni? nebo se tam jen skladovaly? Kde na to brali peníze a materiál a ty lidi co to ovládali? Myslím, že to vůbec nepromysleli a mysleli si že když to bude kůl vypadat a bude tam Síla a meče tak to stačí - no někomu asi jo, ale mě ne. Pro mě poslední podívaná Star Wars v episodách, 10-12 už fakt nedám. Nejlepší ze všeho byla samozřejmě hudba, jelikož zde byly klasické původní songy. Hodnocení: 67/100.

• 23.3.2020  22:27
    I Am Fighter (TV pořad) (2020)

Rozhodně zajímavá reality show, ale zpracování je horší. Sestříhané bez smyslu, aby se vešli do stopaže a nic moc se nedozvíme. Závěrečné 3 až 4 díly jsou hodně dobré - jen fight a málo střihu. Hodnocení: 55/100.

• 7.3.2020  22:35
    Pasažéři (2016)

Komorní sci-fi příběh o tom co si počít sám na vesmírné lodi při mezihvězdném letu. Vizuál je velmi zdařilý, taktéž herci i jejích výkony. Příběh je takový jakoby o ničem - nejdříve průzkum, morální dilema, pak trochu té romantiky a nakonec nějaký posun vysvětlení a řešení problému a závěr. Dívá se na to dobře a ani to nenudí, ale vlastně ve vás to nic moc nezanechá, takže je na zvážení zda to shlédnout. Hodnocení: 58/100.

• 7.3.2020  17:16
    V síti (2020)

Sice je toto téma zde již dlouho a již několik osvětových kampaní bylo, ale až tomutu dokumentu se povedlo udělat z tématu mainstream a rozšířit jej mezi širokou veřejnost a hlavně rodiče. Příběh je silný, strhující (pro některé i šokující) a herečky výborné. Jsou zde i krátké vstupy odborníků (právník, sexuoložka), ale i tak dokument působí lidově pro šikorokou veřejnost, proto zde nenajdete velké množství dat a statistik, což považuji vhledem k tématu a účelu filmu za rozumné. Za mne velmi zdařilý počin, který snad dopadne na úrodnou půdu a konečně něco změní. Hodnocení: 92/100.

• 7.3.2020  16:53

Vtipné Československé scifičko. I z dnešního pohledu jde o zábavnou podívanou, která má dobrou zápletku a zamotává se to stále víc. Konec mě dost překvapil. Hodnocení: 76/100.

• 27.2.2020  17:55

Po dlouhé době se Fairy tail vrací v podobě filmu. Co vám budu povídat je to Fairy tail jak ho všichni známe se vším všudy: vtípky, velké kozy a hlavně hodné akce. Příběh nebyl úplně zlý, zvrat poměrně zajímavý. Za mě spokojenost a už mě čeká jen poslední řada. Hodnocení: 80/100.

• 27.2.2020  15:54
    #martyisdead (TV seriál) (2019)

Silný námět a výborné zpracování spolu tvoří povedený seroš o velmi aktuálním tématu, který je napínavý jak trenky. Konec opravdu výborný a vůbec jsem to nečekal, ale i to se reálně může stát. Detektivní vložka v podobě tatíka se mi líbila. Herecké výkony dobré a herci sympatičtí. Pokud vás toto téma zajímá, tak seriál rozhodně doporučuji. Hodnocení: 85/100.

• 14.2.2020  11:55

Další marvel film mě mile překvapil, zajímavě a dobře pojatá a spravovaná zápletka, to jsem opravdu nečekal. Cestování po Evropě je vítaná změna. Jelikož jsem zvyklý na kresleného Spidyho, tak zde bylo trestuhodně málo hlášek. Ned je správně nadšený a vtipný, MJ je divná nihilistka a ani moc pěkná není, ale co už.To jsou ale pouze drobné neduhy a celkově se jedná o kvalitní akčňák. Hodnocení: 79/100.

• 2.2.2020  12:39

Dobrý sci-fi s neoriginálním příběhem (chápu, originality je dnes těžké dosáhnout). Takže zde máme klasický příběh o pomstě, zradě, lásce atd., ale ve slušivém kabátu, který je nabitý akcí a metráky šrotu létajícím všude okolo. Je to zábavné a dobře se na to kouká a to i zásluhou jak dobré kamery, tak i vhodného soundtracku. Za mě dobré akční scifičko co stojí za shlédnutí. Pozn.: Mangu ani amine jsem nečetl/neviděl. Hodnocení: 78/100.

• 1.2.2020  16:25

Po dlouhé době vydařený horor. Nic originálního či světoborného nečekejte, ale film má (po nudném/nutném úvodu) dobré tempo. Panna mi přišla až nějak moc odolná, krve jako z vola, ale furt žije. Hodnocení: 64/100.

• 30.1.2020  19:14

Velmi zajímavý a spletitý thriller o záhadné vraždě čínské dívky. Zaujalo mě zacházení a celkové zobrazení věznění v Číně a pochybuji o tom, že to v reálu je o moc lepší. Film na mě celkově působí uvěřitelně až na pár věcí a hodně mě bavil. Hodnocení: 82/100.

• 29.1.2020  20:17
    Taxi 121 (2016)

Podle mého promarněný potenciál. Zajímavá myšlenka/námět, ale zpracování pokulhává. Nevím jestli střih je nějaký artový prvek, čí měl střihač nějaký záchvat a vystřihl i co neměl a v postprodukci na to nepřišli. Jestli to první tak jsem to nepobral, ale nic to nemění na tom že film, hlavně poslední půlhoďka nedává naprosto smysl. Ty flashbacky zde byli dle mého naprosto zbytečné. Herecké výkony byli v pořádku. Hodnocení: 35/100.

• 20.1.2020  13:27
    Stockholmský syndrom (TV film) (2020)

Podle názvu jsem čekal něco jiného, takže je to celkem zavádějící. Špatné to není, ale nic nečekaného či originálního zde není. Klasické krimi se soukromým očkem jako bonus, který ve výsledku vlastně žádný význam nemá. Konec docela useklý, takže se dozvíte jen osud Lukyho. Herecké obsazení dobré a taktéž jejích výkony. Hodnocení: 58/100.

• 12.1.2020  01:14
    Déjà Vu (2006)

Zpočátku to vypadá jako klasická detektivka, ale později se k tomu přidá sci-fi prvek a poté to začne být mnohem zajímavější. Příběh je dobře promyšlen, zpracování je výborné a stejně tak i herecké výkony. Za mě nutnost vidět. Hodnocení: 88/100.

• 11.1.2020  22:51

Klasický film o hledání pokladů přes mraky šifer a podobných vodítek. Film má spád a je napínavý jak kšandy i když každý tuší jak to asi dopadne. Ústřední trojice je skvělá (i herecky), chemie mezi nima funguje. Za mě rozhodně dobrý bijak. Hodnocení: 78/100.

• 11.1.2020  19:21
    Sousedi 2 (2016)

Říká se, že dvakrát nevstoupíš do stejné řeky, ale tomuhle filmu se to povedlo. Příběh je prakticky totožný, jen s obměnou pohlaví sousedů. Dobře se na to kouká a já se bavil. Hodnocení: 59/100.

• 11.1.2020  16:47

Přehlídka nejlepších konspiračních "teorií" pokračuje druhým dílem, který je ještě šílenější, ale podle mého také horší. Oproti jedničce je to méně vtipné, což je u komedie/parodie to zásadní. Nějaký klasický příběh zde je, ale to pro mě u filmu takové ražení moc podstatné není. Mezititulková scéna mě pobavila - ta byla super. hodnocení: 53/100.

• 5.1.2020  00:15
    Upgrade (2018)

Velmi zajímavá scifárna plná samořídících aut a implantátů. Hezky napsané i zahrané a konec nečekaný. Za mě rozhodně spokojenost. Hodnocení: 83/100.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20