Toshiro

konzultant a analytik IS

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 16.10.2009  18:51
    Číslo 9 (2009)

Pěkná animace a postapo prostředí. Děj kapínek plytkej.

• 8.10.2009  21:46
    District 9 (2009)

Výjimečné, originální a zábavné sci-fi.

• 5.8.2009  12:30

Překvapivě slušný animák, který není jen hloupou variací na Alenku v říši divů, jak trailer naznačoval. A ke konci je i kapánek psycho :).

• 18.7.2009  11:54

První díl mě donutil se trochu zamyslet. Pomocí druhého jsem už jen smutně prohlédnul skrz zbytečnost takovéhoto filmu. Poskládat pár informací na rádoby smysluplnou hromádku, která odsuzuje současný svět, není až takové umění, jak by se mohlo zdát. Snít o lepší budoucnosti je fajn, je ale myslím lepší začít nohama v realitě a ne jí šmahem odsoudit jako kompletně špatnou, to umí každej teenager i bez dvouhodinového dokumentu :).

• 18.7.2009  11:48

Duel televizní hvězdy a bývalého diskreditovaného prezidenta mě spíše zklamal. Dost zdlouhavá a předvídatelná nuda, druhou půlku jsem absolvoval už jen rychloposuvem. Jako pozitivum beru, že sem se na základě filmu aspoň trochu informoval o historii případu Watergate.

• 18.7.2009  11:44

Sbírka zážitků z války, která člověku dodá docela perspektivu na cenu vlastního života v míru. Animovaná stylizace je výborná a úvodní scéna s běžícími psi skutečně usadí. Film moc nezabíhá do otázky kdo a proč bojuje, což nijak nevadí, ale inspirovalo mě to libanonskou válku prohnat trochu wikipédií.

• 13.7.2009  20:19

Moje první setkání s fenoménem Watchmen. Viděl jsem rovnou directors cut a musím říct, že jsem se tři hodiny náramně bavil. Pro mě to byl optimální mix filozofování, akce, videoklipu, designu atd. Prostě nemám skoro co vytknout. Oceňuji taky parádní výběr hudby.

• 14.6.2009  13:06

Po delší době drama, které mě opravdu bavilo celou dobu. Krásně popsané dva lidské osudy.

• 9.5.2009  17:04

Ačkoli mám jiné Trierovi filmy rád, tady už prostě přestřelil. Zkrátka vítězství formy nad obsahem. Je vcelku škoda, že scénář, který je úspěšně dramatizován na normální komedii, je natočen tak hloupě, že smát se dá akorát absurditě.

• 19.4.2009  11:07
    Network (1976)

Po delší době zas skutečný filmový zážitek. Film je i po letech až neskutečně současný. Postavy jsou živé, lidské, složité a uvěřitelné. Zajímalo by mě, jak by toto téma dopadlo v rukou Lumeta v dnešní době - hlavně jak by si poradil s internetem.

• 31.3.2009  21:09

Danny Boyle dokázal outsourcovat Hollywood do Indie :) a navíc vyhrát i Oskara. Bohužel film jako takový mě nenadchnul a padl pro mě do šedého průměru. V některých okamžicích byla do očí zbytečná vykonstruovanost. Také znásilnění reality pro větší drama moc nemiluji (Milionář se live nevysílá páč tvůrci asi slyšeli o googlu :)).

• 28.2.2009  14:19
    Yes Man (2008)

Přijemná oddechovka. Sedla mi hlavně hudebně. Přehnaných momentů bylo naštěstí pomálu.

• 22.2.2009  12:35
    Kat: Válečná zóna (2008)

Hm brutalita pro brutalitu, a dál? Přiznávám, moje chyba, neměl jsem tenhle film ani zkoušet.

• 15.2.2009  13:29
    Futurama: Fialový trpaslík (video kompilace) (2009)

Futurama narazila na své absolutní dno. Nezábavné, dlouhé, sebevykradené. Naštěstí se jednalo o poslední film. Třeba se jednou dočkáme opět vtipného seriálu. Zatím sbohem Futuramo.

• 27.1.2009  19:57

Velmi průměrný animák, který ničím neutkví.

• 3.1.2009  16:38
    Proboha! (2008)

Vcelku hloupý a zbytečně agresivní anti-náboženský dokument. Jakýsi zhrzený bavič se pokouší dokázat co nejvíce lidem, že jeho "nic nevím" je lepší než jejich víra.

• 23.12.2008  15:43
    Futurama: Benderova hra (video kompilace) (2008)

Opět vcelku slušná Futurama. Bohužel formát dvacetiminutového seriálu seděl mnohem více a zdá se, že na tom se nic měnit nebude.

• 21.12.2008  20:46

Neskutečná nuda. Bondova akce založená na sérii náhod je prostě hloupá. Pomalejší filozofovací pasáže zas působí velmi směšně. Celkově vzato se slzou v oku jsem vzpomínal na Taken :).

• 17.11.2008  11:14

Chybí mi hlavně temná atmosféra Gothamu. Svět nového Batmana je prostě příliš vizuálně normální. Joker je sice zajímavý, ale většina ostatních postav je strašlivě nudná. Pro mě slušný film, nikoliv výjimečný.

• 16.11.2008  14:55
    96 hodin (2008)

Velice příjemné překvapení. V současných akčních filmech konečně věc co mě oslovila. Téma záchrany dcery ničím nevyniká, ale Liam Neeson jako exagent působí fakt perfektně. Jeho akce je prostě mazácká, žádně zbytečnosti, prostě efektivní a spravedlivá jatka "těch zlých".

• 10.11.2008  21:24

Po dlouhé době zas něco od Coenů, co se mi líbilo. není to sice Fargo nebo Big Lebowski, ale má to poměrně blízko.

• 25.9.2008  17:54

Trochu zklamání, hlavně ve výkonu Williamse. Hyperaktivní žvatlání a měnění hlasu mi prostě vtipný nepřijde. Zbytek byl dobrej.

• 14.9.2008  22:30

Bondovská parodie, která se sice neubránila hluchým místům, zato nebyla trapná, jak u parodií bývá smutným pravidlem.

• 7.9.2008  21:50
    Iron Man (2008)

Tak jsem si říkal že vypnu a budu se bavit, ale ono to prostě nejde, naivní až hloupý děj a technologie hodně ruší. Ale největší pecku tomu dává světonázor, který z filmu vyplývá, to fakt aby měl člověk strach, co bude za pár let. Jediné pozitivum jsou obsazení herci.

• 6.9.2008  23:27

Po oslavných recenzích jsem čekal víc než průměrný animák. Ale i tak pohodovka na večer. Nenadchne, neurazí a nestihne nudit.

• 30.8.2008  18:40
    Povýšení (2008)

Vcelku dobrý film o depce člověka zaměstnance v přehnaně "zákaznicky" orientované kultuře.

• 30.8.2008  09:59
    Hancock (2008)

Vtipný koncept superhrdiny ožraly a vagabunda :). Ale celkově nedotažené.

• 30.8.2008  01:01
    Speed Racer (2008)

V jádru ničím zajímavý rodinný film s morálním ponaučením, který tvůrci oděli do šílených barviček a ultrastylizovali moderní (auta a závody) versus retro (telefony atd). Dalo by se říct, že zvítězila forma nad obsahem... kdyby teda tam nějaký obsah byl :). Film také strhává přílišná délka. Snad jediné stálo za to byli vlastní závody, ale i tam mě dost štvali nesmyslné rotace proti směru pohybu.

• 24.8.2008  10:38

Další výborný dokument o lidské motivaci, schopnostech a hranicích. Hlavní zaměření je na steroidy v kulturistice, ale dostane se i na další sporty, politiku a vůbec. Příjemný snímek k zamyšlení.

• 22.8.2008  21:52

Chytrý a zábavný dokument, který se pokouší hlavně ukázat lidskou stránku islámu a arabského světa. Doporučuji shlédnout jako výukový materiál skoro všem.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12