crass.48

Michal Forejt

okres Ústí nad Labem

<< předchozí 1 2 3 4
    • 20.2.2019  08:19
    MOST! - Epizoda 7 (E07) (epizoda) (2019)

Nenápadná moralita tohoto dílu: I skini mají srdce. To už zamotá hlavu úplně všem.

• 28.1.2019  23:31
    Sucker Punch (2011)

Nic zvláštního. Parodický film počítačová hra s vizuálem Pána prstenů, všeho možného s motivy a principy Nekonečného příběhu, Věčného svitu neposkvrněné mysli nebo Krásné hašteřilky - nikdy nevidíme výsledné dílo, tentokrát tanec. Dá se na to dívat, ale celkem nuda. Lepší film je Freistatt, když už jsme u těch ústavů. A má pravdu pan ředitel Pomo, že jednotlivé questy film nikam neposouvají.

• 26.1.2019  20:37

Tak co, jsou filmy důležitější než život? Tenhle film je život.

• 2.12.2018  21:12
    Kouř (1991)

Přicházel mi na mysl Dotek zla - expresionismem - a Hal Hartley - jemnou absurditou, ale toto je mnohem vážnější a syrovější.

• 29.10.2018  11:24
    Jan Palach (2018)

... tak začala normalizace, která trvá dodnes. O nějaké nové nahlížení osobnosti Palacha tam nejde. SPOILER: Na konci hoří. KONEC SPOILERU. Skvělí herci. Výtečně natočeno. Vzpomínám si, jak se u Sedláčka řešilo, za co dostal státní vyznamenání (asi za film o Zemanovi) a jak si ho převzal (v mikině). Tou dobou se ale zcela přešlo to, že je to výborný filmař.

• 25.5.2018  08:09

Opravdu nemá cenu rozlišovat mezi dokumentem a hraným filmem. Toto vypadá jak hraný film se vším všudy, ale inscenované to nebylo. Vždyť je to úplně jedno. Ale cinefilství autorů kouká z každého záběru. Cítím jejich radost vyprávět, stříhat. Co mě uhodilo do očí z hlediska obsahu, je tendence ženských postav stavět svůj postup životem na vyzývavosti. Trefně to vyjádřil ten DJ od Renči. Ve své bublině to neregistruju. Česká společnost má v tomto ještě pěkný kus před sebou.

• 30.4.2018  09:44
    Hastrman (2018)

Docela přesná adaptace, žel ve stylu vánočních pohádek Jiřího Stracha, včetně muziky a poťouchlých vtipů, které v knize pokud vím nejsou a zde jsou nepatřičné. Několik scén (Máj s tancem dokola a uříznutou hlavou, konec s Hastrmanem ve fešnem obleku na Jezeří a paneláky) se povedlo.

• 19.4.2018  15:06

Balkánské taneční něco mezi Petrem Markem a Halem Hartleym.

• 28.3.2018  12:01
    Hmyz (2018)

Jacques Rivette by zaplesal. Tak plesám za něj.

• 4.3.2018  20:12

Myslím, že Lukáš Kokeš ví, že toto nebylo ono. Poslouchal jsem s ním rozhovor a v průběhu času si uvědomil, že nedokáže položit roztínací otázku. Jsem ale zvědav na jeho další dokumenty.

• 2.8.2017  12:44

Nejprogresivnější film, co jsem měl za dlouhou dobu možnost vidět.

• 2.8.2017  11:53
    Janička (2017)

Pár ukázek z toho je možné ukazovat kamarádům na youtube, ale 115 minut je Nekonečno.

• 2.8.2017  11:45
    Home (2009)

Naprostý souhlas s uživateli woody a Subjektiv. Obrazy nádherné, ale komentář mě svou neodborností doháněl k šílenství.

• 1.8.2017  15:21
    Křižáček (2017)

"Jsem malý, mé srdce je čisté a nic jiného než Pánbůh v něm nemá místo." Nejvíc mi kvůli komponovanosti tanula na mysli Antonioniho tetralogie citů, syžetem se dokonce výrazně podobá Dobrodružství. Jen je to samozřejmě ještě klidnější a méně akční. Tímto filmem jsem to měl tendenci i trochu číst: postupné rozmlžování objektu hledání; ale zde to tak ve skutečnosti nebylo. Film je to zábavný, zvláště dynamika větví stromů a zpěvu ptáků a proces přeměny prostředí od stinného lesa po poušť. Spolu s Westernem můj nejsilnější zážitek LFŠ 2017. Stejně jako Rok Ďábla je to dobrý film.

• 17.3.2017  20:04

Něco jsem se i dozvěděl, ale jako dokument špatné, mizerné.

• 8.2.2017  10:14
    Trpaslík (TV seriál) (2017)

Legrando grando! Vtipné mi připadají i úvodní titulky - trochu ve stylu Gilliamových v Monty Pythonu. Každý díl na nich člověk mohl objevit něco dalšího.

• 13.7.2015  23:22
    Prach (2015)

Samozrejme to neni dokonaly film. Je do budoucna co zlepsovat - snad bude prilezitost. Presto si zaslouzi vysoke hodnoceni. Bylo by dobre predem upozornit, ze nejde o drama, ale o film - malbu. Pozdeji jeste napisu. Zadam si dalsi projekci.

• 2.3.2015  21:37

Aneb zrození maloměstského mafiána. Už několik dní se tenhle film čas od času objeví v nějaké úrovni mé hlavy. Asi hlavně díky Matěji Hádkovi a poslední scéně. Ta končí v ten nejlepší moment. Nepamatuji, že by v tomto ohledu Kobrám a užovkám nějaký český film konkuroval.

• 10.1.2015  22:31
    Jméno (2012)

Proč tihle Francouzi neustále křičí a berou si všechno nesmyslně osobně?

• 31.5.2014  22:52

Taky vám přišlo, že spousta promluv, zvláště ze začátku, je zbytečně doslovných, zvláště mluví-li postavy k sobě (např. Evin komentář k fotce ze svatby: 1856 - naše třetí svatba, tolik nám to sluší)? Nebo někdy jako by se pronášely vtipy o nesmrtelných (např. ještě si něco napíšu párkrát za století; což mi k Jarmuschovi vůbec nesedí)? Zato komentáře k současnosti a budoucnosti velice trefné (města na jihu shoří, ale tohle místo, Detroit, ještě ožije). Zdá se mi, že je to dost jiný film, než předchozí Jarmuschovy filmy - hlavně v tempu (rychlejší) a množství motivů (méně minimalistické). Kulturních odkazů je tam tolik, že film lze označit za postmoderní - tak jak se teď vulgarizovaně označuje. Námět má ale něco do sebe. A páni, ten Detroit. A ty hudební motivy!

• 22.5.2014  23:49
    Ona (2013)

Zajímavý nápad, i zajímavé myšlenky mi přicházely do mysli při sledování. Ve skutečnosti ale strašně hollywoodské, jdoucí více po horizontu než do hloubky, vodící diváčka za ručičku.

• 28.3.2014  20:15
    První republika (TV seriál) (2014)

Vzdávám v půlce, abych nemusel hodnotit ještě níž. Mafiánská rodina, o níž to není jasně řečeno - to by v mainstreamovém seriálu veřejnoprávní televize asi nemělo být, obdivovat mafiány si může dovolit tak maximálně Martin Scorsese. A hlavní postava Vladimíra - hrůza - slaboch, který je opět podáván jako nejčistší charakter. Pěkné kostýmy, ačkoli historicky chybové.

• 25.3.2014  22:10

In response to Malarkey: Jako poselství pro nadcházející civilizaci či jinou kulturu je tento film naprosto nepoužitelný. Je hluboce zakořeněný ve strukturách západní civilizace. Pro naší kulturou nedotčeného jedince by třeba demolice budov asi nepůsobilo rozdílně (negativněji) od záběrů na meandrující řeku Colorado nebo co to bylo na začátku. Pro mě však nakonec tahle audiovizuální symfonie smysl měla. Ze začátku to tak nevypadalo, ale ty zrychlené záběr fakt působí. Neuróza civilizace.

• 20.3.2014  11:48

Jeden z nejoriginálnějších českých filmů, co jsem viděl. Žánrové akční scény soubojů televizí s ovladačem ozbrojeným Oldou jsou hodně vtipné.

• 23.2.2014  22:10
    Piknik (TV film) (2014)

Podle mého názoru nepravděpodobný námět (to mi neříkej, že by si ti lidé brali na jednání o tom, kdo ze zúčastněných je bonzák, i své blízké) velmi špatně napsaný film s několika světlými momenty. Špatné vedení herců a opravdu mizerní vedlejší herci - ta strojenost byla nesnesitelná. Při napětí scény u díry jsem se musel uchechtnout. Jinak samozřejmě vítám film o lágrech 50. let, příště ale kvalitou vzhůru.

• 8.2.2014  17:44

Adinku mám ze srdce rád, ale ty polohy, kde blbla a předváděla roztomilé kukuče ve stylu Nataši Gollové, mi moc nesedly, právě proto, že ty se hodí spíš pro druhou herečku. Stejně tak Raoul Schránil jako zoufale zamilovaný příliš uvěřitelný nebyl, ten je zase lepší, když hraje druhé housle. Chemie mezi nimi žádná. Jiskrnější byla Adina naopak ve dvojce s Marvanem. Logické chyby (reportér dělá s Martou rozhovor po 14denním pobytu, i když je tam teprve třetí nebo čtvrtý den). Přes nižší hodnocení milé pokoukáníčko, i když jiné filmy v podobném stylu mám raději.

• 16.1.2014  16:20

První scéna je jedna z geniálních v Hartleyho tvorbě.

• 3.1.2014  15:59
    Jízda (1994)

Dokument doby, podle mého skromného dojmu.

• 28.12.2013  21:13

Já vám nevím, ale to, co objevilo v tomhle filmu, zvláště na konci, do filmů podle mě nepatří. Možná, že se to děje ve skutečnosti, ale prosím ne ve filmu. Co to bylo probůh za matku a dceru a jejich milence? Kdyby to skončilo v okamžiku, kdy on rozbíjí kolo a Audrey se od matky dozvěděla, že to anonymní vyznání psal on, byl by to zajímavý film, takhle jsem nad tím musel kroutit hlavou.

• 21.12.2013  22:20

Člověk, který si nenechá vmanipulovat cíle ředitelem ústavu. Jen doufám, že v tom ani trochu nebyla snaha po uznání spoluchovanci, aby ukázal, že nestojí o to být ředitelův mazánek. Že to bylo prostě svobodné rozhodnutí. Jinak - naprosto parádní film.

<< předchozí 1 2 3 4