Amsterdam (2022)

Wes Anderson pre divákov, ktorí Andersona nemusia

Monster Hunter (2020) odpad!

Toto bolo fakt neskutočne zlé.

Moonfall (2022)

Úprimne, nemám najmenšieho poňatia čo som práve videl. Ohromný chaos sprevádzal najmä druhú polovicu filmu. Námet bol fajn, no možno by to fungovalo lepšie v seriálovom formáte. Mám pocit, že sa do dvoch hodín snažili tvorcovia natlačiť čo najväčšie množstvo... všetkého, no výsledok toho bol ten, že to v konečnom dôsledku veľmi nedávalo zmysel, bolo to viac klišé než by mohol ktokoľvek čakať a všetko sa dialo tak rýchlo, že bolo prakticky nemožné sledovať čo a prečo sa momentálne deje. K tomu všetkému, v neposlednej rade by bola škoda nezmieniť CGI. Vyzeralo to ako domáca úloha, na ktorej sa začalo pracovať pár hodín pred deadline-om.

Black Mirror: Bandersnatch (2018)

Viem si predstaviť, že v kombinácií “správnych” rozhodnutí by som tomu dal aj plný počet, no tým, ako sa to všetko zamotáva, keď si nevyberiete to, čo ten film od vás chce to u mňa stratilo plynulosť a spád a na konci to bolo celé rozbité na kúsky, ktoré som sa len márne snažil zložiť si do nejakého racionálneho celku. Nápad geniálny, len s ním treba vyskúšať viac experimentov a dotiahnúť tento koncept do konca a bude to niečo neuveriteľné a inovatívne.

Hardcore Henry (2015)

Chcel som si pozrieť niečo nenáročné na pondelook večer. Pozrel som si toto.. Čakal som napätie, dostal som tak stupídne scény až boli vtipné, hudba sa tam hodila perfektne a mal som pocit akoby som bol hral Doom, pričom mi nevadila ani tá repetetívnosť. Presnosťou ako hitman, zhovorčivosťou ako stena a s parkourovými kúskami lepšími ako tohtomesačný omyl s názvom Assassin's Creed mi tento film dal hodnoverný pocit ako by som bol v hre. Možno by to malo u mňa plný počet nebyť toho pretiahnutého konca, ktorý bol podľa mňa až príliš nasilu. Okrem toho parádne, nečakane vtipné a originálne "You're a half machine, and a half pussy.."

Pátá vlna (2016)

Dej-nula bodov. Scénar-neviem čo je horšie od nuly. Koniec-nemám slov. Nútené romanicé scény- nemiestne, nevhodné, navyše. Začiatok sa mi páčil, no neviem či to stojí až za tie dve hviezdy.. Možno kvôli tej pesničke pri titulkoch..

Honba za lesním mužem (2006)

Celý film som si myslel že tomu dám 3 hviezdičky. Potom prišiel ten koniec..

Nebezpečné pokušení (2015)

No tento film dobrý určite nebol. No nebol ani zlý. Začiatok vyzeral ako príjemný film, aj keď má Knock Knock označenie Horror/thriller. No horror to nebol ani omylom. Miestami ma film nudil, no miestami bol celkom zaujímavý. Príbeh nič moc, mohol byť akosi viac rozvinutý. Celé mi to prišlo viac nudné ako napínavé, ale aj napriek tomu dávam tri hviezdičky.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Parádna komédia. Bez váhania 5 hviezdičiek. Ak by sa ma niekto spýtal ako by mala vyzerať správna komédia, poviem "presne tak ako Storočný starček ktorý vyliezol z okna s zmizol". Niekedy až príliš zvláštny humor nás sprevádzal počas celého filmu. Najviac oceňujem to, že herci sa na nič nehrali. Boli sami sebou a hlavný herec to zahral absolútne perfektne. Proste typický doesn't give a fuck starček ktorý perlí vtipnými hláškami. Film ma až do konca neprestsl baviť.

Pan (2015)

Na začiatku som mal zmiešané pocity. Herec na úlohu Petra Pana mi vôbe nesedel no nakoniec som sa s ním celkom stotožnil. Kým bol Peter v Londýne tak sa neudialo nič zvláštne, ale akonáhle prišiel do krajiny-nekrajiny (bohužiaľ som musel pretrpieť slovenský dabing) hneď sa mi to začalo pozdávať viac. Celý ostrov bol vykreslený nádherne a dej sa pohyboval celkom rýchlo vpred. Peter spoznával ostatné postavy (známe aj neznáme z pôvodnej rozprávky Peter Pan) a čoraz farebnejší svet na ostrove. Bola to pekná rozprávka na víkendové poobedie, ale udalosti vo filme sa trochu dali predvídať čo trošku kazilo celkový dojem.