Eventyrer

Eventyrer

okres Levice

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 24.5.2018  10:45

Nenájdem nič skutočne dobré na tomto filme. Dve hviezdy čisto preto, že milujem svet Star Wars, inak to bola katastrofa. Od katastrofálneho začiatku až do jeho katastrofálneho konca. Dej bol stupídny, scenár akoby nedostatočne premyslený ak nad ním vôbec uvažovali. Hrôza. Celé zle.

• 19.5.2018  13:36
    Deadpool 2 (2018)

DP2 posúva hranice všetkého a vytvára nové. Zachoval si svojský humor a štýl a pritvrdzuje v tom na čo sme schopný sa ešte pozerať. Pre mňa osobné stále skvelá zábava.

• 14.4.2018  18:20
    Thelma (2017)

Len škandinávci môžu vytvoriť nereálnosť a zasadiť ju do reality tak skutočne. Nič nehovoriace a pritom veľa vravné dielo. Skvelá hudba a mierne psychadelická nálada ovíja celý dej ale hlavne koniec.

• 15.3.2018  09:19
    Annihilation (2018)

Skvelý námet! To je však vrámci superlatívov všetko. Už od počiatku z filmu cítiť amaterizmus, žiadnemu z hercov ich role nesedia (možno okrem Oscara Isaaca). Natalie Portman ako biologička/vedkyňa nie je ani za mak uveriteľná a ostatné herečky rovnako. Sem-tam hodili nejaké to vedecké slovíčko čo im ani do úst nesedelo, spracovanie sa viac podobná Sharknádu nech niečomu serióznemu. Námet tak zaujímavý, ktorý stojí za zamyslenie si zaslúžilo omnoho viac času a prípravy. Škoda. Ďalšie spackané scifíčko, ktoré malo toľko potenciálu.

• 17.2.2018  10:25

Skvelý pohľad na niečo nové. Čo mi však vážne prekážalo, bolo vibránium, ktoré zjavne dokáže všetko možné aj nemožné a ešte čosi viac. Scenár a dialógi mali hlavu aj pätu, postavy reagovali tak ako by človek očakával, herecké výkony na komixový film skvelé, hudba trochu sklamala, mohla byť výraznejšia a to čo ma na tom najviac rozptyľovalo bola zlá grafika. Všade, totálne všade bolo vidieť, že na tom danom mieste nie sú v skutočnosti. A vo všeobecnosti bol nanajvýš predvídateľný celý dej.

• 15.2.2018  17:00
    Kolos (2016)

Na pocit veľmi malý snímok o rozpadajúcom sa živote predtým úspešnej ženskej, ktorý sa zvrtne v sci-fi, ktorého tam nie je zas až tak veľa ale ono to stojí fakt za to! Len by to chcelo ešte niečo bombastické. Ako, ten koniec bol fasácky, to bez pochyby, ale zdal sa prázdny, akoby bolo potrebné povedať ešte čosi viac. Koniec v bare nebol až taký uspokojivý.

• 31.1.2018  18:24
    One Day at a Time (TV seriál) (2017)

Začiatok ťažký, vtipy sa nedarili ale potom to začala pekne šlapať, a toto je jeden so sitcomov, ktorý chytí aj srdce. Také sa veru často nevidia.

• 26.1.2018  09:32

Hudba, hororové momenty a vizuál "posmrtných zážitkov", to bolo vážne v tomto filme skvelé. Desivosť od polovici filmu stále narastala, sprevádzaná vážne dramatickou hudbou alebo skvele zvoleným tichom bez hudby bolo tiež brilantne podané. Ten zvyšok však stál za prd. Veľa z deja bolo predvídateľného, postavy po prežití smrti sa úplne zmenili v tom zmysle, že niečo sa im dlho dialo a po prežití smrti sa im otvorili oči a zmenili to, a akoby aj svoju podstatu, svoj charakter. Z ustrašenej študentky sa stala rebelka, zo sexuchtivého chlapa sa stal dobrácky otecko a podobné. Čo ma na filme však najviac naštvalo bolo, že ku koncu divák netuší, či ide o ducharinu alebo nadprirodzeno s démonmi či iba haraplašenie v ľudských hlavách. Nemalo to ani hlavu ani pätu.

• 5.1.2018  09:09

Neskutočná zábava! Toľko nápaditých vtipov som už dávno nevidela. Nevidela, lebo tie vtípky boli skôr vizuálne. Skvelé herecké obsadenie, postavy mali svoj čas, akcia nenudila, občas sa našlo aj nečakané prekvapenie. Pre mňa najpamätnejšie: - (NE)flirtujúca Karen Gillan

• 27.8.2017  10:08
    7 životů (2017)

Pekné postapo s preľudnením. Noomi Rapace tradične perfektná, no dej bol veľmi predvídateľný rovnako ako aj koniec. Obrovský potenciál nevyužitý. Veľká škoda.

• 2.8.2017  17:53

Až prekvapenie pre mňa. Rozhodne skvelá podívaná. Vtip, nápaditosť strohou a réžie. Veľmi zábavné sledovanie. V žiadnej scéne sa nenudíte, absencia romantiky vôbec neprekáža, práve naopak. Film ide rýchlo a svižne.

• 26.5.2017  10:45

Celý film je čistá psychovyvražďovačka. Zámerne je na palube viacej posádky, aby sa votrelci mohli činiť. Čím surovejšie a hnusnejšie zabitie tým lepšie. Línia s robotmi k zamysleniu ale vôbec nič nepredvídané. Všetko sa dá očakávať aj pol hodinu pred tým, než sa to vo filme skutočne stane. Aj koniec je úplne jasný, žiadne prekvapenie sa nekoná. Dokonca je to až také predvídateľné, že film začne nudiť. To, čo by stálo za zmienku ( biely ufóni z promethea čo prenášali votrelcove vajká) úplne zahodili.

• 29.3.2017  11:05
    Život (2017)

Od začiatku béčkový film s áčkovým obsadením. Jediné čo je iné a možno trochu neočakávané je ten koniec, ktorý však spravili čisto a jasne preto, aby sa ním odlíšili od ostatných podobných filmov.

• 26.3.2017  10:15

Krásny, vtipný, rozprávkový. Tri slová, ktoré tento film dokonale vystihujú. Bola tam jedna nudná scéna, priveľa spevu, ktorého by ani nevadilo, lenže všetko to rušilo dabovanie, ktoré hoci bolo skvelé, v piesňach bolo hrozné, pretože skrátka nejde dabovať spievanie tak, ako hovorené slovo. Dabing veľmi hatil celkový zážitok, ale napriek tomu príjemná podívaná s kvalitným obsadením, krásnou a podmanivou hudbou, vtipom a rozprávkovosťou.

• 4.3.2017  18:19
    Vetřelec (1979)

Od začiatku atmosféra brutálne strachopudná. Hudba dodávala aj jednoduchým scénam ako prechádzanie v tme vážne desivý nádych, čo mi však vadilo bolo veľa nedotiahnutých alebo zabudnutých maličkostí, ktorých by sa skúsená posádka nemala dopustiť.

• 4.3.2017  18:08

Konečne bol Wolverine taký aký mal byť od samého začiatku. Má drápy a tie predsa robia špinu. Zasraté drápy a odsekávanie končatín však ešte nerobia dobrý film, takže čo bolo na Loganovi také skvelé? V prvom rade sme sa nemuseli zoznamovať s hrdinom a nemuseli sme sa zaoberať s dôvodmi jeho depky. Z Wolverinea je starý chudák, ktorý sa snaží zarábať prachy a udržať starého priateľa nažive. Nevieme čo sa stalo s mutantmi či ostatnými x-menmi. To nás vlastne ani počas filmu vôbec netrápi, sme zameraný na Woliho a príbehom, ktorý je však stále viac predvídateľný, čo je na filme jediné nafigu.

• 14.11.2016  09:36
    Příchozí (2016)

Film, od ktorého sa dalo čakať všetko, ale toto nie. Komorný a menej akčný Interstellar, no rovnako pútavý. Hudba dokonale kontrastovala s danými scénami, robila ich mrazivejšie. Scenár a dialógy nie sú prehnané, všetko sa snaží pôsobiť čo najrealistickejšie. Taľafatky v správach a o politike, ktorá sa onou mimozemskou problematikou musí zaoberať nie sú nudné ani ich nie je príliš veľa. Všetko do seba krásne zapadá.

• 7.11.2016  19:03

Emancipovaný krotitelia duchov s takmer totožným dejom. Prínosom sú vtipy, ktoré idú s dobou (hromadná selfí s duchom). Film, ktorý si pozriem v sobotu večer ale ak ho neuvidím, nebude mi to vadiť. Dali do toho maximum. Nemohli nám dať nič viac ako dali. Jednotka bola nová, bombasitcká, unikátna. Je ťažké napodobniť čosi také v dobe, kedy človek videl už všetko.

• 18.10.2016  14:51

Nebudem plytvať slovami na to, čo všetko zlé tam bolo, ale čo na tom bolo dobré? Po zhliadnutí tohto zgrcnutého výtvoru, ktorý všetko stavil na efekty a na to ostatné čo film robí dokonalou zábavou (hoci ide o čistú bombovosť diela), na to sa vysrali a nechali nezaujímavé postavy plácať nezaujímavé, nevtipné a patriotické bláboli. Ničím prekvapivé, nudné, nezaujímavé a pre mňa takmer fyzicky bolestivé. Jednoducho americká sračka so všetkým čo k tomu patrí.

• 17.10.2016  10:01
    Westworld (TV seriál) (2016)

Hoci je seriál len na začiatku, nemôžem odolať a nezbožňovať ho. Fantasticky napísaný, každá epizóda odhaľuje niečo nové, svet umelej inteligencie a postupného odhaľovania rôznych línií príbehov všetkých postáv. Je to skrátka jedna veľká pecka!

• 23.9.2016  13:42

Nadšenie z prvého dielu v jeho pokračovaní rozhodne už od začiatku chýba. Veľké očakávania sa zrútili a zostal iba slabý odvar toho čo sme videli pred tým. Najväčšou chybou tohto filmu je samotné pokračovanie. Áno, jazdci majú už nejaké renomé a to vo filme využívajú, rovnako tak sú triky a kúzla chytľavé a zábavné, ale to čím boli prvý podfukári tu už nie je. Je tu tajomno, línie cez línie, divák nevie kto má aký ukrytý plán ale je to príliš prekombinované a tým sa to stáva nudným a zdĺhavým. Lizzy Caplan ako nový jazdec bola jediným skutočným osviežením celého filmu. Osobne by som uvítala jej postavu v jednotke, nakoľko postava Isly Fisher bola nudná a takpovediac zbytočná. Odhalenie postavy Marka Ruffala, ktorého sme boli svedkami v jednotke, tu stráca váhu a Feemenova postava nemá relevantné dôvody na to, aby bol tým kým je a nikomu nič v predchádzajúcom filme nepovedal. Jeden z filmov, ktorý sa stal iba preto, lebo jednotka bola výnosná. Škoda.

• 31.8.2016  10:57

Sranda. Celkom veľká sranda. Každý sa zabaví, no hlavne ten, kto pozná film Pýcha a predsudok. Vo filme bolo použitých skutočne veľa fráz z onoho filmu, čo samo o sebe v danom prostredí bolo veľmi vtipné. Čo však uberá tomuto filmu (okrem nie veľmi dobrého výberu Darcyho) je krv a špina. Bojujúce dámy majú rukavičky i šaty celkom čisté. Je to maličkosť, no znateľná a človeka to skutočne dosť irituje. Lily som si užila, tak ako vždy bola chutnučká, sladká a v tomto prípade ako Elizabeth Bennetová mala guráž a kosila zombíkov hlava nehlava.

• 5.8.2016  08:54

SPOOOOOOJLEEEEER!!!!! Začiatok bol okamžite veľmi chaotický. Predstavili nám Deadshota a Harley Quinn a prestrihli na Violu Davis, ktorá nám znova predstavila Deadshota a Harley Quinn. Dodala zbytok bezvýznamného tímu, naladila nás na Batsy z Gothamu, a chcela nás presvedčiť o tom, že je to banda zločincov, zloduchov, gangstrov, svine a tú najposlednejšiu zberbu, ktorá však má slabiny, vďaka ktorým sa ich bude dať ovládať. Nikto okrem Deadshota tam však slabinu nemal. Ani jeden z nich nemal dostatočne silnú motivácia robiť to, čo od nich chceli čo v konečnom dôsledku bolo rovnako nepremyslené ako celý film. Aby som nezabudla. V tíme je od začiatku pridružený jeden chlapík - tiež zloduch - ktorý je odsúdený ukázať ostatným členom tímu, že vojakove keci o neuposlúchnutí rozkazu a následnom odpálení hlavy čipom, ktorý všetci dostali do krku aby neubzikli, nie sú iba plané rečičky. Ako to divák vie? Jednoducho preto, že v návale trailerov a fotografií sa tento dotyčný nenachádzal a tak ak má človek trošku chochmesu dôjde mu, že je to obetný baránok scenáristov, aby zvyšok tímu nezdúchol. Nulová motivácia, nešikovný strih, neucelený, nepodarený scenár a záverečná bitka, ktorú vyriešili s dvoma bombami. Joker bezvýznamný, ostatok tímu nezapamätateľný a rovnako bezvýznamný. Plusy filmu sú rozhodne efekty, hudba a pre mňa osobne rajdavá Harley Quinn v podaní neskutočne chutnej Margot Robbie. Len kvôli nej si tento film rada pozriem znova.

• 4.8.2016  08:16
    Deadpool (2016)

Pekne surový, neberiaci si servítky. Sex, násilie, krvavé špízy. Sranda, sranda, sranda v každej chvíli. Od úvodných titulkov až po záverečné. Jediná chybička - Deadpool nás stále presviedčal o tom, že je síce super ale nie hrdina. To mal v papuli stále a pri tom bol stále hrdina. Od začiatku do konca. Bol svojský, no nebol zlý. Robil veci, ktoré by taký Kapitán Amerika v žiadnom prípade neurobil lebo je to až extrémny dobrák, ale Deadpool si stále drží svojského dobráka, ktorému sa neprieči zabíjať, čo filmu dáva úplne iný rozmer. Slobodný rozmer.

• 27.7.2016  18:17

Film, ktorý vo mne vyvolá plač alebo veľmi silné pocity akéhokoľvek druhu si odo mňa zaslúži 5 hviezd. Od začiatku film pôsobil seriózne. Ani ma nenapadlo, že to bude tak vtipné. Jediným vtipným prvkom bol samotný dvojník v roli kráľa, ktorý sa choval presne tak, ako by človek čakal. Všetko to preňho bolo nové a s najväčšou pravdepodobnosťou nanajvýš divné. Drámu si však film dokonale zanecháva. Napriek vtipnému zabydľovaniu sa z dvojníka stáva kráľ, akého by si každý prial.

• 15.7.2016  06:18

Celkom som prekvapená ako ma tento film bavil. Kamera ma uchvátila, každý pohľad bol výnimočný, dialógy neboli vôbec také trápne ako som očakávala, scenár bol však akoby napísaný narýchlo, čo som si však v priebehu filmu vôbec nevšimla, až keď som sa tým neskôr zaoberala. Veľmi príjemný vtip hlavne pri Margot Robbie a Samuel L. Jecksonovi. Efekty neboli také podarené, ale to z veľkej časti preto, že nedokázali naplniť víziu scenára.

• 11.7.2016  13:27
    Zoo (TV seriál) (2015)

Začiatok prvej série bol dosť biedny. Pokračovalo to celkom pozerateľne, ale až taká bomba to zas nie je. Druhá séria začala svižne a zaujímavo, som zvedavá ako bude pokračovať.

• 29.6.2016  08:40

Vtipná a nápaditá rozprávka prepracovaná do dokonalosti. Zábavná s kusom detektívnej práce pri odhaľovaní zločinu. Dokonca aj ja ako divák som premýšľala o páchateľovi. Najviac však na mňa urobilo dojem aká je rozprávka zo života zvierat ako ľudí premyslená do najmenších detailov. Jediné čo mi tam zo zvieracej ríše chýbalo bol hmyz na čo som však takmer okamžite zabudla a dokázala som vnímať len chytrosť a vynaliezavosť tvorcov.

• 11.6.2016  08:34

Fantasy so skvelou hudbou, zaujímavou a výnimočnou kamerou. Z technologického hľadiska to bola bomba! To čo by to spravilo skvelým filmom tam ale úplne chýbalo alebo bolo nedotiahnuté. Dialógy a postavy boli najväčším kameňom úrazu. Veľa postáv a žiadna nie je skutočne rozobraná. Veľmi rýchlo prechádzajú z jednej emócie do druhej a ich konanie je rovnako príliš rýchle, alebo nezmyselné.

• 2.6.2016  10:42
    Stopy (2013)

Film Stopy pojednáva o čom si, čo nedokáže pochopiť každý. Prejsť dlhú a náročnú cestu iba preto, že môžem. Rovnako ako film Everest, je tento počin tak nejak nezaujímavý, kvôli tomu, že sa tam celý čas nič nedeje. Dievča chce prejsť Austráliu od hora dole so štyrmi ťavami a psom. Zvládne to? Nezvládne to? Počas cesty sa udeje zopár vecí, no nič, čo by diváka zaujalo na toľko, aby si neodskočil na vécko bez pauznutia dvd-čka. Keď sa totiž vráti, dievča stále kráča po púšti. Verím, že ako článok a neskôr kniha, to bolo veľmi zaujímavé, no film už tak zaujímavý nebol. Mia Wasikowska sa ujala role a dokonale ju zvládla. Presvedčivo vystihla pocity od sklamania, cez melanchóliu až po smútok a vyčerpanosť. Ona bola jediná zaujímavá na tomto filme.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7