Eventyrer

Eventyrer

okres Levice

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 15.6.2019  20:14
    Gentleman Jack (TV seriál) (2019)

Bože, to je tak vtipné, geniálne, pútavé. Hudba, kostýmy, herecké výkony, výprava! Jeden z najunikátnejších seriálov aký som videla!

• 6.4.2019  10:07
    Shazam! (2019)

Zábavný a iný. To sú pozitíva filmu, no negatíva sú výraznejšie. Malý Billy Batson je šikovný a vynaliezavý. Jeho dospelý protejsek je však priblbly tupec, ktorého charakter by si nikto nezvolil ako nasledovníka s veľkou mocou. Efekty sú vidieť a sú veľmi rušivé. Akčné scény nie sú ničím zaujímavé, kamera, strih, zvuk a hudba nie sú ničím výnimočné. Pre mňa na Aquamana detinsky Shazam! rozhodne nemá.

• 19.2.2019  20:04

Ženská verzia Johnna Wicka a Taken. Mohlo to byť tak dobré. Jennifer Garner jak ušitá na takýto druh postavy, ale celé je to jedna veľká katastrófa. Mamka z predmestia uniká polícii päť dlhých rokov, vyzná sa v zbraniach a v bojových umeniach. Ona musela mať iný druh materskej dovolenky...

• 18.2.2019  15:53

Ludský mozog v robotickom tele. Jedna vec, ktorú sme už na plátnach kín mohli vidieť v podobe Ghost in the shell. Podobný koncept, úplne iný výsledok. Ak pominieme fakt, že tento film je ukážkou geniálnej technologie a v dejinách má už určite svoje právoplatné miesto, ide bezmála o strhujúcu, napínavú a emocionálnu jazdu, ktorú však u mňa vyvolal aj Ghost in the shell. Hlavnú hrdinku si okamžite obľúbite, držíte jej palce a spoločne spoznávate svet, v ktorom ste sa spolu s Alitou ocitli a ktorý nepoznáte. To je najväčším ťahákom. Skvelá práca s kamerou, a správne rozmiestnenými spomalenými zábermi, s ktorými to nijako neprehnali. Scenár neznel hlúpo ani nijako depresívne, ako sme to videli v Ghost in the shell. Na rozdiel od tohto filmu bola Alita skôr pozitívna, jej svet nebol tak temný a pochmúrny. Od jej prebudenia ide však všetko akosi rýchlo. City, ktoré k sebe hlavná ústredná dvojica začne okamžite prechovávať je trochu násilná a uberá na uveriteľnosti, ale vrámci pojatia filmu kde sa isté veci museli udiať, Alita potrebovala dostatočný dôvod a vo filmovom svete nie je nič opodstatnenejšie než láska. Čo však film kazí a zároveň ho robí tak skvelým je samotná animácia Ality. Na jednej strane si chcete užiť film, ale stále hľadáte na digitálnej Alite chyby, ktoré (ak nepočítame anime oči) nenájdete, alebo ak áno (mechanické telo z lode) nie sú až tak neznesiteľné. V konečnom dôsledku u mňa Alita prešla na výbornú.

• 21.12.2018  10:47

Celý film od začiatku do konca pôsobí veľmi béčkovo,. Scenár a sprosté hlášky, dej aj postavy. A konečná práca malého chlapca pre vládu a rodičia sú s tým v pohode debilitu iba podčiarkuje.

• 20.11.2018  08:50

Ako kabát prešitý desiatimi ľuďmi a dvadsiatimi inými záplatami. Deje sa tam toho hrozne veľa a na nič nie je dosť času. Vizuál nesklamal, hudba aj strih nevadili, herecky perfektné.

• 14.9.2018  18:20
    Sestra (2018)

Predvídateľnosť je slovo, ktoré tento film dokonale vyskytuje. Bolo to tak predvídateľné, že sa to nedalo pozerať. Nuda od začiatku do konca. Nič neočakávané, nič prekvapivé, nič nové. Strata času. A komediálna zložka, ktorou bol francúz, presnejšie kanaďan, vôbec do tohto typu filmu nepasuje. Vtipnosť len oslabuje silu hororu a jeho autentickosť. Milujem humor vo filmoch, ale niekam skrátka nepatrí.

• 5.9.2018  14:11

Pohodový film, ničím však extra výrazným. Dynamika deja je solídna, všetko prebieha pekne, rad za radom. Filmy s lúpežnou tématikou sú už dávno pasé. Plne ženské obsadenie ničím nestráca, ale ani nijako zvlášť nevyniká.

• 27.8.2018  09:18

Anya Taylor-Joy mala hrať Amandu a Olivia Cooke - hoci jej bezciťáčka vážne šla- mala hrať Lily. To je prvé čo si uvedomíte hneď na začiatku. Len strohé mimiky Anyi Taylor-Joy sú mrazivé a nezapadá do tak precitlivenej role, hoci ju taktiež zahrala dobre, plakala keď mala plakať, usmievala sa keď sa mala usmievať, ale mimo tieto hlavné mimiky toho veľa nepoužila. Pri Olivii Cooke máte pocit, že sa musí snažiť viac aby nedávala tie emócie najavo. Motív mladej Lily je tiež veľmi vágny a vlažný. Mne ako divákovi to nepripadalo dostatočné na to aby zabila svojho nevlastného otca. Dej nebol ani veľmi prekvapivý, skôr sa na to len dobre pozeralo.

• 4.7.2018  09:16
    Halloween (1978)

Možno preto, že som film zhliadla až teraz v roku 2018, nie je pre mňa ničím zaujímavý. Nuda od začiatku až do konca a neskutočne rušivá hudba.

• 22.6.2018  10:50

Život si do tohto filmu nenašiel cestu. Prečo? Pre mňa osobne pre jeho predvídateľnosť. Každá jedna scéna nevyprodukovala nič nové. Ak nepočítam nový a výraznejší pohľad na papajúce dinosavre kŕmiace sa človečinou. Príjemné pripomienky starého jurského parku a predošlého jurského sveta u mňa boli vítané, ale ten zvyšok, hlavne celých prvých 50 minút filmu bolo, ak nie nudné, tak nesmierne hlúpo napísané. Dve postavy, ktoré mali tvoriť zábavnú vsuvku neboli vôbec vtipné ani zábavné. Keby ich nejaký dino schrúmal, nikomu by nechýbali, lebo nemali veľký význam. Dinovia samozrejme papali iba zlých alebo náhodných okoloidúcich. V celom filme (a tým nechcem povedať, že je to bezvýznamné, nakoľko ukazujú ľudskú podstatu) sa jednalo hlavne o to, že dinosavry buď majú alebo nemajú práva, pod zadkom mi vybuchuje sopka, ktorá na mne ako na človeku nezanechá ani jedinú smietku a to nevravím o pyroplastickom prúde z ktorého sa Chris Pratt dostal bez najmenších popálenín. Konanie postáv nedávalo zmysel, hlavne čo sa kladných hrdinov týka. Hlavne postava Chrisa Pratta, ktorý v jednotke ukazoval jeho osobnú starosť o dinosavrov sa v tejto časti zmenil a musel si pripomínať spomienkami a videami, že kedysi sa zaujímal. Celkový dojem veľmi zlý, tri hviezdy iba preto, že ma stále neomrzel pohľad na dinosavrov.

• 8.6.2018  09:29

Celkom zábavný film, akčné sekvencie nenudili, svet Star Wars videný inými očami ale inak nič extra. Rovno by som si pozrela radšej dokumentárny film o tom ako sa žije v "Star Wars" svete ale fajn. Beriem aj takýto výlet. A mladého Hana Sola nemám rada rovnako ako jeho starú verziu. Bolo však príjemné vidieť jeho vzťah s Čujim (sorry ale fakt nemienim hľadať ako sa píše) a to ako sa okamžite stali navzájom dôležitý.

• 8.6.2018  09:22

Bez fantázie, napätia a v tomto žánre niečo čo je viac-menej dôležité, strachu. Na konci divák nepocíti žiadnu satisfakciu zo zničenia útočníkov. To, že na začiatku jebnú hneď informáciu "podľa skutočnej udalosti" na mňa nijako nezapôsobilo iba tak, že som na konci hľadala čo sa teda s preživšími ďalej stalo ale toho som sa, samozrejme, nedočkala. Jedna hviezda iba pre to, že som konečne nevidela šťastnú rodinku na výlete ktorý sa zvrtne, ale disfunkčnú rodinu, ktorá výletom chce niečo vyriešiť. Nedozvieme sa presne čo, a ani sa nedočkáme nápravy vzťahu či uveriteľnej ľútosti z toho že niektorí členovia pokapú.

• 24.5.2018  10:45

Nenájdem nič skutočne dobré na tomto filme. Dve hviezdy čisto preto, že milujem svet Star Wars, inak to bola katastrofa. Od katastrofálneho začiatku až do jeho katastrofálneho konca. Dej bol stupídny, scenár akoby nedostatočne premyslený ak nad ním vôbec uvažovali. Hrôza. Celé zle.

• 19.5.2018  13:36
    Deadpool 2 (2018)

DP2 posúva hranice všetkého a vytvára nové. Zachoval si svojský humor a štýl a pritvrdzuje v tom na čo sme schopný sa ešte pozerať. Pre mňa osobné stále skvelá zábava.

• 14.4.2018  18:20
    Thelma (2017)

Len škandinávci môžu vytvoriť nereálnosť a zasadiť ju do reality tak skutočne. Nič nehovoriace a pritom veľa vravné dielo. Skvelá hudba a mierne psychadelická nálada ovíja celý dej ale hlavne koniec.

• 15.3.2018  09:19
    Annihilation (2018)

Skvelý námet! To je však vrámci superlatívov všetko. Už od počiatku z filmu cítiť amaterizmus, žiadnemu z hercov ich role nesedia (možno okrem Oscara Isaaca). Natalie Portman ako biologička/vedkyňa nie je ani za mak uveriteľná a ostatné herečky rovnako. Sem-tam hodili nejaké to vedecké slovíčko čo im ani do úst nesedelo, spracovanie sa viac podobná Sharknádu nech niečomu serióznemu. Námet tak zaujímavý, ktorý stojí za zamyslenie si zaslúžilo omnoho viac času a prípravy. Škoda. Ďalšie spackané scifíčko, ktoré malo toľko potenciálu.

• 17.2.2018  10:25

Skvelý pohľad na niečo nové. Čo mi však vážne prekážalo, bolo vibránium, ktoré zjavne dokáže všetko možné aj nemožné a ešte čosi viac. Scenár a dialógi mali hlavu aj pätu, postavy reagovali tak ako by človek očakával, herecké výkony na komixový film skvelé, hudba trochu sklamala, mohla byť výraznejšia a to čo ma na tom najviac rozptyľovalo bola zlá grafika. Všade, totálne všade bolo vidieť, že na tom danom mieste nie sú v skutočnosti. A vo všeobecnosti bol nanajvýš predvídateľný celý dej.

• 15.2.2018  17:00
    Kolos (2016)

Na pocit veľmi malý snímok o rozpadajúcom sa živote predtým úspešnej ženskej, ktorý sa zvrtne v sci-fi, ktorého tam nie je zas až tak veľa ale ono to stojí fakt za to! Len by to chcelo ešte niečo bombastické. Ako, ten koniec bol fasácky, to bez pochyby, ale zdal sa prázdny, akoby bolo potrebné povedať ešte čosi viac. Koniec v bare nebol až taký uspokojivý.

• 31.1.2018  18:24
    One Day at a Time (TV seriál) (2017)

Začiatok ťažký, vtipy sa nedarili ale potom to začala pekne šlapať, a toto je jeden so sitcomov, ktorý chytí aj srdce. Také sa veru často nevidia.

• 26.1.2018  09:32

Hudba, hororové momenty a vizuál "posmrtných zážitkov", to bolo vážne v tomto filme skvelé. Desivosť od polovici filmu stále narastala, sprevádzaná vážne dramatickou hudbou alebo skvele zvoleným tichom bez hudby bolo tiež brilantne podané. Ten zvyšok však stál za prd. Veľa z deja bolo predvídateľného, postavy po prežití smrti sa úplne zmenili v tom zmysle, že niečo sa im dlho dialo a po prežití smrti sa im otvorili oči a zmenili to, a akoby aj svoju podstatu, svoj charakter. Z ustrašenej študentky sa stala rebelka, zo sexuchtivého chlapa sa stal dobrácky otecko a podobné. Čo ma na filme však najviac naštvalo bolo, že ku koncu divák netuší, či ide o ducharinu alebo nadprirodzeno s démonmi či iba haraplašenie v ľudských hlavách. Nemalo to ani hlavu ani pätu.

• 5.1.2018  09:09

Neskutočná zábava! Toľko nápaditých vtipov som už dávno nevidela. Nevidela, lebo tie vtípky boli skôr vizuálne. Skvelé herecké obsadenie, postavy mali svoj čas, akcia nenudila, občas sa našlo aj nečakané prekvapenie. Pre mňa najpamätnejšie: - (NE)flirtujúca Karen Gillan

• 27.8.2017  10:08
    7 životů (2017)

Pekné postapo s preľudnením. Noomi Rapace tradične perfektná, no dej bol veľmi predvídateľný rovnako ako aj koniec. Obrovský potenciál nevyužitý. Veľká škoda.

• 2.8.2017  17:53

Až prekvapenie pre mňa. Rozhodne skvelá podívaná. Vtip, nápaditosť strohou a réžie. Veľmi zábavné sledovanie. V žiadnej scéne sa nenudíte, absencia romantiky vôbec neprekáža, práve naopak. Film ide rýchlo a svižne.

• 26.5.2017  10:45

Celý film je čistá psychovyvražďovačka. Zámerne je na palube viacej posádky, aby sa votrelci mohli činiť. Čím surovejšie a hnusnejšie zabitie tým lepšie. Línia s robotmi k zamysleniu ale vôbec nič nepredvídané. Všetko sa dá očakávať aj pol hodinu pred tým, než sa to vo filme skutočne stane. Aj koniec je úplne jasný, žiadne prekvapenie sa nekoná. Dokonca je to až také predvídateľné, že film začne nudiť. To, čo by stálo za zmienku ( biely ufóni z promethea čo prenášali votrelcove vajká) úplne zahodili.

• 29.3.2017  11:05
    Život (2017)

Od začiatku béčkový film s áčkovým obsadením. Jediné čo je iné a možno trochu neočakávané je ten koniec, ktorý však spravili čisto a jasne preto, aby sa ním odlíšili od ostatných podobných filmov.

• 26.3.2017  10:15

Krásny, vtipný, rozprávkový. Tri slová, ktoré tento film dokonale vystihujú. Bola tam jedna nudná scéna, priveľa spevu, ktorého by ani nevadilo, lenže všetko to rušilo dabovanie, ktoré hoci bolo skvelé, v piesňach bolo hrozné, pretože skrátka nejde dabovať spievanie tak, ako hovorené slovo. Dabing veľmi hatil celkový zážitok, ale napriek tomu príjemná podívaná s kvalitným obsadením, krásnou a podmanivou hudbou, vtipom a rozprávkovosťou.

• 4.3.2017  18:19
    Vetřelec (1979)

Od začiatku atmosféra brutálne strachopudná. Hudba dodávala aj jednoduchým scénam ako prechádzanie v tme vážne desivý nádych, čo mi však vadilo bolo veľa nedotiahnutých alebo zabudnutých maličkostí, ktorých by sa skúsená posádka nemala dopustiť.

• 4.3.2017  18:08

Konečne bol Wolverine taký aký mal byť od samého začiatku. Má drápy a tie predsa robia špinu. Zasraté drápy a odsekávanie končatín však ešte nerobia dobrý film, takže čo bolo na Loganovi také skvelé? V prvom rade sme sa nemuseli zoznamovať s hrdinom a nemuseli sme sa zaoberať s dôvodmi jeho depky. Z Wolverinea je starý chudák, ktorý sa snaží zarábať prachy a udržať starého priateľa nažive. Nevieme čo sa stalo s mutantmi či ostatnými x-menmi. To nás vlastne ani počas filmu vôbec netrápi, sme zameraný na Woliho a príbehom, ktorý je však stále viac predvídateľný, čo je na filme jediné nafigu.

• 14.11.2016  09:36
    Příchozí (2016)

Film, od ktorého sa dalo čakať všetko, ale toto nie. Komorný a menej akčný Interstellar, no rovnako pútavý. Hudba dokonale kontrastovala s danými scénami, robila ich mrazivejšie. Scenár a dialógy nie sú prehnané, všetko sa snaží pôsobiť čo najrealistickejšie. Taľafatky v správach a o politike, ktorá sa onou mimozemskou problematikou musí zaoberať nie sú nudné ani ich nie je príliš veľa. Všetko do seba krásne zapadá.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8