Eventyrer

Eventyrer

okres Levice

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 26.5.2017  10:45

Celý film je čistá psychovyvražďovačka. Zámerne je na palube viacej posádky, aby sa votrelci mohli činiť. Čím surovejšie a hnusnejšie zabitie tým lepšie. Línia s robotmi k zamysleniu ale vôbec nič nepredvídané. Všetko sa dá očakávať aj pol hodinu pred tým, než sa to vo filme skutočne stane. Aj koniec je úplne jasný, žiadne prekvapenie sa nekoná. Dokonca je to až také predvídateľné, že film začne nudiť. To, čo by stálo za zmienku ( biely ufóni z promethea čo prenášali votrelcove vajká) úplne zahodili.

• 29.3.2017  11:05
    Život (2017)

Od začiatku béčkový film s áčkovým obsadením. Jediné čo je iné a možno trochu neočakávané je ten koniec, ktorý však spravili čisto a jasne preto, aby sa ním odlíšili od ostatných podobných filmov.

• 26.3.2017  10:15

Krásny, vtipný, rozprávkový. Tri slová, ktoré tento film dokonale vystihujú. Bola tam jedna nudná scéna, priveľa spevu, ktorého by ani nevadilo, lenže všetko to rušilo dabovanie, ktoré hoci bolo skvelé, v piesňach bolo hrozné, pretože skrátka nejde dabovať spievanie tak, ako hovorené slovo. Dabing veľmi hatil celkový zážitok, ale napriek tomu príjemná podívaná s kvalitným obsadením, krásnou a podmanivou hudbou, vtipom a rozprávkovosťou.

• 4.3.2017  18:19
    Vetřelec (1979)

Od začiatku atmosféra brutálne strachopudná. Hudba dodávala aj jednoduchým scénam ako prechádzanie v tme vážne desivý nádych, čo mi však vadilo bolo veľa nedotiahnutých alebo zabudnutých maličkostí, ktorých by sa skúsená posádka nemala dopustiť.

• 4.3.2017  18:08

Konečne bol Wolverine taký aký mal byť od samého začiatku. Má drápy a tie predsa robia špinu. Zasraté drápy a odsekávanie končatín však ešte nerobia dobrý film, takže čo bolo na Loganovi také skvelé? V prvom rade sme sa nemuseli zoznamovať s hrdinom a nemuseli sme sa zaoberať s dôvodmi jeho depky. Z Wolverinea je starý chudák, ktorý sa snaží zarábať prachy a udržať starého priateľa nažive. Nevieme čo sa stalo s mutantmi či ostatnými x-menmi. To nás vlastne ani počas filmu vôbec netrápi, sme zameraný na Woliho a príbehom, ktorý je však stále viac predvídateľný, čo je na filme jediné nafigu.

• 14.11.2016  09:36
    Příchozí (2016)

Film, od ktorého sa dalo čakať všetko, ale toto nie. Komorný a menej akčný Interstellar, no rovnako pútavý. Hudba dokonale kontrastovala s danými scénami, robila ich mrazivejšie. Scenár a dialógy nie sú prehnané, všetko sa snaží pôsobiť čo najrealistickejšie. Taľafatky v správach a o politike, ktorá sa onou mimozemskou problematikou musí zaoberať nie sú nudné ani ich nie je príliš veľa. Všetko do seba krásne zapadá.

• 7.11.2016  19:03

Emancipovaný krotitelia duchov s takmer totožným dejom. Prínosom sú vtipy, ktoré idú s dobou (hromadná selfí s duchom). Film, ktorý si pozriem v sobotu večer ale ak ho neuvidím, nebude mi to vadiť. Dali do toho maximum. Nemohli nám dať nič viac ako dali. Jednotka bola nová, bombasitcká, unikátna. Je ťažké napodobniť čosi také v dobe, kedy človek videl už všetko.

• 18.10.2016  14:51

Nebudem plytvať slovami na to, čo všetko zlé tam bolo, ale čo na tom bolo dobré? Po zhliadnutí tohto zgrcnutého výtvoru, ktorý všetko stavil na efekty a na to ostatné čo film robí dokonalou zábavou (hoci ide o čistú bombovosť diela), na to sa vysrali a nechali nezaujímavé postavy plácať nezaujímavé, nevtipné a patriotické bláboli. Ničím prekvapivé, nudné, nezaujímavé a pre mňa takmer fyzicky bolestivé. Jednoducho americká sračka so všetkým čo k tomu patrí.

• 17.10.2016  10:01
    Westworld (TV seriál) (2016)

Hoci je seriál len na začiatku, nemôžem odolať a nezbožňovať ho. Fantasticky napísaný, každá epizóda odhaľuje niečo nové, svet umelej inteligencie a postupného odhaľovania rôznych línií príbehov všetkých postáv. Je to skrátka jedna veľká pecka!

• 23.9.2016  13:42

Nadšenie z prvého dielu v jeho pokračovaní rozhodne už od začiatku chýba. Veľké očakávania sa zrútili a zostal iba slabý odvar toho čo sme videli pred tým. Najväčšou chybou tohto filmu je samotné pokračovanie. Áno, jazdci majú už nejaké renomé a to vo filme využívajú, rovnako tak sú triky a kúzla chytľavé a zábavné, ale to čím boli prvý podfukári tu už nie je. Je tu tajomno, línie cez línie, divák nevie kto má aký ukrytý plán ale je to príliš prekombinované a tým sa to stáva nudným a zdĺhavým. Lizzy Caplan ako nový jazdec bola jediným skutočným osviežením celého filmu. Osobne by som uvítala jej postavu v jednotke, nakoľko postava Isly Fisher bola nudná a takpovediac zbytočná. Odhalenie postavy Marka Ruffala, ktorého sme boli svedkami v jednotke, tu stráca váhu a Feemenova postava nemá relevantné dôvody na to, aby bol tým kým je a nikomu nič v predchádzajúcom filme nepovedal. Jeden z filmov, ktorý sa stal iba preto, lebo jednotka bola výnosná. Škoda.

• 31.8.2016  10:57

Sranda. Celkom veľká sranda. Každý sa zabaví, no hlavne ten, kto pozná film Pýcha a predsudok. Vo filme bolo použitých skutočne veľa fráz z onoho filmu, čo samo o sebe v danom prostredí bolo veľmi vtipné. Čo však uberá tomuto filmu (okrem nie veľmi dobrého výberu Darcyho) je krv a špina. Bojujúce dámy majú rukavičky i šaty celkom čisté. Je to maličkosť, no znateľná a človeka to skutočne dosť irituje. Lily som si užila, tak ako vždy bola chutnučká, sladká a v tomto prípade ako Elizabeth Bennetová mala guráž a kosila zombíkov hlava nehlava.

• 5.8.2016  08:54

SPOOOOOOJLEEEEER!!!!! Začiatok bol okamžite veľmi chaotický. Predstavili nám Deadshota a Harley Quinn a prestrihli na Violu Davis, ktorá nám znova predstavila Deadshota a Harley Quinn. Dodala zbytok bezvýznamného tímu, naladila nás na Batsy z Gothamu, a chcela nás presvedčiť o tom, že je to banda zločincov, zloduchov, gangstrov, svine a tú najposlednejšiu zberbu, ktorá však má slabiny, vďaka ktorým sa ich bude dať ovládať. Nikto okrem Deadshota tam však slabinu nemal. Ani jeden z nich nemal dostatočne silnú motivácia robiť to, čo od nich chceli čo v konečnom dôsledku bolo rovnako nepremyslené ako celý film. Aby som nezabudla. V tíme je od začiatku pridružený jeden chlapík - tiež zloduch - ktorý je odsúdený ukázať ostatným členom tímu, že vojakove keci o neuposlúchnutí rozkazu a následnom odpálení hlavy čipom, ktorý všetci dostali do krku aby neubzikli, nie sú iba plané rečičky. Ako to divák vie? Jednoducho preto, že v návale trailerov a fotografií sa tento dotyčný nenachádzal a tak ak má človek trošku chochmesu dôjde mu, že je to obetný baránok scenáristov, aby zvyšok tímu nezdúchol. Nulová motivácia, nešikovný strih, neucelený, nepodarený scenár a záverečná bitka, ktorú vyriešili s dvoma bombami. Joker bezvýznamný, ostatok tímu nezapamätateľný a rovnako bezvýznamný. Plusy filmu sú rozhodne efekty, hudba a pre mňa osobne rajdavá Harley Quinn v podaní neskutočne chutnej Margot Robbie. Len kvôli nej si tento film rada pozriem znova.

• 4.8.2016  08:16
    Deadpool (2016)

Pekne surový, neberiaci si servítky. Sex, násilie, krvavé špízy. Sranda, sranda, sranda v každej chvíli. Od úvodných titulkov až po záverečné. Jediná chybička - Deadpool nás stále presviedčal o tom, že je síce super ale nie hrdina. To mal v papuli stále a pri tom bol stále hrdina. Od začiatku do konca. Bol svojský, no nebol zlý. Robil veci, ktoré by taký Kapitán Amerika v žiadnom prípade neurobil lebo je to až extrémny dobrák, ale Deadpool si stále drží svojského dobráka, ktorému sa neprieči zabíjať, čo filmu dáva úplne iný rozmer. Slobodný rozmer.

• 27.7.2016  18:17

Film, ktorý vo mne vyvolá plač alebo veľmi silné pocity akéhokoľvek druhu si odo mňa zaslúži 5 hviezd. Od začiatku film pôsobil seriózne. Ani ma nenapadlo, že to bude tak vtipné. Jediným vtipným prvkom bol samotný dvojník v roli kráľa, ktorý sa choval presne tak, ako by človek čakal. Všetko to preňho bolo nové a s najväčšou pravdepodobnosťou nanajvýš divné. Drámu si však film dokonale zanecháva. Napriek vtipnému zabydľovaniu sa z dvojníka stáva kráľ, akého by si každý prial.

• 15.7.2016  06:18

Celkom som prekvapená ako ma tento film bavil. Kamera ma uchvátila, každý pohľad bol výnimočný, dialógy neboli vôbec také trápne ako som očakávala, scenár bol však akoby napísaný narýchlo, čo som si však v priebehu filmu vôbec nevšimla, až keď som sa tým neskôr zaoberala. Veľmi príjemný vtip hlavne pri Margot Robbie a Samuel L. Jecksonovi. Efekty neboli také podarené, ale to z veľkej časti preto, že nedokázali naplniť víziu scenára.

• 11.7.2016  13:27
    Zoo (TV seriál) (2015)

Začiatok prvej série bol dosť biedny. Pokračovalo to celkom pozerateľne, ale až taká bomba to zas nie je. Druhá séria začala svižne a zaujímavo, som zvedavá ako bude pokračovať.

• 29.6.2016  08:40

Vtipná a nápaditá rozprávka prepracovaná do dokonalosti. Zábavná s kusom detektívnej práce pri odhaľovaní zločinu. Dokonca aj ja ako divák som premýšľala o páchateľovi. Najviac však na mňa urobilo dojem aká je rozprávka zo života zvierat ako ľudí premyslená do najmenších detailov. Jediné čo mi tam zo zvieracej ríše chýbalo bol hmyz na čo som však takmer okamžite zabudla a dokázala som vnímať len chytrosť a vynaliezavosť tvorcov.

• 11.6.2016  08:34

Fantasy so skvelou hudbou, zaujímavou a výnimočnou kamerou. Z technologického hľadiska to bola bomba! To čo by to spravilo skvelým filmom tam ale úplne chýbalo alebo bolo nedotiahnuté. Dialógy a postavy boli najväčším kameňom úrazu. Veľa postáv a žiadna nie je skutočne rozobraná. Veľmi rýchlo prechádzajú z jednej emócie do druhej a ich konanie je rovnako príliš rýchle, alebo nezmyselné.

• 2.6.2016  10:42
    Stopy (2013)

Film Stopy pojednáva o čom si, čo nedokáže pochopiť každý. Prejsť dlhú a náročnú cestu iba preto, že môžem. Rovnako ako film Everest, je tento počin tak nejak nezaujímavý, kvôli tomu, že sa tam celý čas nič nedeje. Dievča chce prejsť Austráliu od hora dole so štyrmi ťavami a psom. Zvládne to? Nezvládne to? Počas cesty sa udeje zopár vecí, no nič, čo by diváka zaujalo na toľko, aby si neodskočil na vécko bez pauznutia dvd-čka. Keď sa totiž vráti, dievča stále kráča po púšti. Verím, že ako článok a neskôr kniha, to bolo veľmi zaujímavé, no film už tak zaujímavý nebol. Mia Wasikowska sa ujala role a dokonale ju zvládla. Presvedčivo vystihla pocity od sklamania, cez melanchóliu až po smútok a vyčerpanosť. Ona bola jediná zaujímavá na tomto filme.

• 2.6.2016  10:32
    Everest (2015)

Rovnako ako vo filme Tracks, je najťažšou vecou fakt, že sa jedná o skutočnú udalosť, ktorá nie je takmer ničím zaujímavá. Idú podstúpiť cestu preto, lebo môžu. V živote je pramálo udalostí, ktoré by stáli za to sfilmovať, a podľa mňa Everest je film, ktorý vôbec nemusel byť. Fakt, že tam zomrelo dovtedy najviac ľudí ešte nie je dôvod na film. Avšak, na filme je odvedený kus dobrej práce od scenára, dialógov, hereckých výkonov, kamery, len tie efekty sú vidieť. A dosť.

• 31.5.2016  11:30

Niekto by možno povedal, že začiatok bol príliš dlhý, no ja si myslím, že bol taký aký mal byť. Bolo tam všetko čo tam skrátka a jednoducho muselo byť t.j.: ako to, že Apokalypse žije tak dlho, kde bol do teraz, čo je s Mistique, so školou, s Erikom, čo ho vedie k tomu aby stál po boku Apokalypse, ako našiel svojich stúpencov... To všetko tam skrátka muselo byť a skvelé na tom je, že to nič nebolo nudné. Vývoj deja, hudba, kamera, efekty, herecké výkony, to všetko diváka pohltí. Jediné čo ma po zhliadnutí filmu napadlo ako chyba bolo to, že napriek dobre vyváženému priestoru, ktorý dostali kladné postavy, tým záporný (okre Erika) sa nedostalo žiadneho priestoru. Boli tam len preto aby sa mal Apokalypse s kým rozprávať. V konečnom dôsledku však film disponuje kvalitou kam sa pozriem. Pecka!

• 21.5.2016  15:14
    Trable o Vánocích (2015)

Nuda, nuda, nuda. Predvídateľný dej, hlúpe dialógy. Žiadna dráma, žiadna komédia.

• 6.5.2016  07:59

Až nečakane skvelé! Všetko dávalo zmysel, chovanie postáv bolo presne podľa ich určených charakterov, boli sme svedkami prekvapení, ktoré sme doteraz nevideli v žiadnom univerze týchto filmov - hlavne úplne skvelý nový mladý Spiderman a Ant-man so svojou novou veľkosťou. Stále na odľahčenie tu máme vtip, ktorý občas nie je vtipný, no častejšie je. Akcia nie je nudná, je šikovná a prepracovaná. Choreografie súbojov sú nápadité a svižné. Od kapitána som toho veľa nečakala. Nebol to taký búm ako nový Batman, no vo všetko ho predčil.

• 29.3.2016  10:40

SPOILERY: V prvom rade uvediem, čo podľa mňa bolo absolútne zbytočné. 1. Ukážka s pred dvoch rokov, kde Superman bojuje so Zodom a nás film poctil scénami s Bruceom, ktoré sme v mužovi z oceli nemohli vidieť. Ako hrdinsky Bruce príde do Metropolis aby sa preháňal ulicami k budove svojej firmy, ktorá je v centre boja medzi marťanmi. Chápem, že nám chceli ukázať hlavný dôvod prečo Batman opovrhuje Supermanom, no dalo sa to lepšie. Z oných scén (hoci sa Ben snažil ako divý) divák nemá ani trošku pocit, že Bruceove antipatie sú oprávnené. Z trosiek zachráni jedného chlapíka a asi traja mu pribehnú na pomoc. Nikto iný v troskách nie je. Zachráni dievčatko, ktoré sa bez zranenie a s čistým oblečením vytiahlo z trosiek a na otázku, "Kde máš mamu"?, len ukáže prstom a mi vidíme, rovnako tak Bruce, že mamička je v rozbombardovanej budove. Pritlačí si dievčatko k hrudi a odhodlaním výrazom v tvári je nám jasné, že v tom ho pochytila zášť voči supermarťanovi. Stále to nie je dosť. Ja osobne som nič necítila. Clarkova zášť voči Batmanovi je ešte nerozumnejšia. Batman začal v Gothame chytených zločincov značkovať, čo vraj vo väzení je vstupenka do radu s rakvou. ??? Prečo? Zo žiadneho uhlu pohľadu to nedáva zmysel. Prečo by väzni zabili iného, len preto, že je označený Batmanom? Ved je ich spoločný nepriateľ. No a Clark sa hnevá práve na to, že tými jeho značkami odsudzuje Batman všetkých zločincov na smrť. Divné. Žiadny iný dôvod pre Clarka nenašli, prečo by mal Batmana nenávidieť. Prečo by aj? Nikoho nezabíja, chytá zločincov a živých ich prednesie polícii. Hlavné dva dôvody sú nám teda známe. Prečo je to Batman vs. Superman, hoci je to celé nelogické. Brucea ešte človek dokáže pochopiť. Superman je mimozemšťan a ak úplne odignorujeme fakt, že rovnako ako Batman pomáha nevinným ľuďom, je postrachom kvôli svojej sile. Vo filme nám až do konca nakladali sny, vidiny a predstavy, ktoré tam sú iba preto, aby vyplnili čas, kým príde veľké finále. Áno, Superman si uvedomí skôr než Batman, že je to búda a kvôli vyhrážkam Lexa Luthora je nútený s Batmanom bojovať. Áno, dozvieme sa kto by v takomto súboji vyhral. Ďalší aspekt tohto filmu je Lex Luthor. Chápem, že sa ho tvorcovia snažili spraviť ako blázna, ktorého týral tatko a tak je z toho totálne vypatlaný, ale rovnako ako Batman a Superman, aj Lex je na tom so svojím odôvodnením veľmi mizerne. Občas sa mi zdalo, že paroduje sám seba. Dokonca ho v tom podporuje aj hudba. Veľmi zle dosadená, ktorá len napomáha dojmu, že toho chlapíka nemáme brať ani za mak vážne. Mocný blázon, ktorý sa nezastaví pred ničím, ale je groteskný až príliš. Film nám načrtáva pripravovanú Ligu spravodlivých, no príliš vlažne. Na filme bolo dobrých minimum vecí. Najväčšiu radosť mi spravila Wonder woman a celé jej počínanie. Gal Gadot je v tejto roli skvelá, zábavná a sexy. Jej priblblý kostímček, ktorý reprezentoval americkú vlajku je fuč a na plátne vidíme bojovníčku, ktorá nie je trápna a je (najlepšie ako sa v takomto filme dá) realistická, na rozdiel od svojich tímových kolegov. Tento film nám aj odpovedal na otázku, prečo sú Nolenovi Batmani tak dobrí. Pretože Nolan sa zameriaval na Brucea Wayna a nie na Batmana. Zach Snyder chcel akciu a bombovosť, čo ale pre žiadny film nestačí. Oceňujem však, že konečný súboj bol vychytaný. Nebol nudný a preplácaný ako v Man of Steel. Nezaslúži si však viac ako dve hviezdičky, no Wonder woman sa mi páčila priveľmi a tak je jedna celá hviezda len kvôli nej.

• 21.3.2016  10:14
    Pátá vlna (2016)

Ďalšia teen romanca, tentoraz na pozadí katastrofy spôsobenej mimozemšťanmi. Presne tak. Je to rovnako debilné ako to znie. Ďalšia mladá deva, ktorá je postavená do ťažkej situácie a stretne lásku. Samozrejme, nie hocijakú. Zakuká sa do polovičného ufóna. Ich rasa je chladná a lásku považujú za trik. Ale on je polo človek polo ufón, takže bez obáv, deva v ňom dokáže rozpáliť vrúcne city! Ufónsky hrdina sa snaží ochrániť svoju milú a jeho milá sa nám ukazuje ako dostatočne silná osobnosť na to, aby zvládla akúkoľvek zložitú a ťažkú situáciu. Nesmiem zabudnúť na devu ako rozprávačku s replikami čoby Bella so série tvajlajt. Divák totiž nie je dosť chytrí na to aby to všetko pochopil pri takej stupidite úplne sám a musí nám opisovať všetky svoje hlboké pocity a myšlienky, bez ktorých by sa film vôbec nezaobišiel. Film som si pozrela len kvôli malej Moretz, ktorú považujem za talentovanú mladú herečku. Nesklamala ma ani v tomto, na nešťastie sračkovom filme.

• 3.3.2016  18:55
    Carol (2015)

Páči sa mi, ako nenásilne a pomaly sa vyvíja vzťah oboch žien. Jedna je tesne pred rozvodom so silnou osobnosťou a druhá je tichá, citlivá a tak nejak dúfajúca. City sú odhaľované v náznakoch, postupne. Myšlienky a pocity sú prerozprávané hlavne pohľadmi, ktoré vyzdvihuje príjemná, jemná a citlivá hudba.

• 3.3.2016  18:33

Nič dramatické vo filme nehľadajte. Hovorené slovo v každej minúte vyhráva, rovnako ako realično s každého stretnutia. Ak niekto sedel niekedy v kaviarni a nemal sa s prísediacim o čom zhovárať, dokonale pochopí dynamiku rozhovorov. Čiernobiely obraz snímke dodáva výnimočnosť a nostalgiu.

• 3.3.2016  15:59

Ďalšia fantasmagória kde Vin Rýchli a Zbesilý Diesel je super drsný chlapík, ktorého postihol veľmi nešťastný osud. K tomu mu pomáha Frodo, zradný kňaz a Ygritte, ktorá vždy vedela viac než Jon Snow. Nič nové a nanešťastie to nie je ani veľmi podarené. Najviac mi vadila násilná romanca, do ktorej nútili postavu Diesela a Leslie. Oni dvaja sa k sebe absolútne nehodia a pozerať sa na to je trest.

• 28.2.2016  12:21
    Pomsta (TV seriál) (2011)

Prvá séria bola tak skvelá! Od série k sérii sa to ale zhoršovalo až to zostalo len nezaujímavé a prekombinované.

• 18.2.2016  10:22
    Legends of Tomorrow (TV seriál) (2016)

Nudný, preplnený seriál, ktorý nedosahuje ničoho, čo sme si v Arrowovi a Fleshovi zamilovali. Jedine lacno celého seriálu a jeho stupidita je v skutku originálna.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7