Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Nenájdem nič skutočne dobré na tomto filme. Dve hviezdy čisto preto, že milujem svet Star Wars, inak to bola katastrofa. Od katastrofálneho začiatku až do jeho katastrofálneho konca. Dej bol stupídny, scenár akoby nedostatočne premyslený ak nad ním vôbec uvažovali. Hrôza. Celé zle.

Deadpool 2 (2018)

DP2 posúva hranice všetkého a vytvára nové. Zachoval si svojský humor a štýl a pritvrdzuje v tom na čo sme schopný sa ešte pozerať. Pre mňa osobné stále skvelá zábava.

Thelma (2017)

Len škandinávci môžu vytvoriť nereálnosť a zasadiť ju do reality tak skutočne. Nič nehovoriace a pritom veľa vravné dielo. Skvelá hudba a mierne psychadelická nálada ovíja celý dej ale hlavne koniec.

Anihilace (2018)

Skvelý námet! To je však vrámci superlatívov všetko. Už od počiatku z filmu cítiť amaterizmus, žiadnemu z hercov ich role nesedia (možno okrem Oscara Isaaca). Natalie Portman ako biologička/vedkyňa nie je ani za mak uveriteľná a ostatné herečky rovnako. Sem-tam hodili nejaké to vedecké slovíčko čo im ani do úst nesedelo, spracovanie sa viac podobná Sharknádu nech niečomu serióznemu. Námet tak zaujímavý, ktorý stojí za zamyslenie si zaslúžilo omnoho viac času a prípravy. Škoda. Ďalšie spackané scifíčko, ktoré malo toľko potenciálu.

Black Panther (2018)

Skvelý pohľad na niečo nové. Čo mi však vážne prekážalo, bolo vibránium, ktoré zjavne dokáže všetko možné aj nemožné a ešte čosi viac. Scenár a dialógi mali hlavu aj pätu, postavy reagovali tak ako by človek očakával, herecké výkony na komixový film skvelé, hudba trochu sklamala, mohla byť výraznejšia a to čo ma na tom najviac rozptyľovalo bola zlá grafika. Všade, totálne všade bolo vidieť, že na tom danom mieste nie sú v skutočnosti. A vo všeobecnosti bol nanajvýš predvídateľný celý dej.

Kolos (2016)

Na pocit veľmi malý snímok o rozpadajúcom sa živote predtým úspešnej ženskej, ktorý sa zvrtne v sci-fi, ktorého tam nie je zas až tak veľa ale ono to stojí fakt za to! Len by to chcelo ešte niečo bombastické. Ako, ten koniec bol fasácky, to bez pochyby, ale zdal sa prázdny, akoby bolo potrebné povedať ešte čosi viac. Koniec v bare nebol až taký uspokojivý.

Den za dnem (2017) (seriál)

Začiatok ťažký, vtipy sa nedarili ale potom to začala pekne šlapať, a toto je jeden so sitcomov, ktorý chytí aj srdce. Také sa veru často nevidia.

Hráči se smrtí (2017)

Hudba, hororové momenty a vizuál "posmrtných zážitkov", to bolo vážne v tomto filme skvelé. Desivosť od polovici filmu stále narastala, sprevádzaná vážne dramatickou hudbou alebo skvele zvoleným tichom bez hudby bolo tiež brilantne podané. Ten zvyšok však stál za prd. Veľa z deja bolo predvídateľného, postavy po prežití smrti sa úplne zmenili v tom zmysle, že niečo sa im dlho dialo a po prežití smrti sa im otvorili oči a zmenili to, a akoby aj svoju podstatu, svoj charakter. Z ustrašenej študentky sa stala rebelka, zo sexuchtivého chlapa sa stal dobrácky otecko a podobné. Čo ma na filme však najviac naštvalo bolo, že ku koncu divák netuší, či ide o ducharinu alebo nadprirodzeno s démonmi či iba haraplašenie v ľudských hlavách. Nemalo to ani hlavu ani pätu.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Neskutočná zábava! Toľko nápaditých vtipov som už dávno nevidela. Nevidela, lebo tie vtípky boli skôr vizuálne. Skvelé herecké obsadenie, postavy mali svoj čas, akcia nenudila, občas sa našlo aj nečakané prekvapenie. Pre mňa najpamätnejšie: - (NE)flirtujúca Karen Gillan

7 životů (2017)

Pekné postapo s preľudnením. Noomi Rapace tradične perfektná, no dej bol veľmi predvídateľný rovnako ako aj koniec. Obrovský potenciál nevyužitý. Veľká škoda.