Rajca

Amor vincit omnia

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 2.6.2018  14:21

Ajaaaaj, celé zle. Zvládla som to do polovice a aj to len vďaka tomu, že som film mala skôr ako zvukovú kulisu. Herecké výkony hodné zlatej maliny, príšerne nudný dej, iritujúca Brooke ...ale čo filmu nemožno uprieť, na kvetoch sa nešetrilo.

• 2.2.2018  21:35

No ja teda neviem.... Pre mňa to bolo dosť rozpačité a také nejaké nemasné neslané. Chýbala mi gradácia, moment prekvapenia, celé to bolo také unavené a umierajúce ako Wolverine.... a to ho inak môžem a veľmi. :-/

• 19.11.2017  14:48

**** za herecký koncert Meryl Streep a Huga Granta :) Milé, zábavné, oddychové.

• 19.11.2017  14:46

Tak toto môžu vymyslieť iba severania :D Zábavné, plné zvratov a neočakávaných situácií. Jednoznačne "must see" :)

• 19.11.2017  14:42
    Kolos (2016)

Čo povedať k tomuto počinu... Anne Hathaway musela byť asi veľmi zúfalá, keď prijala rolu v tomto snímku. Totálne neuveriteľné, plytké, priehľadné a celkovo koncipované pre podpriemerne inteligentného amerického diváka a to sa ozaj nechcem nikoho dotknúť. Proste, absolútna strata času...

• 19.3.2017  14:37
    Freistatt (2015)

Dychberúci film. Svoju autentičnosťou, hereckými výkonmi, genius loci. Človek by ani neveril, že sa písal rok 1968. Klobúk dolu, že súčasný ústav Freistatt nazdieľal so svetom svoju temnú minulosť a odhalil zverstvá, ktoré sa tu v minulosti diali. Silné emócie a nepríjemný pocit v žalúdku nútia diváka premýšľať, aké sú skutočné ľudské hodnoty. Wolfgang ako symbol nezlomnej vnútornej sily, odvahy, boja za spravodlivosť a nebojácneho odporu sa mi v mysli bude vynárať ešte dlho. Jednoznačne *****!

• 5.3.2017  08:14
    Kamper (2016)

Nakoniec dávam **** za autentičnosť. Divák má pocit, že nesleduje film, ale že tento príbeh môže byť aj o ňom, alebo niekom, koho veľmi dobre pozná. Príjemný film o tom, že partnerské spolunažívanie vôbec nie je prechádzka ružovou záhradou a tak ako každý vzťah aj tento treba živiť a udržiavať, inak mu hrozí zánik.... Film je však podaný s ľakhosťou a vtipom bez zbytočného pátosu, proste tak, ako to v živote chodí,.. za čo pridávam jednu * navyše :)

• 5.3.2017  08:12
    Popel a krev (2009)

Vizuálne pôsobivé, emočne silné. Film má trochu pomalší rozbeh a začína gradovať približne od polovice. Súhlasim, že v množstve postáv sa divák trochu stráca, ale dôležitý je skôr celkový dôraz na silnú vyhranenosť postojov a správania postáv. Hodnoty ako česť, hrdosť, hnev, túžba po pomste, rodinná spolupatričnosť sú tu vystrečované do maxima, čo filmu dodáva osobitú dramatickú atmosféru. Fanny sa profiluje ako sľubná režisérka. Teším sa na ďalšie dielka.

• 26.2.2017  18:44
    Člověk (2015)

Ak ste ešte nevideli dokumentárny film "ĽUDKOSŤ", vrele vám ho odporúčam. Hovorí o tom, čo znamená byť človekom, o utrpení, bolesti, strachu, ale aj láske, odpustení a tolerancii. O tom, aké je to byť bez vlasti, rodiny a pomoci, ako sa človek dokáže, či nedokáže vyrovnať so smrťou a zabíjaním, skrátka o všetkom, čo z nás robí ľudí. K tomu úžasné zábery prírody a povznášajúca hudba, proste opäť jedno "must see".

• 21.2.2017  22:55
    Lví srdce (2013)

Výýýýýýbornééééé. Proste len Severania vedia točiť takéto filmy. Teppo je neonacista, ktorý bojuje s dvomi svetmi - svojim presvedčením a ideálmi a túžbou po rodine a láske, ktorú v tomto nezvyčajnom filme predstavuje servírka a jej moslimský syn, mulat Rhamu. Akú cestu si vyberie a čo je ochotný obetovať? Rozhodne "must see".

• 21.2.2017  22:34
    Yesterday (2004)

Dávam *****. Mňa naopak dostalo, že film nebol podaný dokumentaristicky. Citlivý príbeh jednej rodiny, zasiahnutej ťažkou chorobou. Jednoznačne "must see".

• 24.1.2017  06:11

Riadne uletená dánska komédia. Ale zase bavilo ma na nej, že dej bol absolútne nepredvídateľný a každý ďalších krok Caspera alebo Franka bol pre mňa totálnym prekvapením. A odteraz ma pri "ehm, ehm" napadne už len jedno :D

• 22.1.2017  16:24
    Mládí (2015)

Nádherný herecký koncert mojich dvoch obľúbencov - Michaela Caina a Harveyho Keitela. Krehká a brilantná sonda do života dvoch mimoriadnych ľudí na sklonku života, o zmysle života, priateľstve, túžbach, zlyhaniach, sklamaniach a nevypovedaných i vypovedaných krivdách.... K tomu všetkému úchvatná scenéria švajčiarskej prírody a nadpozemská hudba. Jednoducho filmový skvost!

• 9.1.2017  06:24

Nuž výborný námet, excelentný Tom Hanks, len to nešťastné americké spracovanie a Amerika, kde pravda, česť a boj za ľudské práva skrátka vždy víťazí a je povinnou súčasťou génového vybavenia každého Američana, aj tých asimilovaných.

• 9.1.2017  06:20
    Pochyby (2008)

Vynikajúca Meryl a Philip Seymour, ktorí vďaka svôjmu hereckému výkonu dokážu udržiavať napätie až do samého konca. Výborná konverzačná dráma, ktorá dáva mnohé iba tušiť a mnohé ostane zahalené rúškom tajomstva. A nutné je tiež pripomenúť skvelú hudbu Howarda Shora.

• 7.1.2017  18:21
    Gangster Ka (2015)

Za mňa výborné. Rozprávačská línia mi trochu pripomenula Sin City. Veľmi solídne herecké výkony, dynamický spád. Tento film ma skutočne bavil. Mal správnu dávku akcie a kriminálnej zápletky. Som zvedavá na dvojku.

• 2.1.2017  17:44

Keď ja neviem..... Hoci mi je téma veľmi blízka, niečo mi na spracovaní skrátka vadilo. A možno práve preto... Írsko je moja srdcová krajina, tu som však miestami vôbec nemala pocit, že autorke sa podarilo zachytiť jeho mystiku a miestami sa dej posúval do gýča. Všetko to bolo také dokonalé, až som tomu prestala jednoducho akosi veriť. Takže dávam iba ***. Prekvapuje ma, že vo finále išlo o írsku produkciu, lebo by som dala ruku do ohňa, že film pochádza z hollywoodskych štúdií. Každopádne príjemný film, no, ale...

• 2.1.2017  17:34

Jedna z najlepších romantických drám poslednej doby. Skvelé obsadenie, výborný scenár. Bez zbytočného sentimentu a napriek tomu plná emócií. Citlivé, dojemné, miestami úsmevné. Záver taký, ako to v živote chodí, aj keď... mohlo by to byť aj inak :) Povinný film pre všetky romantické duše, nielen na Valentína ;)

• 19.12.2016  18:28

"Znova chuť žiť" mi trochu pripomínalo "Kým si po nás príde" a rovnako aj toto dielko je určite hodné zhliadnutia. Či už vďaka ako vždy výbornému a presvedčivému Freemanovi, či láskavému humoru a takej tej jednoduchej blízkosti a porozumeniu duší. Veľmi príjemný a inšpiratívny film. Mňam!

• 19.12.2016  18:24

Výborná adaptácia knižnej novely a skvelý John Malkovich. Ak sa vám nechce čítať Steinbecka, nemusíte. Stačí si pozrieť tento vydarený film.

• 19.12.2016  18:21
    Práskač (2013)

Aj keď to chcel byť pôvodne drsný a napínavý film o záchrane syna z väzenia a drogovej mafii, celé to bolo také nemastné-neslané. Chýbali tomu grády, napätie, proste všetko, čo by vás prinútilo pozerať film ako tento so zatajeným dychom. Akčná snímka, ktorou nič nepokazíte, ale ani s ničím zásadným po skončení ani neodídete.

• 19.12.2016  18:18
    John Wick (2014)

Keanu proste milujem, ale v tomto filme som mu to neverila. Statham alebo Craig by sa mi sem hodil oveľa viac. Nuž čo, fajn oddychovka s veľmi predvítateľným dejom. Proste jeden z tých akčných filmov, pri ktorých môžete trebárs aj štrikovať :D Ale zase, Keanu je Keanu :)

• 19.12.2016  18:14

Po "Matchpointe" ďalší skvelý Woodyho počin. Vynikajúce obsadenie, vtipné dialógy, výborná kadencia deja, proste celé mňamka na nedeľné odpoludnie :)

• 13.10.2016  17:50
    Soud (2014)

Silná téma, nadmieru aktuálna. Výborné stvárnenie. Určite film za ****.

• 13.10.2016  17:45

Skvelá idea, výborné spracovanie, prekvapivý záver! Takéto filmy skrátka môžem kedykoľvek :) Ak sa Vám páčila Almodovarova "Koža, v ktorej žijem" alebo Ki-duk Kimov "Čas", určite nevynechajte!

• 8.10.2016  11:50
    Xenia (2014)

Miestami trochu ujeté, miestami iritujúce, ale v celku milé dielko z gréckej produkcie. Aaaa... Dido rulez ;)

• 8.10.2016  11:48
    Marťan (2015)

Prečo Ridley, pýtam sa prečo ten nešťastný pátos na konci? Americký národ, ktorý oslavuje svojich supehrdinov a Amerika a Čína v takmer dojímavom priateľskom objatí... Inak, aby som bola spravodlivá, Mattovi rola sadla a film mal najmä v prvej polovici vtip a spád. V druhej sa bohužiaľ prehupol do patetickej superhrdinskej záchrannej akcie a žili šťastne, až kým nepomreli.... No nič, idem si prečítať knihu, ktorej už len prvá slová stoja za to ;)

• 13.9.2016  19:29

Wow, wow, wooooow. Abstolútne skvelé. Nápadité, s jedinečnou gradáciou a vždy perfektne prekvapivým finišom. Jedna z najlepších čiernych komédií aké som kedy videla. Každá poviedka zaručene prekvapí a tá svadobná je pre mňa určite top :) Toto skrátka musíte vidieť!!!

• 16.7.2016  14:48
    Pán much (1990)

Film je adaptáciou známej Goldingovej knihy, ktorú som zatiaľ nečítala a čo po zhliadnutí tohto snímku určite napravím. Hookovi sa celkom podarilo vykresliť napätie z postupnej polarizácie chlapčenskej skupiny na divošskú partu a torzo civilizácie. Je zaujímavé sledovať, ako sa aj civilizovaný človek začne meniť a správať pudovo, keď cíti nad sebou stratu kontroly a možného trestu. Začne sa vytrácať svedomie a logos a nastupuje čistý testosterén. Na vyššie hodnotenie mi chýbala väčšia gradácia a viac emočne vyhranené scény. Useknutý bol aj samotný záver. Celkom by ma zaujímalo, ako by sa správala v podobnej situácii dievčenská partia ;)

• 14.7.2016  21:50

Mňam, mňam, mňáááááám! Ďalší klenot k Billy Eliottovi alebo Slávikom v klietke. Girard nemohol vybrať lepšie než Dustina Hoffmana, ktorý jednoducho exceluje a rovnako veľmi vydarená voľba hlavného sólistu.A záverečné sólo - proste nádhera!!!! Takto nejak to musí vyzerať v nebi :) Miestami možno trochu sentimentálne, ale tu sa ešte tvorcom podarilo udržať tú správnu mieru, aby sa zo scenára nestalo klišé. Výborné!

<< předchozí 1 2 3 4 6 7